Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

tilly
22. sep 2008

hmm, tak domčo dnes celý deň v škôlke reval ☹ neviem prečo, veď sa mu v škôlke tak páčilo a vraj reval od desiatej celý deň... až z chodby som ho počula, keď som pre neho išla... pritom on nie je maminkin cecok, veď na víkendy chodí k našim, chodil už aj k opatrovateľke, v škôlke má kamaráta, neviem, čo sa pokazilo

lefika
22. sep 2008

tilly, aj moja v skolke v piatok cely den prerevala: vecer sme prisli na to, preco: pustil sa jej soplik a dostala teplotu. asi uz citila, ze na nu nieco lezie. takze my mame od skolky nutenu prestavku...ale zelam vam, nech to nie je aj vas pripad.

tilly
22. sep 2008

on teraz tvrdí, že sa s ním nikto nehral...

adetka
23. sep 2008

ahojte... dufam, ze sa vasim detom dnes v skolke pacilo... slecna sa dnes do jasliciek doslova tesila... cely cas hovorila "ideme do kolky (skolka sa jej lahsie vyslovuje)"... a od majitelky si okamzite isla pytat svoju decku a motorku... tak som rada... 😀 ale manzel ochorel... a bojim sa, ze to chyti aj slecna... 😒

certica
23. sep 2008

caute, dlhsie som tu nebola, trosku nestihacky. viki je uz konecne zdravy, zajtra ide po takmer 2 tyzdnoch do skolky, tak si to nejdem ani predstavovat, nech mam kludnu noc 😀

baby, co davate deckam teraz na oblecko? myslim nohy hlavne - ten prechod dnu a von... menite teplaky na von a v skolke alebo to riesite uz pancuchami, ci ako? vobec neviem, ako ho mam zajtra obliect, lebo v triede a celkovo vnutri dost kuria a vonku uz neni o tej 10h extra teplo

sloboda4
23. sep 2008

ahojte....my v skolke zatial fajne, dnes dadko prvykrat aj spal ...zamozrejme za uplatok 😅 som mu musela doniest takeho ZORA z dracika 😅 ale dohodli sme sa že bude spat aj zajtra, lebo ked nie tak zoro od nas odide....tak zatial sa drži 😉 moje zlate.....ked isli spat tak mi volala ucitelka že co a ako....vraj sa pekne obliekol do pyzamka lahol si na postel a bezhybne ležal...že bolo vidiet že je taky vyplaseny, trosku dezorientovany ale v pohode /bože moj zlaty ked si ho tak predstavi 😅 / tak som celkom spokojna 😵

tilly a co to???? ☹ 😖 ved dominik tak rad skolkoval ..... nepytala si sa učitelky? možno sa mu pri hrani nejaka drobnostka, nedorozumenie k kamosmi stalo....deti su take citlive a este aj ked su bez rodica a musia sa so vsetkym same vysporiadat...... 😔 maju to tažke deturence nase

certi .... my rano prijdeme v pancuskach, v satni prezlecieme za ponožky a ked idu von ucitelka mu da zase pancusky a ked prijdu zas mu ich vyzlecie ........taky kolobeh 😅 dokola a dokola, ale nastastie su v pohode, že pomožu a nenechaju ho ist bez pancuch
aj ked som tu citala niekde že nechat detom pancusky do tridy a dat kratasky na ne..... celkom fajn napad, ucitelkam usetri cas a nervy 😅 tak neviem možno aj to vyskusam
inak držim palce ... po takom case ... 🙂

bibinka
23. sep 2008

sloboda- to máš fajn, že máš istotu, že pančušky malému oblečú. Ja som tú istotu stratila, no nechápem, mala som iné predstavy. Myslela som, že kedže sa dosť ochladilo, tak deťom sa automaticky dávajú pančušky. Škoda, že toto nepostrehla osoba, ktorá obliekala môjho Fifka na dvor 😠 Bolo z toho riadne prechladnutie ,ktoré sa vyvinulo do hnusnej angíny. 😠 😠

Inak, dnes nám krčná stopla škôlku na celú zimu, čo som vlastne aj očakávala-pri tých angínach 2x do mesiaca, za tri týždne má plánované vyťahovanie mandlí, tak dovtedy musí vyzdravieť a nebyť opäť chorý. A potom čakať dva tri mesiace, kým sa mu zvýši imunita- no je to beh na dlhú trať.
Už sa nám pekne adaptoval na škôlku, ani moc neplakal a pekne vykonával všetky škôlkárske činnosti 😉 😀
Takže po novom roku-do útoku 😀 😀 😀
Ale budem vás sledovať a ticho závidieť ako sa vám krásne detičky zadaptovali do kolektívu 🙂 🙂 držkám palce všetkým začínajúcim škôlkárom aby ten nástup nebol taký bolestivý. čaute. 😉

barunka
24. sep 2008

tak náš tatko dnes išiel neskôr do práce a tak išiel s nami do škôlky. Kočky no to ste mali vidieť čo ten krpec na tatinka skúšal. Zavesila sa mu okolo krku, hladkala ho, celú dobu mu frfotala že Simonka veľmi ľúbi tatinka a ona chce zostať s ním. Tatinko vypúlené obrovské oči, učiteľka ju od neho naštastie zobrala, zavrela za tatkom dvere a opäť to stíchlo 😀 😀 😀
ale čo ma prekvapilo, tak tam skoro nikto nebol. Simi naštastie zatiaľ chorá nebola, mala len dva dni priesvitný soplík, ale to mi ju kázali priniesť. Tak neviem, či má takú dobrú imunitu alebo si to šetrí na chvíľu, keď ja nastúpim do práce... 😲 😲

tilly
24. sep 2008

včera plakal len chvilku, som zvedavá, čo dnes, lebo plakal už aj doma, čo predtým nebolo, ráno mal hysak 😢

barunka
24. sep 2008

tilly a nepýtala si sa učiteliek? nemohlo sa niečo stať? niečo čo sa mu nepáčilo? detičky sú veľmi citlivé, kľudne to mohla byt nejaká totálna hlúposť.
Simi napríklad jednu dobu každé rána hučala preto, lebo vraj učiteľka bije deti a nakoniec z toho vysvitlo, že učiteľka capla po zadku vlastnej dcére, lebo uhryzla druhé dieťa. Ale Simi si z toho vyvodila, že je zlá, lebo bije deti a vybije aj Simonku a nechcela tam ísť.
Skús sa ich popýtať, alebo ich popros, nech ho viac sledujú a určite zistíte, čo sa mohlo stať.

lefika
24. sep 2008

barunka, ano, setri si to, ked pojdes do roboty 😀 u nas to tiez tak dopadlo. dnes sme boli prvykrat po chorobe a katastrofaaaa: vraj cely den mrncala a ak nemrncala, od placu daleko nemala, nejedla, nehovorila 😢 😢 😢
ale bola som pre nu pred 3 a bolo tam z 20tich 5 deti 😕 neviem, ci su chore, alebo rodicia chodia tak skoro 😕

szivem
24. sep 2008

caute kocky,tak jak som vam pisala o tej kamoske s dvojickami tak dnes riaditelka uz nedovolila aby jej deti ostali v skolke,ze nemaju 3r. tak nesmu chodit ani na 4h.Ze je taky zakon a hotovo,s jej detmi ostalo doma este zopar dalsich.Ak ste niektora poculi o takom zakone dajte mi,prosim ,vediet

lefika
24. sep 2008

szivem, no to je riadna blbost 😕 ja uz som pocula aj take famy, ze do skolky sa smie nastupovat len v septembri. ked to spojime, tak to by sa mohlo stat, ze dieta je napr. augustove, cize matka 11 mesiacov nedostane matersku, ale ani sa nezamestna, lebo dieta musi byt doma 😠
fakt je, ze vysiel novy skolsky zakon, nam z neho na rodicku citali, a nebolo tam nic ani o septembri, ani o 3 rokoch. dokonca priamo v zakone j, ze mozu prijat aj 2 rocne dieta, ale ak to nie je na ukor deti starsich: cize ak maju vela 3 a viacrocnych, mozu vas odmietnut 😔

szivem
24. sep 2008

tak to som fakt paf,a riaditelka tak poslala domov zopar deti,ale najhorsie je ze tie deti si uz zvykli a teraz musia ostat doma.Podla riaditelky je nejaka diera v zakone

barunka
25. sep 2008

szivem, tak som googlila, lebo sa mi to nezdá, inak by ani Simi nemohla chodiť do MŠ a s ňou teda nikto problém nemá.
tak a našla som napríklad toto. kde je písané, že teda sa spravidla prijímajú deti až po troch rokoch, ale ak splňajú podmienky a majú hygienické návyky, tak aj skôr...
http://karloveskenoviny.sk/index.php?option=com...

našla som toho ešte veľa, ale nikde ani zmienka o tom, že teda musí mať dieťa tri roky.
Skúsila by som zájsť za pani riaditeľkou s vytlačeným zákonom, nech mi ukáže, kde sa to píše. Jediné čo sa tam píše je, že sa znižuje maximálny počet detí v triedach, tak či náhodou nie je pes zakopaný zrovna tu..

ale ja sa teda nevyznám, usudzujem len z toho, čo som vygooglila.

miriamkac
25. sep 2008

Ahojte, tak ja vas tu citam a nestacim sa cudovat....no idem vytiahnut ten novy skolsky zakon. Dnes idem na rodicko, takze dufam, ze sa aj tam nieco dozviem. My tiez chodime do skolky a nemame tri roky, ale sme uz davno bez plienky (aj ked u nas v skolke deticky mozu mat aj plienocku, ucitelkam to nevadi, postaraju sa aj o take) a my sme na cely den. 🙄

miriamkac
25. sep 2008

http://www.gmrske.sk/dokumenty/legislativa/2008...
tu to mame str 28-30 je o MŠ , § 28....
Ja som sa dočítala, že ak je prijaté dieťa, ktoré ma menej ako 3 roky maximálny počet detí v triede sa musí znížiť o jedno.
Takže szivem predpokladám, že riaditeľka vylúčila z triedy deti pod tri roky, aby jej neznižovali počet detí v triede. Aj keď neviem, keď ich mala viac, prečo neotvorila samostatnú triedu. Moja malá chodí do samostatnej triedy detí okolo troch rokov. Je ich tam cca 8-10....

barunka
25. sep 2008

miriamka, áno, dieťa pod tri roky sa berie ako dve deti. Simi chodí do triedy 2 - 3 ročných detí, celkovo ich je prijatých 14 detí, ale zatiaľ ich chodí menej. Budú pribúdať počas roka.

miriamkac
25. sep 2008

Mozno ja mam stastie, lebo asi skolky v mestach su asi plne, ale na dedine ako byvam ja (a tu su dve skolky) je asi "bitka" o deti a beru vsetky... 😎 takze to vobec nevadi, ked nema 3 roky. A to nasa princezna tam nie je najmladsia... 😉

barunka
25. sep 2008

no moja je v škôlke najmladšie dieťatko 🙂 ale zároveň poriadny čertík.
ale dnes mi učiteľky vraveli, že už si krásne zvykla a už nie sú problémy, dokonca ich začína aj poslúchať 😀 😀 už len odstrániť ranné výmysli a predstavenia pre tatka a bude to o.k.

inak aj my bývame na dedine, my sme mali Simi zapísanú v troch súkromných škôlkach, v jednej v BA kúsok od miesta kade by sme dennodenne chodili do práce a v dvoch SC a nič. Tu u nás ju zobrali, ale zároveň aj iné deti odmietli. Asi sme mali šťastie...

barunka
25. sep 2008

a mám tam preklep, výmysly nie výmysli... 😅 😅

miriamkac
25. sep 2008

No super, my sme tiez dnes isli rano bez placu... 😉 ...aj minuly tyzden vo stvrtok isla bez placu, a v pondelok sme isli nanovo s revom ☹ ...ale v skolke tiez ucitelka hovori, ze je OK, dokonca ze velmi dobre papa.. 😉 Tak dufam, ze si zvykne.
Mas ju tam cely den?

barunka
25. sep 2008

ešte je len na doobedie, o 12-tej si chodím pre ňu. najprv si musím dohodnúť nástup do práce, trošku som to odkladala, ale už v novembri najneskôr nastupujem, tak potom bude na celý deň. ale hádam problém nebude. Jedine ak ten, že neviem, kto mi pre ňu bude chodiť...
jedine ak sestra 😀 😀 😀 😀

tilly
25. sep 2008

barun, neviem, čo sa stalo, ale tuším to... ja si myslím, že on sa strašne nasal na toho svojho kamaráta a ten keď sa hrá aj s niekym iným, tak sa domčo cíti odstrčený alebo čo...

snilko7
25. sep 2008

tilly, Paťkov kamarát zo škôlky je tiež tento týždeň chorý a Paťko robí doma scény že tam nechce ísť a podobne...tiež si myslím že to bude tým chýbaním malého kamoša 🙂

miriamkac
25. sep 2008

Aha.. 😝
Ja som ju dala od zaciatku na cely den...a zvlada to. 🙂 ...Ja nemam problem "kto pre nu pride"sak ja, ale "ako pre nu pojdem?"... 😀 Ono to nie je sranda rano "zbalit" tri decka a potom slapat do skolky a poobede to iste, akurat naopak: dve obliect a potom tri vyzliect... 😀 , vlastne aj preto som ju dala na cely den, lebo kym by som prisla domov s chlapcami, mohla by som sa otocit a ist pre nu spat... 😀
Podla mna to nebude pre nu az taky problem....obeduje doma, ci v skolke?

barunka
25. sep 2008

obeduje v škôlke, domov príde a musí ľahnú´t do postieľky, to máme tréning. ja som ju nemohla dať na celý deň, to bola jediná podmienka, že na celý deň až ke´d nastúpim do práce, aby som ja neprišla o RP.

tilly, no to by aj mohlo byť. a druhého kamaráta tam nemá? ke´d sa s ním nehrá tak sa Dominik nepridá k druhým deťom? On to asi berie ako zradu ich kamarátstva, deti sú na toto citlivé...
Držím palce, aby to prešlo a aby sa Domčo zasa tešil do škôlky.

tilly
25. sep 2008

dominik moc cudzie deti nemusí, on má strašne rád prítomnosť iných detí, ale on má veľa kamošov, takže s tými je rád, pri cudzích deťoch mu dlhšie trvá, kým sa skamaráti... dnes nešiel jeho kamarát do škôlky, je chorý, tak sme nedali ani dominika, aj tak by zajtra nešiel, tak sme ho nedali už ani dnes.... je s babkou

barunka
26. sep 2008

baby a ja už tuším viem, ako to bude vyzerať, keď bude Simi brávať do škôlky tatko. Tento týždeň ju raz bral, zo zvedavosti. A dnes ju mal brať tiež, lebo ja idem do BA kvôli práci a viete čo z toho nakoniec je??
Tato je doma a aj Simi je doma 😀 😀 😀 vraj načo by ju bral do škôlky 😀 😀

tamarka
26. sep 2008

no paráda, tatkovia si vedia poradiť 😀