Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

andy.a
11. sep 2008

bibi,malý je zaočkovaný proti pneumok.,aj nosnú mandľu má vybratú,lebo mával časté zápaly nosohltanu 😕
ale aj tak ja minimálne raz za kvartál chorý-teda býval,kým nechodil do MŠ 😒
rátam s tým,že teraz to bude asi o dosť častejšie ☹

a tuším aj proti chrípke bol minulý rok očkov. 😕 😕 😕

kaluha
11. sep 2008

dnes som bola pre malého a normálne som ostala v šoku aj s mojim ich tam bolo asi 8 /z dvoch tried/a jedna s malou akurát odchádzala ja som dnes bola pre neho dost skoro tak pochybujem že už poodchádzali.

stanka911
11. sep 2008

ahojte - my sme boli dnes po chorobe /5 dni bola doma/ v skolke, zase sa tesila, uz tam aj spala /ucka povedala ze prva zaspala a posledna vstala 🙂 / no len ona mi tam vobec neje!!! rano maju vzdy chlebik s natierkou - to absolutne sa ani nedotkne, obed - zje trosicku polievky a olovrant nam dali cely domov na cestu - tak jak ho dostala, ani sa nedotkla /hruska, vianocka/ ja uz neviem co mam s nou robit!!! ja mam take nervy, ze az! a tak som sa tesila ze nebudem musiet varit obedy kazdy den ked pojde do skolky 😝 vase deti tam chcu papat?

krajcoanka
11. sep 2008

stani aj my sme tušim niečo drapli v tej školke. A to tam je ani nie 2 týždne. Valal sa mi doma po zemi a že nevladze. Normalne je plný energie-bolo to okolo 20 hodine. Tak sa mi to nezdlo, odmerala som mu teplotu a mal 38,1. 😕 ☹

tamarka
12. sep 2008

stanka, naša Tamarka tam spapá všetko, a pritom nieje veľký papkáč. Ale známa má v našej triede tiež dcéru a tá prvý týždeň nezhedla nič a ani nič nevypila, už zvažovali nad odkladom. Ale v utorok zjedla kúsok jablka, kúsok chlebíka a niečo aj z polievky, takže sa to pohlo 😉

kaluha
12. sep 2008

no mi sme dnes už ostali doma,nádcha dorazila.

lefika
12. sep 2008

stanka, my sme na tom rovnako: najvacsi problem so skolkou je, ze tam nechce nic zjest ☹ niekedy, ked vidim, co maju na obed, sa jej ani necudujem, ale ona sa nedotkne vobec nicoho, aj lyzicu odmieta chytit do ruky 😒 takze ja tiez vyvaram ako doteraz, ak nie viac, lebo skolka ju stoji vela energie a potom sa doma nevie dojest...

barunka
12. sep 2008

no naša kočka chvalabohu v škôlke aj papá aj pije. akurát ju neopúšťajú tie ranné predstavenia. Dnes zasa, dva kroky pred triedou zahlási, že ona ide domov, otočí sa na opätku a ide preč. tak ju chytím, podám učiteľke, ona kričí, zavrú sa za mnou dvere, ona stíchne a ide sa hrať...
načo je toto dobré???

kaluha, davidko je chorý? Prajeme teda skoré uzdravenie. Simi našťastie nič nie je, ale je tam strašne málo detí, a dokonca už aj medzi veľkými deťmi zúri nádcha.

lefika
12. sep 2008

no, u nas zatial ziadne choroby nezuria. ale murphyho zakony funguju dokonale, takze ja ocakavam, ze sa rozzuria v momente, ked nastupim do prace 😔

kaluha
12. sep 2008

tečú mu soplíky takže ho tam nedám,aby neochoreli ešte aj deti čo tam ostali,nieje to také zlé aj dobrú náladu má akurat tie sople dúfam že sa ich do utorka zbavíme.

stanka911
12. sep 2008

no u nas presla nadcha za 4 dni, prvy den mala aj zvysenu teplotu, potom uz len soplila, ale nic strasne, co sa aj cudujem, lebo predtym mala vzdy nadchu strasne dlho - aj 10 dni a hrozne silnu. ale dali sme ju zaockovat v auguste proti pneumokokom, a teraz neviem, ci to pomohlo ze to malo len taky slaby a kratky priebeh alebo to bol nejaky iny druh nadchy🙂
no a s tym jedenim - ja si myslim, ze si asi musi este zvyknut na tie ich jedla (no ked si citam ten ich jedalny listok, tiez by som tam zjedla mozno 1 jedlo za tyzden - take veci, ktore bud nema tana rada alebo este to nikdy nejedla, lebo ma ani nenapadlo take nieco uvarit 😝 ) ale tie ucky mi to tak tragicky oznamuju, ze zase nejedla, ze ja mam normalne strach a potom som nervozna na malu, lebo neviem ju donutit aby tam jedla 😠 len dufam, ze to prejde, lebo ma porazi

lefika
12. sep 2008

no u nas sa to s tym jedenim este zhorsilo 😢 do teraz sa dala aspon ucitelkou trochu nakrmit, ale dnes prisla na to, ze ked zatne zuby, tak do nej nic nedostanu 😠 😒 😲

adetka
12. sep 2008

Mirka dnes rano i popoludni plackala iba par sekund 🙂 ... ale uz si s pani majitelkou v jaslickach nasla spolocnu rec... vraj im dnes popoludni veeela rozpravala, pekne spinkala, malo papala (ale zato tam vypije pol litra mlieka, co mi doma nechce)... a dopoludnia sa trosku rozculovala... ale konecne pani majitelka pochopila... ze jej treba dat decku a flasku... a ona sa pokojne zasije do kutika (vraj na nejake hojdacie kresielko)... a tam sa mazne a oddychuje...

tiez sme mali soplik (taky riadny, husty) v sobotu... ale iba pol dna... a teplotku jeden den... tyzden pred nastupom do jasliciek som jej zacala davat probiotika...

zuzanamv
12. sep 2008

Ahojte,
ani môj Maťko najprv nepapal, ale už začal. Lenže nechce papať sám, hoci to vie, nechá sa kŕmiť pani učiteľkou. 😖
Neviem čo s tým. Asi to budeme musieť zase riešiť odmenou. Papať začal, keď som mu za odmenu sľúbila čokoládku, tak asi v utorok budem zase motivovať, keď bude papať sám. Nie je to ideálne, ale funguje to.

szivem
13. sep 2008

baby,moja znama dala dvojicky do MS ako 2,5rocne,teraz od septembra na 4h,no po tyzdni jej riaditelka oznamila ze musi deti vybrat lebo jej zoberu rodic.prispevok.Isla na socialku a tam jej povedali ze ked su len na 4h tak jej treba len potvrdenie zo skolky ze su na 4h a RP jej ostane.Beru to ako adaptacny proces.No podla riaditelky je skolsky zakon ktory nedovoluje nastupit detom do skolky skor nez 3mes. pred 3rokom,vie niektora z vas o takomto zakone?

svuba
13. sep 2008

OD 1.SEPT.2008 vysiel NOVY SKOLSKY ZAkon. kde uz napr.MS nepatria pod predskolske zariadenia,ale pod skoly, ale viac neviem.Trba si to prestudovat.

barunka
14. sep 2008

szivem, o takomto niečom som nepočula. Mne Simi do škôlky chodí, nemá ani 2,5 roka a ešte nikto mi nepovedal ani pol slova, že nemôže.
ja som počula inú zmenu, vraj ak dieťa nenastúpi do škôlky do 15.9. nemá škôlka nárok na štátnu dotáciu na toto dieťa a tým pádom si rodič platí plnú sumu sám... 😖 neviem, či to platí vo všetkých škôlkach ale kamarátka má s týmto problém..

kaluha
15. sep 2008

ako reagujú detičky po dlhšom víkede? tešia sa do školky? mojmu to stále pripomýnam aby zajtra ráno nebol šokovaný,zatial to berie ako samozrejmost lebo on nechodí do školky ale to je jeho práca,tak ako má aj tato.no som zvedavá na ráno.

lenka386
15. sep 2008

Ahojte"

No, mne Adamko zacal vela papat, ucitelka hovorila, ze radost na nho pozerat, sam zje polievku aj druhe medzi prvymi. No teraz, ked je doma, zase neje skoro nic.. Tak neviem, ci lepsie varia, alebo mu chyba spolocnost ostatnych deti..
Ale mne zase nechce chodit na zachod v skolke. Vycika sa doma, potom na obed do plienky a potom zase az doma. Mate niektora rovnaky problem? Ucitelka mi hovorila, ze si zvykne,ale dost ma to trapi, lebo sa stane, ze sa pocika do teplakov, ale na zachod ani za nic..

barunka
15. sep 2008

kaluha, tak simi tvrdí, že ona teda do škôlky nejde.. ale popri tom sa doma nudí 🙂 a vkuse si spieva, hrá sa na vláčik a cvičí a kreslí... 😅 😅

szivem
15. sep 2008

barunka tak o tomto som zasa nepocula ja,ale zda sa mi ze to len riaditelka ma z tych deti strach lebo dost prve dni plakali a boli prave vjej triede.

barunka
15. sep 2008

szivem, tak to aj Simi je pekný kvietok 🙂 ale ešte mi nikto ani pol slova nepovedal, že by nemohla pokračovať naďalej v škôlke. Skôr naopak, každý mi hovorí, že treba len vydržať a ona si raz dva zvykne 😀 😀

ja si myslím, že ak by taký zákon bol, tak by som o tom vedela aj ja, veď Simi nemá ani 2,5 roka, nieto ešte tri roky. Možno sa len pokúša vyhovoriť, alebo má veľa detí v triede, tak to potrebuje trošku zredukovať. Asi by som sa skúsila spýtať na ministerstve, alebo na úpsvar a potom by som s tým išla za riaditeľkou.
čo sa RP týka, tak mne povedali všetci, že mám nárok až do troch rokov, pokiaľ bude Simi len na štyri hodiny a o 12-tej ju budem brať domov.

kaluha
15. sep 2008

lenka,tak u nás je to podobne každý den pol hodinu jak vyjde zo školky ide kakat,ked som sa ho pýtala že či bol kakat aj v školke povedal že nie,že iba piškal takže neviem či je to iba náhoda.

bibinka
16. sep 2008

dnes sme šli po vyše týždni opäť s plačom do škôlky. Ešte po zobudení bol Filipko frajer ,ale ako sme sa začali obliekať, prišli otázky kde ideme, a prečo??? Po ceste už "štartoval" s plačom, a vo vnútri škôlky už kompletne spustil repertoár. No, bol smutný, ale s pani učiteľkou šiel do triedy Rýchlo sme sa rozlúčili, dali pusu a šla som. Chúďa, nepáčilo sa mu to,ale uistila som ho, že pre neho o pol 12 prídem. Tak sa hádam uspokojil.
poobede dám vedieť čo a ako. Zatiaľ čaute.

betkavlcekova
16. sep 2008

No ja sa s vami podelim tiez, mame za sebou 2 tyzdne skolky, prvy den pohodicka, dalsie 3 dni chodil len do 10 a to bolu placu, minuly tyzden do 12 ale rano ani slzicka, dokonca sa tesil a oddnes sme doma, maly je chory, tak uvidime, 😢 😢

tamarka
16. sep 2008

ahojte, my už sme dúfam za vodou. Doma ráno pohoda, niečo zašomrala, že do škôlky nechce ísť, ale keďže sa nám pokazilo auto a dedko nám požičal tereňák, bola to pre ňu taká motivácia, že chcela ísť už pred šiestou. Uvidíme, čo bude ďalej. Čo ma ale fakt štve je, že keď som pre ňu prišla v piatok na obed, zrovna obedovali, sedel pri stole nejaký Dušanko, ktorý tak strašne kašlal s otvorenou pusou, ani ruku si nedal na ústa, z úst mu lietali sliny aj jedlo, ako karhncoval. No fuj. Tak čakám, čo bude dnes a čo nám Tami prinesie domov ☹

tilly
16. sep 2008

my sme sa zobudili s tým, že už konečne ideme do škôlky? celý víkend s tým pílil nervy, že kedy už pôjde do škôlky, ale že bez jakubka nechce ísť 🙄

sranda
16. sep 2008

Naša malá ide do škôlky od 1. januára tak som zvedavá. Bude mať 2 roky aj 8 mesiacov........

barunka
16. sep 2008

no ja som dnes čakala katastrofu, ale bolo to o.k. aj keď sedela najprv 20 minút na záchode a ja som už čakala, kedy sa s ním zrastie, ale nakoniec vošla a bez plaču 🙂
a dokonca ma poobede ani nečakala pri dverách a ešte som ju musela naháňať, aby sme už išli domov 😀 😀

kaluha
16. sep 2008

no paráda vidíš že sa to zlepšuje/klop,klop/,chce to len čas.nevieš boli dnes vonku?