Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

bibinka
4. sep 2008

my odchod do a zo škôlky riešime tak, že všetci sa pozbierame z postele o pol 7, Filipko vypije mliečko,oblečieme sa ,umyjeme a o pol 8 vyrážame do škôlky. Máme to cca 10min pomalej chôdze, čo je výhoda.Pre neho chodím okolo pol12, Alexander je vtedy už vyspaný a v pohode, takže ked prídeme domov, Filipko sa prezlečie do pyžamka a zaspinká.
Zatiaľ to nieje u nás problém, do škôlky musia prísť deti do 8h, kedy majú raňajky.Práve preto mu ani nedávam jesť len to mlieko,aby zase v škôlke jedol.Prvý deň som zabudla povedať e je už po raňajkách a oni sa divili, že nechcel papkať.

Fifko má takú skrinku na veci ešte bez fotky,len s obrázkom,ale hneď už poolupoval deťom menovky 😅 😅 😅 -kým som stihla reagovať, boli dve dolu 😲

andy.a
4. sep 2008

bibi,Filipkovi skoré uzdravenie 😉

my máme škôlku tiež blízko,čomu som rada,lebo vliecť vzpierajúce a plačúce dieťa po ďalekej trase..no neviem 😀 😒

dcérka hrozne dlho jedáva,teda pomaly,lebo každé sústo omieľa aj 5 minút 😖 takže nie je šanca s oboma ísť naraz 😕 a neviem,ako by mi Adrián v takom urevanom stave šiel popri kočári 😀 😀 😀 ušiel by mi kade-ľahšie 😝

a čo sa týka jedenia,tak moje dieťa vydrží aj týždeň o hlade,nehrá rolu,či ráno raňajkuje albo nie a či bude v škôlke potom jesť..nebude ani tak.. 😠 😖

bibinka
4. sep 2008

andy.a.- díky 😉

s tým jedlo... Fifko sa dokáže pekne najesť sám, lyžicu zvládne aj vidličku. Síce ked nemám moc času a menší vyžaduje pozornosť, tak ho kŕmim, ale viem ,že to vie a pravidelne večeria bez pomoci. A učiteľka sa ma pýta, že ako jedáva doma, lebo v ruke mal lyžicu,ale druhou rukou vyberal z taniera zemiaky 😅 No to bola pre mňa dosť novinka, lebo takto naozaj ešte nejedol 😀 😀 😀

Fifko by ráno najradšej vyhodil Alexandra z kočíka a viezol by sa 😀 😀 😀 ,lenže našťastie chápe argument, že Alexander ešte nevie chodiť. Tak sa hrozím dňa ked už začne a chudák ročný bude musiť ísť peši.... 😀 😀

lefika
4. sep 2008

ja hlasim zmenu k lepsiemu: saska dnes v skolke konecne vypila 3 glgy vody a povedala svoje prve slovo: dost! a vratila ucitelke poharik 😀

barunka
4. sep 2008

lefi no vidíš.. 🙂 Simi dnes pre zmenu nejedla na obed nič.
trošku vraj mrnčala keď si z času na čas na mňa spomenula, ale potom vraj prestala. ešteže máme nášho miláčika zajačika

barunka
4. sep 2008

kaluha, dnes som tam malého nevidela, keď som prišla pre Simi tak ešte obedovali, len títo krpci sa vtedy akurát vrátili. takže dnes info nemôžem dať..

inak zvykneš sa pýtať, aký bol v škôlke?? Lebo ja sa spýtam a dnes sa tak zvláštne zatvárila, že mám taký blbý pocit... Ak náhodou začujete nejakú klebetu tak sem s ňou, nech viem na čom som

kaluha
4. sep 2008

diky,vždy sa pýtam a ked im to aj bude liezt na nervy aj tak sa spýtam.jasné že info podám

sloboda4
4. sep 2008

ahojte...takže treti den za nami.....rano bolo celkom v pohode, ale ked som o 11,30 pre maleho prisla spustil taaaaaaaaaaaaky plac....chuda moje....že domov domov, ovesili sa na mna este asi tri deti, že nech ich tiež zoberiem domov...chudatka som sa s nimi skoro rozplakala 😢 ☹
hned ma ucitelka aj sprdla, vraj maly nevie jest 😨 😕 😕 😕 😠 pritom doma papa celkom sam a pekne ci polievku alebo druhe ... vraj ci nevidim že dava zle jazyk pri jedeni 😕 no nechapem .... uvidim ako bude papat zajtra...teda dufam že ho tam dostanem 🙄 ☹

mne sa este nepozdava, že tie deti su tam fuurt spinave, strapate, papuce naopak.....co o to sa ucitelky nemusia starat??? 😒 😖 😲

barunka
4. sep 2008

sloboda, tak tu deti umývajú stále. vždy keď prídem, tak mi simi strká ruky pod nos a mám ovoniavať ako jej ruky voňajú 😀 😀 čo sa normálne čudujem, že ju dokážu učesať, lebo doma je schopná komukoľvek okrem mňa aj ruky odkusnúť keď sa jej chytí vlasov... 😀 😀
inak tiež by som sa asi rozplakala, aj mňa sa včera jedno dievčatko pýtalo, či môže ísť aj ona so mnou domou, no hneď by som ju brala, je mi to ľúto, že detičky tam plačú, ale je mi jasné, že to tak bude asi stále, kým si nezvyknú...

kaluha, tak to som rada. nerada by som počula nejaké reči o sebe a zasa by som nevedela o čo ide... ja som im hneď na začiatku vravela, že simi je dosť živá, tak hádam s tým počítali. Ale dnes sa asi zasa stretli s paťkom na dvore, lebo niečo o tom Simi hovorila, tak to asi s ňou mali trošku ťažšie... 😵

sloboda4
4. sep 2008

noo som si aj myslela barunka že to nie je normalne, hadam sa dockam prekvapka...možno chodim v nespravnom case 😅 😀

....inak dnes mi ucitelka povedala, že maly papa velmi pomaly, že ony maju na papanie limit ..... som myslela že odpadnem, ved hadam nemože ani nie 3 rocne dieta nahanat v papani .... a davat mi limity 😖
...zacinam mat z toho vsetkeho stresy...už nech je spon o pol roka 😅

barunka
4. sep 2008

limit na papanie?? ejha tak to je už dosť drastické.. u nás neviem či sú limity.. včera sa krpci vrátili z obeda v inom čase ako dnes. Ale tu je to tuším tak, že krpci sa striedajú s veľkými deťmi. Drobci idú jesť tuším o 11,30 a veľký o 12-tej?? Tuším tak dajak to bolo.

lefika
4. sep 2008

sloboda, to je ako z knihy z 50tych rokov: ze limit na papanie. v babkinom "nasom dietati" bolo take, ze dat pred dieta budik a ked zazvoni, zobrat tanier a hotovo 😅
saska inak tiez byva riadne strapata: dnes som jej z vlasov nemohla vymotat sponku 😒

sloboda4
4. sep 2008

no asi si budem musiet pohovorit s ucitelkou... 🙄 pomaly zacinam zvazovat vyhody sukromnej skolky, ja som si vždy myslela že v tychto statnych sklkach maju deti viac kamosov a tak ....ale zase v tych sukromnych sa im asi viac venuju....teda myslim si, aj ked cele je to diskutabilne ... hadam nejak bude ... ale tak teraz z maleho citit ako si uvedomuje že nie sme tolko spolu, stale sa len tulka a bozkava... 😵 🙂 moje zlaticko 😵

tilly
4. sep 2008

naša učiteľka je strašne zlatá, ale lezie mi trošku na nervy, že s tými maďarskými deťmi hovorí po maďarsky, podľa mňa keby rodičia chceli, aby sa na ich deti hovorilo po maďarsky, tak nebudú nasilu trepať deti do slovenskej triedy, keď maďarské triedy sú poloprázdne 😠 v našej triede je 24!!! detí na jednu učiteľku, to je na nervy 😠

lefika
4. sep 2008

tilly, ja to tiez riadne neznasam. a v prvom rade, naco vobec beru do slovenskej skolky ucitelku, ktora ma so slovencinou problemy a prizvuk ako svina 😠

inak, ak to takto pojde dalej, donesieme tak do mesiaca domov vo vlasoch, topankach a vackoch cele skolkove pieskovisko 😝

lefika
4. sep 2008

ale je zlataaa: teraz sa hra s little people, pekne si postavicky postavila do radu a zavelila: deti, ideme von. a teraz ich dava cikat 😀
tak pozorujem, aspon sa podozvedam, co by mi normalne nepovedala 😝

stanka911
4. sep 2008

ahojte - tak nasa tana skolku zatial miluje, normalne aj dnes aj vcera som ju musela nasilu zobrat odtial 🙂 len mne je divne z toho, ze je v triede len s mladsimi detmi, ona sa totiz s takymi drobcami nevie hrat, lebo im nerozumie, ked nevedia este dobre rozpravat a tak isto oni nerozumeju jej ked im nieco hovori - no napriklad dnes som sa jej pytala ako sa volaju deticky a ona mi povedala, ze jeden chlapcek sa vola Plahidko 😀 😀 😀 a bol to Davidko, len ona mu proste nerozumela, a je mi tak smiesno, ked si predstavim, ze ho tak volala cely den, ze Plahidko 😀 😀 😀 a este aj sama ucka mi povedala, ze ked su na dvore, tak uteka za starsimi detmi 😝 no a dodala, ze ona si zvykne 😖

kaluha
4. sep 2008

no a mne zas dnes pre zmenu zahlásili že rizoto jedol rukou ale že ho nechali lebo odmietal lyžicu asi z trucu.tak som sa ho na to pýtala a povedal mi že to zato že ryža nebola dobrá a vyberal len masko,a to sa lyžicou nedá.takéto výmysli nikdy nerobil však uvidíme snád sa nepohorší.

tilly
4. sep 2008

lefika, presne... nechcem, aby chytil maďarský prízvuk... okrem toho viem, že baby, maďarky hľadali pre svoje deti vyslovene slovenské triedy, aby sa decká dobre naučili po slovensky, tak dobre nadávali, že s nimi učiteľky hovorili po maďarsky...

barunka
4. sep 2008

tak u nás pre zmenu naopak, v maďarskej je čoraz viac slovenských detí tak často rozprávajú s nimi po slovensky... 😀 😀

kaluha, ja mám stále taký blbý pocit z toho, ako na mňa pozerala, no normálne nechápem, čo takého sa mohlo stať. a keď za mnou došla tá riaditeľka až mi zle došlo 😀 😀 ale išlo len o ten adaptačný 😀 😀 😀

lefika
4. sep 2008

barunka, a simi ti neprezradi, co sa dialo?
mne aj ked saska nepovie, tak spominani little people dost zaberaju 😀

tilly, u nas to je podobna pakaren. rano som stretla susedu, co malinku dala do madarskej skolky, a chuda dieta nevie madarsky ani slovo 😔 a kamosky, co maju starsie deti, zhodne tvrdia, ze ked ich detiska chcu nastvat, tak zacnu hovorit akoze po madarsky. slova si sice vymyslaju, ale prizvuk chytia perfektne 😒 😠 😝

barunka
4. sep 2008

lefi, Simi mi povedala, že sa stretli s Paťkom na dvore a rýchlo ju krútil na kolotoči a jej sa krútila hlava, tak sa mu schovala za škôlku... 😲

krajcoanka
4. sep 2008

ahojte, no ale ste sa rozpísali 😀 😀
Tak ja som išla dnes pre maleho do školky o 12, tak ako sme sa s učkami dohodli a maly bol už v postielke v pyžame 😕 😕 😕 😅 😀 Som sa pytala že prečo a učka povedala že on sa bez slova prezliekol ked videl že sa deti prezliekaju a lahol si do postielky 😀 .Tak som len nakukla a povedala som učke že dojdem o 3. Samozrejme o 3 boli deti vonku a maly na mna len ganil 🙄 🙄 😖 Tak som sa ho pytala či ide domov a on že chod preč, ja tu budem. Tak som sa tam trapne citila....nevedela som čo mam robiť, tak som ho tam ešte 1/2 hod. prehovarala. Nakoniec som mu povedala že idem teda domov, lebo Davidko chcel spinkať. Tak potom už so mnou šiel.Ešte že zajtra je piatok a môže tam opäť ísť. 😀 😀 😀

Inak malí ma na skrinke značku auto. Ake maté na skrinkách značky vy??? 😕 😕 😕

krajcoanka
4. sep 2008

bibinka a nepreniesli tú vyrozu na deti učitelky, ked ich stale bozkavaju? 😀 😀 😀 😀 😀

smejka
4. sep 2008

my mame opicu...aj sa mu to hodi...lebo je ako taka opicka na gumke...furt v pohybe 😝

stanka911
4. sep 2008

my mame zajaca 🙂

lefika
5. sep 2008

mojmu drobcovi asi az dnes doslo: prvykrat sa rozplakala 😢 😢 😢 nechcela sa ma pustit, ucitelka mi ju musela vytrhnut a potom spustila taaakyyy narek 😢

lefika
5. sep 2008

no, a teraz mi napadlo, ako si to ona spoji. cely tyzden neplakala, tak na druhy den isla do skolky. dnes plakala, a zajtra pochopitelne nejde 😒 bude si mysliet, ze vie svojim placom privolat vikend 😕 🙄 😲

biela.pani
5. sep 2008

ahoj barunka, mne včera referovala Niki, že videla naše baby. ona má totiž výhľad zo školského okna rovno na dvor škôlky, takže cez prestávku sleduje, čo robí Vika a včera videla ako Simi zdrhala a Vikina ju potom odchytila a išla s ňou späť. takže sa asi hrá na ochrancu, keď sa už veľmi s nimi nehrá. lebo na otázku, či sa hrá s Paťkom mi povedala, že ona sa hrá iba s dievčatami, čo si to myslím, že by sa ona hrala s chlapcami 😲 😀

barunka
5. sep 2008

biela.pani, super 😀 😀 tuším budem musieť Vikinke poďakovať 😀

inak lefi, dnes u nás podobne.
Dnes sme to baby totálne nezvládli, Simi revala už od rohu (krčmy), že ona tam nejde, že mám zabočiť, že ide na hojdačky, alebo bude sama doma. Ke´d sme prišli do šatne, tak už to bol priam hysterický krik, učiteľka ju musela odo mňa odtrhnúť lebo ma tak zvierala, že som nedostávala kyslík, nehovoriac o tom, ako ma objímala nohami.
Dnes som to vôbec nezvládla ani ja, keď ju odo mňa odtrhla, len som jej povedala ahoj a že ju ľúbim a prídem pre ňu a vybehla som sa von vyplakať..

Ja som si myslela, že po včerajšku keď neplakala už bude dobre a ono je ešte horšie. Neviem ako dlho to takto vydržím, Uź by som ju do tej škôlky ani nedala ale to by ma Roli asi zaškrtil, lebo on tvrdí, že je jedno kedy, aj tak by to takto bolo...