Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

snilko7
26. sep 2008

tak a my sme dneska po dlhej dobe pri vstupe do škôlky spravili riadny cirkus. Paťko plakal jak hrom, slzy jak hrachy, vraj už nechce do škôlky...vraj tam nechce dievčatká. A ja že prečo...on mi že vraj zlé dievčatká ho tam bijú 😲 😲 teraz neviem či si vymýšľa aby mohol ísť domov, alebo fakt ho tam "ženské" terorizujú 😕 No a včera sme si zas zo škôlky doniesli poriadnu čiaru cez celú tvár, vraj sa rozbehol k hojdačke a tá ho capla po líci...ale učitelka vravela že neplakal, že ho sledovali a bol zatial v poriadku..a čo sa mi strašne páčilo, že sa aj dneska ráno spýtala, či je všetko v poriadku, či neboli problémy

andy.a
26. sep 2008

aj u nás dnes cirkus,snilko 😒 včera šiel mladý po 3 týždňoch,ako bol chorý,prvý raz do MŠ a celkom fajn..dnes ale horor,rev,hysáky.. 😒 😖
od budúceho týžňa by ho mal vodiť manžel,no neviem,ako to ten bude zvládať..ako ho poznám,keď mladý vyhlási,že nechce ísť do škôlky,tak ho muž nechá doma s babičkou 😒 😕

a kým bol Aďo chorý,tak detičky sa vážili aj merali 😉 mrkla som na tie miery a len zo dve-tri mali menej ako 20 kg 😕 😕 😕 v štyroch rokoch 😕 😕 😝 dokonca jeden chlapec tam má zapísané 118 cm a 28 kg 😕 😀 😝 to bude mať náš mladý asi v puberte 😝 😝 😝

certica
26. sep 2008

u nas bol dnes rano v skolke tiez trosku plac, ale nic vyznemne...
andy, viki ma tiez 20kg (3r. a 7 mes.)

snilko7
26. sep 2008

andy, paťko váži necelých 16 kg má 4 roky a šaty nosíme 104 😉

andy.a
26. sep 2008

Aďo má medzi 18-19 kg,zrejme aj menej,teraz ako bol chorý,pochudol 😒 oblečenie č.110,príp.116,topánky 30 😉

čerti,ale ty máš oboch synov takých chlapov,nie ?? 😕 😅 😀 vy asi nemáte papacie problémy 😝 😅

ukana
26. sep 2008

andy, sestrin Durko ma za mesiac 6 rokov a 17kg, vyska nejakych 110cm....jedak je ale riadny, cle stehno zje na posedenie, 2 rozky na ranajky...nic si z toho nerob...

certica
26. sep 2008

andy, papacie veru nie 😀 . viki tiez nosi 110 -116 a noha c.29. no ale martin nosi c. 86, co je na 12-18m 😅

tilly
29. sep 2008

my sme doma so soplami...

barunka
29. sep 2008

tilly domčo je chorý???

u nás dnes v pohode, našťastie...
a len dodám, že Simi je rovnako veľká ako snilkov Paťko. a keď jej vyčešem vlasy, tak je aj vyššia 😀 😀

lefika
29. sep 2008

baby, ja uz zacinam byt zufala 😢 😢 😢 saska znova cely den v skolke preplakala. doteraz tam aspon spavala, dnes uz ani to nie: plakala a pobudila ostatne deti ☹ ☹
ja neviem, co sa deje. zo zaciatku to bolo vcelku ok, a teraz sa desim dalsieho dna a cely cas v robote na nu myslim, lebo viem, ze sa trapi 😢

tamarka
30. sep 2008

lefika, nie si sama, ja som tiež zúfalá, Tamarka už bola ako tak ok, a zase to začalo na novo. Ráno plače, poobede aj ráno mi hovorí, že už do škôlky nechce ísť a ešte k tomu sa začala pocikávať. V piatok nesiem k dokine moč, aby som vedela, či náhodou nie je prechladnutá (klinicky je v pohode), alebo či to je psychického rázu 😢 😢 😢

tilly
1. okt 2008

ja som tiež zúfalá... domčo ráno plakal, keď išiel do škôlky, od štvrtka bol doma, so soplami a dnes tam je bez kamaráta, no jačal strašne...

barunka
1. okt 2008

my pokračujeme rovnako, každé ráno ju musím na rukách predať učiteľke, zakýva mi a hotovo. bez plaču, ale dobrovoľne do tej triedy nevlezie, ani keby som sa na hlavu postavila...

tamarka
2. okt 2008

včera bolo len raz cvrknutie, to je ok., ale žiadne pocikanie, takže hurááá, ale nechcem sa veľmi tešiť, aby sa to nepoto, uvidím, čo dnes 😖

barunka
2. okt 2008

no tak dnes sme slávili úspech, ráno išla slečna do triedy dobrovoľne, s úsmevom, neotočila sa za mnou ani raz. takže konečne sa nekonalo odovzdávanie na ruky. Neviem ako je to možné, ale som konečne štastná 😀 😀
a vraj poslúchala a pekne kreslila, len stále máme problém s tým pieskom. 😠 😠

julia225
2. okt 2008

caute baby, uz som sem par krat pisala, dcerka tiez zacala chodit do skolky, no my mame tiez trosku problemy ze nechce ist ale len co zavrem dvere tak stichne a neplace...ale mame tiez problem a to taky, ze ako chodi do skolky je totalne nezvladnutelna...uz som z toho na nervy...aj vy mate taky problem?
a co sa tyka soplikov, to decka nehavate doma, ked ich maju???!ja nie...lebo sople ma od dna kedy tam nastupila a to furt, mozno s dvoma jednodnovymi prestavkami...to ste potom na ocr?

zuzanamv
2. okt 2008

Ahoj Julia, aj my máme podobný problém.
Maťko je v škôlke dobrý, poslúcha tety učiteľky, a potom si to vynahrádza doma. Aj mu chcem vynahradiť ten čas, čo nie sme spolu, tak sa mu snažím venovať, ale on všetko odmieta, je ako divý, tak po ňom stále len hučím a potom ma mrzí, že je doma len 4 hodiny, aj to som z neho na nervy. ☹

nania
2. okt 2008

ahojte zienky,ja mam tri a pol rocneho chlapceka a tiez nastupil od septembra do skolky.ked pride domov je totalne rozjaseny a neposlucha.niekto mi povedal, ze vo skolke musia posluchat a tak je doma neposlusny.a sopliky tie mame tiez skoro stale.ale ja si myslim, ze ked su to len sople tak je to asi ok.u nas vo skolke ich maju asi vsetky detvaky.

barunka
2. okt 2008

no na Simi našťastie škôlka veľmi nevplýva. Stále je rovnaká ako predtým, živá, ale zároveň poslušná. Samozrejme raz za čas je deň, kedy piští, ale to bývalo aj predtým. Takže u nás rovnako
a čo sa soplíkov týka, tak Simi je hádam jediná z ich triedy, ktorá ešte chorá nebola. Raz mala cca tri dni soplíky, ale ako prišlo tak odišlo a odvtedy o.k.

krajcoanka
3. okt 2008

ahojte!
dlho som tu nebola.My robíme drevený domček do školky, potom hodím niekedy foto.
Budúci týždeň budeme mať v stredu takú slávnosť (večer o 18) a bude sa to volať večer svetlonosa.Robíte v školke aj vy niečo také?
Budú sa na zahrade opekať zemiačiky a každý si donese čajík a samo svetlonosa.
No a my donesieme samoška aj nový domček pre detičky, aby sa mali kde hrať. 😉 🙂

anica
3. okt 2008

My sme mali dnes tekvicovy den. Poobede o 16 prisli rodicia do skolky a s detickami vyrezavali tekvice- ako na Helloween. Deticky sa tomu tesili... 🙂 Myslim, ze taketo aktivity v skolke su dobre. Aspon spozname spoluziakov nasich deticiek. Krajcoanka - co je svetlonos?

bejka13
4. okt 2008

ahojte, čo sa týka soplíkov, deti sa ich po5 .roku zbavia , keď získajú vačšiu imunitu .Doma sú do 2- 3 rokov ,nemali od koho "to chytiť" lebo boli medzi otcom a mamou . no je zaujímavé, že máme v škôlke pár detí , ktoré nie sú choré , len ak raz v roku. proste dochádzka je 100%.myslím , že je to aj od otužovania .V zime prekúrené byty, suchý vzduch , potom ich trochu ofúkne a sople sú tu . No nič, len vydržať!!! 🙂

tilly
4. okt 2008

domčo tiež neposlúcha a je otrasný, nedá sa to s ním vydržať, normálne sa vracia vo vývoji dozadu... aj sa občas pociká, dokonca aj pokaká, úplne v pohode sa obliekal a vyzliekal (teda spodnú časť tela), teraz to odmieta, vraj to nevie... učiteľky ich v škôlke obliekajú, vyzliekajú, tak sa mi teraz ani doma nechce... okrem toho neposlúcha, vydobíja si veci, jačí, hučí... ako keby na neho išlo obdobie vzdoru, ale na to je už trošku starý, nie?

lefika
5. okt 2008

tilly, u nas to je naopak: saska je doma uplne super. to, co doteraz robit nechcela, ide zrazu v pohode, poslucha, za vsetko podakuje...no proste anjelik. ale bohuzial v skolke to vyzera zle: zacne plakat, ked sa s nou rozlucim a prestane az ked pre nu pridem 😢 neje, nepije, nespi, s detmi sa nehra...ale zaujimave je, ze potom doma mi spieva pesnicky, co sa v skolke ucili: takze vnima, aj ked sa nezapaja...proste doma to vyzera, ze je vsetko v najlepsom poriadku 😔

tilly
6. okt 2008

lefika, presne takáto bola aj naša suseda, tiež saška, prvý rok chodila do škôlky s plačom, v škôlke sa nezapájala, za to doma to všekto hneď zaspievala a tak...

my sme dnes ráno išli bez plaču, no som zvedavá, ako to bude ďalej...

tamarka
6. okt 2008

ahojte, no u nás bez veľkej zmeny, ráno trošku zamrnčí a potom pohoda, čo sa týka pocikávania už nič, tak uvidíme, čo bude dnes.
krajcoanka, my sme mali na konci septembra "škôlkarsku noc", prišli skautky, pripravili pre deti všelijaké súťaže, maľovalo sa, varili sme guláš, a večer deti hľadali vonku poklad. Pred spaním rozprávka, detičky zaľahli a potom rodičia utužovali vzájomné vzťahy. Spali sme všetci na tých malých lehátkach, síce sme boli dolámaní, ale deti mali obrovský zážitok. Už sme mali túto noc 2 - krát a teraz plánujeme na január na celý víkend chatu. Sme dobrá partia rodičov, stretávame sa aj mimo škôlky.

barunka
6. okt 2008

no u nás je dnes škôlka zatvorená a Simi sa doma kvalitne nudí, tak nič iné nerobí, len mi na všetko mudruje, protirečí, brble. Ja niečo uložím a ona ide za mnou a preloží to úplne inam, pričom vie, že to budem ešte potrebovať a potom sa tu chechtá ako šialenec, že to neviem nájsť.
u nás sú hody a už som sa jej aj vyhrážala, že keď ma bude hnevať, tak ju nevezmem na kolotoče dnes a ona mi zahlási, že ju aj tak vezmem a keď náhodou nie, tak príde babka a ona ju zoberie. 😖 😖

julia225
6. okt 2008

jeeeeeeeeeej, to je super, ze mate taketo activity vo skolke...u nas sa zatial nic taketo nekonalo musi navrhnut ucke... 😉

tilly
6. okt 2008

tamarka, to je super, krása, ja si to neviem predstaviť u nás v škôlke, my sme iba tri páry rodičov dobrí kamoši...

krajcoanka
8. okt 2008

anica, svetlonos je xicht z tekvice 😀 (tak to volá učitelka)
Tamar, to je super že máte také aktivity. Záleží to hlavne na riaditelke a samo na rodičoch.Ináč som počula že súkrpmne škôlky majú pestrejší program.Aj tvoje chodia do súkromnej škôlky? 😕