Pýtanie sa 19 mesačného dieťaťa na nočník

dadikus
19. jún 2020

Ahojte. Pred viac ako mesiacom moja 19mesačná dcéra objavila nocnik v pivnici a cca 4až 5dní sa pýtala úplne sama. vždy povedala cici a niekedy ani nepovedala a išla. sem tam som sa jej opýtala, či nechce cikat lebo boli aj nehody ale s tými samozrejme rátam. Kakala aj predtým do záchodu pekne takisto bola zvyknutá chodiť na wc na dosku kde počas dňa keď mala ešte plienku sa sem tam vycikala. nijako som ju nenutila. lenže cca po týždni sa úplne prestala pytat a zostalo to len a len na mne. keď jej neppviem. tak sa pocika. lepšie povedané. povie cici ale už má v nohavickach ale potom sa docika aj v nocniku. nechcem jej za to nadávať. neviem ako ísť ďalej, keďže tento stav trvá už skoro mesiac. .vidím na nej že niekedy má nervy keď jej hovorim aby sa šla vycikat. skúšala som už aj že jej nechám ocikane gatky ale absolutne to nepomaha. je jej to jedno. nechcem na ňu tlačiť ale zároveň sa už nechcem vracať ani k plienke cez deň, keď prešla takúto dlhú náročnú cestu ja aj ona. vonku sa pekne pýta, v noci a cez obed má ešte plienku ale cez obed nepocika. viete mi poradiť čo vyskúšať aby som ju namotivovala samú sa pýtať znovu?