Rast hlavičky prvý mesiac po pôrode. Ako to bolo u vás?

tucniacik
15. sep 2009

ahojte,
chcela by som sa opytat kolko cm vasim babatkam narastla hlavicka v prvy mesiac...
ja som teraz nahadzovala udaje do grafu co mame v pc, a ostala som prekvapena - saška mala pri narodeni obvod 32cm a teraz ma vyse 3tyzdne a ma uz 36cm...co su 4cm za 3t... a narast ma hlavicka 2cm za mesiac... tak nechapem, apritom ma hlavicku malu, vobec nevyzera ze by jej nejako narastla...
nemrknete sa ako ste to mali vy???
dakujem moc...

rimmel
15. sep 2009

ja taketo veci neriesim ci neporovnavam nakolko kazde babatko je ine a ma inu velkost a tvar ... vobec netusim kolko mu za mesiac narastla..a naco by somto mala vediet 😖 😀

kasis
15. sep 2009

Vobec sa s tym netrap, dolezite je, ze rastie, prve mesiace niekorym babatkam rychlesie, to sa neda presne porovnat. Mam doma dcerinu ZK, tak som pozrela, pri narodeni mala 34, po 2 tyzdnoch 36, 5 tyzdnova mala 38 a na 4 mesacnej kontrole mala 42,cize sa to spomalilo. Akurat som nestihala ciapky kupovat 😀 😉

rimmel
15. sep 2009

inac tu v UK casto nemeraju hlavicky..merali mi tusim dva krat a to uz mame 6 mesiacov 😉 naco stale merat a pozorovat a skumat a porovnavat? aj tak sa tym nic nezmeni a len baby stresuju ked ich ma menej ako ine...

berus222
15. sep 2009

nasmu malemu rastla tiez rychlo hlavicka. ked som sa na to opytala na poradni, tak mi dr povedala, ze je to ok, ze on rastie cely rychlo, nie len hlavicka. potom mi ukazala aj ten papier, kde si to ona zaznamenava a bolo to v norme, tak som spokojna. teraz ma 4 mesiace a 42 cm obvod.