Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Režim 10 mesačného dieťatka

le4
29. sep 2014

Ahojte, mam 10- mesacneho syna. Ako novorodeniatko az do 3-4 mesiacov mal strasne koliky. Potom to ustupilo, ale doteraz je umrncany. Mesiac za mesiacom som cakala, kedy to skonci, ale asi to tak este dlho bude... Cez den toho velmi malo stihnem. Velmi malo, pritom som pracovity clovek. Maly chce byt stale na mne, stale nejaku pozornost. Pozornost mu samozrejme davam a som velmi uzkostliva na to, aby mal vsetko, vo potrebuje, teda najma lasku, pocit bezpecia... Uprimne povedane take koliky ako mal on boli sok a nechcela som ho nechat sameho plakat a ani teraz veci tak nechcem riesit. Doteraz je kojeny, spi pri mne, nosim ho v nosici na prechadzky, spievam mu, hrame sa hry, smejeme sa. Nevydrzi sa dlho sam hrat, uz som mu dala asi vsetky zaujimave veci z bytu co su bezpecne, uz neviem ani s cim by sa zabavil. Ale ked ja potrebujem nieco porobit, len navarit jednoduchu veceru, vyzehlit muzove kosele, nemozem... Proste budi sa aj zo spanku, ked nie som pri nom (priklad teraz, konecne som uz chcela varit ked zaspal a zobudil sa). Doma sa chvilu zahra 10 minut a potom sup vesat sa na mna - ale v nosici na chrbte nechce byt, asi sa nudi. Som velmi frustrovana, prosim poradte. Doteraz nemame poriadny rezim, lebo sa mi to nepodarilo. Okrem popoludnajsej prechadzky, vecerneho kupela a uspavania. Je toto typicke 10- mesacne dieta? Aky mate rezim s 10-mesacnym? ako vsetko stihate s takymto typom babatka? Ja len tak tak, po nociach upratujem a cakam na den, kedy on zaspi a ja si vylozim nohy na stol s tym ze je upratane navarene... Velka vdaka za rady.

jerryjanka
29. sep 2014

domacnosť počká, ste práve v období kedy môže mať separačnú úzkosť, musíš len počkať, ono to prejde, viem o čom hovoríš, ja doteraz musim parkrat v noci vstať a isť k deťom a to su dve spia spolu na velkej posteli, a aj tak si ma pytaju a to maju skoro 4 roky a 2 roky
ešte môže pomôcť aj to ak by si si kupila dobrý nosič a proste varila, upratovala, a robila ine veci tak že budeš ho mať pri sebe. A žehliť - jedine asi ked bude sa mu mať kto venovať, alebo si dočasne nájsť niekoho na výpomoc
držím palce

le4
autor
29. sep 2014

@jerryjanka dakujem pekne za odpoved! nosic mame, konkretne ergo, ale nechce byt velmi na chrbte, ked si chcem porobit, tak max 20 minut vydrzi. Inak nosic na vychadzkach ma velmi rad.

babajaga
29. sep 2014

@le4 Je to normalne...proste nemozes byt vsade...mala som to iste,ale 3 deti...vacsie priznavam...casto x jedli sackovu ked prisli zo skoly....upratoval manzel,starsie deti...akurat som pustala pracku 😀 venuj sa malemu....manzel nech si kosele vyzehli sam 😉 ma ruky,a navar na viac dni.....cas daj malemu..uz sa nikdy nevrati..vychutnaj si to....pozri nase mamy...my mame automaticke pracky,umyvacky...oni vsetko rucne,plus chodili do prace,gazdovali.....nohy si vyloz a sprav kavu..aj ked nie je navarene a upratane,tie dve veci vynechaj 😀 relaxuj,oddychuj kedy mozes....aby si vladala s malym.....ja snim doteraz chodim spavat na obed 😀 😀 a to ma tri roky....kaslem na neporiadok..do obedu navarim,pustim pracku,umyvacku...a hrame sa,sme vonku.....upratuju vecer starsie deti,alebo manzel...pripadne ja..ked maly zaspi a ja som este schopna zist dole 😀 😀

jerryjanka
29. sep 2014

@le4 tak si ho daj dopredu, upratať upraceš aj tak, len to bude proste naročne na chrbát tvoj, ale neboj to zvladneš, ono je to značne únavné a namáhavé, ale on ti to vynahradí časom 😉

canama
29. sep 2014

@le4 uzivaj si dietatko a cas s nim. je uplne normalne ze deti do cca 1 a 1/2 roka az 2 rokov sa nedokazu same zahrat. okrem toho, to co mu teraz das, kvalita straveneho casu v rannom veku je investicia do vasho spolocneho vztahu na cely zivot. ano, ak ma separacnu uzkost moze spustit rev, len co sa mu otocis chrbtom, alebo odbehnes na zachod. ale to je normal, a trochu stresu a frustracie v tomto veku mu uz neublizi, on sa nauci ze vzdy prides spat atd.....myslim tym teda ze so seba nemusis spravit otroka co bude mat na sebe zavesene dieta 24/7. zakladne zivotne potreby pocas dna pre oboch obstarat musis. a ano, zamestnaj aj manzela, pokial si ty ta ktora riesi aj "nocnu smenu" pri dietati mas plne pravo od neho pozadovat aby sa po navrate s prace dietatu naplno venoval. a ano, byt si to odnesie. ked som nemala deti, tiez som mala krasne vyupratovane, ale to uz teraz holt nehrozi. 🙂

margaretka99
29. sep 2014

no moja ma rok a sama sa hrat dokaze asi tak jednu minutu 🙂 tiez cakam,kedy bude trosku samostatnejsia

le4
autor
29. sep 2014

Baby dakujem velmi pekne. Manzel je zial pracovne vytazeny, takze nema cas pomoct. Ale budem si materstvo uzivat a snazit sa nebyt frustrovana. @babajaga, ani by som Ta mozno neposluchla, ale poslednu dobu sa maly tak budil pocas denneho spanku, ze som cely poludnajsi spanok zacala leziavat pri nom a hla, zrazu vobec nebyvam tak unavena ako dotera :D stale som sa na tu unavu stazovala manzelovi. Aj tak stiham zhruba to iste, len mam viac odpocinku a psychickej pohody.

le4
autor
29. sep 2014

@margaretka99 :D cakame spolu.. 🙂

siska53
29. sep 2014

@le4 no..moj sice kolikovy nebol,ale cez den,ak spal hodku ci dve, tak som bola rada. Zo zaciatku som bola stale pri nom, mala som pocit,ze sa mu cely jeho bdely cas musim venovat. No velka chyba. Ked bol ale uz laziaci sa,loziaci atd.zacala som to robit tak,ze som si urcila,co v ktory den budem robit a snazilz sz to dodrzat. Nejak sa to darilo. Nie vzdy,ale predsa. On sa vzdy zdrzoval v mojej blizkosti. Ale boli veci,ktore som robila,ked spinkal (poobede,vecer).
No a ked sa narodila mala,tak sme si casom tiez museli najst rezim,inak by to neslo. Mam 2r.rozdiel a mala bola do 3,5m.kolikiva. Casto som vysavala s malou v nosici,obcas i varila a este za asistencie stupla. Co sa dalo,som robila,ked mala spala,idealne,ked aj maly,lenze on uz popoludnajsi spanok vynechaval dakedy. Doteraz varim zvacsa po veceroch a to iste sa tyka aj ostatneho. Bud robim,ked spi aspon mala (maly nespava),alebo ma to pocka.. Maly teraz konecne (4,5r.) zacal chodit do skolky,tak mam viac casu..

Ale!,ked z dakych dovodov daco nestihnem,kaslem na to. Aj zajtra je den. Treba si aj obcas odsychnut a dakedy pri tych deturencoch clivek nevie,kde mu hlava stoji. Su aj take dni.
Inak moji sa dost aj zapajaju. Idem vesat,uz su tam a bud podavaju alebo rapoce mzly ci mala si tam tu mokru bielizen prezera..
Aj varit mi pomahali..maly strasne rad,ked mal vyse roka,pomahal vyberar z umyvacky...takze robievam aj veci za ich pritomnosti a vysvetlujem..rozpravame sa..

Ale nech robim co robim,aj tak to stale upratane nevyzera..v nici umyjem zem a na dalsi dzn po obede sa pytam-ja som vecer umyvala zem?
Mm je tiez dost vytazeny..jeidne ak pridu nasi,tak robim apson v klude,kedze oni deti vezmu von.

p_etrisha
29. sep 2014

Ahoj 🙂
Aj ja mam 10mesacnu, veelmi vyzadujucu pozornost, ale napriek tomu sa snazim aj co-to upratat, navarit...Začínalo sa veelmi tazko. Stale mrncala, vyzadovala nosenie...Ale teraz (neviem ako tvoj),ked zacala okrem stvornozkovania aj stavat na nohy, je to lepsie...Hrame hry stylom polozim na zem,ja prebehnem do kuchyne napriklad a rozpravam jej, aby podla zvuku vedela, kde som,a aj ked hned vystartuje za mnou, stihnem aspon cosi pripravit, cosi odlozit, upratat. Ked varim,sedi v stolicke a ja okrem varenia vyspevujem, tancujem buchocem treskocem, proste hovadska sranda. Ked aa jej zunuje sedenie, lozi pri mne, drží sa suflikov, trieska o kos, vytahuje potraviny,ale mam ju pod dozorom. Potom zas supnem sadnut a popri zabavani upracem co napachala 🙂 Upratujem tak, ze sa nosime, alebo pokuka aj rozpravku chvilu, alebo sedi v izbe,kde zrovna som a "komentujeme" co sa robi. A aj ked sa hybe,povysavam popri nej, srandujem s vysavacom a odobne. Chce to zistit,co na maleho funguje, zabera. Ked je veelmi zle,daka chrumka do ruky to vzdy spravi a ja makaaaam, nech ich nejze na tony 🙂

susi123
29. sep 2014

@le4 Ahoj! My sme to mali velmi podobne s mojim malym. Bol a dodnes je (ma 19 mesiacov) velka prisavka, a obdobie separacnej uzkosti som si "uzila" dosytosti. Nemohla som sa od neho pohnut ani na meter! Vysavala som s nim v nosici, zvysok upratovala po tom, co zaspal, zehlila iba nevyhnutne veci, varila som velmi jednoducho a rychlo (kamaratka mraznicka pomohla tiez) a jemu som davala casto kupovane prikrmy. Prosto boli dni, ked sa inak nedalo. Tiez bol mrzuty a umrncany, a ja som nedokazala nechat ho plakat len preto, aby som nieco urobila. Ale casom to preslo. Vela sa zmenilo, ked zacal samostatne chodit (cca okolo roka) a odvtedy to uz ide k lepsiemu stale. Postupne ho zacali zaujimat hracky, leporela, vydrzi sa zabavit dlhsie a dlhsie sam, sam si vyberie hracku, najde aktivitu, a ked ho prestane bavit, vytiahne si ine. Na zemi ma hraciu podlozku a k dispozicii boxy s hrackami, tam sa hrabe. A cca od 15-16 mesiaca zacal chapat aj moje vysvetlovanie, ze nieco potrebujem dokoncit, ze sa zatial musi zahrat sam. Ale islo to vsetko postupne samozrejme, nie zo dna na den. A dnes mi uz vela aj "pomaha", takze robime vela veci spolocne. Moja rada pre teba znie- treba len vydrzat. 10 mesacne babo je este malinkate, nedokaze sa same dlho zabavit a velmi ta potrebuje. Casom sa osamostatni, uvidis. Aj rezim si najde. Nas maly sa v 10-tich mesiacoch "nevedel rozhodnut", ci chce spavat jeden alebo dvakrat denne. Jeden bolo malo, dva vela... Carovala som kazdy den, spaval vselijako, a aj to sa casom utriaslo, ked konecne nabehol stabilne na jeden spanok. Dnes uz ma velmi pevny rezim a funguje nam to perfektne. Vsetko dobre prajem!

siska53
29. sep 2014

@le4 a co sa toho zehlenia tyka- od isteho casu zehlim len nevyhnutne veci.

aaanjelicek
29. sep 2014

Ja mam sice 8mesacneho, loziaceho, ale rano si dame spolu ranajky, nachystam aj pre neho aj pre seba a kym mu davam po kuskoch papat, najem sa aj ja. Potom si ho dam do kocika, da sa aj do jedalenskej stolicky, obklopim jednou hrackou, nech nevymysla, ktoru chce a nech pozera ako varim, je zvedavy, takze v pohode stihnem do obeda navarit pre svokrovcov. Medzitym popripade spinka ak sa vypyta, na tu chvilku necham varenie a dokoncim potom. Okolo obeda sa mu naplno venujem, len on a ja. Pobede sa opat pyta spinkat (spava este 2x denne), to ho uspim a potom zas varim pre muza, kedze on ma dietu a vela jedal nemoze a ma vlastne potraviny, ktore moze. Medzi tym vsetkym este stiham poumyvat podlahy, upratat, pozehlit, oprat, to si rozvrhnem vzdy na kazdy den nieco a po pravde, potom mam skoro kazdy den od takej stvrtej pokoj od vsetkej roboty, mozem sa naplno opat venovat malemu a vylozit nohy, dat si kavu. Nikdy cez den nespim s nim a ani nie som unavena, ak som, vyspim sa v noci a to sa budi maly v nici na papanie aj zo 2 az 3x. Clovek ked chce, zvlada vsetko, najde si svoj system. Ja stiham napriklad ovela viac porobit, ked som na maleho sama, ako ked si ho svokra alebo muz zoberie, ze nech mam cas porobit. Radsej som s nim a porobim si, on je bud v ohradke, v choditku, v kociku, v jedalenskej stolicke a hra sa a ja si porobim. Aspon sa nauci, ze aj sam sa obcas musi vediet zabavit, ze maminka musi porobit co to doma. Ked mrnci a vyzaduje si pozornost, nieco mu poviem, on vie, ze som tam s nim, aj ked nie hned nalepena na nom a on na mne, pocuje moj hlas a je dobre. Odbieham k nemu niekedy casto, ale tak niekedy treba, pyta si caj, potom padne dudel, potom to ci ono, ale aj tak sa to da 🙂

babatenko
29. sep 2014

Ahoj 😉 tak dcerka mala taktiez prve mesiace koliky, a ked som citala v odbornych literaturach, ze novorodenec prespi cca 20-22 hodin denne 😀 tak som sa len smiala. Hanka davala len take dvadsatminutovky, a potom len plac a plac..podrastla,preslo to. Kojila som ju 21mesiacov,takze len poslednych par mesiacov spavam celu noc.Ked bola mensia a citila som sa unavena,podrazdena, sla som si lahnut s malou na obed. Skutocne, ta hodinka-dve urobi vela a ja osobne som po obednom spanku stihla veci omnoho viac,ako bez neho. Moj muz pracuje vonku,doma byva kazdy druhy vikend,takze mi tiez velmi nemohol pomoct, najma,ked som mala pred statnicami a dcerka mala separacnu uzkost a nemohla som sa pol metra vzdialit,aj ked spala,musela ma citit pri sebe 😵 Napokon som sa vykaslala na vsetky dobre mienene rady a povedala som si,ze je dieta na prvom mieste-ked ma potrebovala pri sebe,tak som cele dni presedela pri nej v obyvacke na zemi a hrali sme sa spolu,ked chcela v noci 5krat prsnik,dala som jej ho, ked som videla,ze v postielke nechce spavat,vzala som ju k nam do manzelskej. Jo a bordel v byte? Mojmu muzovi som proste povedala,ze je Hanka najdolezitejsia-a skutocne vsetko,co do dietata vlozis,sa ti vrati. Dnes ma uz tolko nepotrebuje,naucila som ju hrat sa,tak sa hra sama,mozem zatial v klude navarit,deti radi napodobnuju,takze upratuje so mnou -ma svoju handricku, vysavac, kuchynku,zehlicku. Nemam vobec dojem,ze by bola rozmaznana a odstavenie a odplienkovanie prebehlo za dva dni, bez placu, dudel mi pred mesiacom sama dala, ze ho uz nechce. Jedine, co nam zostalo, je spanie v spolocnej posteli, ale mne to tak vyhovuje 😀 tolko som ti tym celym chcela povedat-neboj sa pocuvat svoje materinske vnutro: ak mas pocit,ze ta dieta potrebuje-pri hre, pri spani,na upokojenie - vykasli sa na vsetko ostatne a venuj sa mu, aj ked potom nestihas a robis veci vecer. Toto obdobie strasne rychlo utecie a urcite nebudes spominat na to, ako super si mala vyluxovane,ked mal 10mesiacov...ale ako krasne (a narocne!!!) ta potreboval 😵

le4
autor
30. sep 2014

@babatenko @susi123 dakujem za slova povzbudenia 🙂.
@susi123 Ani moj maly sa nevie rozhodnut kedy chce spat, ale tiez sa to zacina ustalovat. Chcela som mu spravit rezim odvijajuci sa od jeho spankov, ale akosi sa mi to kvoli tomu nepodarilo...

Aj by som to s tym mojim zivym striebrom zvladala, ved mam len jedneho, a kde tu mam cas..., nebyt par komplikacii - malo ulozneho rpiestoru doma, vsetko tva 2x dlhsie upratat, potom este rozne vybavovacky.... Potom sa to nakopy a nemam ziaden cas.

le4
autor
30. sep 2014

@aaanjelicek dakujem za odpoved🙂. Tesim sa, ze Tvoj maly s Tebou takto "kooperuje"🙂. Zial moj v stolicke ledva vydrzi na ranajky. Spievat, rozpravat sa s nim, kym je v ohradke, na stolicke alebo je pri mne na deke nepomaha.skusala som to viackrat. Spusti plac a je koniec upratovaniu, vareniu. Z denneho spanku sa budi a musim ho uspat kojenim alebo uspavankou. Ked sa mi zobudi styrikrat to naozaj nema zmysel, tak lezim s nim. Vsetko by som v pohode stihala, keby vydrzal horespominane veci...

aaanjelicek
30. sep 2014

@le4 Mne to zo zaciatku robieval tiez, tak som zvysila vzdy hlas, a musela som takto velakrat, ale casom to zafungovalo 🙂

le4
autor
30. sep 2014

@aaanjelicek dobre, vyskusam 🙂.

denisafono
30. sep 2014

@le4 ja som rezim nikdy neriesila, ako bolo tak bolo, asi cca ked mala 14mesiacov sa nejako naprogramovala sama, zo dna na den 1 poobedny spanok... Teraz ma Karin 2roky a 3mesiace a obdobie vzdoru tak to teda cirkusy vreskoty pred spanim hystericke vystupy. Sedim na posteli v detskej jej pyzamo v rukach, je 8hodin vecer a cumim ako vystreta napata stoji v strede izby a hysaci, 5-10minut niekedy viac. Potom prestane pride ku mne nech jej vysmrkam nos a utriem oci, lahne si na postel zacne pit mlieko a ja ju prezleciem. Ked dopije a ma ist do postele znovu sa hysak zopakuje. Nakoniec nejako zaspi a je 9hodin. 😀

le4
autor
30. sep 2014

@denisafono fuha, nechce spat sama alebo jednoducho nechce spat? Moja svagrinka tiez ma podobny problem, mala jej place, aj ked je unavena, nechce spat.

shania31
30. sep 2014

Nuz jedna vec je, ze sa snazis venovat mu, ale robit to tak, ze 24 h denne to normalne nie je zase. To dieta si moc rozhyckas a bude stale na tebe zavesene, co nie je dobre. Ja mam dvojicky, a kebyze to mam robit s kazdym, tak sa rovno zblaznim. A to nasi mali silne koliky a reflux do cca 6-7 mesiacov, jeden mi spaval cez den tak 2 krat max 30 min, v noci aj 10 krat som k nemu vstavala.....Druhy tiez spanok podla stavu bruska.
Snazim sa im venovat, hrat sa s nimi apod ale zaroven ich snazim sa ucit k samostatnosti.

leporeloo
30. sep 2014

@le4 ahoj podla mna vsetko robis perfektne, su deticky ktore su narocnejsie, zjavne je to pripad aj tvojho synceka... je este malicky aby sa sam zahral preto je super mat ho v nosici a nech pozoruje ked ho to doma nebavi tak chod aspon nakupit atd... moja napr milovala ked som vysavala a mala som ju v nosici... ale to je vsetko nepodstatne naozaj domacnost teraz pocka najdolezitejsie je tvoje dieta malo tazky uvod do sveta a je normalne ze lipne na naruci kde mu je tak dobre, bude sa to vsetko menit, s detickami sa stale vsetko meni ani sa nenazdas a bude chodit a uz nebude taky na tebe zavisly... myslim ze prvy rok proste castokrat vyzera takto ako opisujes a dolezite si uvedomit ze je to normalne, ze niekedy ozaj neostane cas ani na sprchu 🙂 proste si to dovol a nevycitaj si to ze sa venujes svjmu dietatu bude ta potrebovat stale menej to ti slubujem ... prvorodicky to skratka takto maju a najma ak maju take narocne babatko ako ty. takze nic si nevycitaj a venuj sa synovi 🙂

susi123
30. sep 2014

@le4 Uplne ta chapem. U nas bolo obdobie cca od pol roka do jedneho roka asi najtazsie doteraz. Ale vsetko zvladnete, nemaj obavy a o par mesiacov si vydychnes. Tak, ako som si vydychla ja 🙂. Teraz je to s malym uz o dost lepsie. Da sa mi navarit, poupratovat, vybavit, co potrebujem a to vsetko za jeho asistencie. Stihame chodit dvakrat denne von, vencit psa, hrat sa, citat si....
A este som pocas tohto obdobia prisla na jedno...neda sa ist proti potrebam vlastneho dietata. Mala som pokusy nechat maleho v ohradke, v kociku...ale on tam iba plakal a plakal. Nezaberala ignoracia z mojej strany, nezaberal zvyseny hlas. Iba co sa dieta vystresovalo. Po par pokusoch som to nechala tak, nebudem predsa trapit vlastne dieta. Vykaslala som sa na rady typu- naucis si ho tak, bude na tebe nalepeny stale. Nie je. Dnes je omnoho samostatnejsi. A uplne najuzasnejsi je vtedy, ked ku mne pride a chce sa tulit, objime ma, potlapka po chrbte, pusinku mi da. Potom zasa odbehne za svojimi hrackami. Stale ma velmi potrebuje, stale je velmi "kontaktny", ale pozorujem, ako sa postupne odputava.
Mozno sa ti bude zdat, ze tvoj malinky visi na tebe viac, ako ine deti na svojich mamach. Aj moj je taky, citlivy, hanblivy....mnohe deti v jeho veku su smelsie, ale ja to neriesim. Kazde dietatko je ine a kazde ma svoje potreby. Niektore deticky su samostatne jednotky od malinka, ine potrebuju svoju maminku viac. A "vychovou a usmernovanim" nic neurychlis, ani mne sa to nepodarilo. Zacala som respektovat maleho takeho, aky je. Ked sa potrebuje nosit, tak ho nosim, ked chce odbehnut, tak ho necham.
Drzte sa!

le4
autor
30. sep 2014

@shania31 dakujem, aj ja som si hovorila, ze co keby mam dvojicky.. :D. Ale nemam, tak sa mu venujem kolko myslim ze treba a aj sa snazim, aby bol samostatny, umerne jeho veku, ale asi je jedno z tych narocnejsich deti.

le4
autor
30. sep 2014

@jerryjanka ahoj, naozaj sa da nieco upratat, aj ked je vpredu v nosici, hoci je uz velky. Dakujem za radu.

le4
autor
30. sep 2014

@leporeloo dakujem za mile slova povzbudenia 🙂.

le4
autor
30. sep 2014

@susi123 aj ja mam taku skusenost, ze ked som necitliva na jeho podnety; ze nech si zvykne v ohradke, nech na mne nie je "nalepeny" atd.., nikam to nevedie, je len nervozny, place. Mala som take obdobie, ked som sa o tu "samostatnost" snazila, ale bolo to tazsie ako teraz, ked som pozornejsia, aj on je kludnejsi. Asi dieta potrebuje ziskat v rodicovi istotu a potom s touto istotou moze objavovat svet a zdravo sa osamostatnit.. Inak dneska je velmi dobry.. 🙂. Asi tym, ze je rad v spalni na posteli a dnes vypratacam veci v spalni a triedim tu papiere.🙂

me_to_you
30. sep 2014

si dobra mama a mas normalne dieta 🙂
bude to lepsie ale aj "horsie" 🙂 respektive casom to bude ine..ked zacne behat a docahovat a vymyslat hluposti, vyliezat a dobiedzat a stale niekde privrete prsty, odrete koleno, narazena hlava 🙂

upratat - a naco, raz za cas zbehnut podlahu a pozbierat zakladnu spinu ;) vsetko ostatne sa aj tak tvori dokolecka dokola... zehlenie - ja mam muza nenormalne vytazeneho ale na svoje kosele si cas musel najst, bolo to lepsie ako moje frflanie..var zakladne jednoduche jedla a neries 🙂

BORDEL V BYTE...STASTNE DITE!

shania31
30. sep 2014

@le4
je to mozne, ze je maly dost narocny,ale.....
ja som napr. svojich chlapcov od malicka viedla k tomu, aby zaspavali sami- pohladkala som ich, dala pusu, popriala im dobru nocku a odisla som, maximalne som pri jednom chvilku zostala, ked som na nom videla, ze to zaspavanie bude inak nadlho- nikdy som nepraktizovala cicikanie na rukach a podobne- jednak vravi sa, ze deti si velmi rychlo na to zvyknu a potom sa toho stale stale dozaduju.....a inak spustia krik 🙂
a to si vôbec nemyslim, ze som zla mama, ze svoje deti nelubim, alebo nieco- lubim ich rovnako, ako ty svojho malého alebo ina mama svoje dieta,

ked boli uz trosku vacsi (cca 8 mesiacov), dala som ich do ohradky a mohla som nieco uvarit apod, dokazali sa vtedy aspon chvilu sami zabavit, obzerat hracky, okolity svet, vnimat seba navzajom a nevynucovali si moju 100 % pozornost 24 h denne

susi123
30. sep 2014

@le4 @me_to_you 🙂 me_to_you ma pravdu, so starsim dietatkom je to uplne ine, pridu uplne ine starosti, nez s malym babom. Ten nas je sice pred cudzimi ludmi dost hanblivy, ale v domacom prostredi ako neriadena strela 🙂 A inak, tesim sa, ze ste mali dnes s malinkym dobry den, prajem vam, aby ich bolo co najviac!
@shania31 ahoj! tak v prvom rade moj obdiv, ze zvladas dve deticky naraz! To by som ja asi nedala 🙂 A k tomu spaniu...aj ja som mala maleho nauceneho zaspinkavat uplne sameho, a bolo to uplne bez problemov, ziaden plac, po vecernom mliecku sup do postele, pusa a dobru noc. Fungovali sme tak do doby, kym nezacal chodit. Odrazu ho velmi bavilo stavat sa na nozky, a to aj v posteli. Takze z bezpecnostnych dovodov pri nom vzdy niekto zostane. Ale neuspavame ho, lezi vo svojej postielke a je navyknuty zaspinkat sam, fungujeme iba ako dozor 🙂, tak verim, ze aj tuto cast casom odburame, ked bude mat dost rozumceku, aby si neublizil. Ale poznam dievcatko, ktore ma 5 rokov a dodnes nedokaze zaspat same, a to si nemyslim, ze rodicia niekde urobili chybu..prosto mala sa zufalo boji zostat sama, je taka povaha, citliva, bojazliva. Pri takom dietatku je kazda rada dobra...ak ju nechcu rodicia stresovat, nezostava im ine, len to akceptovat a pockat, kym z toho vyrastie. Tym chcem povedat to, ze deti su take roznorode, ze univerzalna rada na vychovu neexistuje, a co plati na jedno babo, nemusi na druhe.
Vsetko dobre prajem!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli