Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Režim 6 týždňového bábätka

simonka2012
4. feb 2013

Aký máte vy režim? Koľko krát papáte / myslim keď nekojíte / , lebo ja už nie . Ako t robíte vy , prosím o radu lebo som už v koncoch ..nechce mi spať . Ďakujem .

lea641981
4. feb 2013

@simonka2012 kazde 2 hodky sme papali 90 Nutrilon do 4 mesiackov do prikrmov 🙂
to je velmi tazka otazka preco ti nechce spinkat a je to malicke dietatko 🙂
moze to byt nervova sustava a moze to byt bolest bruska z UM a mozno by pomohlo vymenit mliecko a mozno dudku na flaske alebo miesto na spanie alebo postielku za kocik alebo chodit castejsie von alebo nechodit von alebo jednoducho pestovat alebo nosit v satke 😒 alebo nekolisat,polozit a dat babatku cas a dudlik aby zaspinkalo same 🙂

drzim palceky 🙂

nikolet_89
4. feb 2013

@simonka2012 ahoj a je kludny ? alebo skor uplakany ?? ono naozaj to moze byt UM...moja bola tak isto...mali sme Nutrilon klasicky, zapekal ju, bolelo ju brusko az ked sme zacali davat Nutrilon HA tak to preslo...a este k tomu babycalm kvapky na prdky a biogaju na obnovu crevnej mikroflory pri prechadzani na UM + rektalna trubicka a feniklovy cajik

drobcek26l
4. feb 2013

@simonka2012 Ahoj. My sme boli tiež na UM a mali sme takýto režim. Dám to dopodrobna ale jasné že nie vždy ten čas na minútu sedel ale aspoň približne sa to tak dalo:
Papali sme myslím že vtedy už 120ml mliečka a to ráno o 7.30, potom o 11.00, o 14.30. Potom som mu tie dávky mliečka rozdeľovala aby mi vydržal do kupkania tak som mu dala tak o piatej 60ml a po kupkaní 90ml.
Myslím si že základ všetkého bolo že sme sa kúpali vždy každý večer v rovnaký čas o pol ôsmej. Doteraz to tak robíme a malý od narodenia presne vie že keď sa okúpe, dostane papať a ide do postieľky. Tam ho už stačí len chvíľku pohladkať, pustiť kolotoč a spinká. Keď bol vo veku tvojej malej budil sa na mliečko ešte v noci o pol jednej a o štvrtej. No a potom zase ráno o pol ôsmej. A stále rovnako dookola.
Je pravda že keď mal mesiac stalo sa že sme ho v noci ešte niekedy museli nosiť hodinku na rukách aby zaspinkal ale postupne sa to upravilo a potom ho už naozaj len stačilo položiť do postieľky. No a prvé dva mesiace sme ešte mávali ráno problémy s kolikou tak aj na to sa budieval. Ale neprestali sme tento režim dodržiavať a myslím si že aj vďaka tomu máme teraz krásne, kľudné bábätko a večer po ôsmej máme čas s manželom iba sami pre seba. Držím palce

simonka2012
autor
4. feb 2013

dakujem vám ..no my sme zatial mali takto priblizne..7:30 , 11.00, 13:00 , 16:00, o 19:00 kupkanie, potom hned mliecko zase cca o 19:20 a este vecer o 21:30 a spala do 04:00 ... a to vacsinou vzdy max 90ml , alebo iba 60 ci aj 30 ..120 malokedy ..a fakt ze nemáme casu na seba lebo uz o 22:00 unavene padame do postele a stým ze sa bojim ze kedy sa zase zobudi , lebo nespi dobre ..casto place ..aj ked je napapana

@drobcek26l
@nikolet_89
@lea641981

simonka2012
autor
4. feb 2013

to som zabudla pisat ze teraz /4 dni / chcela by papat kazdu hodinu , aj ked iba mozno 30 a ked nedostane tak place a dovtedy kým nedostane ..a niekedy mi pripada ze je taka velmi nervozna ...cez den dobre ked spi hodinu ..a sem tam zaspi tak na 10-15 min a tolko... ☹

drobcek26l
4. feb 2013

@simonka2012 Viem že ma tu mnohé zase odsúdia, ale skús ju oklamať trošku čajíkom aby stále nepapala mliečko. Môjho to často veľmi dobre upokojilo

lea641981
4. feb 2013

@simonka2012 nic sa neboj pokial pekne bude prospievat aj ked zo zaciatku budete mat rozhadzany rezim ma sa dobre uvidis budete v poriadku a babo sa ukludni ale vies ked zacnete fungovat pridu zubky a mozno opat budes unavena ale zvladnete to neboj nic 🙂 no babatku mame davat papat tolko kolko vypije a tak casto ako si pyta 🙂

lea641981
4. feb 2013

@drobcek26l nikto nesudi 🙂 ja som to tiez skusala ale ta nasa len mliecko a mliecko v noci a je prikrmovana a aj tak niekedy papa kazde dve hodky 120 😀 ale vypije aj ten caj 😅

drobcek26l
4. feb 2013

@lea641981 Jasne ja to beriem každé bábätko je iné. Ja mám tiež prvé a na všetko sme postupne museli prísť sami a doteraz nás stále každý deň prekvapí s niečím novým

sybo5
5. feb 2013

prepáčte, ja sem nepatrím, lebo kojím, tak moc neporadím s papaním UM. Malá už má 10 mes.. ...len chcem prispieť k tomu nočnému budeniu, že zase Vám v tomto závidím, že sa Vám bábatká budia tak 2x - 3x za noc. To moja od narodenia ťahá nočnú štafetu každé 2 hodiny - kojiť. A Cez deň mi spávala, tak po 3O min.. Trvá jej to dodnes. Ale zvykla som si. Kojenie má svoje výhody aj nevýhody. Myslím si, že niektoré maminy zbytočne riešia , že koľkokrát je bábo hore. Je hore tak často, ako potrebuje. Sú spáči a sú papkáči. Maminy hlavu hore a zbytočne neriešte. Želám pekný deň.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli