Riedke a jemné vlásky dievčatka

mamma78
22. jan 2018

Ahojte, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti, ako ste riešili riedke a jemne vlasky u dievčat. Naša ma mnohé alergie, takze ma obmedzene stravovanie, nemôže hlavne mlieko, vajíčka, orechy. Viem, že tie orechy sú dobre na vlasy. Existuju nejaké iné potraviny, ktoré obsahujú veľa vitamínov a minerálov, ktoré posilňujú vlasy, alebo nejaké zábaly... Alebo sa to zlepší časom samé ? Vďaka za každú skúsenosť.

deti95060810
22. jan 2018

@mamma78 časom sa to spraví samé. moja dcéra mala ešte ako 4 ročná vlásky ako chlapec - nerástli vôbec.... za 4 roky narástli asi 2 cm.... A potom začali rásť....Teraz má vlasy po pás...

pribinak
22. jan 2018

Vlasy su vec genetiky. Ja som zjedla za svoj živiť hádam tonu orechov, ale keby sa to malo posudzovať podla vlasov, tak by si povedala, ze som orech v živíte ani nevidela.
Treba dcérke najst slušivý účes s krátkych vlasov, krátke vlasy pôsobia bohatšie a zdravšie.

bosoriak
23. jan 2018

@mamma78 vlasy = genetika. Nic s tym nespravis. Moja najstarsia mala tiez take paperie, tak sme strihali nakratko. Teraz je to ovela lepsie, ale vlasy ma a bude mat jemne a riedke vzdy.

mamma78
autor
2. mar 2018

@deti95060810 vdaka za povzbudenie

mamma78
autor
2. mar 2018

@pribinak som sama zvedava, pytala som sa teraz aj lekarky na to .. povedala ze si mysli, ze by sa to mohlo este spravit .. ze to asi suvisi s tymi obmedzeniami v strave ..

mamma78
autor
2. mar 2018

@bosoriak ona ma este taky zlozvyk, ze si ich kruti no teda obcas aj vytrhne, ako sa ich pokusa rozmotat .. len dufam ze sa jej tym tie korienky nejako neposkodia a vlasy dorastu