Ročný synček nerozpráva

doli11
7. jún 2014

Ahojte, mladší syn bude mať rok a iba sem-tam vysloví nejaké slabiky, skôr vynimočne. Napr. baba, dada, ale väčšinou nič. Rozumie dobre. Starší syn v tomto veku už používal niekoľko zmysluplných slov. Viem, že deti sa nemajú porovnávať, ale ako by sme ho podnietili?

nicolle21
7. jún 2014

necitala som to cele, nas ma prve narodky v juli a veru rozpravat sa tak rychlo nechysta 😀 blaboce, "cita" si nahlas (veeeelmi nahlas) knizky, mam je prenho mnam (akoze daj mi jest), mama povedal len nahodou 😀
casu ma habadej.. ja to mozno beriem trochu lahsie, lebo sme bilingvalna rodina a bilingvalne vychovavane decka zacinaju rozpravat neskor.. takze do tych 3 rokov mame fakt casu dost 🙂

tana85
9. jún 2014

@doli11 deti nemam, ale viem, ze ja sama som nehovorila do 2 rokov...a nie som nijak zaostala, skor naopak. proste som bola leniva 😀 kazde dieta ma svoje tempo, existuje len nejaka vyvinova os, ale kazdym desatrocim sa upravuje. znamej dieta uz na prve narodeniny kakala len na nocniku, co ine deti zvladaju cca v dvoch rokoch...ak rozumie, reaguje na podnety, vnima vsetko okolo a aspon blaboce, tak sa nestresuj