• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sčernala jej náušnička v uchu. Čo s tým?

26. júla 2013 
kočky, robila som v zlatníctve. To že černejú aj 585/1000 (14karátové) naušničky malým deťom je normálne.Vraví sa , že detský organizmus sa proste čistí a prejavuje sa to aj na kovoch. Za pár centov vám v dobrých zlatníctvach naušničky profesionálne vyčistia v ultrazvučke a preleštia. Budú ako nové. Každé zlaté naušničky sa musia na 24hodín ponoriť do liehu! zlatu sa nestane nič a vaše dieťa bude chránené pred infekciami. Veď aj veci vyperiete skôr ako ich dáte dieťaťu naseba. Ešte vám chcem odporučiť prestrelenie ušiek namiesto prepichovania u doktorky. Väčšinou sú s rankami oveľa menšie problémy. A dierky sú rovné (kôli kruhom) v neskoršom veku.
@brona82
@k_a_j_k_a
@simca06022011
@katulienka1
15. júl 2013 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brona82 hej, zislo :slight_smile:
15. júl 2013 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne do roka vzdy scerneli zlate nausky na uhol. ale len zlte zlato
15. júl 2013 o 18:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babatenko82 starsej zacali cerniet nausnicky az teraz, ako 4,5rocnej. A su to nausnicky, ktore sme jej menili, su z 24 karatoveho zlata, ma ich pozicane od svagrimej, cize maju tak 23rokov. predtym mala nausnicky z bieleho zlata a tie jej necernali.
15. júl 2013 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k_a_j_k_a biele zlato má na sebe jemnú vrstvu rhodia. väčšinou čiernejú menej často ako žlté zlato, ale sú aj výnimky :o) a s 24karátovým zlatom neviem či máš pravdu u nás je na 90% bežné 14karátové a sem tam 18karátové. s 24kou som sa za 3roky praxe nestretla.o) aj keď veľa ľudí ma už o 24ke presviečalo .o)))
15. júl 2013 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k_a_j_k_a tak som to vycistila tou zubnou pastou....islo to dole....dakujem za radu....a pastu som pouzila ODOL :D
15. júl 2013 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babatenko82 tak, mozno to nie je 24karatove. Neviem teraz a mala nie je doma, takze do piatku nezistim ani :grinning: ale mari sa mi, ze uz som o tom tiez pocula :slight_smile: ja osobne som na biele zlato, ale tie, co sme jej kupili, ked bola babatko, jej boli uz male ( zial jej jednu dierku prepichli trosku vyssie, co pri normalnom noseni nie je vidiet, ale uz ich mala take natlacene). Tak jej svagrina pozicala jej prve :slight_smile:
15. júl 2013 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@brona82 super :slight_smile: som rada, ze to pomohlo :slight_smile:
15. júl 2013 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
obe moje dcerky mali nastrelene nausnicky, az ked s tym obe suhlasili, mladsia ako 3 rocna a starsia ako 5 rocna...mladsia dcerka to velmi chcela a vlastne ukecala aj starsiu :wink:

nastrelene nausnicky z chirurgickej ocele sme neskor vymenili za zlate, mladsia dostala z bieleho zlata a starsia zo zlteho zlata, tie boli dedicke, nosila som ich ja ako mala....starsej to zlte zlato v usku scernalo asi po mesiaci, tak som jej dala svoje z bieleho zlata a s tym problemy nie su...podla mna je najlepsie nausnicky vymenit a zvolit iny kov, ked dojde k takejto reakcii
26. júl 2013 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok