Sčernala jej náušnička v uchu. Čo s tým?

pipo1777
9. mar 2007

Ahoj baby poraďte, mojej malinkej sčernela naušnička ale len tá časť ktorú má v dierke.Stretli ste sa niektorá už s niečím takým? Má zlaté náušnice, a najhoršie na tom je že to nejde dole liehom.No čo s tým? ☹

babatenko82
15. júl 2013

kočky, robila som v zlatníctve. To že černejú aj 585/1000 (14karátové) naušničky malým deťom je normálne.Vraví sa , že detský organizmus sa proste čistí a prejavuje sa to aj na kovoch. Za pár centov vám v dobrých zlatníctvach naušničky profesionálne vyčistia v ultrazvučke a preleštia. Budú ako nové. Každé zlaté naušničky sa musia na 24hodín ponoriť do liehu! zlatu sa nestane nič a vaše dieťa bude chránené pred infekciami. Veď aj veci vyperiete skôr ako ich dáte dieťaťu naseba. Ešte vám chcem odporučiť prestrelenie ušiek namiesto prepichovania u doktorky. Väčšinou sú s rankami oveľa menšie problémy. A dierky sú rovné (kôli kruhom) v neskoršom veku.
@brona82
@k_a_j_k_a
@simca06022011
@katulienka1

k_a_j_k_a
15. júl 2013

@brona82 hej, zislo 🙂

pingu1
15. júl 2013

mne do roka vzdy scerneli zlate nausky na uhol. ale len zlte zlato

k_a_j_k_a
15. júl 2013

@babatenko82 starsej zacali cerniet nausnicky az teraz, ako 4,5rocnej. A su to nausnicky, ktore sme jej menili, su z 24 karatoveho zlata, ma ich pozicane od svagrimej, cize maju tak 23rokov. predtym mala nausnicky z bieleho zlata a tie jej necernali.

babatenko82
15. júl 2013

@k_a_j_k_a biele zlato má na sebe jemnú vrstvu rhodia. väčšinou čiernejú menej často ako žlté zlato, ale sú aj výnimky :o) a s 24karátovým zlatom neviem či máš pravdu u nás je na 90% bežné 14karátové a sem tam 18karátové. s 24kou som sa za 3roky praxe nestretla.o) aj keď veľa ľudí ma už o 24ke presviečalo .o)))

brona82
15. júl 2013

@k_a_j_k_a tak som to vycistila tou zubnou pastou....islo to dole....dakujem za radu....a pastu som pouzila ODOL :D

k_a_j_k_a
15. júl 2013

@babatenko82 tak, mozno to nie je 24karatove. Neviem teraz a mala nie je doma, takze do piatku nezistim ani 😀 ale mari sa mi, ze uz som o tom tiez pocula 🙂 ja osobne som na biele zlato, ale tie, co sme jej kupili, ked bola babatko, jej boli uz male ( zial jej jednu dierku prepichli trosku vyssie, co pri normalnom noseni nie je vidiet, ale uz ich mala take natlacene). Tak jej svagrina pozicala jej prve 🙂

k_a_j_k_a
15. júl 2013

@brona82 super 🙂 som rada, ze to pomohlo 🙂

tigri
26. júl 2013

obe moje dcerky mali nastrelene nausnicky, az ked s tym obe suhlasili, mladsia ako 3 rocna a starsia ako 5 rocna...mladsia dcerka to velmi chcela a vlastne ukecala aj starsiu 😉

nastrelene nausnicky z chirurgickej ocele sme neskor vymenili za zlate, mladsia dostala z bieleho zlata a starsia zo zlteho zlata, tie boli dedicke, nosila som ich ja ako mala....starsej to zlte zlato v usku scernalo asi po mesiaci, tak som jej dala svoje z bieleho zlata a s tym problemy nie su...podla mna je najlepsie nausnicky vymenit a zvolit iny kov, ked dojde k takejto reakcii

gabika2908
30. apr 2017

@katulienka1 ahoj prosim ta kde si kupila tu vatu na cistenie zlata?tiez dcerke scernéi nausky a neviem to nikde kupit ani v zlatnictve ani v drogerke

veronka1234
30. apr 2017

@pipo1777 ahoj, niektorym ludom tak na tele reaguje zlato. Mne tiez vzdy scerna aj zlato aj striebro, treba to len stale cistit. Moja mama ani sestra napr taky problem nemaju. A ja ked nosim nieco po mame alebo po sestre, hned mi to scerna a oni to pritom roky mali a nic

janka12350
4. dec 2017

@serehezada tak potom podla mna nemôže zlato

bonetka
4. dec 2017

Baby a cim vycistit retiacku z bieleho zlata? Je na nej ako keby taky zlty odlesk.Nevyzera to pekne.Dakujem.

katka0123
4. dec 2017

@babatenko82 ja vidim v prestrelovani nausnic problem. U lekarky je vsetko sterilne. V zlatnictve len vydezinfikovane. Hrozi nakaza.

danulik003
13. feb 2021

Ahojte ja mam taký istý problém malej tiež sčernalo ale iba jedna naušnička sú zo 14karatoveho zlatá ....zakaždým keď sme ich dali vyčistiť tak jej očerneli znovu tak sme jej skúsili dať strieborné a prestalo sa to robiť

tininini
30. aug 2023

@vavka33 mi sme vycistili a znova očerneli čo to znamena ? Plašia ma že môže mat dieťa chorobu