Sčernala jej náušnička v uchu. Čo s tým?

pipo1777
9. mar 2007

Ahoj baby poraďte, mojej malinkej sčernela naušnička ale len tá časť ktorú má v dierke.Stretli ste sa niektorá už s niečím takým? Má zlaté náušnice, a najhoršie na tom je že to nejde dole liehom.No čo s tým? ☹

vavka33
9. mar 2007

Zubnou pastou to vydrhni,zarucene cistidlo!!! 😉

magg
9. mar 2007

podla mna by si si mala overit, ci je to naozaj zlato, lebo ono nema dovod scernat

junior
9. mar 2007

Aj ja si myslim, ze to nebude ok s tym zlatom. Alebo to bude menej karatove, lebo mala ho iste nema v uchu roky 😅 a lieh by mal zabrat. Pozri na punc zvnutra a dozvies sa pravdu 🙄

vavka33
9. mar 2007

aj zlato scerna

loren
9. mar 2007

aj ja sa pridam zlato moze scernat. ja mam po sebe nausnicky co som nosila ako mala a teraz ich chcem dat mojmu dietatku ked sa narodi a bude to baba a presne v tej casti ako bola nausnica v uchu je to take cernejsie a nejde to nicim dole uz som to aj vyvarala v jarovej vode tak totizto v niektorych zlatnictvach obnovuju lesk na zlate. aj v lehu boli ponorene a nic skusim tu zubnu pastu ale pokial viem ta je supper na striebro 😉

biccy
10. mar 2007

Nam scernala nausnica na usku,ked som jej casto dezinfikovala usko liehom.Ked uz mala obidve uska vyliecene (po prepichnuti),v spanku si asi potiahla nausnicu a rano tam mala trosku krvi. 😒 Preto som jej ju este dezinfikovala liehom.A vtedy jej scernala,ale iba ta jedna.A tiez su zlate.

pipo1777
autor
10. mar 2007

My sme mali nastrelené a asi pred 2 mes.som jej vymenila za zlaté a teraz kukám že sú čierne na tom kúsku.My sme liehom nič nedezinfikovali tak od toho to nebude? a naušnice dostala od krsných ale kupovali normálne v zlatníctve.Človek dá tolké peniaze a problémi jak s bižutériov. 😠 ☹

vavka33
10. mar 2007

nausky sa pred danim babatku do uska maju na par hodin dat do liehu-nam kazali jeden den,ale to nie je preto,aby nescernali,ale koli babatku,aby dostalo dezinf.vec do uska.
pipo,vycisti to tou zub.pastou a kefkou a mas po probleme. 😉

lidka619
10. mar 2007

ja som mala taký istý problém, tiež starsej dcere v jednom kuse cernela ale iba jedna nausnicka v mieste, ktoré sa dotýka ucha - a v zlatníctve mi povedali, že je to normalne, je to prave zlato, museli to teda riadne vypalit, aby to bolo znova pekne, a stava sa to hlavne u deti, nakolko deti berú rôzne lieky, najú rôzne detske choroby, a takto môže zareagovať zlato na nejaký liek a pod. Pretože sa dotyka časti tela - bolo mi to takto vysvetlene. 😉

susanh
10. mar 2007

Nam scernela nausnicka uz v liehu, ked bola pred prepichnutim namocena 1 den. Scernel ten kusok co bol pri šrobiku. Je to biele zlato, ma aj punc, normalne zo zlatnictva. A este kusok toho cierneho plavalo aj v liehu. Lekarka povedala ze by to nemalo vadit, ze asi to je z nejakej primesi co je v zlate. V usku to nie je vidiet tak nam to nevadi. Uvidime ci pri noseni scernie aj na inom mieste.

mitinka
13. mar 2007

ahoj mojej malej to tiez urobilo a dr. mi povedala ze to prto lebo si na to usko zvyka a tvori protilatky!! 😉 daj si ich zlatnikovi vycistit a uvidis ze uz sa to nestane a to ja mam nausnice dost drahe!!! 🙂 🙂

graziela
14. sep 2008

Ahojte,
neviem, ci to tu niekto spominal, ale nam sa stale presne to iste dcerke a to po 4 mesiacoch nosenia (ihlou prepichovane uska). Boli to zlate nausnicky, po prepichnuti som uska malej cistila liehom, krasne sa jej hned zahojili, az po tych 4 mesiacoch som si raz vecer vsimla najskor, ze ma na jednom usku hnis (tesne nad dierkou) a potom aj to scernanie...usko sa vyliecilo opät liehom, ale to cierne tam ostalo...pytala som sa na to aj nasej detskej dr., podla nej to bola alergicka reakcia, vraj to moze zalezat aj o toho, kolko karatove zlato to je...Tak sme nausnicky dali dole a mala uz vyse mesiaca nosi nausnice, ktr. som si ja davala nastrelit pred svadbou...mne z nich usi tiez hnisali, nechala som si dierky nakoniec zarast, no malej sa zatial nic nedeje...tak hadam to s nou nedopadne tak ako so mnou 😉

janama001
14. sep 2008

Ahojte nasa mala ma tiez cierne nausnicky v mieste kde je nausnicka v kontakte s dierkou. problem nie je v zlate ale v reakcii organizmu na zlato. moj manzel ked este nosil nausnicu v uchu mal presne tento problem akukolvek nausnicu si dal kazda mu zcernala. takze u nas to bude asi aj dedicne 😒 ale tazku hlavu si z toho nerobim. ked bude velka sama sa rozhodne co bude v uskach nosit no nie

elize
14. sep 2008

ja mam tiez hned zlate nausnice v mieste kde su cez ucho cierne. Podla mna je to OK 😉

cartmanko
14. sep 2008

ja ak by sme malickej davali nausnicky by som urcite dal platinu, titan alebo chirurgicku ocel. ale ja proti nausnickam brojim, tak dufam ze vyhram. 🙂

gucz
14. sep 2008

naša malá má naušničky z bieleho zlata. Môže sčernať i ono? nám sa to nestalo, i keď pravé uško jej hnisalo sem tam

cartmanko
14. sep 2008

biele zlato je tiez zlato. vychadzam z toho, ze ak davju nieco do tela tak to nie je zlato. zo zlata sa robia iba zuby ale ziadne implantaty. a hento je predsa iba otvorena rana a na holom mase je kov. ja mam titanove.

junovka
14. sep 2008

gucz, mozu sciernat. 😉

katulienka1
14. sep 2008

aj nám čiernajú zlaté náušničky,v zlatníctve povedali že je to normálne.Kúpila som tú vatu na čistenie zlata a s tým to ide krásne dole 😉

cartmanko
14. sep 2008

a tak zas v zlatnictve ti nepovedia aby si ich vybrala...

babulik22
15. sep 2008

aj nam cernaju zlate nausnicky.pravidelne ich musim davat dole a cistit.

serehezada
31. mar 2012

Dobry den ja mam tieš problem s malou v decembri jej prestrelili uška a vo februari som jej vymenila zlate nausničky pred tím som ich dala na 24hodin do liehu.....a po tyždni jej ten kusok v ušku sčiernal na oboch uškach tiez ma nove naušničky zo zlatníctva a to este nestači lave usko mastale ktvave tyzden to ma ok natieram jej to liehom anatieram nechtikovou mastičkou potom to zmizne ma pekne zahojene uško a po dvoch tyzdnoch sa jej tam znova objyví hnis aked jej to liehom utriem tak jej to zacne silno krvacat....može to byt alergia či??O uško sa jej starostlivo staram.....dokola sa opakuje to iste mam stím behnut deckej lekárke???dakujem za odpovede....

andreah25
31. mar 2012

@pipo1777 Ja si pamätám, ako mi babka ako malej hovorievala, že zlato černá na tele človeka vtedy, ak dotyčný má nejakú chorobu, o ktorej ani nemusí vedieť. Dokonca niekomu černá aj pri bežnom prechladnutí. Nie je to o kvalite zlata. Ja zlato nenosím, pretože mi stačí hodinka a môžem všetko čistiť, je to jedno či retiazka alebo náušnice (a zlato mám kvalitné, overené - no stojí mi doma nepoužité). Možno na tom niečo bude, starí ľudia neboli blbí 😀 .
Ak máte takýto problém, vykašľať sa na zlato, kúp nejaké pekné náušničky z chirurgickej ocele, alebo z titanu, prípadne iného kovu.

babulina
1. apr 2012

aj mne aj dcere scerneju nausnice a pritom som si uplne ista ze ide o kvalitne zlato, dovod vsak netusim

brona82
15. júl 2013

@katulienka1 prosim vas, kde ste kupili tu vatu na cistenie zlata ? Nasej malej tiez scernali nausnicky v mieste vstyku s uskom a chcem jej to nejak vycistit...lieh nam nepomohol, tak snad ta vata by pomohla....dakujem za info.

katulienka1
15. júl 2013

určite to kúpite v zlatníctve alebo hodinárstve🙂))ň

simca06022011
15. júl 2013

@brona82 v 101 drogerie som to v pohode dostala.

brona82
15. júl 2013

@simca06022011 dakujem vam 🙂 skusim ist najst do nejakej drogerky aj ja....101 tu nemam, ale skusim DM

k_a_j_k_a
15. júl 2013

@brona82 skus obycajnu zubnu pastu. Bud priamo na usku alebo dat dole a tak vysuchat. Mne poradili tak svokrovci a funguje to 😀

brona82
15. júl 2013

@k_a_j_k_a a zislo to cierne dole ? Tak to skusim tedda aj ja...