Sedenie dieťaťa

pacica
14. jún 2013

ahojte.chcela by som sa spytat,ze ci ste nejako napomahali dietatu sediet,alebo ste to nehali nanho?ked ste to nehavali nanho,ako dlho to trvalo?kedy sa vam naozaj ze same posadilo bez toho ze by ste ho ktomu viedli?dakujem.napiste mi prosim vas aj vek dietata

sissy27
14. jún 2013

@pacica v 5.mesiacoch je celkom určite príliš skoro na to, aby dieťa samostatne sedelo... tebe by sa tiež asi nepáčilo, keby ťa niekto držal v nejak neprirodzenej polohe nasilu, nie? moja dcéra začala samostatne sedieť tuším v 8. mesiacoch, a samozrejme som to nechala úplne na ňu... každé dieťa je síce iné, ale nemá zmysel chcieť od neho niečo, čo nezvláda, keď bude mať dostatočne vyvinuté svalstvo a príde na to ako, tak sa posadí, postaví, spraví prvý krok...

neznakaramelka
14. jún 2013

@pacica moje deti obe same bez pomoci sadli a aj normalne vydrzali sediet v 8 mesiaci

hamca
14. jún 2013

@pacica ahoj,ja som na odporucania doktorov vobec neposadzovala malu samu. Obcas sedela na nasich rukach,ale to sme ju drzali,aby sa nehrbila. Ked mala 9,5 mes tak sa naucila plazit sa,potom sa hned hupla na styri a z toho sa jej podarilo v 10tich mesiacoch cez bok prehupnut do sedu. A odvtedy ked nespi,tak stale sedi;) ale tak u nas to trvalo trosku dlhsie,lebo mala je lenivsia

simca06022011
14. jún 2013

u nas asi 8-9 mesiac si posedela... ale vobec nie casto 🙂 nepomahala som jej nijak

pacica
autor
14. jún 2013

@sissy27 ved ja viem ze v 5 mes.je este skoro sediet,len sa pytam ze priblizne v akom mesiaci si vase deti sadli bez toho ze by sme ich ktomu viedli.ja neplanujem moju obkladat vankusmi aby skoro zacala sediet.raz to pride na nu a to uz je jedno kedy.kazdopadne nic nebudem urychlovat,len som chcela by t zvedava,ze ako to u niektorych mamickach prebieha.

pusa321
14. jún 2013

ja som tiez nijak nenutila ale maly sam sedel uz v 5.mesiacoch a v 8.mesiaci sa sam postavil v postielke🙂

luciaq
14. jún 2013

moji zacali samostatne sediet obaja v osmich mesiacoch.dcera od osmich mesiacov zacala sama stat a teraz ma devat a vcera zacala nacvicovat samostatnu chodzu

katia7
14. jún 2013

@pacica prveho som posadila v 6tich mesiacoch ja, ale teda kymacal sa na vsetky svetove strany tak som ho nechala len na nevyhnutnu dobu krmenia 😅 dcerku som nechala uz tak a veru az koncom 8. mesiaca si sadla, uz ma teda porazalo 😀 tretie necham tiez tak som zvedava 🙂 😉

zitaje
14. jún 2013

@pacica deti si vacsinou same sadnu z polohy na styroch, takze budes vidiet, ze sa to chysta 🙂 .
Ja som starsiu posadzala od pol roka - v tom case som nevedela, ze sa to nema... ale mladsiu uz nie, aj v kociku velmi dlho len lezala. Krmila som ju po pol roku v autosedacke 🙂 . Sadla si vo veku okolo 8-9 mesiacov a v 9 mesiacoch zacala stvornozkovat. Ale dost dlho sa este zrutila zo sedu (dozadu), napriek tomu, ze sa do sedu davala sama.

lusinda1989
14. jún 2013

@pacica moja samostatne sedela ked mala 6 mesiacov uz skvele na styri sa jej darilo dat ked mala 4 mesiace v 5 sa postavila v postielke na nohy... Kazde dieta e ine kamoskin maly ma tolko ci moja cize skoro 9 mesiacov a sam este nesedi... Takze je to indy vindy...

januliku
14. jún 2013

@pacica V 6m uz vedela sediet, ale len tak, ze ja som ju dala do polosedu (v kociku, na posteli opretu o vankus) a ona sa zdvihla a sedela, kukala, hrala sa v sede. Sama sa posadila, ked zacala stvornozkovat a to mala 8m.

sante81
14. jún 2013

@pacica od 5 mes byvala v takom tom polohovatelnom kresle, ale to skôr lezala ako sedela, v kočíku lezala do 8 mes, v hlbokom a sama sa posadila az teraz ked mala 10. do vtedy som ju nenutila, som za to aby dieta bolo pripravené.

liz_lemon
14. jún 2013

@pacica napr. moj syn zacal sam sediet az teraz, ked ma pomaly rok, a hned naraz aj chodi stvornozky a zacina sa stavat, takze u neho to prislo vsetko naraz

vonicka
14. jún 2013

8. mesiac

andrejka1974
14. jún 2013

urcite nechat na nu, kazde dieta je individualne moja najmensia sa mi posadila v 13 mesiacoch sama 🙂 🙂 🙂 🙂

reni12
14. jún 2013

v 8. mesiaci

luy
15. jún 2013

každé dieťa je iné,moja sedela po 13 mes.,a tiež som nerváčila či je všetko ok,proste mala svoj čas

luy
15. jún 2013

a etš sedenie a sedenie je rozdiel,teda či to berie mamka tak ,že sedí zlomené na boku,padá.Ja myslím,že sedenie je keď dieťatko sedí a hraje sa a nespadne 😉

ela2710
15. jún 2013

Na prelome 7.-8. mesiaca obaja sa to naucili pri stvornozkovani, na silu som ich nikdy nedavala 🙂

evula214
15. jún 2013

moja sedí sama od 6mesiaaca,od 6,5 sa dokonca posadí sama,naučila sa topri peskovaní

miku1
15. jún 2013

@pacica Moja bola dosť lenivá🙂 Sama začala sedieť až v 8 mesiaci. Netlačila som ju do toho. Nechala som to na ňu. A tak je to asi aj najlepšie. Deti samé vedia, kedy sa na čo cítia.

petula8
6. júl 2013

ja som s malou cvičila tak , že som ju držala za ručičky a dvíhala ju do sedu , a sama sedieť začala keď mala 7 mesiacov a teraz v stoličke ani neobsedí 😀 😝

meinkonka
3. aug 2013

@pacica moj maly sa prvykrat posadil presne na moje narodeniny, skoro rano, hned ked som sa zobudila, krasny darcek 😵 a bolo to v 8 mesiaci, sadol si zo styroch - nevedela som pochopit, ako to dokazal 😀 ja osobne som za prirodzeny vyvoj, ja som maleho do nicoho nenutila, nedavala som ho umelo sadat ani nevodila ho za ruku, vsetko som nechala na prirodu. vela som o tom citala a vraj je to velmi dolezite, lebo dieta si ma sadnut/postavit sa/chodit az vtedy, ked je jeho telo na to pripravene a vsetky svaly dostatocne posilnene 🙂

malapepka
3. aug 2013

ja som môjho malého nikdy neobkladala poduškami. Skúšala som ho dať sadnúť (stále robil brušáky) od 7.mesiacov, ale o 2 sekundy som ho zas položila. V 8. mesiaci mi sedel rovno bez padnutia 🙂 v 9. mesiaci sa posadil sám z plazenia, teraz sa gúľa na všetky strany, sadne si z každej polohy 🙂

malapepka
3. aug 2013

@meinkonka aj ja som to čítala a dlho som to tvrdila, že dieťa má najprv loziť, až potom sedieť. Ale môj si z plazenia nevedel sadnúť, už mal toho niekedy na brušku dosť, ale ležať nechcel. Tak som ozaj na chvílinku dala sadnúť (cca v 7. mesiaci), keď už sám obsedel, tak sa sám začal nakláňať dopredu a zrazu prišiel na to, že sa dá dať na 4. 🙂 Už si nemyslím, že tá postupnosť je správna. Kamoškina malá v 10 mesiacoch ešte sama nesedela, buď iba ležala alebo sa na brušku trošku (málo) plazila, držali sa tej postupnosti a malá zlenivela.

meinkonka
3. aug 2013

@malapepka ja som nemala na mysli presnu postupnost, len ze detom nenapomahat, ale nechat to na nich, uz nech je to v akejkolvek postupnosti, len ze nepodkladat vankusmi, nedavat umelo sadat, nevodit za rucicky a taaaak... 🙂

denise01
3. aug 2013

Ja som tiez nechala a nechavam na maleho, teraz ma rocik a sediet zacal v 10. mesiaci, posedaval uz aj predtym, ale to sa pokyvkaval a dlho sediet nevydrzal. Od toho 10. mesiaca sedi krasne sam, rovno ako svieca. Kazde dietatko je ine, netreba porovnavat s inymi detmi a stresovat sa. Jedno je sikovnejsie v tom, ine v niecom inom. Zelam krasne objavovanie vsetkeho noveho 🙂

lucia006
5. aug 2013

Moj sedi krasne rovno ,ale je pravda ze sme ho davali sadnut no nestalo sa ze padal a ja by som ho dvihala naspat do sedu,to nie,on ma teraz 9 mes.a on sa sam zlehu neposadi iba ked je na styroch cez bok si sadne,ale neviem preco schrtbasi nesadne asi na to neprisiel,lebo napriklad postavi sa uz pripostielke aj prejde okolo celej.

lucinocka
5. aug 2013

moja zacala sediet v priebehu 9.mesiaca 🙂 Davali sme ju sadat len v kociku, lebo vrieskala jak sibnuta, ked nic nevidela, nikde sa s nou nedalo ist.. najprv sa plazila, potom sa nozickami odrazala dopredu a padala na hrudnik, tak stala na styroch a tak sa rozstvornozkovala...a potom z nicoho nic, zo dna na den si polozila zadok na bok a sadla si :D vyplestili sme oci a odvtedy sedi krasne rovno🙂

ija
8. jan 2015

Vsetci maleho nosia na rukach a ked si s nim sadnu, posadia si aj jeho na kolena. Bude mat len 6 mesiacov anesedi este. Ani nestvornozkuje. Moze sa to? Nechcem byt stale ta, co napomina, ale ja ho sediet nedavam, aj ked sa do sedu chce pritiahnut a stale dviha v lahu hlavicku. Moze mu to skodit?