Sedenie trojmesačného bábätka

barbaraujjova
2. nov 2016

Ah 🙂 ojte. Mamicky 3 mesacne babatko co vsetko Vam uz dokaze?
Viem kazdy je iny, ale som zufala ze moj maly ma 3 mesiace ale ked skusam zdvihnut do sadu ( rucicky "taham" aby sa skusil podrzat) nezdihne hlavicku len necha dole a usmieva sa na mna. A doktorka stale hovori ze mame to skusat ale sa bojim ze nezdivne a potiahnem mu nieco. Od 2.mesiace uz lezi dlho na brusku tak ze vobec neda dole hlavicku a otava sa uz sa aj otocil nabok tak pozera atd. Ale totojeden nam neide :( ako ste na to vy? Dakujem pekne

zsuzsikaa
2. nov 2016

No ja neviem ale nam doktorka zakazala dvihat do sedu lebo je to skoro este...pani doktorka ju tak zdvihala ale to kvoli reflexu ci co.radila aby som radsej dala na brusko

barbaraujjova
autor
2. nov 2016

Ani ja to nerobim raz som to robila ked mi to pocedale ale radsej to ani nerobim nechcem ho tahat. Neviem asi som naivna ale myslim si ze ked tak pekne dviha hlavicku na brusku aj ked je v rukach tak sa podrzi tak neni problem. Ma este cas si sadnut. Dakujem pekne za odpoved 🙂

mirka17
2. nov 2016

vymeň doktorku. že vraj do sedu!

ujanka
2. nov 2016

Tento cvik urcite nema byt na nacvicovanie sedenia, to by sa malo dietatko naucit same bez pomoci. Obe moje dcery sa dokazali samostatne usadit ked mali 11 mesiacov, nijako sme im k tomu nepomahali. A vsetko sa naucili. To co robite skor testuje pevnost uchopu a telicka, mozno ked maly na to pride co ma robit tak sa mu taka "hojdacka" zapaci 🙂 Vsak skusajte, ale hlavne nerieste co ktore dieta vie. Kazde je inak sikovne a vyvija sa inak, pokial je zdravy nauci svojim tempom vsetko.

michala.s
2. nov 2016

Vela, vela lezania na brušku a motivovať k dvihaniu hlavky, tym sa posilnuje chrbtove svalstvo. Dieta začina pri chyteni ručičiek tahat hlavku z podložky až po 4. mesiaci, tie ktore to robia už skorej su velmi šikovne. Ale toto je vec ktoru robi lekar na vysetreni, ty doma dieta určite netahaj za ruky až do sedu

slivocka4
2. nov 2016

treba sa castokrat viac spolahnut na svoj rozum ako lekarsky.. citala som ze to dvihanie smu robit iba pediatri pri kontrole. Urcite to nieje cvicenie na doma. Moja asi ani v 4. nedvihala a potom som to vyskusala po dlhsej dobe v 5tom a dvihala - bez toho aby som ju to ucila.

katriona1
2. nov 2016

Nevim co mas za pediatricku, ale deti se takto do sedu nemaji zvedat, to dela jenom lekar pri kontrole , aby zjistil jestli ma dobre reflexy, dite ve 3 mesicich pase konicky a jestli uz se i pokousi otacet tak je sikovna, sedet se musi naucit sama a to az po tom co se bude otacet, plazit a lezt, to ze se nauci rukama vytahnout do sedu neni dobre, doporucila bych najit si nejake info o psychomotorickem vyvoji deti 🙂

uzanka16
2. nov 2016

ja mam skoro 10 mesacne dieta, ale doktorka vyslovene zakazala toto skusat doma, jedine ze ona moze vyskusat ci sa trosicka uz dvyha, ake ma reflesy, ale do sedu ani neskusala, prilis male babatko nato, to volaka krava lekarka, zmenila by lekakru hned, to aka stara ze toto tvrdi,musi byt babicka ked toto dovoli

katyt
2. nov 2016

Dieťa by sa malo posadiť samé, až keď bude mať dostatočne pevné chrbtové svaly. Väčšinou prejde zo štvornožkovania do sedu. Ja mám tri deti a všetky tri sa samé posadili až okolo 9 mesiaca, takže to čo píšu aj v knižkách, že v polroku už dieťa sedí je hlúposť. Sedí akurát také, ktorého rodičia do toho sedu vyslovene dajú, s podopretým chrbátikom, občas spadne do boku, lebo sa neudrží.

janickacrazy
2. nov 2016

@barbaraujjova Okamžite ba som vymenila pediatričku, normálne mi je zle, ked to čítam. Toto ťahanie do sedu možu robiť len lekári, doma sa to vobec robiť nemá! Tvoje bábo je malinké a na sedenie má času habadej. Moj syn sa posadil sám ako 11mesačný a doktorka povedala, že je to v norme. Vyslovene mi zakazovala robiť toto pritiahnutie do sedu doma. Kedysi sa dávali deti pasívne sedieť okolo 6mesiaca, takže niektoré staré doktorky majú tento úžasný zastaralý názor, že treba obkladať vankúšmi a podobne. Dávaj ho pekne na bruško, tým si posilní svaly a všetko sa naučí kedy treba.

katrin21
2. nov 2016

@barbaraujjova nerozumiem, pada mu ta hlavicka dozadu co dopredu??? nejako mi to nedava zmysel co pises...
dieta ma mat hlavicku v predlzeni chrbtice, nema padat ani dozadu, ani dopredu...ale toto sa robi iba ako diagnostika , nema sa to robit denne s dietatom.
v 3m ( do konca) by mal v polohe na brusku drzať hlavicku hore a opierať sa o cele predlaktie a lakte.... cize past konicky... to pises,ze robi, tak snad je to OK

ukulela
2. nov 2016

lezi na brusku, dviha hlavku, parada. nesil ho sediet, ked sa nechyta, tak ho urcite netahaj ...

zuska2001
2. nov 2016

toto vobec s deckom necvič - je to diagnostická metóda, ktorú robí len lekár. deti sedia v priemere okolo 10 mesiacov. v tomto veku patrí dieťa na bruško a má sa učiť dvíhať hlavičku pod dohľadom matky. v sede nemá čo robiť !!!!!!!! ak nedvíha hlavku, na neurologiu a cvičiť vojtovku. vynúť si neurologa a tam konzultuj.

magmolatus
2. nov 2016

@barbaraujjova nejak t neries, babo spravi co ma v spravny cas.
Nasa mala zacala chodit ked mala rok a 4 mesiace a to som videl decka co behali ked mali 9 mesiacov.

klara333
2. nov 2016

prve by som vymenila doktorku

kondaska1
2. nov 2016

Ahoj, rozhodne ho netahaj, babatko este nema spevnenu chrbticu ani svaly, on tu hlavicku este nevladze drzat, je pre neho pritazka, ani si ju pritiahnut k sebe, bude ostavat v zaklone. Aby si mu neuskodila... Tu je psychomotoricky vyvoj v 2,3 a 4 mesiaci

katrin21
2. nov 2016

aj tu mas tabulku, kde je k veku priradene, ako si ma dieta drzať chrbatik a hlavu pri trakcnej skuske...
hlavicka by mi padat dozadu nemala, to je pravda, ale to nech riesis s neurologom,, nie tym, ze budes doma dieta tahat....

barbaraujjova
autor
2. nov 2016

Dakukem pekne kazdemu. 🙂 uz som sa bala🙂 zmenim lekarku hned na buduci mesiac lebo teraz sme uz zmeskali . som zvedava co mi povie piatok ideme na poradnu. Hlavicku pekne drzi napr. ked po papani je v rukach hned hop hlavicka hore a uz aj pozera cez ramena ani dozadu ani dopredu mu nepada 🙂 este raz dakujem🙂

cerez
2. nov 2016

Proste dávať dieťatko na bruško, nie dlho, radšej častejšie a kratšie pokiaľ sa nespevní chrbátik.

janka54321
2. nov 2016

Ja by som toto tahanie s dietatom nerobila...nato je lekar, aby dieta takto skusal...davaj na brusko a tak motivuj k zdvihaniu hlavicky...podla mna divne odporucanie od lekara ☹

iva2221
3. nov 2016

Nemas dieta zdvihat az do sedu.....mozes ho vyskusat potiahnut hore a ked nezdviha tak zase ulozit na podlozku....chodili sme k neurologovi lebo maly tiez nezdvihal hlavu a ten nakazal trenovat to takto plus lezanie na brusku a ukazovat mu hracky aby mal na co reagovat a zdvihat hlavu... ale.ked ti pekne na brusku ,,pasie koniky'' tak za chvilku bude drzat hlavicku aj pri zdvihami za rucky 🙂