Škôlky v Petržalke čaká zmena

lucia1974
21. máj 2019

Dnes som naslana Facebook.... Nechám na co to robí...
Zase niekdo nieco vymýšľa.... Ide aj o to ze zaplatiť 300 je dosť aj ked si môžeš vybaviť ze to vrátia. Ale zaplatiť musíš asi a az spätne asi....

horalka1986
21. máj 2019

Je to dement. Ja zijem v petrzalke ale nemam tu trvaly pobyt. A teraz co? Mam dat dieta do skolky na druhy koniec mesta kvoli jednemu papieru? Rovnaka chujovina ako ta parkovacia politika.

luckamorka
21. máj 2019

@horalka1986 neviem ako to súvisí s trvalým pobytom, pokiaľ viem tak škôlky v každej mestskej časti uprednostňujú deti s trvalým pobytom a toho sa táto zmena ani netýka, či?

horalka1986
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
21. máj 2019

@luckamorka s tymto nic. To bol iny iny clanok. Pokrocila hodina. Starosta chce zaviest poplatok 300e za skolku pte tych ktori nemaju TP v Petrzalke.

eliska13
31. máj 2019

@horalka1986 ja s tým súhlasím každý si ma dať dieťa tam, kde má trvalý pobyt u nás ani nevezmú prihlášku do škôlky bez TP

horalka1986
31. máj 2019

@eliska13 tak to asi nie. Som staromrštiacka. Polovica skolky na butkovej ci sulekovej nema tp v starom meste.

evittam
1. jún 2019

@eliska13 Cize ak zijes a pracujes v BA a mas TP v KE tak budes vozit dieta so skolky do KE?😀😀😀

ondrejkovamaminka
1. jún 2019

@eliska13 ja by som to trošku opravila, aby to pochopili - každý má mať TP tam, kde žije a pracuje a potom si tam môže dať aj dieťa do škôl. 🙂

evittam
1. jún 2019

@ondrejkovamaminka Niektorí ludia pracuju a byvaju v inom meste len kvôli práci a maju byt v prenájme. Prenajímateľ ti nedá trvalý pobyt vo svojom byte.

maciatkolulu
1. jún 2019

@horalka1986 jednoduché,zmeň si trvalý pobyt a máš "vystarano". Deti z mesta,čo majú trvalý pobyt,majú lacnejšie "školné".

horalka1986
1. jún 2019

@maciatkolulu nieje to jednoduche kedze byvame v podnajme.

lucia1974
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
1. jún 2019

@lucia1974 to je fajn ale som rodena bratislavcanka a nebudem vedena s detmi ako bezdomovec. A je to aj nemozne.

lucia1974
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
1. jún 2019

@lucia1974 ale vies ze takto by to aj dopadlo keby nieco take schvalili. Vsetci by sa poprihlasovali a tym padom ziadny ucinok.

lucia1974
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
1. jún 2019

@lucia1974 ake peniaze konkretne za teba berie petrzalsky MU?

lucia1974
autor
1. jún 2019

@horalka1986 zisti si na úrade od coho dostávajú obce urady prispevky dotácie.

horalka1986
1. jún 2019

@lucia1974 cize nevies

lucia1974
autor
1. jún 2019

@horalka1986 mas tu jeden príklad sice rovinka ale to je všade rovnake

lucia1974
autor
1. jún 2019

@horalka1986 a keď mas cas daj si di Google a ukaze ti aj tento rok a aj Petržalku

lucia1974
autor
1. jún 2019
stormie
1. jún 2019

@horalka1986 vsak platis miestne dane - v mieste trvaleho pobytu

@horalka1986 tak si tu kup byt a mas vystarane ... ja viem, v dnesnej dobe ceny sialene ale podla mna je otazka casu kedy prenajimatelia zacnu okrem internetu a tv v cene najmu ponukat aj moznost nahlasenia trvaleho pobytu

@evittam otazka je preco ked uz ludia byvaju/ziju/pracuju v inom meste preco sa tam neudomacnia aj oficialne? Preco si tu teda nekupia byt, nahlasia tp a zacnu tu platit dane .... chcu vyuzivat iba vyhody daneho mesta (viac moznosti prace, vyssi plat...)? Preco im vadi ak su nejakym sposobom “znevyhodneni” oproti ludom co tu maju tp?

horalka1986
1. jún 2019

@stormie cize uplne mimo. Cely cas pisem ze mam tp v bratislave. Ak sa prihlasim na tp petrzalka tak to pre nich nema ziadny zmysel.

stormie
1. jún 2019

@horalka1986 z pohladu platenia dani nie ale zase sme pri tom ze chces vyuzivat infrastrukturu inej mestskej casti. Vsak si budem riesit “zivot” tam kde byvam .... preco by petrzalske dieta mal rodic vozit do skolky v inej mestskej casti ked ma skolku pred domom a miesto tam mu zabralo dieta ktore tam ani nebyva?? To je trosku nefer nemyslis?

horalka1986
1. jún 2019

@stormie preco nefer? Moje deti tu byvaju,vyrastaju,maju tu kamaratov. Netyka sa ma to uz momentalne ale cisto teoreticky. To ich mam teraz vziat a nosit na druhy koniec mesta? Preco ked maju skolku pod domom?

horalka1986
1. jún 2019

@stormie skolku ktora na nich peniaze dostava z MU bratislava tak ako vsetky deti.

stormie
1. jún 2019

@horalka1986 ale stale tam nemas tp, ries si zivot tam kde oficialne byvas, alebo si zoficialni zivot tam kde byvas

evittam
1. jún 2019

@stormie Neviem co tym ľuďom vadí a ani ma to nezaujíma. Ako ani to prečo nespravia ako pises.
Napisala som len k veci. Su aj prípady,ze su v inom meste napr. len na rok-dva ako som napriklad ja kedysi plánovala. A to mam kvoli tomu dieta nemat v skolke?! Platím rovnaké dane a odvody ako kazdy iny obcan SR a ja uz veľa rokov dokonca omnoho vacsie....