Skoro 3 ročný syn sa prestal pýtať na záchod

veron333
25. feb 2013

Ahojte, mám takýto problém, malý sa už od leta normálne pýtal na záchod cikať,kakať to už nie, to mu väčšinou vyšlo,keď poobede spal a to som mu dávala plienku,alebo sa pokakal.A teraz sa prestal pýtať aj cikať,keď sa ho opýtam ,či ide na záchod len kričí né né.keď ho tam nasilu posadím,začne sa vzpierať.Teraz sa hocikedy pociká,dohováram mu ,hovorím mu ,že ho ani do škôlky nezoberú...neviem čo sa mu porobilo...v máji bude mať tri roky.

xlucia
25. feb 2013

@veron333 nic. len ma take obdobie. a plienky nadobro zrus. ked sa par krat pocura a pokaka, dopne mu to...

poludnica99
25. feb 2013

Ahoj, my mame taky isty problem. Tiez uz sa vedel krasne pytat, uz nenosil ani plienocky a teraz po vianociach sa to znova zacalo. Stale sa pokakava. Doma mu dam uz len slipy, ale aj tak, je mu to jedno, skryje sa pod stol alebo pod susiak na pradlo a tam sa pokaka. Skusali sme mu aj dohovarat, ale nic, tiez nevieme, co mame robit s nim.

oskorusa
25. feb 2013

môže ísť aj o infekciu močových ciest alebo je to prechodné obdobie v rámci obdobia vzdoru - každopádne treba byť trpezlivý, nevyhrážať sa, netrestať - najlepšie sa je podariť s pediatrom, vyšetriť moč a podľa toho ďalší postu. Držím palce

veron333
autor
25. feb 2013

@poludnica99 aj náš tak isto vybehne si hore do svojej izby a keď už je tam podozrivo ticho ,už viem že sa tam pokakal.Aj sa ho pýtam,či ho nebolí pri cikaní,ale nehovorí nič,alebo né...

poludnica99
25. feb 2013

@veron333 Ano, ved ani tomu nasmu pravdepodobne nic nie je, len sa mu prestalo chciet chodit na zachod. Skusam vsetky moznosti, prave teraz som ho zacala obmenovat gumennymi medvedikmi 🙂 Uvidime, ci to zabere

jojina11
2. mar 2013

Mám taký istý problém s dcerkou, bude mať v máji tri roky, chodí od septembra do školky, pekne sa pýtala cikať, na spanie dávame ešte stále plienky, ale od vianoc ako keby uťal , prestala sa pýtať, pociká sa a pokaká, vôbec jej nevadí, nechce na šerbel ani na záchod, som zúfalá , dnes sme boli vonku v záhrade, pekne sa hrala a ked sme išli domov, pošratá až za ušami a nič , nijaký náznak , že jej to vadí , alebo čo, Moč som dala vyšetriť, vraj dobrý, tak ja fakt neviem