Skoro trojročný syn sa pokakáva

monikatom
7. mar 2017

Ahojte. Mam otázku. Môj syn má 2.7r. Cez deň už nenosí plienky, len na spanie. Zrazu asi 2tyzdne sa začal pokakavat. Prečo? Môže to robiť naschvál? Väčšinou sa to stane pri hre s inými, akoby sa hanbil povedať. Mam ho za to hresit? Alebo dat po zadku? Alebo ignorovať?

viskupovaandrea
7. mar 2017

@monikatom Ahoj 🙂
Nasa ked sa pokakala do nohaviciek ( tiez nemame plienky) tak som ju nehresila len som ju zobrala k nocniku a hovienko som dala do nocnika (teda vysipala z nohaviciek )...Povedala som jej ze hovienko patri do nocnika a nie na nohavicky....Takto sme to robili asi dva dni .....
Odvtedy si pekne sadne na nocnik a kaka do neho....
Trochu divna metoda ale nam pomohla.. Vyskusaj a uvidis 🙂

zuzka38
7. mar 2017

@monikatom nerobi to naschval, nehresit, ani po zadku, najlepsie je "ignorovat", teda nereagovat, umyt, prezliect a ist dalej.. pri hre sa stava, ze nexce opustit hru, je to pre neho prednejsie ako to kakanie.. ak vidis, ze kaka by som ho zobrala za ruku a sla na wc ak bude xciet..drzim palce

sardinka336
7. mar 2017

@monikatom deti zabudaju najčastejšie ovladat svoje vyprazdnovanie prave pri hre. Su zaujatí činnosťou, pozornost je sustredená na aktivitu, hru...určite by som dieta netrestala, nebila ani nehrešila lebo sa moze ,,bloknuť,, a vzniknu ovela väčšie problémy. Jedným z riešení je spoločne to upratať, dohovorit alebo povedat ,,ked sa nabuduce nevypýtaš a pokakaš nebudeš sa moct hrat s deťmi a pojdeme domov,, a to aj dodrzat. Je možné, ze to dietatu ,,docvakne,, a uvedomí si pocit na vyprazdnovanie skor ako potrebu spravi. Kazdopadne nemyslím si, ze to robí schvalne. Tiez to dieta potrebuje natrenovat a začať si ten pocit na toaletu jasne uvedomovat a hlasit ho.

suzanita79
7. mar 2017

ešte by som sa skúsila zamyslieť, nezmenilo sa u vás niečo pred 2 týždňami? Nestalo sa niečo, čo by ovplyvnilo jeho psychickú pohodu? Nemuselo, skôr sa prikláňam k tomu, že je zabratý do hry a zabudne sa. To len na zváženie... Veľa trpezlivosti prajem.

bibina224
8. mar 2017

Asi by som z neho nerobila hned psychicky pripad. Deti vedia robit aj narocky. Oni dobre vedia kam patri ale pre tu srandu, no preco sa nepokakat, ked bude mat potom mamka nervy🙂 Deti treba hlavne motivovat aby sa mi chcelo robit a ucit sa to co maju. Treba si teda nieco najs a hlavne poriadne chvalit ak sa zadari

monikatom
autor
8. mar 2017

Hej mate pravdu každá, len ak sa to stáva už každý deň tak to dokáže človeka poriadne zdeptať. Dnes sa mi pokakal vonku na ihrisku.

myname_menovky
8. mar 2017

tazko radit, aby sa dietatku este vacsia nejaka trauma neprivodila....ale asi vela o tom diskutovat a nejak ho motivovat - mozno na konci dna ak sa mu nestane nehoda, tak nejaka drovnost/odmena...ak sa pekne doma vykaka, tak sa tomu tesit - zatlieskat mu a stisnut ho 🙂
Ale zaujimave, ze mu to uz takemu velkemu nevadi v tych gatkach :( Verim vam, ze vas uz to nebavi....ale poznam mamicky s detickami, co este veselo v 3,5r davaju plienku.....

sense
8. mar 2017

Urcite nehresit a uz vobec nie davat po zadku, nasamala tiez obdobie ked hlavme v skolke pri hre - obzvlast ked skakali a sa jasili zabudla a ked uz bolo v gatoch sa hanbila....my sme nasej vysvetlovali a vraveli ze ked chce ist kakat nemusi vraviet resp sa pytat ale moze ist aj sama ( maju tu moznost v skolke).... Po kratkej dobe to prestalo

sense
8. mar 2017

U nas sa to stavalo len v skolke nie doma