Skorý nástup obdobia vzdoru

anjika42
3. aug 2016

Môj syn dovŕšil nedávno deviaty mesiac a v poslednej dobe je neviem ako to nazvať - ale ma to 😠 skrátka, keď niečo potrebujem spraviť a dám ho do ohrádky, minútu aj dve kričí ako cirkulárka, potom sa ukľudní - keď sedí a hrá sa, chce ísť na ruky, keď je na rukách, chce sa hrať, keď drží niečo v ruke, čo mu nedovolím a mu to vezmem, tak je pomaly koniec sveta - pokiaľ mu nedám niečo iné hneď - keď ho kŕmim, tak šaškuje, hrá sa s lyžičkou a kecá, kecá, kecá - no keď sa vzdialim, spustí plač, keď sa vrátim, zase sa 😀 ... tak neviem, sa mi zdá nejako skoro, veď obdobie vzdoru je až u dvojročných...

07022007
3. aug 2016

Mame doma to iste a su to zuby. Teda u nas.... vysli mu vpriebehu dvoch dni 2,ukludnil sa a teraz zase to zacalo a uz ma zase dva a ide dalsi.... za 2 tyzdne 5 zubov,manzel mimo sr,rodina nepomaha a ja som na prasky

mima283
3. aug 2016

Podla mna je to nejaka predpriprava 😄 moj ma 7 mesiacov a je to o tom istom. Normalne som si najprv myslela ze som to pisala ja 😄 asi sa musia zabehnut, aby to uz mali v dvoch rokoch fajne nacvicene 😄 ale ja to pripisujem tomu teplu ved ja sama som z toho nervozna a este kebyze som taka aktivna ako moj maly, by som sa asi uvarila 😄 a zuby nam nejdu ja uz som sa aj doktorky pytala bech mu pozre tu pusku, ze ja uz som z toho jelen 😁

zuz02
3. aug 2016

@anjika42 tak toto este nie je obdobie vzdoru. Zacina viac objavovat svet a snazi sa si svoje vydobit tak, ze krici. Je to normalne, pretoze este nevie rozpravat a vie, ze na rodica krik funguje. Proste ta skusa, co vsetko mu dovolis a ci na kazdy krik dobehnes.

hamca
3. aug 2016

@anjika42 nasa druhorodena sa prvykrat hodila o zem v 11 mesiacoch. Tiez som si myslela, ze je to nahoda, ze to je skoro, ale ono to nebola nahoda a pokracuje to s malickymi prestavkami doteraz a to uz ma 2,5 roka. Len teraz sa uz nehadze o zem, uz ma sofistikovanejsie sposoby trucovania, ktore ju menej bolia 🙂

anjika42
autor
4. aug 2016

už sa teším, keď bude mať dva roky a pôjdem s ním do obchodu 😝

promathanka
4. aug 2016

My už to máme vyše dvoch rokov...a už dom nedočkavá kedy to zmizne 😁 boli aj horšie stavy....neznesiteľné...ale vďaka Bohu sme tu 😉 o mesiac ide do skolky tak snáď sa to zmenu a nebude byt deti a hlavne učiteľku 😉

promathanka
4. aug 2016

Ospavedlnujem sa hlavne za chybu v pravopise ....... byt... 😈😠 boje mi to do oči 😜

anjika42
autor
6. aug 2016

a strašne vrieska, keď mu čistím ďasienka - vraj už od prvého zúbka sa majú zuby čistiť kefkou - mne sa to zdá drastické, keďže ďasienka má napuchnuté, tak mu to čistím aspoň takými okrúhlymi vatovými tampónikmi, namočenými vo vode - ale aj pri tom doslova škrieka, ako keby ho na nože brali ☹