Skúsenosti s jaslami v Poprade

luthien35
26. jún 2013

Zdravím Vás mamičky. Chcem Vás poprosiť o Vaše skúsenosti s jaslami v Poprade.Či už so štátnymi alebo súkromnými. Zrejme budem musieť dať malú do jasiel, keďže sa musím nutne vrátiť do práce, tak by som rada zopár názorov, ak ste mali alebo máte dieťatko v jasliach, ako ste spokojné, ktoré jasle áno, ktoré radšej nie a tak podobne.Proste každý názor ocením.Ďakujem.

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien35
autor
29. jún 2013

Nikto mi nevie poradiť ?

blanch12
1. júl 2013

@luthien35 Ahoj, ja mam malu v jasliach od februara a som velmi spokojna...nemala este ani rok a pol, ked som ju davala...obehala som vsetky popradske osobne...mas tu mestske - na Mladeze..isli teraz aj dole s mesacnou platbou (doteraz boli najdrahsie..) a pocula som o nich len pozitivne info - co mna prekvapilo bolo to, ze detom davaju latkove plienky...niekomu to nevadi, ale mne to prekazalo, tak som drobca tam nedavala..(a aj preto, ze v case ked som ja hladala jasle, boli najdrahsi..), vybavenie tried bolo super, mali oddelene miestnosti na spanok a hry a jedenie...velky priestor vonku na dvore, moznost nechavat kocik v jasliach... potom "Trojruza" - sukromne - tak tieto su pri pozemnych stavbach a preferuju montessori pristupy, co mne dost vadilo 😀 😀...prislo mi to az prilis preafektovane...cely ten pristup, aj ked "tety" co tam su boli super...vybavenie tried uz nebolo az take super, ale zas tieto deturence chodia veeelmi casto vonku, robia vela aktivit s prirodnymi materialmi, su na vzduchu a stale nieco vymyslaju - je to take trosku ine..mna tam trosku negativne prekvapili konkretne situacie, ale je to vec nazoru...pre deti to je parada....dalsie su "Rehab" - sukromne a ortopedicke, cize ak ma dietatko nejaky ortopedicky problem, naklady - alebo nejaku cast nakladov preplaca poistovna - neviem ani presne kolko a ani co presne preplacaju - ja tam mam drobca, ale ona nie je "ortopedicka", takze platba je "normalna"...najviac ma tu zaujalo, ze nepreferuju ziaden osobity pristup, ci rozne druhy pedagogik, ale su to proste jasle...hraju sa, chodia von, vzdelavaju, tancuju, maluju, skacu, cvicia...mne tieto prisli najblizsie pocitovo...vybavenie tried je super, tiez su tram myslim tri miestnosti - herna, telocvicna a spalna..cvicia tam aj deti bez ortopedickej diagnozy (neviem ako to mam presne pomenovat, aby som nikoho neurazila), ak maju chut a ak nemaju tak ostavaju v herni...jasne, ze vsetky chcu cvicit 😀...vyhovuje mi tam aj pristup "tiet"... http://sukromnejasle.eu/index.html, http://trojruza.meu.zoznam.sk/...neviem, ci su v PP este nejake ine jasle, ale v tychto som sa bola pozriet a tot moje postrehy ;) ...najlôepsie bude, ak sa pojdes pozriet a porozpravas sa...vsade su velmi mile a zhovorcive u"tety" , musis vediet co hladas...a ako tam budes drobca nosit alebo vozit...drzim palce pri vybere 🙂

luthien35
autor
1. júl 2013

Dakujem pekne za vycerpavajucu a hlavne k veci odpoved. Tento tyzden sa chystam to obehat, tak uvidim, co a ako. Mam z toho trochu nervy, ale co uz, ked sa inac neda... Dufam, ze sa moja mala rychlo prisposobi, a ze to pre nu nebude trauma. Zatial si myslim, ze to zvladne, povahu na to ma, tak uvidim ci naozaj. Este raz dik 🙂

luthien35
autor
1. júl 2013

@blanch12 A pozeram, ze mame skoro rovnako stare dcerky 😉

blanch12
2. júl 2013

@luthien35 a mozno sa aj pozname 🙂...este mi napadlo - nezabudni, ze v piatok je sviatok a jasle su zavrete...a ak mas moznost, chod sa popozerat aj s malou...aspon uvidis ako sa jej tam paci..ak by si nieco este chcela vediet - kludne sa pytaj 🙂

kasiopeja01
16. jún 2015

Ahojky, mozem sa opytat, ktore si nakoniec vybrala? A este, mate skusenosti s tym, ci su deti v jaslickach rovnako casto chore ako v skolke? Janka

happy31
2. feb 2020

@kasiopeja01 nas bol v jaslickach ok. V skolke kazdy mesiac chory. Nasad vitaminky nieco na imunitu uz v predstihu.

kasiopeja01
12. feb 2020

@happy31 Dakujem za odpoved, ale stn uz ide do skoly. Prispevok je 5 rokov stary 🙂