Skúsenosti s očkovaním

jessicajacob1111
5. nov 2018

Ahojte.Chcela by som sa opýtať či je tu niekto kto nedal očkovať svoje dieťa,myslím tým povinné očkovania,prvé ,keď ma dieťa 3 mesiace .Podľa môjho názoru sú očkovania len biznis pre štát .Chcem vedieť ako to chodí keď nedám očkovať svoje dieťa .ďakujem za rady.A rady typu daj očkovať svoje dieťa ďakujem neprosim si.

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubi40
7. nov 2018

@prevenar no comment... Tvoja komunikacna uroven hovori za vsetko🙂

stanulienkat
7. nov 2018

Je tu milion tem ohladne ockovania,naco kazdy tyzden pribuda nova s identickou otazkou? Treba trochu pogooglit.

prevenar
7. nov 2018

@lubi40 nerob si nasilie ..kludne sa bez venovat niecomu inemu, ked uz teda nedokazes citovat casti kde "prekrucam" . paa

lubi40
7. nov 2018

@prevenar Vidim, ze ti zjavne robi problem zmierit sa s tym, ze ja sa vytocit nedam🙂. 1. Este raz, si lekar, farmaceut alebo aspon biochemik? Ak nie, tvoj nazor ma nezaujima!
2. Vzhladom na tvoje schopnosti citania textu s porozumenim, nemam absolutne ziaden dovod verit comukolvek, co si kedykolvek a kdekolvek napisal/precital. Ja som jasne v mojom prispevku napisala, ze fakty ohybas a nie prekrucas. Vo vyzname tychto 2 slov je rozdiel (mozes pogooglit🙂). Ak nerozumies jednoduchemu pisanemu textu v slovencine, potom, zial, nie si pre man doveryhodna osoba na vedecke diskusie.
Este na zaver uvediem, co som uz niekolko krat pisala. Naozaj ma nezaujima tvoj nazor. Sposob akym ho prezentujes je tusim aj v rozpore z pravidlami tejto stranky/tohto fore (bez akehokolvek dovodu si ma osocoval/ nazval kravou). Ak v tomto mienis pokracovat, kontaktujem admina.

stanulienkat
7. nov 2018

@prevenar ty si asi uz posadnuty tym ockovanim. To je diagnoza.

prevenar
7. nov 2018

@lubi40 ja sa vidim ,ze rada pises zbytocnosti . asi mas vela volneho casu 😅

lubi40
8. nov 2018

@prevenar dosli argumenty?

prevenar
8. nov 2018

@lubi40 ..preco pouzivas slova, ktorym nerozumies ?? si pozri vysvetlenie co znamena slovo "argument" . ja ti neprezentujem ziaden nazor ani neriesim ci ta moje nazory zaujimaju, alebo nie 😀 ..nie si ani schopna pochopit o com sa vlastne bavime ...skusim ti to pripomenut :

lubi40

6. nov 2018
mna by len zaujimalo preco je ockovanie biznis, ale ked je dieta chore, tak kludne tie matky daju sirup od kasla, lieky, atb a pod. a to uz biznis nie je? Naco chodit k lekarovi, ved on sa tym zivi, je to sukromnik, takze tiez biznis.
Akoze nazapajavam sa do tychto diskusii, ale toto mi uz nedalo...

....................................................................................................

revenar

6. nov 2018
@lubi40

1 - predvolal ta niekedy niekto na vysluch na urad a dal ti pokutu za nepodanie sirupu proti kaslu, ci antibiotik ?? ci mozes sa dobrovolne rozhodnut sama co spravis a co nie podla svojho uvazenia bez dalsich perzekucii ?

2 - antibiotika funguju - ockovanie nie ^^ ..v ramci nasich epidemii je vzdy obrovske % zaockovanych medzi nakazenymi do takej miery , ze nezriedka je v ohnisku nakazy 100% nakazenych aj ockovanych .

3 - inak dobry postreh ..na co chodit k lekarovi ? no na nic ..preto k lekarovi nechodime - nepotrebujeme ..zdravie riesime mimo nich a ako vidim okolo extremne uspesne. 🙂

...........................................................................................................................

lubi40

6. nov 2018
@prevenar ohybas fakty, neviem, ci vedome alebo nevedome, ale je mi to ukradnute.
Nemienim sa s tebou dohadovat a ani bavit. Nezaujima ma tvoj nazor.
Zelam tebe aj tvojim detom len to najlepsie. Ja som ockovana a aj moje deti su a preto mozem pokojne spavat s vedomim, ze som pre ne podla mojho uvazenia urobila to najlepsie.

................................................................................................................

KTORY S TYCH TROCH BODOV NIE JE PRAVDIVY - KDE KONKRETNE V NICH CO PREKRUCAM ?
TY obvinujes MNA ..tak sa pytam ,ze co tam nie je pravda . takto jednoduchu situaciu / otazku pochopi aj clovek so znizenym IQ , cize nemal by to byt problem ani pre teba. 😨

lubi40
8. nov 2018

@prevenar fakt ma bavis... Maj krasny zivot bez ockovania

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka2288
8. nov 2018

Ak si najdes doktorku, ktora hlasi len statistiku ockovanosti a nie konkretnych ludi (to podla noveho zakona o ochrane udajov ani nesmie) tak ti nehrozia ani pokuty. ;) A vyhnes sa pri detoch autizmu, cukrovke, silnym ekzemom a aj vecsine ostatnych chorob. Ved napr. ockovalo sa 40 rokov proti TBC a potom sa to pred par rokmi zrusilo a cuduj sa svete ziadni chori, ziadna epidemia. A tak by to bolo aj s ostatnymi ockovaniami.

xima
8. nov 2018

@tiumen tak napokon som tam vcera natrafila na celkom milu pani.. predstavovala som si ten "vysluch" horsie☺️ ani sa ma nesnazila nejak presvedcit, len samozrejme pokutu mozem ocakavat, co ma teda nie velmi teší.. Co ma prekvapilo bolo ked povedala ze vela rodicov co neockuju maju za sebou naozaj zle skúsenosti s ockovanim.. A ked spomenula momentalne osypky na vychode, tak som sa jej rovno spytala, ci teda ockovany ich nemoze dostat.. tak ze moze. Telo si proste moze aj nemusi vytvoriť pri očkovaní protilatky.

lubi40
8. nov 2018

@prevenar dalsia urazka? OO, ake duchaplne🙂

julinka15
15. nov 2018

Na modrom konikovi nie som takmer nikdy. Dnes som len uplnou nahodou pozerala nieco ohladom ockovania na SVK a vyhodilo mi tuto diskusiu. Chcem vsetkym matkam, ktore aj v tejto diskusii vyjadrili nesuhlas s ockovanim vzdat moju uctu a klobuk dole, za to ze bojuju a neboja sa svoj nazor povedat. Ja zijem s rodinou v zahranici, kde ockovanie nie je povinne, ale dobrovolne. Mame to o to jednoduchsie, ze nikto za nami nechodi, nemusime platit ziadne pokuty za neockovanie, nemusime udavat ziadne dovody preco nie. Ako uz bolo vyssie napisane, som presne toho nazoru, ze kazda matka, ktora o ockovani vie co i len trochu, svoje dieta neda zaockovat nikdy. A vsetky matky, ktore davaju ockovat, mali by vediet, preco davaju ockovat - to, ze doktor povie, ze treba dat, NIE JE DOVOD!!! Kazda matka, ktora dava ockovat, musi vediet, preco dava a to z inych dovodov... Doktor vam nikdy nic ine nepovie, lebo to bud ani sam nevie (lebo sam je skoleny farmaceutickym priemyslom a ten ho MUSEL naucit, ze ockovat treba, lebo v zaujme farmaceutickeho priemyslu je vakciny PREDAVAT), alebo preto, ze vam jednoducho nemoze povedat, ze ockovaniu sa radsej vyhnite. Poculi ste uz nejakeho doktora, z ktoreho ust vyslo taketo vyjadrenie? .... odpovedzte si same...ani sa to nikdy nestane. A presne, ako uz bolo vyssie popisane - ak sa nahodou dostavia neziaduce ucinky, odnesie si to iba vase dieta a vy, NIKDY NIE DOKTOR!!! To ako ja som bola pred par mesiacmi s mojim malym syncekom na kontrole po 1.mesiaci zivota a prisla rec na ockovanie, tak mi povedal, ze on je jeho zastupca a ze on by mu nikdy nechcel zle, ze on pre deti chce to najlepsie :D prepacte, ale toto sa ani prepocut neda... aky je on jeho zastupca? lekarovi je to suma fuk..z kazdej vakciny ma dokonca este aj zisk, tak co ine vam bude hovorit...ak sa nieco poserie, tak odnesiete si to iba vy, lekar si nad tym umyje svoje ruky a lietate v tom same!!! Neostavalo nam nic ine, iba zmenit doktora, lebo pri tamtom to neslo vobec..povedal, ze on vsetky deti vo svojej ambulancii chce mat ockovane...Tak po 2 mesiacoch sme na kontrole ani neboli, lebo sme dovtedy nestihli najst lekara, boli sme az nedavno po 4 mesiacoch..lekarka sa ma pytala, preco sme menili doktora, tak som jej to vysvetlila..tak bola trochu v soku, ze preco museli byt pri nom vsetky deti ockovane...A este vam poviem jednu vec...Raz nam do schranky prisiel list (pre vsetkych rodicov, ktori neockovali MMR vakcinov - kedze mame este jedneho starsieho syna) o tom, ze treba ockovat..Statisticky bolo podlozene, ze kolko deti za dany rok ochorelo na osypky v danom kantone...zaujimave bolo, ze ani jedno dieta nebolo spomenute, ktore by bolo zomrelo...o com sa tu bavime? To, ked ochoriete na osypky, este neznamena, ze musite na ne aj zomriet!!! Kazde jedno dieta bolo nasledne aj vyliecene!!! A na ich stastie, tie deti tym ziskali protilatky NA CELY ZIVOT!!! Ak tuto chorobu deti prekonaju v detstve, ziskavaju protilatky na cely zivot!! (to vam doktori nepovedali???) Svajciarsko je krajina, o ktorej sa oficialne vie, ze sa tu osypky vyskytuju a napriek tomu tu nie je zavedene POVINNE ockovanie. Preco sa potom tak velmi strasi touto chorobou na SVK? - ked Slovensko ani nepatri ku krajinam, ktore by boli oficialne vedene, ze sa tam osypky nachadzaju!!! Odpovedzte si same... Mamicky, ja stale hovorim - kazdy nech robi ako chce, kazdy ma slobodne rozhodnutie...ale verte mi, netreba sa stale spoliehat iba na doktorov...Doktor je tiez iba clovek, nie je Boh..a spytajte sa svojho doktora, kolko sa ucil o ockovani, o vakcinach, o zlozeni vakcin na skole a kto ho to ucil....pekny den vsetkym...

hankano
20. jan 2019

@julinka15 Trepeš poriadné blbosti :D Odporúčam si niečo o očkovaní naštudovať

julinka15
22. jan 2019

@hankano aj tento nazor je nazor ;)

hankano
11. mar 2019

@lubi40 Nemá to cenu... ludí bez štipky IQ nepresvedčíš. Len je smutné, že ohrozujú všetkých okolo

zuzuozuzu
5. jún 2023

@evittam poprosím o pozvanie do skupiny vopred ďakujem