Smiem dať malej žuvačky?

mirka414
26. jan 2009

ahoj chodi k nam jedno 3rocne dievcatko,ktore ma skoro stale v rukach krabicku so zuvackami a moja dcerka chce tiez..smiem jej dat uz teraz zuvacku?ste za alebo proti?

jabber
26. jan 2009

Ahoj, synovec i obě neteře už měli ve 3 letech žvejku dávno 😉

monkula
26. jan 2009

mirka, ak už vie, že sa žuvačka žuej ,je to v poriadku..
6uvačky ak sú správen pre dieťa zvolené pri žuvaní podporujú tvorbu slín a tým pádom čiastia zuby 😉

lindda
26. jan 2009

mOj maly ma 2 roky a zuje denne a krasne nieje ten pazravy typ tak nema strach treba na neho dat pozor to je jesne ale fakt pekne zuje

monkula
26. jan 2009

lindda, už Ti žuje? Pretože moja malá je práve ten malý pažroš, čo trošku požuje a pýta Ďaľšiu 😅

maca793
26. jan 2009

mne malá už od 1,5 roka krásne žula žuvačku, vôbec jej ani raz nezabehla, ja som bola prekvapená, že vie žuť. dávala som jej detské žuvačky ale nie každý deň. a oriešky jedla tiež od toho veku.

junovka
26. jan 2009

miri, kludne daj.Aj moja Timka uz na 2 roky zula zuvku.Nam sa najviac osvedcila Orbit pre deti 😉

sassi
26. jan 2009

časté žuvanie žuvačky sposobuje opotrebovanie klbov na sánke
ma sa vraj žuť len chvílku po jedle, ked už, ako povedala monkula, tvorí sa viac slín a prečistia sa tak zuby (ale zasa treba brať Orbiťácku reklamu trocha s rezervou 😀 )
ale malo by sa žuť len par minut a hned vypluť

ja by som inak decku žuvačku nedala, bala by som sa, že mu zabehne ... kedysi sa stalo, že 17 či 18-ročne dievča pri bežaní na autobus vdýchlo žuvačku, bol tam nablízku dokonca aj lekár ale žial zomrelo
teda žuvačka je niečo po jedle, ked človek kludne sedí a nie pre male dieťa, ktore behá, vystrája a hrá sa ...
oriešky naš maly už ochutnal, ale vždy mu dam len jeden, sledujem ho a musí pri tom sedieť

jabber
26. jan 2009

mirka - no však uvidíš, když jí bude jíst, tak jí to buď vysvětlíš anebo sebereš 😉 U synovce a neteří byla spíš potíž v tom, že jim ta žvejka chutnala jen chvíli ze začátku (asi 3 min), pak jí vyplivli a chtěli další 😀

aponchie
26. jan 2009

ty brdo ja cumim 😀 nase mala ma necele 4rocky a teprve pred pul rokem zacala opatrne se zvykackama pac je ze startu polykala takze nic..az ted nedavno mela parkrat Orbith ruzovej ..jinak ani nahodou 😲

maca793
26. jan 2009

to záleží na každej mamičke, či dá alebo nedá žuvačku. poznám svoje dieťa a viem, že by ju neprehltlo. keď ju nechce, tak ju vypľuje. -

monkula
26. jan 2009

sassi ,ale ja to nemám z reklamy 🙄
pozerala som rozhovor s pani zubárkou v dámskom magazíne na STV 😉

mirka414
autor
26. jan 2009

dakujem pomalicky skusame. 😵

luciask
26. jan 2009

moje dcerky este zuvacku nemali. Maju 3 a 5 rokov, vedia co zuvacky su, ale nejako ich nelakaju.

jabber
26. jan 2009

sassi - no teď je ale otázka, od kdy tu žvýkačku teda začít dávat, když se udusila i 18letá 😝 😀

sassi
26. jan 2009

monkula, jasne, je to pravda,a le v reklame to až prehanaju 😀
jabber, ani dospelý by nemal s jedlom či žuvkou v ustach behať
takže kludne je možne aj dieťatku žuvku dať, pokial je v klude a nebeha a nevyskakuje s tým

ale ja by som osobne do 3 rokov isto nedala, bud je v tom cukor (nič moc na zuby) alebo umele sladidla a farbivá (nič moc pre cely organizmus) ☹ ... a male deti su tiež niekedy nepredvídatelné, čo urobia
naš maly ešte žuvky neochutnal, tekže nevie čo to je a ani nepýta
dcera dostala až niekedy v školke, možno v 4-5 rokoch

lu777
26. jan 2009

holky a prodává se nějaká žvýkačka co je dobrá pro děti? jako že tam není cukr ani ty uměliny? 😕

roasha
26. jan 2009

mirka,kludne mozes. 😉

aponchie
26. jan 2009

lu podle me zadna zvykacka neni bez chemie 😀

jarula25
26. jan 2009

moj maly ma 2 roky a 4mesiace a veselo si zuje zuvacku uz minimalne pol roka 🙂 a aj dlhsie pekne ju zuje a ked uz nechce tak mi povie ze nechce a potom ju zahodi..nemaly sme stym ziadny problem.a dokonca mu chutia aj stiplave bolo uz aj tak ze nechcel detsku ale dospelacku..a oriesky??tie nas maly zboznuje 😉

lu777
26. jan 2009

Aponchie: no právě 😝 já jen myslela jestli se nedělá nějaká bio třeba 😀

rozarka86
12. feb 2013

Mam hroznou prihodu , kdyz mel maly asi dva a pul ,ukrad mi tajne pixlu zvykacek a celou ji snedl,je to ta pixla kde jich je asi dvacet nebo vic.....Pote nekolik dni odmital jist a pit , zvracel a nemohl kadit,po par dnech se zacal svijet na zemi bolesti a narikat ,byl uplne mimo, zavolala jsem zachranku a v nemocnici mi rekly ze by zvykacky mely z tela odejit samy ale ze musi pit,a kdyz do nej nedostanu vodu , ze si ho nechaji.vzala jsem ho domu a hlidala aby hodne pil.Jist vubec nechtel.No hrozny strach jsem mela.nakonec mel takova droliva bila hovinka a vse dobre dopadlo .Doted kdyz vidi zvykacku tak rika ,,Budu blinkat.

awalancha3
14. feb 2013

................ak zuvacku, tak xylitolovu....

meggieerika
16. feb 2013

no nic v zlom....... ale ja by som tak malemu dietatu nedavala zuvacku vobec........... ja by som bola v strachu, aby mu to nezabehlo, nezadusil sa a tak................moje nervy.........

gabuci
16. feb 2013

Moje dcérky su už veľké,ale mladšia absolut netúži po žuvačke,neviem či za pol roka 2x má v ústach.Staršia už áno,najmä ráno ked ide do školy.Ked sa dieťq hrá nedoporučujem,lebo môže prehltnúť.
Ináč viem o prípade dokonca u dospelej ,že skoro sa zadusila u lekára kvôli žuvačke,lebo lekár nevedel.že ju má v ústach.Išla ku gynekológovi,nechala v ústach a ked si ľahla a doktor ju vyšetroval tak asi sa naplašila a zabehlo jej to.Nevedeli čo s nou prečo nevie normálne dýchať,ptom došli na to,že niečo jej v tom bráni a vyletela žuvačka.Mne to vysvetlila staršia sestrička ked som bola na poradni.Ked som chela isť dnu,upozornila ma na to,Ja som sa spýtala prečo by ejj to vadilo,ked mám žuvačku a ona mi to porozprávala.Vraj ženy sa na nu hnevaju za to,ale ani za svet im to odvtedy nedovolí.Aj sa dalo vidieť,lebo som sa pozrela hore v kabínke kde som sa mala vyzliekať a hore bolo polepené žuvačkami.Bolo to už dávno viac ako 15 rokov,ale nikdy na to nezabudnem a ked ide o žuvačiek,hned mi to príde,že dieťa behá a ked má v ústach a môže sa dostať do priedušiek a môže sa v najhoršom aj zadusiť.Takisto aj cukríky tvrdé,aj čokoláda.Na deti ked zjedia treba dať veľmi pozor....takže môj odpoved znie pre madšie deti radšej nie žuvačky.Poprípade pod dozorom. 😉 Napriek všetkému svojim deťom nikdy nehovorím že nemôžu,len nech si pri tom dajú pozor a ja tiež si dám žuvačku občas.No určite ked idem k lekárovi či niečo vybaviť tak to nebudem mať v ústach.

duracell79
18. feb 2013

Jako nezlobte se na mě, ale nevím co je tak báječného na tom, aby dítě žvýkalo žvýkačku. K čemu jako je?? Nic dobrého v tom není, samá umělotina, sladidla, tak proč?? To jste jako pyšné, že Vaše dítě žvýká?? Mě to tedy přijde nezodpovědné, bezmyšlenkovité a ještě se tím chlubíte.

alex31
20. feb 2013

pridavam sa ..... v tomto veku aj moj maly stale "poskuloval" po zuvackach ... hlavne ked videl ako ich veselo zuvaju starsie deti na ihrisku ... najviac sa mu pacili tie take farebne gulickate .... ale myslim si ze to hlavne kvoli vzhladu 🙂 .... stale ked sme sli do obchodu tak sa rozbehol hned k nim aby som ich kupila ... jedneho dna som to jeho prosikanie uz nezvladla a kupila som ich .... ked sme ich doma rozbalovali hned som mu povedala ze aj tak mu chutit nebudu ... uz som jeho chute dobre poznala a on na sladke velmi nie je 🙂 .... sadli sme si spolu na postel dala som mu zuvacku a povedala ze ked mu uz nebude chutit tak nech mi ju vypluje do ruky .... samozrejme cely cas musel pekne sediet a ja som bola pri nom .... zobral zuvacku do ust ... tu gulicku ani nevedel rozhyzt a nie to este zuvat ... asi dve sekundy ju mal v ustach a potom vyplul ze mu uz nechuti ... poprosil si ale hned dalsiu a vsetko sa opakovalo ... dve sekundy v ustach, nerozhryznuta a nepozuvana vypluta mamke do ruky a do ust opet nova ze mozno bude lepsia 🙂 takto sme v priebehu par minut "vyskusali" vsetky zuvackove gulicky ktore potom krasne putovali do kosa .... odvtedy zuvazky uz neprosi a sam povie ked vidi ako babka kupuje zuvacky pre seba (kedze u nas ich nikto iny nezuje) ze to nie je dobre a jemu to nechuti 🙂)))) .... oskusal a sam prisiel na to co mu mamka hovorila ze to nie je dobre 😀

elastiq
17. jún 2013

Syn má 3 roky a žvíkačku mu dávám sem tam..ale hlídám si ho, trochu se bojím že mu zaskočí..někdy ji spolkne🙂 ale nedávám mu ji když jede na odrážedle, nebo někde lítá, to je jasné..

ansira
24. apr 2014

aj moja malá žuje žuvačku, neprehltne, a radšej jej dám žuvku ako čokoládu. Moja švagrina to robi zas opačne: ona radšej dá deťom zuvku ako čokoládu. Vravi, že žuvačka nie je prospešná pre mozgové bunky 🙂))))))

jadodka
24. apr 2014

Nas zuje odusu uz od dvoch rokov, pozuje, vypluje a pyta dalsiu, viac ako dve nedam, potom ma z toho hnacku