Spanie dieťaťa vo vlastnej izbe. Od kedy?

gerci90
24. jún 2011

Dobrí deň mamičky...mam takú otázočku...začali sme stavať domček a malička tam bude mat aj vlastnú izbu... pomaly ju mame zariaďovať a ja sa neviem rozhodnut či už sa prichystať nato že mala bude v izbe sama spavat alebo ešte nie.. pred nastahovanim bude mat dáko 2roky...tak chcela by som sa spytat odkedy ste vy zvolili to že ste nechali dieta samé v izbe a vy ste spali v druhej???... mala nám nechce už vysse pol roka spavat v postieľke takže spáva vo veľkej nasej manželskej... a spala tam aj sama napr, poobede, v pohode zíde hore aj dolu... !!!dokonca som jednu noc ju nechala sama spálni a ja som spala v obyvacke koli žaludocnim problémov.a zvládla to dobre... tak neviem nieje to ešte priskoro? pred 2rokom dietata??a ak áno akú postel ste zvolili? lebo ani to sa neviem rozhodnut.... ďakujem za vaše odpovede... !! príjemný deň 😉 ....

vefi89
24. jún 2011

ty si poznáš dieťa najlepšie..ja by som to skúsila, pokial prespí celú noc..a postel 😀 myslím, že je to jedno, kúpila by som klasickú, a dala na ňu bočnicu, aby nepadla

svetielkoand
24. jún 2011

Záleží na tom, ako spáva v noci - či sa budí na záchod, máva zlé sny, ak nie, tak už môže byť aj v svojej izbičke, ale bolo by dobré, keby to je izba vedľa spálne, aby si jej ešte bola "po ruke". A keď sa vám to neosvedčí, ešte stále môže tráviť nejaký čas pri vás v posteli a izbička bude čakať na jej rozhodnutie 😉 Pri výbere postele sa zameraj najmä na kvalitný matrac s prateľným poťahom a odolným roštom (každé dieťa skúsi skákať po posteli 😀 ) . K posteli nejaký mäkký koberček, na ktorý keď spadne, tak ju to nebude bolieť

stanislavao
24. jún 2011

postielku urcite s bocnicou, ktora sa da velmi lahko demontovat, aby v noci nespadlo dietatko a pokial dobre spi, moze kludne spat vo svojej izbicke. nas syn ma izbicku, aj som ho tam chcela dat spat, ale on sa v noci aj 3x budi, tak to bolo pre mna velmi neprakticke a unavne, tak sme ho vratili s postielkou do spalne.

ani3012
24. jún 2011

kamoška urobila tak,že ich postel bola v detskej a potom si ju presťahovali po čase do spálne a malej tam kúpili kuchynku,kočík...už si nepamätám čo všetko ,proste jej tam naukladali namiesto postele hračky a ona ostala sama v izbe...dvere mali otvorené,takže ju v noci počuli a ona vedela nad ránom k nim do postele pribehnúť...má tam ešte aj sedačku rozťahovaciu,takže keď je chorá,tak spí s ňou v detskej....

moje deti spia už samé v izbe, Evička mala skoro toľko čo tvoja teraz a spáva lepšie ako keď sme boli v izbe aj my...
a postel? Majú krásne všelijaké,pre princezničky ,my máme takú,čo sa dala prerobiť na malú posteľ (140*70),nechcela som kupovať veľkú,lebo než pôjde do školy,tak im obom budeme meniť izbu...zas nechcem,aby spali na posteli 10-15 rokov 😉

bets
24. jún 2011

v dvoch rokoch som prestahovala obe deti do detskej izby. syna koli tomu, aby uvolnil miesto v postielke pre dceru. urobila som to tri mesiace pred narodenim dcery, aby nemal pocit, ze ho vytlacila z izby. pri dcere som v jej dvoch rokoch vyuzila, ze sme sa stahovali a hned sla spat do detskej izby na velku postel.
deti si rychlo zvykli, ja som este dlho potom mala lahky spanok a budila som sa na kazdy neprimerany pohyb. dokonca som intuitivne dostavala impulz ist deti skontrolovat, ked im nahle vyskocila teplota.

nkaps
24. jún 2011

@gerci90 môj malý spí sám v izbe od 8 mes. a pohoda... neviem ako by to bolo keby som ho teraz začala dávať samého spinkať.... netuším ako by reagoval... no zo začiatku zvykol plakať, keď som za ním zavrela dvere ale teraz je to na 95 % pohoda občas sú síce truci ale dá sa to zvládnuť... poviem ti len toľko, že určite to na začiatku nebude ľahké a bude aj plač, ale treba vydržať a osobne si myslím, že čím skôr začnete tým lepšie... ak nebude chcieť spinkať sama, tak skús prvé noci spať s ňou a postupne v noci od nej oddchádzať, alebo si prečítaj nejaké články ako uspať dieťa... myslím, že treba zariadiť izbičku tak, aby sa tam hlavne ona cítila dobre a v bezpečí... 🙂

jaaty
24. jún 2011

Dcérka spáva sama vo svojej izbičke od 6,5 mesiaca, od 1,5 roka na veľkej posteli s bočnicou (IKEA).
Nikdy s tým žiadne problémy nemala. Hanka zaspávala sama a zároveň prespala celú noc. Svoju izbičku poznala, keďže cez deň sme trávili čas prevažne tam - myslím, že zmenu si vôbec neuvedomila.

anielik
24. jún 2011

Nas starsi, nemal ani rok apol a isel do svojej izby, zistili sme ze ho v noci budime a ze kovova postielka ho "tlaci" (spaval zasadne na kratke strane postielky), najprv sme nechali jeho postel aj u nas (keby nieco) a on spal v cestovnej a neskor sme ho prestahovali do velkej postele ked mu bola mala aj cestovna 🙂))
a mensi syn siel do detskej k bracekovi tiez ked mal rok a 5m...velmi sa lubia v noci sa nebudia...akurat ze spi v "malej" postely...velka sa nam nezmesti ale coskoro sa budeme stahovat a tam budu mat obaja velke 🙂

samozrejme ked placu alebo sa im daco sniva, kludne pridu k nam...teda mensieho prenesieme 🙂))

treba vyskusat co je pre vasu princeznu najlepsie...u nas velmi zaberaju obliecky s oblubenymi postavickami, lebo tie nas "chrania"

pralinka25
24. jún 2011

nas maly spi vo vlastnej izbe sam od 8 mesiacov. pre mna to bolo tazsie ako pre neho. jemu to prestahovanie vyrazne pomohlo lebo sme ho asi predtym rusili. bol hore aj 20 - 30x za noc. odkedy je sam je to podstatne lepsie.
kazde dieta je ine. ale myslim ze cim mensie tym je to jednoduhsie. vasa slecna uz je rozumna a chape takze u nej by som to riesila skor tak ze by som sa jej spytala. mozno to prijme dobre tym ze ma novu izbicku a sama bude chciet do nej ist spikat ale ak by sa zdrahala nenutila by som ju. ona potom bude musiet sama prist na to ze uz je cas. ono nasilim to neni dobre lebo deti to tazko znasaju.
a asi by som kupila uz velku normalnu postel vybavila ju bocnicou. v pripade potreby tam lahko prenesiete detsku postielku alebo keby tam aj nechcela spinkat tak sa nic nedeje ved velku postel vzdy vyuzije aj v buducnosti

edie63
24. jún 2011

Ja som dala dceru do vlastnej izby ked mala 6 mesiacov, ale iba preto, lebo dovtedy sa "specializovala" na to, ze ked som vosla do izby, hned bola hore a musela som ju dlho uspavat. Ked zacala plakat alebo zamrncala a bola som pri nej v izbe, neprestala, kym som ju neuspala na rukach a to niekolkokrat v noci. Tak som sa rozhodla, ze ju dam do svojej izby a odvtedy spi lepsie (aj ja). 😀

exupery
24. jún 2011

Nasa mala spinka cca od 13tich mesiacov sama v izbicke,od narodenia malokedy spinkala s nami v posteli,nechceli sme si ju tak naucit...teraz ked ma obedny spanok,kolkkokrat sa aj sama uz vypyta do postielky,a nerobi jej problem zaspinkat samej,pri vecernom spanku zaspava pri telke,ale uz by som chcela ucit na postielku...nikdy neplakala,ked sa zobudila,ze bola v izbe sama,...vzdy keca so zvieratkami v postielke alebo tak...a samozrejme,ze mam vysielacky.

kaja73
24. jún 2011

každe dieta je ine-moj starši syn dozrel na samostatne spanie až v 10 rokoch-bal sa samoty a tmy,mladsi spi sam v izbe od 13m A to su bratia a rodicia sme ti isti.Jeden bezomna nezaspal a ani by nebol v noci v izbe,druheho som zas mojou pritomnostou rušila.

viera27
24. jún 2011

nas od pol roka (bolo to nutne po prestahovani). Nemal s tym absolutne ziaden problem. Praveze to malo svoje pozitiva, lebo kym vobec zacal uvazovat nad bubakmi a tmou a podobnymi vecami, tak uz bol daaavno zvyknuty na to, ze v jeho izbicke mu nic nehrozi 😀 . Ale pri jeho postielke som mala valendu a ked bol chory alebo sa mi len tak nieco nezdalo, tak som jednoducho spala v izbicke s nim.

zuzkat1
25. jún 2011

ak by som ju uz chcela dat spat samu do izby tak urcite postel s bocnicami lebo take male dieta este cestuje a lahko spadne... ale ja to budem riesit ked bude mat tak 3 roky...... zatial vstava aj 5x v noci a pre mna je rozhodne lepsie ak sme v jednej izbe nez pochodovat do vedlajsej xkrat za noc... a podla mna je este aj mala na to🙂 obe musime byt pripravene na to aby sla vedla🙂

hajanka
25. jún 2011

moj spal od 2 rokov sam v izbe a v pohode 🙂 ale to len preto, ze sme sa dopracovali k vacsiemu bytu, inak by spal sam uz skor

katushka16
26. jún 2011

moja Terezka má skoro 3,5 roka a včera sa rozhodla,že chce spinkať sama v izbičke,tak máme prvú noc za sebou.mne je trošku smutno,že ju nemám pri sebe,ale som rada,že sa rozhodla sama 🙂 a tak mám mm naspäť 🙂

jespera
26. jún 2011

moja spi od 11 mesiacov sama v izbe a uplne bez akychkolvek problem, jedneho dna som ju prestahovala a hotovo, prve noce som spala aj v izbe - aby sa nebala ked sa zobudi..ale nemalo to ziaden vyznam.. nechavala som otovrene dvere jej a moje v spalni, teraz uz asi 3 mesiace spi za zatovorenymi dverami - ked nieco ja sa hned zobudim a som pri nej..cumel a tak..cim skor si zvykne spat sama tym lepsie, necakaj dlho...nech to berie ako prirodzenu vec ze spi sama.

aduskatt
26. jún 2011

ja som syna prestahovala, ked mal tri roky, pol roka spaval v pohode sam, potom sa zacal budit a vzdy medzi druhou a stvrtou rano pribehol k nam, takto sa nikto nevyspal, takze ma svoju postel aj v spalni a zhruba od stvrteho roku doteraz je znova s nami v spalni a vyspime sa vsetci, ma strach byt sam, takze nebudem trapit ani jeho ani nas, pokial sa nevyrusujeme. Vobec neriesim, co si tom kto mysli, nasej rodine to tak vyhovuje a tym padom je to v poriadku.... 🙂

k_a_j_k_a
26. jún 2011

Ahoj, starsiu dcerku sme prestahovali do detskej izby, ked sa mala narodit mladsia, mala vtedy 18 mesiacov. Asi o mesiac dostala postel s rozmermi 160x70 aj s bocnicou (z ikea). Mladsiu som dala do detskej hned, ako sme sa vratili z porodnice. Bolo to zo zaciatku narocnejsie, ked som musela vstavat na kojenie, ale dalo sa to. Obcas, ked jej isli zuby a pod. spala s nami. Inak mi obe deti spavaju v detskej a uz celu noc 🙂. Teda okrem noci, ked su burky, to sa boja. Mladsia ma teraz rok, zatial nevie poriadne schadzat z gauca a postele, ale hned ako sa to nauci, dostane aj ona rovnaku postel ako ma starsia.

anjelicek26
26. jún 2011

Saska sla do izby v pol rocku, Max v 8 mesiacoch... Myslim, ze deti to beru ako normalne, skor "traumu" z toho maju ako starsie, ked uz su naucene spavat pri mamine a viac to vnimaju. Ja mam usi ako netopier, ak je hore, pocujem ho uz aj ked sa natahuje, mame otvorene dvere na spalni a privrete dvere na jeho izbe... Nevidim dovod, aby spaval u nas...budi sa maximalne raz. Skor by sme ho rusili my. Drahy, ked sa rano oblieka do prace... ked sa sprchuje (kupelku mame pri spalni)... to sa proste nehlucne neda... drahy vstava o siestej... tak vstavaval aj Max...ale odkedy je u seba v izbe spi do osmej 🙂 Ako jeho sestra 🙂 Krpec je este v babatkovskej postielke, mame dost velku, zmesti sa tam na dlzku 2,5x, takze urcite nejaku zmenu tak skoro riesit nebudeme... on nevylieza, nevymysla, lahne a spi. Takze fakt neriesim.

opica
26. jún 2011

gregor od 3 tyzdnov, od cca 14 mesiacov vo velkej posteli. druhe ide do vlastnej izby hned po narodeni.
vsetko bez najmensich problemov, od 7 mesiacov prespal celu noc, dovtedy som kojila tusim raz za noc.
uvidime, ako to bude s druhym, ale akonahle prespi celu noc, tak ich davame do jednej izby.

womenne
26. jún 2011

Tak u nás to skor nezvládnem ja, ako moje deti 😀 😀 nedokážem bez nich zaspať, teraz spávaju s nami - máme malý byt ale v dome to už budu mať vlastnú izbu. MM sa mi smeje že budem určite pri nich natlačená, prípadne na madračke 😀

lucia20
26. jún 2011

moja prva dcera s nami spala do ´1 a pol roka, pretoze sme byvali v jednej izbe, ked sme sa prestahovali do domu, tak prva dcera mala rok a pol a druha tri mesiace a spavali spolu vo svojej izbe a tatianka spava oddelene uz od narodenia, hned isla do izby ku sestram.

lucia.kl
26. jún 2011

moje dievčatá su od narodenia vo vlastnej izbe a v našej posteli odmietajú byť, už si zvykli na svoj pokoj a klud.
chodte s dcérou do obchodu a ukáž jej detské postele, nech si vyberie - uvidíš ako sa bude tešiť do svojej postielky a hlavne treba vysvetliť, že už je veľká a má právo na svoju izbu... a hlavne nezabudnúť na lampičku pri posteli ktorú si bude vedieť sama v noci zapnúť...
a ak by to nezvládala, tak sa stále môže vrátiť ku vám...

mamkaivka
26. jún 2011

Maťko je ešte stále dojčení tak spí pri nás, do vlastnej izby pôjde až vtedy, keď nebude dojčení. Dievčatá tiež boli s nami v spálni len pokiaľ boli dojčené.

pikino
26. jún 2011

Ja som moju vysťahovala z izby keď mala 6 mesiacov. Bez problémov. Mala v postielke monitor dychu. Dojčila sa len raz za noc. Myslím, že s dvojročiačkou to už bude horšie, predsa len už má svoju hlavu. Držím place.

stvura
26. jún 2011

Podľa mňa veľmi záleží na tom aké je dieťatko a nie od toho či je alebo nie je dojčené. Môj rok a pol ročný synček už spával sám v izbe oproti našej a bol dojčený. Ako v noci zaplakal šla som k nemu, nadojčila ho a pohoda. S dcérkou zatiaľ spávam v jednej izbe, no podľa toho aká bude intenzita dojčení by som ju pomaličky chcela presťahovať do vlastnej izby /bude mať rok keď sa presťahujeme/. Moja sesternica dala neterku do samostatnej izby ako pol ročnú a bola tiež dojčená = mala pri nej vysielačku, takže mohla byť hneď pri nej ako si to vyžiadala.

estanis
26. jún 2011

naša malá spinká sama v izbe od troch rôčkov. Neboli žiadne problémy, veľmi sa na to tešila...na vlastnú izbu, na veľkú posteľ. Ja osobne by som dieťa, ktoré má do jedného roka, do osobitnej izby spať nedala.

livia76
26. jún 2011

... my sme Lesinku dali do svojej izby samú ,až keď sa sama rozhodla, určite podľa niekoho veľmi neskoro 4 rôčkoch ale určite jej to nijak neuškodilo 😀 Keďže sa tak rozhodla sama, nemala nijaký problém. ja som mala obavy, že keď je to tak neskoro,už sa toho ani nedočkám 😉 Pravdou je,že v izbičke spávala už skôr,ale nikdy nie sama, musela som tam byť aj ja na druhej posteli 😀

stellamiapiccola
26. jún 2011

ja som dala malého od 2 rokov v januári mal 2 a 4 februara sme sa sťahovali do nového . zariadili sme mu vlastnú izbu aj s posteľou nie s postielkou.