Spánok 1,5 mesačného bábätka. Koľko by malo spinkať?

ladybird1l
19. feb 2007

ahojte mamicky, chcela by som Vas poprosit o radu, alebo nejaky komentar k mojmu problemu. Moje dievcatko sa mi zda, ze na babatko velmi malo spi. RAno sa zobudi, napapa a do takej jednej dve hodinky spi. Potom zase papa a ideme na prechadzku, tak v kociku dalsie dve hodinky spi. To sa zobudi o takej piatej, a potom je hore do dvanastej. Je uplne cula, ked zaplace tak len kvoli tomu ze je hladna, ale to by ma cumlala kazdu pol hodinu, tak ju musim zabavat nech ma aspon hodinove prestavky medzi papanim. Aj ked sa ju snazim uspat, tak drieme desat minut a potom je zas hore. O tej dvanastej, pol jednej mi zaspinka a potom sa budi bud okolo stvrtej alebo piatej, takze za noc v podstate jeden krat je hore.Ale ked to zratam, tak za den aj s nocou spinka dokopy 10 hodin. Nie je to malo? Je mozne aby bolo 1 a pol mesacne babatko hore sest hodin vkuse?

tundika
19. feb 2007

ladybird, niektore babetka su proste take, aj moja mala temer vobec nespala ked mala len par tyzdnov , zaspavala o pol noci, spinkala mozno hodinu a uz bola hore, velmi podobne ako je to u teba... urcite jej to neskodi ... ona sama vie kolko spinkat, nam sa to potom niekedy okolo 3 mesiacoch upravilo, 2 mesiace bolo ok, a potom zase spinkala menej ... je to fakt rozne

ladybird1l
autor
19. feb 2007

tundika, dakujem za ukludnenie, lebo som pocula ze babatka ktore malo spia maju malo niecoho, ani neviem ako sa to vola...

nici
19. feb 2007

ladybird,
ja som bola taka, co spominala moja mama, ze som spala original 10 minut a potom som bola hore a vzdy som si len tak uspala po 10 minut cely den a noc. sa s mojim tatkom museli pri mne striedat, vsak by to ani inak neslo. si otec menil este vtedy ranne, poobedne a nocne sluzby v praci, aby sa pri mne mohli s mamou striedat. a takto to trvalo rok. ze som vobec nespavala, len v 10 minutovych intervaloch a potom som bola hore aj dve hodiny a tak. a ze sa to razom upravilo po roku, ked som potom spavala 15 hodin vkuse, ma mama chodila pozerat, ci dycham. takze sa nestrachuj, kazde babatko je individualne, aj ten moj, ten bol so spankom na to podobne ako ja. a aj ked bol taky malinky, ako tvoja nikolka, spaval ako sa hovori, ako zajac na brazde - stale v strehu. 😉

ladybird1l
autor
19. feb 2007

no to som rada, ze je to v poriadku, dakujeme nici

nici
19. feb 2007

nemac zac, rada som pomohla. 🙂
a inak mama vtedy bola so mnou aj u pediatricky na rozne testy, ci to nema s niecim suvis, a vsetko bolo ok, a tak jej lekarka vravela, ze to jednoducho musia vydrzat, ze to su take nespave deti.

tundika
19. feb 2007

nici, a u vas sa ten spanok upravil? my spime horsie aj pri 8 mesiacoch ... nasa mala nema jednoducho cas spat 😉

cucoriedka
19. feb 2007

ahoj ladybird,

skus pozriet na www.koliska.sk, je tam mnoho uzitocneho ohladom spanku a dojcenia. mne to pomohlo sa zorientovat v spankovych rezimoch, lebo tiez som riesila ako vela a ako dlho ma babetko spat.
podla mna je to malo, ked spinka iba 10 hodin. my sme mali tiez take nespave dni (Kubko bol umrncany, myslela som si, ze je hladny a tak som mu davala castejsie papat, ale problem bol inde), ale potom sa to upravilo, len treba najst vhodny rezim a vsimat si potreby babetka.

na tej koliske je to celkom fajn popisane, aj ked samozrejme treba brat ohlad na individualitu kazdeho babetka, nie vsetky su "podla knizky".

drzim palce 😉

nici
19. feb 2007

tundika az teraz tiez po roku. a teda uz ma skoro 14 mesiacov. konecne. lebo doteraz sme spali asi takto: cez den len hodinu od 11 do 12, cele poobedie nic, a sli sme spat o 23,00, origos. a v noci este jedol 4krat mlieko.

teraz sme to s muzom stopli v noci, takze ani neje a nepije - len ked si vypyta caj, ale mlieko uz nehrozi. lenze zase sa moc nevyspime, spava s nami, a putuje po posteli a po nas. a cez den uz spava nejake tie dve hodiny od 11 do 13 vacsinou ( ma ze vraj podla mudrych kniziek rezim), takze sme konecne aspon cez den postupili do dalsieho levelu 😀

takze s tym "nema cas spat"

nici
19. feb 2007

ma to nejako seklo, takze pokracujem 😉

takze s tym "nema cas spat" to velmi dobre pozname, lebo tie dve hodiny mu bohato stacia a chodi spavat aj tak neskoro, tiez najskor o 22,00. su niekedy vynimky, ale to asi tak raz za mesiac, ze padne o 20,00 a to oslavujeme. 🙂

misulka101
19. feb 2007

ahojte maminy,ja mam zase opacny problem mne moja 7 tyzdnova dcera skoro stale spi a papa len 4krat za den,vcera vecer sa napapala o 7mej a spala az do rana do 8mej bez prestavky vkuse,je aj toto normalne?

nici
19. feb 2007

misulka,
ako sme tu uz pisali, kazde dieta je individualne. 🙂 ja mam knihu "Dieta a ja, od narodenia do piatich rokov" a tam su deti rozdelene napriklad do skupin:

Nemaznave deti
Nestastne deti
Nervozne deti
Spave deti
Nespave deti

ja nehovorim,ze sa mame striktne drzat kniziek, ale toto mi vravela aj lekarka. a teda aj mojej mame. len teda o tych nespavych detoch.

takze nebojkaj. je to v pohode 🙂

nici
19. feb 2007

Inak chcem podotknut, ze ta kniha je fakt velmi vyborna, sa mi velakrat osvedcili veci, co su v nej pisane, ze cely rok maleho. 🙂

cucoriedka
19. feb 2007

a este ma napadlo, ze problem moze byt aj v sposobe uspavania.

ja som sa uz rozlucila s ideou, ze polozim dietatko do postielky a same zaspinka. cez den mi zaspi iba na rukach pri papani a aj to len tak na cca polhodinu a vonku v kociku. takze to riesim tak, ze je dva krat denne vonku, cez obed balkonuje vo vanicke z kocika a poobede ideme von. tak mu zarucim tych cca 4-5 hodin denneho spanku, ktore potrebuje aby nebol mrzutko.

nici
19. feb 2007

a zase mi to nedopisalo odpoved, no fasa 😖

som chcela napisat, ze vela veci, co je v tej knihe, pozorovanim na detoch, ci uz v spravani, v papani, v kakani a podobne, sa velakrat zhodovalo s mojim synom. a to po cely jeho rok zivota. 🙂

adkaw
19. feb 2007

ahojte maminky tak náš malý spinká presne ako tá tvoja ladybird1l, cez deň mi na prsku zdriemne na 10 minút a ináč je stále hore a tiež chce každú hodinku papať a spinkať chodí okolo pol noci do tej tretej pol štvrtej 😀 už som sa zlakala že len to moje babatko nechce spinkať 😀

nici
19. feb 2007

adkaw, neboj, vacsina babetiek nechce spinkat 😉 😀

adkaw
20. feb 2007

nici všimla som si že nicolasko tiež spínká s vami v postely 😀 aj náš miško, manžel síce hovorí aby som ho dala už do postielky ale ja zatiaľ neviem od neho nejak odlúčiť 😀 dúfam že si z neho nespravím maznoška 😀 😀 😀

nici
20. feb 2007

adkaw,
no ja si myslim, ze sa fakt viac priputa k tebe a zvykne si na to. ako ten moj, ale mne to nevadi. len akurat, ze sa nevyspime, a preto zvazujeme tu moznost postielky. ale tiez sa k tomu nevieme dokopat, lebo nam ho je luto presunut a sme sa zhodli, ze by nam aj chybal. 🙂

adkaw
20. feb 2007

veď to, aj nám by chýbal 🙂 nemal by ma kto v noci kopkať a ručičkou udierať 🙂 a to že sa na mňa moc pripúta ma iba teší 😀 veď je to môj pokladík 😀

nici
20. feb 2007

presne, ja som tiez rada, a ked aj varim alebo nieco robim a on pride a chce sa mojkat a objimat, a pusinkovat, tak ja vsetko prerusim a vezmem si ho. ja ho beztak od malicka stale len pusinkujem, a stiskam. 🙂 aj tisickrat za den 🙂 my vtedy moji rodicia vraveli, ze nic ine ani nerobim, ze nech sa necudujem, ze nestiham, ked som sa stazovala 😀

adkaw
20. feb 2007

teším sa že je niekto rovnaký ako ja 😀 ešte že môj miško je štuplík po mne a bude sa dlho zmestiť k nám do postele 😀

nici
20. feb 2007

no my sme dlhi jak tyden pred vyplatou a zmestime sa zatial, ale ak bude vacsi a bude s nami, tak urcite kupime vacsiu postel.
a to este neviem, co urobime, ak nahodou bude druhe. 😀 a nebude chciet byt v postielke, kedze asi bude s nami 😀

adkaw
20. feb 2007

tak to budeme riešiť až tak o tri roky 😀

nici
20. feb 2007

no ja si tiez nechavam rezervu. 😀

ladybird1l
autor
21. feb 2007

no uz som mala strach, ze mam jedine dieta ktore tak malo spinka. Tiez som sa zamyslala nad tym, ci ju dobre uspavam. Ale myslim ze tam chyba nie je, lebo mi zaspi pekne v naruci, alebo pri prsniku, potom ju prelozim do postielky a tam sa mi za desat minut zobudi. Inak v noci tiez spava pri mne, manzel je uz mrzuty ze som jedina co som si tak naucila dieta, ale ako vidim nie som. Zvlastne je, ze ak mi obcas cez den zaspi tak jej postielka nevadi, ale v noci mi v nej nechce byt. A najhorsie je, ze uz teraz keby som ju tam na noc dala, tak by mi bolo uz za nou smutno 😉

nici
21. feb 2007

ladybird,
hlavne si ju nenauc na tie ruky, lebo ten moj ma 14 mesiacov cochvila a stale mi zaspava na rukach, lebo inak to ani nejde, to by asi nesiel spat vobec. 😉 a uz nema samoska tri kila ako ked bola maly, takze mne odchadza chrbat 😖

ladybird1l
autor
21. feb 2007

nici, no pomalicky sa snazime odvykat si, a tak trosku sa nam aj dari...

adkaw
21. feb 2007

môj miško našťastie zaspáva na prsku, aj keď niekedy som taká unavená že keď náhodou zaspím a zobudím sa o hodinku tak miško je ešte stále na prsku a spokojne si dudluje a spinká 😀

nici
21. feb 2007

ladybird,drzim palceky. 🙂

adkaw tak to ma namiesto dudla 😕 😀

adkaw
21. feb 2007

tiež si myslím, už sme skúšali ho oklamať normálnym dudlom ale ten vôbec nechce, jedine kde ho akceptuje je v kočíku vonku aj to nie vždy a doma nikdy 🙂