Spánok 7 mesačného na brušku

zuzka609
7. feb 2018

Ahojte, mám 7 mesačné dieťa, ktoré od narodenia spinká len na brušku. Keď ho dám na chrbátik tak hneď je hore. Začne hýbať rúčkami a nôžkami. Na chrbáte začal spať len v kočiari, aj to len teraz v zime, keď je vo fusaku. Je to normálne?

bosoriak
7. feb 2018

@zuzka609 Je to normalne, su ludia, ktori spavaju na boku, su taki, co spavaju na chrbte a su taki, co spavaju na bruchu. 🙂

zuzka609
autor
7. feb 2018

@bosoriak ale nechápem prečo sa hneď začne mrviť a zobudí sa 😀 pritom spí úplne tvrdo

bosoriak
7. feb 2018

@zuzka609 a naco ho otacas?

evkaput
7. feb 2018

ja mám 3 detičky a všetky spávali od 6 týždňov na brušku. Spávali tak kľudne a spokojne, cez zimu boli v kočíku vo fusaku a to bolo v pohode. A cez leto spávali aj v kočíku na brušku.

zuzka609
autor
7. feb 2018

@bosoriak otočiť som ho len skúsila. Vždy spinká na brušku

zuzka609
autor
7. feb 2018

@evkaput no presne ako môj. V lete v kočíku spal len na brušku a teraz na chrbátiku. Čiže nie je to nezvyčajné :D ale v lete už bude v športovom, tam asi ťažko bude spať na bruchu keďže sa nedá dať opierka úplne do ľahu ☹

siska53
7. feb 2018

@zuzka609 nasi,ked sa vedeli pretocit,tiez sa pretocilo na brusko. Zo zaciatku som ich chodila otacat,potom som to vzdala. Nastastie nam.sa nebudili vtedy,ale ked som.ich opat sla.kontrolovat,zas boli pretoceni.. Teraz mam to iste s prikryvanim-hned sa odkopu.

katkadp
7. feb 2018

Ahoj, moj maly ma 9 mesiacov a tiez spinka na brusku. Ked ho dam na chrbatik, ako ty pises, hned sa pretaca a zobudi sa. Uz to ani neriesim....ved aj mne sa lepsie spi na bruchu😁

micicka
7. feb 2018

Moj syn spaval od 1,5mesiaca len na brusku. Dovtedy sa kazdu chvilku budil, v noci spaval na mne. Raz som ho supla na brusko a spal dlho, pokojne, v klude. A spal tak stale, v postielke aj v kociku na prechadzkach.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka3232
7. feb 2018

aj u nás to tak bolo, spal len na brušku kým sa nezačal vrtieť v postieľke. jedna pediatrička mi povedala, že to nie je zdravé a že ho mám otáčať. tak to bola mega blbosť. on sa nevyspal a ani ja. takže som ho nechala, teraz má vyše roka a už spinká ako sa mu chce. ale kľudne aj na chrbte, na brušku už minimálne