Špičkovanie 20 mesačnej dcéry

laura0107
13. mar 2016

Ahojte.poprosim o rady mamiciek,ktore si tym presli.moja dcera zacala skoro chodit,uz ako 10 mesacna,vobec nestvornozkovala.skoro od sameho zaciatku chodi po spickach.choditko sme nemali.boli sme uz u ortopeda aj neurologa,nezistili ziadny problem,ze z toho vyrastie..odporucili len pevnu obuv..ale vobec sa jej to nezlepsuje..kupujem jej len kvalitnu obuv..mam pocit ze kvoli tomu ze je vkuse na spickach aj viacej pada a jej chodza je nestabilna..napomenutia aby chodila pekne velmi nepomahaju..vyrastli z toho vase deticky? Aku obuv ste im kupovali? Nasla som na boty.cz sandalky s ex ra vysokou sarou a pevnou podrazkou,nemali ste ich niektora? Neurolog mi povedal ze sa spickovanie taha niekedy do skolskeho veku a deti maju problem s behanim a nevladzu napr. ani na prechadzky chodit lebo nevladzu. Neviete ci existuju nejake rehab.cviky na tento problem? Nechcem to zanedbat,dakujem za rady.

veron809
13. mar 2016

Ahoj moj ma 23 mesuacov.Tiez spickuje cele dni,ale ked mu obujem papucky tak nie.Ani ked sme von a je obuty.Doktorke som volala a vravela ze to nieje normalne.Bud ude o plochu nohu al.skrateny sval.Mam ist snim ku ortopedovi.Plochu nozicku nema,ale uvidime co povie doktor

laura0107
autor
13. mar 2016

@veron809 moja spickuje non stop.aj ked ma obute tvrde korkove sandale..u tvojho synceka sa to asi rychlo napravi..

bonaqa2013
13. mar 2016

Maminky autistov majú s tým tiež problémy. my chodíme k neurol. a tiež mi hovorí že autisti majú s týmto problémy....

pribinak
13. mar 2016

Hm, asi by dom sla na konzultáciu k inému ortopédovi, aj ked ona je dost malička a ta chôdza sa este bude upravovať

nada789
13. mar 2016

nasa mala tiez rada chodi po spickach... dr. hovori, ze je to normalne, ze deti radi chodia po spickach.... a presne ako tvoja, chodila skoro, vobec nestvornozkovala.... nozky ma malinko vbocene, kupujem topanocky iba od Raka... ma 22 mesiacov pomaly a zlepsuje sa to.... takze ja to nelamem cez koleno, cas to vyriesi.... a ano autisti chodia po spickach, ale s tym by som to nespajala....

8291
13. mar 2016

Malá má 20.mediacov,chodiť začala ako 9,5 mesačná,tiež neštvornozkovala,prve kroky robila v pavuku a nešpičkuje.

zarad
13. mar 2016

moja malá tiež špičkovala a riadne, či mala papučky, či topánočky, dokonca aj zimné topánky /kupovali sme len kvalitné/ skoro stále bola na špičkách. Podľa ortopéda bolo všetko v poriadku. Držalo ju to riadne dlho, mám pocit, že z toho musela vyrásť. Teraz má 4 roky a už chodí normálne, ale niekedy ju to doma chytí a začne chodiť po špičkách. Hlavne keď sa hrá na baletku:o) ale tak to už neriešim.

franka211
18. júl 2016

@laura0107 ahoj ako pokracuje vas chodenie po spickach???

laura0107
autor
21. júl 2016

@franka211 pochodili sme všetkých lekárov na okoli,aj rehab..všade mi povedali že z toho vyrastie a treba pevnú obuv,ziadne šľapky na leto a spol. Moja dcéra teraz chodi raz tak raz tak..takže už to neni ze chodi len na špičkách.a už zaberá aj naponímanie..tak dúfam že časom to bude vždy lepšie a lepšie..

franka211
21. júl 2016

@laura0107 dufam, ze aj u nas to tak bude...ideme najskor na neurologiu a potom na ortopediu.. Boli ste kvoli tomu aj na neurologii?

laura0107
autor
21. júl 2016

Áno boli sme.chodime každé 3-4 mesiace..sleduje ju.ale zatiaľ vždy povedala že vsetko je o.k.,a mám dávať pevnú obuv..keď sme u lekára tak ako naschvál vždy chodi pekne..lebo vždy ju musím vyzuť a pozeraju ako chodi..takže asi to nič vážne neni,len musíme vyčkať..

franka211
21. júl 2016

@laura0107 trosku sa obava lebo ortoped povedal ze ma zvyseny tlak v achilovke a preto spickuje...tak dufa ze to nebude nic vazne...

simca06022011
21. júl 2016

@laura0107 ma dobru velkost topanky?? Lebo mne toto robila dcera a potom som nasla jednu predajnu kde mi predavacka povedala, ze jej kupujem male topanky :D Aj ked cm boli viac ako noha ale netlacili ju ale ked som vymenila za vacsie preslo :D Do dnes sa rehnim na tom.. Kupovali sme jej vzdy protetika topanky, superfitky na zimu a tak.,. nic specialne. Presne ked som prisla ku obvodnej to ukazat tak malu vyzula a ona chodila normalne.. islo ma vychytit :D uz je to v pohode.. Nedavala som jej ani sandalky dlho lebo som sa bala ze si prsty porozbija..

laura0107
autor
21. júl 2016

@simca06022011 myslím že v tom problém nebude.svagrina pracuje v Protetika vždy tam odskúšané milion topánok a tak kupujem,aj tie superfit.ona spickuje aj na boso,doma..keď sme u tak naschvál nie 😒 ..

laura0107
autor
21. júl 2016

@franka211 masírujte mu päticou a vytlacaj chodidlo smerom nahor a nadol..a potom cele chodidlá do strán..toto mi poradili na rehabilitaciach..moja mala veľa chodi aj po kamienkov a vonku po nerovnom teréne naboso..ono to posilňuje nožičky..