Špičkovanie dvojročného syna

aduska3232
18. apr 2017

Ahojte mamičky, môj syn mal nedávno 2 roky....chodí po špičkách... Má niekto taký problém? Existuje nejaká obuv,? prosím poraďte ak máte skúsenosti. 😭

pribinak
18. apr 2017

ortopedicke sandalky na predpis od ortopeda

domin85
18. apr 2017

Ist za obvodnou, vyziadat si odporucenie na rahabilitaciu a vyhladat v okoli niekoho kto cvici detskeho bobatha pripadne vojtu. Ortopedicka obuv neriesi pricinu problemu, len zafixuje nozicku v nejakej polohe ale tyzm znemoznuje prirodzenej chodzi (ovijanie chodidla, natahovanie hamstrings ktore su prave pri spickovani skratene). Odborny rehabilitacny najde problem a nauci Ta ako s malym cvicit doma aby sa reflexne pouvolnovali vaziva na lytkach a pustili syna na celu nohu, resp ako s nim mas v ramci hry, reflexnych cviceni ci dennych aktivit (zavisi od typu cvicenia) prejst odvijanie chodidla spravny nastup a uvolnenie nohy. 2roky su podla mna prilis zavcasu na ortopedicku obuv, vseobecne sa len klenba a sposob chodze vyvija do cca troch rokov a do piatich je este noha makka a prisposobiva tak, ze sa vacsina problemov da zvladnut dennym cvicenim. Orto obuv fakt len ak by bola diagnostikovana nejaka deformita nohy.. 😉

stankadu
18. apr 2017

treba to riešiť u odborníka a nenechať sa odbiť. A musíš byť v tomto prísna. Mňa doktorka odbila s tým, že ju to špičkovanie prejde a neprešlo. Dcéra má 14r. a skátené šlachy nad pätami. No a teraz vysvetli niečo puberiačke. 🙄

deti95060810
18. apr 2017

@stankadu môžem sa prosím opýtať ako to idete riešiť teraz? My máme 7 r. dievčatko, chodí tiež po špičkách - nie vždy, lekárka len napíše že chodí po špičkách a nikde nás nepošle, nič ...len zhodnotí... ako keby napísala že dieťa má blond vlasy....Píše to už pekne dlho a o pár rokov možno napíše že už s tým nič....Neviem čo si o tom myslieť, kde s týmto problémom zájsť

stankadu
19. apr 2017

@deti95060810 vôbec neviem, ako to mám riešiť, stále ju upozorňujeme na to, aby chodila normálne. A ona stále po špičkách. Už hovorí, že ked si položí celé chodidlo na zem tak ju to bolí. Ale rozmýšlala som nad fyzioterapeutkou, možno nejaké cvičenie by vedela poradiť. Lebo ked som bola s ňou u neurologičky, tak povedala, že bude musieť ísť časom na operáciu, a to rozhodne nechcem. Len moja si takéto veci neuvedomuje.

deti95060810
19. apr 2017

@stankadu ty dcéru môžeš aspoň upozorniť, ale naša je hluchá, nerozpráva. komunikácia je s ňou ťažká. Ani vlastne nevieme či má nejaké bolesti alebo ako keď tak chodí. čo sa týka fyzioterapeutov - my sme cvičili v Mt - dieťa malo DMO - bez akéhokoľvek pokroku vpred. Odporúčali nám Olomouc - tam nám povedali, že slováci vôbec nevedia cvičiť vojtovku a to čo s nami v Mt cvičia nie je vôbec vojtovka ale týranie dieťaťa. Za 3 mesiace nás postavili v Olomouci na nohy....