Spinkanie na brušku. Áno či nie?

maj06
22. sep 2006

maminky neviem co je spravne -spinkanie na brusku ano ci nie???
nas malinky uz asi tri mesiace v noci a vacsinou aj cez den inak spavat nechce len na brusku, sam si otaca hlavinku a nema ju ani vylezanu, nebojim sa ze by sa zadusil keby mu vybehlo mliecko a tak
aky mate na to nazor alebo skusenosti s tym

sstefi
5. sep 2007

Ja tiež, keĎ mi hneď po papaní Ivka zaspí tak ju dám na bruško, mne sa to zdá bezpečnejšie ako na chrbátiku. Tiež máme monitor dychu, tak som ešte spokojnejšia 😉 .

hanka274
5. sep 2007

ja mam nazor este aj taky, ze to je lepsie ako na chrbatiku...

ginna
6. sep 2007

no presne aj moja Ella poslednych 5 dni mi nevie zaspat inac len na brusku,tak co s nou ked jej je tak dobre.Je to aj koli tomu podla mna ze sa stale lakaju babatka a na brusku sa citia byt viac na pevnom .

zuz11
30. sep 2008

amarelka • 1d • Dnes o 10:18
Ahojte dávate spinkať vaše dieťa na bruško? v noci malého ukladám jedine na chrbátik, ale počas dna, ked spinká tak je na brušku, tak sa mi zdá, že je mu tak lepšie, ked ho dám na chrbátik cez den hned sa zobudí,...teraz som čitala o sisd, a že by sa to nemalo, nedávate ani vy spinkať na bruško? nemyslím v noci, ale tak počas dna 😕

hellosona • 1d • Dnes o 10:26
ja som maleho nedavala, prave kvoli sids... aj napriek tomu, ze mam podlozku nanny.

daleja • 2d • Dnes o 10:30
ahojte. ja mam tiez ten problem. dcerka bude mat 9m a stale chce spat na brusku. cez den mi to ani tak nevadi, ale v noci sa stale otoci a spinka na brusku. ja sa boljim a tak ju pretacam, ale potom sa zobudi. ked ju necham tak, potom sa vobec nevyspim, lebo stale na nu chodim pozerat a tiez ju to potom budi. vie sa sice otacat, ale bojim sa. no asi ju tak necham, je jej lepsie. spinka tak dlho a pokojne.

deina • 1d • Dnes o 10:45
Nas maly casto spava na brusku. Aj ked ho dam na chrbat, otoci sa a spi na brusku. Viem, ze je tak riziko sids vacsie - ale preco? Neplati to len pre mensie deti?

daleja • 2d • Dnes o 11:00
deina, ja som si to tiez myslela, ale precitaj si temu SIDS, je to tu medzi tymito temamy. az mi behal mraz po chrbte.

halaska22 • 1d • Dnes o 11:03
Ahoj maminy
moj maly tiez spava v noci len na brusku - teda vlastne stale ked spi v postielke - na chrbte len v bugyni. zacal sa otacat ked bol asi 4 mesacny a odvtedy sa mu tak dobre spi. som citala aj mi bolo povedane na poradni ze ak sa dieta same prevrati pocas spanku na brusko je to ok ale nemalo by sa davat na brusko pri zaspavani. musi byt polozene na chrbat a ak sa aj behom par minut poretoci tak ho mozte nechat tak. tiez viem o sids ale myslim ze ak je izba nie velmi horuca a dieta nema vela prikrivok a ma vlastne priestor okolo hlavy tak by to malo byt ok. moj maly bude mat 10 mesiacov a nemyslim ze sa bude este vediet naucit spavat spatky na chrbte v postielke. asi az potom ked dostane vacsieu postel ked bude starsi.

amarelka • 1d • Dnes o 11:05
moj sa ešte neotáča, ale tiež vidím, že je mu lepšie na brušku, dávam ho tak od3 týždnov.Tiež som myslela, že sa to týka malých detí,tak do troch mesiacov, iba teraz som sa dozvedela, že sids sa týka detí do 1 roka, tak som zostala zaskočená.

halaska22
30. sep 2008

Amarelka, my lim ze by si to mala nechat na prirodu a ked bude tvoj maly schopny sa prevratit sam a spat tak tak ho nechaj. polohovanie dietatka je spojene aj z inymi fartorni ako spanie - poloha noziciek vyvoj chrbatika a krcika a inych veci. ked uz bude silny a spavat na bruzku tak potom bude moct dvihnut hlavicku lepsie ak by sa nedajboze dusil.
a sids moze postihnut aj starsie deti. tu v uk bol pripad 1.5 rocneho chlapceka ktoreho dala matka na poludnajsi spanok lebo bol trochu prechladnuty a mrzuty a za 2 hodiny ked ho bola pozriet maly sa uz necobudil - dovor smrti SIDS. smutne ☹

shela
30. sep 2008

nasa mala spinkala stale len na chrbatiku.. niekedy si spinka aj na brusku ale velmi malo..hned sa budi..ale to uz mame rok a mesiac...v ziadnom pripade by som ju nedala spinkat na brusko pred dovrsenim jedneho roka... manzelov brat zomrel ako rocny prave na toto ze prestal dychat pocas spanku..najrizikovejsie su prve 3 mesiace potom to riziko uz klesa ale aj tak na co pokusat osud...ja som mala malinku pri sebe v manzelskej posteli az do 10mesiacov ..strasne som sa bala ze by prestala dychat..za noc som ju skontrolovala tusim aj 10 krat

amarelka
30. sep 2008

halaska, hlavičku už drží aj ramiená už drží hore, ked sa opiera o predlaktia, on aj ako mesačný si vedel otočiť hlavičku, ked bol na brušku a neostal na nošteku- lenže on na chrbátiku cez den proste nezaspí a ked ho dám na bruško hned spinká, nechcem pokúšať osud, to určite, ja len že -kolko detí spinká na brušku a sú tu- je to stále neprebádané, ale skúsim ho nechať, nech si zvyká aj cez den na chrbátiku pospinkať

amarelka
30. sep 2008

po prečítaní celej témy som sa ukludnila, nebudem ho teda trápiť a uložím ho, ako mu je dobre..... a jasné, že ho aj ja kontrolujem každú chvílku, 😉

halaska22
30. sep 2008

amarelka ako hovoris ze si das maleho na brusko a tam ti zaspinka ale mas to v tom ze vlastne nie ne vo vodovodnej polohe ako je na postielke a plus make pocuva tlkot tvojho srdca a preto sa mu dobre spi na tebe. je velky rosdiel dat dietatko spat do postielky. je viacej metod ako ho naucit tam spat a aj na chrbatiku. ono to vyzera ze je to skor zvyk ze male spi tak. skus mu kupit toho medveda co vydava zvuk srdca a dat mu ho do postielky a dat maleho na chrbat. myslim ze to by mohlo pomoct.
shela mas pravdu ze riziko je tam stale aj ked sa znizuje. ja mam tiez maleho s nami v posteli ke je soplavucky ale inac je v postielke. tiez sa niekedy zobudim a pozeram ci je v poriadku. ale to mame asi my matky zafixovane ze sa budime pri kazdom suchnuti. 🙂

mikromacicka
30. sep 2008

Ahojte, moj drobec spava vyhradne na brusku. Zo zaciatku spaval na boku, ale sam si vybral ako mu je najlepsie. Nemyslim si, ze by to bolo nejakym sposobom nebezpecne. Slinky mu vytekaju tak isto ako keby lezal na boku, takze keby si grcol, tak sa nezadusi. Matrac na ktorom spi, ma pri hlavicke mierne dvihnuty.
Myslim si, ze babtko si same vyberie, ako mu je najlepsie, dokonca zevraj aj ja som ako mala spavala vyhradne na brusku a som tu. 🙂

amelias
30. sep 2008

ahojte,moj maly tiez spinkava na brusku uz asi mesiac.prespi tak celu noc.najprv som sa velmi bala,stale som ho chodila kontrolovat.teraz uz viem,ze sa mu tak dobre spinka,tak ho necham tak 🙂

montinka
30. sep 2008

ahojte nasa mala tiez spava od zaciatku na brusku a iba tak vie spinkat 😉

tamarka
1. okt 2008

ahojte, obidve moje dcéry spávali na bruchu. Keď som ich dala na chrbátik, strhávali sa a budili, takže len na bruchu. Dokonca aj teraz, keď už má Emka 5 rokov, stále spáva na bruchu. Pri najmenších detičkách ale asi treba dávať pozor. 😉

avanka
1. okt 2008

Aj nas Luky spava na brusku, ale en cez den, v noci sa este bojim, takze v noci spi na chrbatiku

iskricka55
12. nov 2014

My spime na bruchu nonstop len v kociari na chrbate

didi51100
12. nov 2014

nas maly spaval prve mesiace vyhradne na brusku. zo zaciatku som ho polohovala, ale kedze boli vtedy strasne horucavy, nemohla som ho viazat do zavinovacky a na brusku mu bolo najlepsie. ako by mal lepsi pocit, ked bol schuleny, v porovnani s lezanim na chrbatiku.

marietta33
13. nov 2014

my mame spanie na bruchu v rodine a dlhodobo 😀 spi tak moj otec, ja aj moj syn 🙂

syraya
14. nov 2016

Viem, ze je to dost stara diskusia, ale neda mi nespytat sa. Mali deti spiace na brusku nejake problemy s nozickami, bedrovymi klbami alebo chodzou?

petrag25
16. nov 2016

Moja malicka sa narodila skorej, nebola balena na siroko lenv noci buvala na brusku a nozicky v3tyzdni mala dobre..myslim.ze prave pre ten spanok na brusku lebo nozicky mala v takej polohe ako keby je balena na siroko..+podotykam narodila sa skorej a nemala ani 2kg, mala som z toho obavy kedze dr. Ju nechcela ani z inkubatora vyberat aby sa balenim do perinky nieco nepokazilo kedze mala nozicky slabe

syraya
16. nov 2016

@petrag25 Dakujem. My mame 5,5 mesiaca a spinka len na brusku. Baleny na siroko nebol, zijeme mimo SK a tu to nerobia a ani pri vysetreni nic nespominali. Vela zdravia a sily Vam obom

petrag25
17. nov 2016

Dakujeme podobne 🙂

lubka3232
28. jún 2017

môj synček má 5 mesiacov a od narodenia spáva na brušku. inak ani nechce. pýtala som sa na to pediatričky, povedala mi že keď spí na rovnej a tvrdšej podložke, nie je to problém. a tiež sme nikdy nemali problém s tým, že by sa nechcel dvíhať alebo odmietal "pasenie koníčkov". dokonca som si všimla, že keď ho dám do postieľky spať inak ako na bruško, tak sa zobudí. proste je to jeho spacia poloha 🙂