Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

denisocka
5. júl 2008

luciar - hej,ibaže članok som našla až teraz a tu su tiež nazory 50-50, a ja sťahujem od narodenia,aj ked som prd stiahla až na včerajší moj MEGA uspech 😖 v priamom prenose! ale nema to DNU,ale hned pod povrchom,len na "neho"jemne šahnem,stiahnem trošičku a hned tam su toe trhlinky ,pane bože -čo som to za mať ☹

luciar79
5. júl 2008

denisočka - tiež som sem dala link na článok 29.6 a zdá sa mi že je to doslovný preklad z toho tvojho českého.....neni to o tom či si zlá mať....niekto ti asi povedal že to robiť máš. Mne povedali že nie, čítala som že nie, muž povedal že je to malé že nie, a sesternica s dvomi chalanmi že nie. ale ako tam bolo písané uvoľnovanie je individuálne a stahovanie nie je súťaž....

denisocka
5. júl 2008

no teraz už je neskoro plakať -čo s tým, teraz už nesťahiovať asi,že -teda sa už nepokušať

luciar79
5. júl 2008

denisočka-asi nie. teraz mu to len pekne udržuj v čistote a telo si s tým snáď samé poradí.veď si povedala že len malinka trhlinka.pri zapálení sa robia len výplachy a nesťahujú.....tak to len pozoruj ako sa to vylieči 🙂

denisocka
5. júl 2008

ježiš,ja som inač strašny stresman!!! len aby sa to vyliečilo,panebože

a ako zistím že sa to zapali ,alebo nejaka galiba z toho bude?

bambusko
5. júl 2008

deni, ak mas repik, uvar caj a pri kazdom prebalovani mu to umy repikom, posobi protizapalovo. kamoska mi to poradila, pomaha aj pri obcasnom zacervenani u starsich chlapcov. hlavne do toho uz nebabri, stahovanie predkozky nie su preteky, aj ked niektorym sa zda, ze hej ☹ v julovom mama a ja je na str. 84-86 o tom dobry clanok, urolog odporuca u malych deti pocas obdobia fyziologickej fimozy nestahovat a umyvat ako ostatne casti tela, presne ako je tu uz niekolko odkazov na net

denisocka
5. júl 2008

jasne bambusko,šak ja som sa nepretekala 😖 robila som jemne,čakala som že mi da signal ak by ho to bolelo 😖

repík nemám,mam šalviu,skorocel a mätu 😀

marta82
5. júl 2008

Tak ja stahuji od 6 mesice. Myslim ze je lepsi driv nez pozdeji. Nic se na tom nezkazi kdyz se to dela opatrne,1x-2x po koupani nebo ve vode.

denisocka
5. júl 2008

marta a vidíš jak ja skazila 😖

bambusko
5. júl 2008

deni, ved zijes na dedine 🙂
http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://bo...
dobre dlhý odkaz 😀
alebo zbehni k nejakej susedke, babky to zvycajne mavaju

denisocka
5. júl 2008

bambusko , 😀 už sa vidím jak hladam 😎

dididi30
5. júl 2008

ahojte, moj syn ma 3 tyzdne asi je to skoro na stahovanie nie?? alebo mozem uz zacat, preventivne?? len tak jemnucko 🙂

luciar79
5. júl 2008

dididi30_ prečítaj si článok, ktorého link sem dala denisočk na predchádzajúcej strane a a bude ti to jasné.

denisocka
5. júl 2008

no už som mu to vymočila v repíku a potrela cicadermou ,neplakal,tak hadam bude oka , ma to hned "pod skurkou" ,tak snad to je povrchove a k žaludu to ma daleho aby sa to zlepilo ,a hlavne kukám či ciká 😒

luciar79
5. júl 2008

denisočka-aby ťa netrafil do oka 😀

denisocka
5. júl 2008

prestan ,to nie je smiešne 😀 ,už sa mu to par krat podarilo pri pretahovani,ale to by bolo najmenej,len nech ho ma v poriadku

bambusko
5. júl 2008

deni, tak si nasla ten repik? v ktorom hypermarkete? 😀 😀 😀 neboj, bude ok, hlavne mu to nikdy nepovedz, ked uz bude tomu rozumiet 😉

denisocka
5. júl 2008

bambusko 😀 naši mali 😝 - no dufam že sa neprerieknem ,hlavne mu to už asi ja nikdy nestiahnem 😒

lienockaa
7. júl 2008

baby, moja pediatricka, ktora tiez nekazala stahovat, ma cca okolo 50rokov..tak ja neviem, ci je to od veku, alebo od informovanosti.. 😉 a urolog, ktory tiez nekazal nic silit, je jeden velmi vazeny a vzdelany pan urolog a naviac moj kolega, ktory tiez pise do casopisov, takze ja mu verim a uz to neriesim, urcite by nechcel zle mojmu synovi..clanok v mama a ja hovori to iste, co moja pediatricka a urolog..

tym nechcem iritovat sestricky, nyve, ale lekarovi verim viac..

zvolovci
7. júl 2008

stahovat - nestahovat - som z toho blbec. ked sa ani ti najpovolanejsi nevedia zhodnut, tak je to uz smutne by som povedala.....ako ma potom clovek vediet, co je spravne. 🙄

denisocka
7. júl 2008

ja by som poradila,stiahnuť ked ide,ak nie nechať tak 😀

bambusko
7. júl 2008

podla najnovsich poznatkov sa odporuca neurychlovat oddelovanie predkozky u deti, nestretla som sa s jedinym opacnym nazorom v novsich odbornych clankoch, iba podla rad niektorych lekarov, pripadne mamiciek. presne ako pise lienockaa, je to o informovanosti. vecsina rodicov i lekarov sa uz riadi novymi poznatkami z oblasti vyzivy o podavani prikrmov a vhodnosti jednotilvych potravin z hladiska alergii, obsahu soli, cukru, vhodnosti vzhladom k dozrievaniu traviacej a inych sustav. najdolezitejsie pravidlo je ale univerzalne a to, ze dieta nie je zmenseninou dospeleho

marta82
8. júl 2008

deniska asi jsi to vzala vicnez sis myslela. Jak pises obema rukama. Ja to delam jednou a je to v pohode.
Co mudr to jiny nazor,ale ja se mudr neptala. proste to delam jemnounce je to v pohode

denisocka
8. júl 2008

marta 😀 ,teraz už nerobím žiadnou 😝

nyve
8. júl 2008

Lienockaa - to mna neiritujes vobec,hehe.mne neva ze som "iba sestra". lebo ked sa to tak zoberie, aj na umyvanie zubov je 80 tisic roznych navodov a kazdy si robi po svojom. a kaz sa tiez urobi aj neurobi.
taktiez tu nechcem nikomu vnucovat moj nazor, kym som sem napisala, opytala som sa v robote primara . odkedy? na 100percent som chcela aby mi povedal,nech sem nepisem bludy. a ked mi on a este aj doktorka _ obaja detski urologovia povedia ze od narodenia, tak som myslela ze pisem k veci do tejto temy.

dididi30
8. júl 2008

hm ked to tu citam, mam strah mu tu kozicku stahovat, asi to necham na svokru, ked pojdem na slovensko za 2 tyzdne, lebo sa fakt bojim 😕
deniskocka a uz to ma malicky dobre??

majkabe
8. júl 2008

Nám tiež povedal lekár že to treba sťahovať od narodenia a tak to aj robíme 🙂

marta82
8. júl 2008

denisocka to chapu

denisocka
8. júl 2008

hej baby,maly to už má pekne,teda nekukala som,ale len nahliadla 😝

marta82
8. júl 2008

nyve je dobre zes napsala svuj nazor,od toho je to tady.
Jen nechapu jak mudr muze rict treba az od 2 let nebo vubec. Chudaci chlapecci