Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

marta82
8. júl 2008

denis to je dobre,pockej chvili az to bude uplne O.K a pak zase zacni. Ale asi se budes hodne bat,to je jasny

denisocka
8. júl 2008

marta,budem zatial trenovať na manželovi 😝

luciar79
10. júl 2008

k tejto téme vyšiel čánok aj v júlovom Mama a ja. 🙂

erikasadek
15. júl 2008

tak to spravte ako ja a urobte mu obriezku je to najhygienickejsie

mucha
16. júl 2008

nam kazala dr. ktora ma minimalne 60 rokov, ze mame stahovat po kupani (nie vo vode, lebo pod predkozkou sa tvori ten maz, ktory je potrebny a vodou by sa zmyl), ale nie od narodenia, ale od druhej poradne, tj cca od 2 mesiacov... no a nam to ide celkom dobre...

denisocka
16. júl 2008

stahzujem a nejde,takže zas nič

andrii
16. júl 2008

aj my sťahujeme a dnes sme boli na poradni a doktorka povedala,že to treba sťahovať až do troch rokov.

denisocka
16. júl 2008

treba či netreb sťahovať do troch rokov . a potom čo? po 3 rokoch?

binki
20. júl 2008

četla jsem si příspěvky a ujistila jsem se, že jsem se rozhodla dobře, když jsme malému nechali udělat obřízku 😔

krajcoanka
20. júl 2008

my sťahujeme tiež 😀 . Starší mal pred pol rokom zápal-zlepilo sa mu to dokopy (asi preto že som na to sťahovanie pozabudla). Urologička nam dala velku striekačku a kazala nam do nej natiahnuť vlažný repík. Potom sme nahrnuli predkošku na striekačku a vyplachli sme mu to z vnutra. Veľmi nám to pomohlo a už je dobre. Po zahojení sme sťahovali ďalej, ked vznikla prasklinka,2 dni sme mali pauzu a potom zase pomaličky každý deň. žial je to už s chlapcami tak! 😝

jarka007
20. júl 2008

Ked to tak citam, co sa tu o tom popisalo, az mi beha mraz po chrbte. Nezijem na Slovensku a nikdy som tu u nas take nieco nepocula, ze by sa to malo robit. Okrem svokry, ktora to robila, to pocujem prvy krat. Myslela som si vsak, ze to je nejaky prezitok komunizmu, ktory oni museli vtedy robit.
Ak sa mozem podelit o skusenost, v Nemecku sa hovori, ze by to prvykrat mal chlapec urobit sam. V ziadnom pripade nie v prvom roku, niektory lekari sa prvykrat pokusaju v takych 4-5 rokoch. Ak sa to robi skor, moze sa pri stahovani poskodit ta jemna kozka a dojst k zrastom, fimoza, ktora sa myslim musi potom operovat.
Takze asi na Slovensku panuje zase raz v niecom iny nazor doktorov 😒 .

schnek
20. júl 2008

moje mudr řekla, že pokud to nejde ( a nám to nejde), tak nechat být, pokud normálně čůrá a případně by se neobjevily nějaké problémy, že času je dost 😉

marorlinko
21. júl 2008

ja som stahovala mu asi do 9-10mesiaca a nic, dr. mi povedal,ze ako mam stahovat, no bolo to drasticke az som myslela,ze mu jednu vrazim, jak mi to ukazoval na mojom malom, az fialoveho pipika mal a silno, tak odvtedy to nerobim uz, teraz je maly vacsi ma rok a pol, maly ked je nahy a od kedy objavil pipika, tak si stahuje sam jak mu pride a smeje sa, to je dobre, aj tak by mi maly teraz nedal,aby som mu stahovala.

reruna
21. júl 2008

Ahoj, taky se přidám do diskuze, mě dr. ukázala od narození trošku stáhnout, jenom jak to jde ( a moc to teda nejde, fakt jenom troooooooošinku), jinak zatím nechat být. Hlavně, že má dírku na čurání 🙂 . Jinak je fakt, že jsem všude spíš četla nestahovat násilně, aby nedošlo k trhlinkám, které způsobí fimozu, z toho mám strach a protože nám to moc nejde, tak opravdu stahuju jenom ten kousínek, vlastně jenom špičku. Obřízku bych malému nikdy neudělala, nechtěla bych, aby mi až bude dospělý vynadal, že jsem ho třeba o něco připravila (v sexuálním životě například)

erikasadek
22. júl 2008

v sexualnom zivote o nic nepride praveze naopak je to ovela lepsie a hlavne hygienickejsie a estetickeho hladiska ovela krajsie

bambusko
22. júl 2008

no neviem... videla som v telke ako robia obriezku 2-dnovemu babetku, dobrovolne by som nedala 😢 ani dievcatam som nedala prederavit usi na nausnicky. pre mna je dietatko take krasne a dokonale, nedovolila by som si poznacit mu telo navzdy + trauma k tomu

erikasadek
22. júl 2008

tauma nie je to mi mozes verit a je lepsie ked to robia hned po narodeni ako neskor to mi mozes verit mojmu muzovy robili ked mal 6 rokov a pamata si to doteraz bez problemov a smeje sa na tom podotykam nie je muslim

hubka
22. júl 2008

Ahojte baby, mne sestricka na navsteve po prichode z porodnice povedala, ze stahovat nenasilnym sposobom....potom som sa docitala v casopisoch pre mamicky, ze to nie je dobre....a kamosky co maju chlapcov, tak stahuju v podstate od narodenia...jedna nestahovala, a maly skoncil ako 2-rocny u urologa a ten mu to stiahol bez akejkolvek masticky a ma teraz problem s cikanim...takze myslim, ze stahovat Ano.

luciar79
22. júl 2008

myslím že obrezaný ťažko posúdi či o niečo v sexe prichádza.keď to inak nepoznal. z mojej praxe: sex s obrezaným nestál za nič.... a žeby to bolo estetickejšie? som si teda nevšimla.
Nechať im to tak jak to odprírody dostali......
Mne by sa tiež nepáčilo keby mi robili ženskú obriezku.....
😖

erikasadek
22. júl 2008

zenska obriezka je uplne ina vec amozem ti povedat ze je vela muzov ktory sa nechaju obrezat v dospelosti a to ze ten sex nestal za to to nebolo v obriezke ale v neschopnosti toho chlapa

este jedna vec je to hygienickejsie to ti povie aj kazdy lekar priroda ti da aj bradavice tiez sa ich chces zbavit tu je to otazka u chlapcov hygieny spytaj sa zdravotnej sestry ktora sa stara o muzov vysokeho veku kto je na tom lepsie ty co su obrezany alebo ty coi sa im vytvaraju bakterie az to smrdi

ilijanka
23. júl 2008

tak pripadá mi pritiahnuté za vlasy porovnávať bradavice s predkožkou 😀 😀

luciar79
23. júl 2008

ilijanka-tiež si myslím.

Hygienickejšie to možno je ale to isté si myslia aj pri ženskej, že klitoris je nečistý.....
nemyslím si že je lepšie chlapčekovi pindíka obrezať preventívne len preto, že by sa mu mohla vytvoriť fimóza a každý chlap sa sprchuje každý deň, obrezaný alebo nie.

Ženám sa tiež tvorí ten maz a dala by ste si niektorá pyšťúriky preč keby vám niekto povedal že to bude hygienickejšie.....

Prečo potom vznikla aliancia Doktori proti obriezkam? link som tu už niekde dávala.

ilijanka
23. júl 2008

a čo keby sme si dali preventívne vytrhať zuby, ve´d ke´d si ich nebudeme umývať, poka 😀 😀 zia sa a to bolí a tiež to môže smrdieť

denisocka
4. aug 2008

baby chodí tu ešte niekto? ja už davno nestahujem,kedže nič nehjde a malý ma stale taky trocha červeny "koniec" a dnes kukám že on tam má 3 take mini trhlinky,same od seba

už som paranoidna,čitala som tu temu o erecii babatiek,tak ma napadlo,že čo ak on má tiež erekciu a kedže mu nejde stiahnuť,tak mu to tam samo puká?

je tu ešte nejaky odobrník? 😅

blau
4. aug 2008

ja vobec nestahujem, este ani raz ani mi nikto nekazal/doktor/, v julovom mama a ja je pisane o histomii.dieta ma byt prve co si stiahne, tak neviem.....

vinka
4. aug 2008

Denisočka ak mu nejde stiahnút prekožku tak sa porad s doktorkou.Mne síce tiež nekázala pretahovat,ale mne to zas povedala suseda má dvoch synov,že to mám robit.A malý nemá žiadné problémy.Akurát ho raz štipkal tak som to povedala dr.a pozrela ho a kázala kúpat v harmančeku.Tak skús uvarit harmanček a moč mu v nom.Ak nieje alergický na harmanček tak mu to neublíži.Lebo má protizápalové účinky 😉

blau
4. aug 2008

ze histomia, som tresla- fimoza pardon 😒

tilly
4. aug 2008

my sme sa plašili okolo roka s tou predkožkou, potom bol nejaký článok, že do 2,5 - 3 roka dieťaťa sa s tým nemá nič robiť, tak sme to nechali tak a teraz sme zistili, že mu to ide krásne pretiahnuť a je pravda, že domčo si to urobil sám v rámci svojich "hier" s pipíkom...

bambusko
4. aug 2008

je potrebne sledovat prud mocu, ak je slaby, vtedy to treba riesit, inak je casu dost 😉

http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

denisocka
4. aug 2008

mna ale trapia te trhlinky,že z čohho su? same od seba? môže byť že je teplo,sa spoti .ae nechapem,neviem 😒