Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

bambusko
4. aug 2008

deni a su to urcite trhlinky? cerveny pipik je z plienky, ked je teplo, treba ho nechavat s holkym zadkom.

denisocka
4. aug 2008

hej bambu,ked tak jemne chytím koniec a tak tam má asi 3 take male ranky začervenale ,´take ako rozmočene z moču,tak neviem

bambusko
4. aug 2008

deni, tak som schvalne maleho rozbalila a tiez ma take ciarky ako by do hviezdice od dierky na curanie, ale fotit ti to nejdem 😀 ale nie je to cervene, lebo my sme na latkovkach. asi je to normalna struktura koze

zuzume
4. aug 2008

ahojte aj moj syn ma trhlinky na pipikovi ale z toho ze som mu skusala stahovat predkozku ... boli sme s tym az u urologa poslala nas tam nasa doktorka a on my povedal ze stahovanie predkozky je uplne bezna vec ze to patri do kazdodennej hygieny cim skor tym lepsie tak neviem ...

denisocka
4. aug 2008

bambu,odfotť 😀 -ale nie-ja ked mu tam kuknem,tak to ma akoby jemnu rozmočenu pokožku a na nej 3male ôdierky" a je to cele take červene

. ked pinda nechytám,len hoprozbalím,tak je normálne pimpel, a vidím take ružove ,ako začervenale na konci-bože to je debata 😅

zuzume-a čo s tým robíš? a ide ti stiahnuť aspon kus,mne ani milimeter

zuzume
4. aug 2008

každý deň pri kúpaní mu to sťahujem ani jemu to nešlo stiahnuť až urolog mu to urobil bolo to síce bolestivé ale on si to ešte vtedy neuvedomoval mal to tam zasušené no hrôza ale teraz už je dobre len mu to musím stále sťahovať...

denisocka
4. aug 2008

a jak vizerá zapal ?teda taky echt? jáj,a jak mu to urobil a kolko mal vtedy mesiacov,a dlho plakal?či hned za dverami zabudol?no teraz neviem či isť sa ukázať k urologovi

zuzume
4. aug 2008

robil mu to asi ked mal rok strasne plakal mal aj teploty ale za take 4 dni bolo dobre

denisocka
4. aug 2008

pane bože

a tie trhlinky mal predtým ako som písala ja a tiež mu nešlo stiahnuť?

zuzume
4. aug 2008

nie nešlo a pýtala som sa na to mojej doktorky a na to nás poslala k odborníkovi a dobre urobila

denisocka
4. aug 2008

ok,no už teraz mi je zle .bože a v narkoze to nevedia urobiť?

a teraz už nemá trhlinky?

zuzume
4. aug 2008

to neviem ale až také hrozné to nebolo na 3 krát mu to stiahol povedal mi že ho to iba páli a štípe teraz už trhlinky nemá zahojilo sa mu to pekne všetko

denisocka
4. aug 2008

a čo poviete na toto 😅 http://www.androlog.sk/muzske_text.php?show=fimoza topiaci sa aj slamky chytá

lila794
4. aug 2008

Ahojte, necitala som to cele. Malemu stahujem len tak trochu, slabucko, pokial ide - iba raz denne, pri kupani. A predvcerom sa mu stiahla predkozka, uplne bez sily, trosku som stiahla a hup, bol von 😀 A vcera som si tam vsimla take neviem, ci trhlinky - ale dnes to tam uz asi nema. Vcera som sa radsej ani nepokusala mu stahovat. Som sa zlakla, ci som mu to neroztrhla. 😝

zuzume
4. aug 2008

obriezka je už to posledné...

zuzume
4. aug 2008

ahoj lila neboj najlepsie je ked sa to robi dietatu od zaciatku ja som to zanedbala ☹

denisocka
4. aug 2008

no vidíte,ale podla mna to nie je otom,ja to robím od narodenia a nič -nestiahnem

saskarisko
4. aug 2008

nam dokina zakazala stahovat, a pri 1-rocnej prehliadke mu ho sama skusila stiahnut, mierne mu ju natrhla a poslala nas k urologovi. Risko 1-den nechcel chodit, kupali sme ho v repikovom kupeli, a prasknutu cast sme nahrubo natierali framykoinom. po 4.dnoch bolo vsetko OK, potom sme isli k urologovi v priebehu 10. sekund mu uvolnil zvysnu cast, Risko si 5.minut poplakal a bolo po. V ten den sme stahovat nemali, a od dalsieho dna stahovat, ale vzdy len vo vode. pritom vsetkom nasa dokina odviedla najvacsi kus prace 😀

denisocka
4. aug 2008

hm,ja natieram cicadermou,framykoin nemám

saskarisko
4. aug 2008

framykoin je antibiotikum, a preto sa ta ranka potom aj tak dobre hojila

denisocka
4. aug 2008

tak pošlem manžela pon do lekarne

luciar79
4. aug 2008

no ja teda doktorke nedovolím mu nič natrhávať.....otras....nechám ho nech si ho nájde sám. Už teraz mu vo vaničke dávam rúčky medzi nožky nech si to tam prešmátra. a keď ho umývam tak si to užíva.Verím že sa o to postará sám. času má dosť. Keby sa mu to zapálilo tak až potom pôjdem k doktorovi ale verím že nie, priroda im to takto vymyslela tak to tak má byť.

denisocka
4. aug 2008

no teraz sme druhy X sedeli v repíku,fakt nechapem z čoho to tam má zapalene a trhlinky?

livka299
4. aug 2008

Baby mne kazala lekarka stahovat ale, ja som mu to nikdy nerobila, sem tam pozrem pokial mu to ide ale velmi si to nechce dat robit, tak ked nema zapalene ani ziadny iny problem tak to nechavam na matku prirodu 😅

hubka
4. aug 2008

ahojte baby, tak teraz neviem, ja po kupani malemu predkozku stahujem-teda pokusam sa ako to ide....tak neviem, ci to robim len tak nezne, lebo ziadne trhlinky nema, maz mu netecie, prud mocu ma dobry...a sam si ho zacal natahovat asi tak 2t dozadu...ale uplne ho nepretiahnem a ani neviem ci sa to v 7mes uz da....dr na kontr vzdy kukne a nepovie nic...tak naozaj neviem....bolo by dobre foto???pri prvom dietati a este chlapcovi fakt neviem 😀 😝

winifred
4. aug 2008

Ahojte holky já jsem se ptala doktorky a ta mi říkala že stahovat předkožku budeme až malému bude jeden rok.ALe já pokud ho myju,nebo koupu tak mu předožku vždycky stahuji jen tam kam mě to pustí a nemá žádné trhlinky a nic jiného.Já sy myslím že potom mu to půjde lépe celé stáhnout až nastane čas. 😉

tannawe
4. aug 2008

denisocka: konzultuj sveho lekare kvuli pripadnemu zanetu...pokud ma hosicek dobry proud moci /u miminek opravdu velmi setrne prehrnout a pokud to nejde tak prave kontrola pri moceni/tak pretahovat pouze v teple vode a jak jsem psala jinde naucit je pretahovat si sam 🙂

denisocka
4. aug 2008

dobry prud moču?no akože ciká normálne ,dnes som to schytala 😀

tannawe
4. aug 2008

Ha ha...tak to ma asi ten proud opravdu v poradku...nekdy se detem predkozka muze zanitit i ze spinavych prstiku, ale ty mas jeste miminko, ktere ty prstiky nikam nestrka, takze tezko rict, urcite bych zasla za doktorkou... 😉

hubka
4. aug 2008

takze baby myslite, ze to chce cas vsak???ved 7mesacne babo ako moj to nemoze mat este dovyvijane no nie???nasilim sa to len zhorsi... 😀