Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

denisocka
4. aug 2008

tannawe-určite zajtra zbehnem,ak nebude pršať 😝 😅

tannawe
5. aug 2008

Denis...ja jsem prave kdysi, jak se nam problem udelal hledala na netu, co to proboha je...a nasla jsem tam prave ten Fucidin... u nas bylo stesti, ze manzel zrovna mel nejake problemy s koznim vyrustkem na prstu a dostal od doktorky prave zminovany Fucidin, tak jsem byla uplne stastna, ze nemusim hned letet k doktorce a mazala jsem mu to asi jen dvakrat a vzdycky to skvele zabralo. Psal to tam nejaky lekar takze jsem k tomu pojala duveru a nezklamalo to...pokusim se to najit, ale uz nevim kde to bylo...

tannawe
5. aug 2008

Nasla jsem toto:

Dobrý den sestřičko,můj tříletý syn podstoupil v pondělí uvolnění přilepené předkožky.Po zákroku lékař řekl,že máme 1x denně stahovat.Na můj dotaz,zda něčím mazat,odpověděl,že nepřipadá v úvahu.Syn k večeru propukl v hysterický pláč z bolesti,penis natekl a zrudnul,strašně plakal u čůrání,takže raději přestal a odmítal čůrat.Bylo mi jasné,že to není v pořádku a tak jsme hned v úterý jeli do nemocnice,kde stejný lékař provedl průplach bor.vodou a prý mám já doma 5x denně proplachovat.Prý je to akutní zánět, ze syna vytékalo velké množství hnisu.Chtěla jsem alespoň lokální antibiotickou léčbu,prý není potřeba,zánět se vyléčí bor.vodou.Nedala jsem se odbýt, s lékařem diskutovala,vše marně. Prostě na hnisavý velký zánět borová voda a hotovo..Po návratu z nemocnice /cca 1 hodina/ měl syn trenky prosáklé hnisem.Šli jsme k naší dětské lékařce,ta byla zděšená,prý ještě neviděla,aby takto někdo zřídil malé dítě,provedla průplach a aplikovala mast Fucidin.Doma jsme ještě v út natírali,ve st jsme šli k lékařce opět na průplach a další aplikaci masti.odpoledne jsme byli ještě u místního chirurga /po domluvě s dět.lék/, ten předkožku stáhl,natřel Framykoinem a nasadil celkovu léčbu antibiotikem Curam,z důvodu velkého a rozsáhlého zánětu. Máme jít opět dnes na konrolu.Jsem rozpolcená z toho,že v té nemocnici a pak i naše dr. říkala, že nebudou předkožku stahovat a nemám stahovat ani já, místní chirurg bude 1x denně stahovat a natírat Framykoin.Nevím co je správně, nevím komu můžu věřit, jsem šíleně vynervovaná z toho,co syn zažil,má obrovské bolesti,pláče,bojí se i sundat kalhoty...Mimochodem ten lékař z nemoc.,který provedl zákrok,odmítal léčbu antibiotiky, mi při středečním telefonátu,kdy jsem ho informovala o tom,že k němu na kontrolu nepřijdeme, o mých důvodech a průběhu zánětu, začal říkat, jak ho to mrzí,že nectějí děti trápit,že musíme nasadit celkovou léčbu antibioitky,že to jinak nezvládneme,že to ale při út. kontrole na ta antibioitka nebylo. To tvrdil ani ne 24 hod. po kontrole u něj.Můj názor je takový, že nejedl správně, co na to říkáte Vy? A jak by jste doporučila stahovat, je to teď vůbec vhodné? Sestři mám ještě mimčo, trpí na tu zácpu, psala jsem Vám před nedávnem dotazy -lactuloza,colinfant atd..Pokud neplače mimísek,plače ten starší bolestí,sama jsem onemocněla a beru antbiotika,dovedete si představit,jak jsem vystresovaná a hlavně psychicky vyřízená.Prosím poraďte mi,jak synovi co nejdříve ulevit a jak dál.Moc díky za rady.

Dobrý den,
omlouvám, že píši až nyní, ale měla jsem dovolenou a nějak vázla komunikace a poradna nebyla zavřená, promiňte. Já pevně doufám, že už je vše zdárně za vámi a jste všichni v pořádku.
Je to strašné, co se vám stalo. Já bych zřejmě hystericky seřvala toho, co to provedl, ale jenom proto, že vím a mám i zkušenost s vlastním synem, co se má po takovém zákroku dělat.
Po rozrušení předkožky byste měla automaticky dostat Framykoinovou mast a stahovat a natírat předkožku každý den po dobu 14 dní. Přetahování předkožky je nadále provádět každý den, nejlépe při koupání nebo po koupání, kdy je pěkně uvolněná. Chlapeček by se to měl učit dělat sám a automaticky, když mu řeknete, aby se umyl patří do toho i penis.
U nás doma to bylo situačně obdobné. Honýsek měl přirostlou předkožku, Janička začala chodit do školy a já čekala třetí mimčo. Honýsek se narodil v prosinci a já měla začátkem února termín a ve fakultní nemocnici tento zákrok dělají až po dosažení tří let, to bych zkrátka nezvládla. Tak jsem využila protekce, manžel mé kamarádky dělá v privátním chirurgickém zařízení urologa, a domluvila jsem si to v říjnu. Honýsek měl bouřlivou probouzecí reakci po anestezii, ale jinak to bylo super. Každý den jsme přetahovali, protože už nechtěl do nemocnice, domluvili jsme se, že může klidně děsně řvát, ale že to musíme udělat. Řval jen první den a půl, protože jsem to přetahovala 3x denně, čůraní bylo bez problémů a za týden už si to děla sám a já to jen kontrolovala.
Dnes vím, že to dělají chlapečkům už po prvním roce. To abyste věděli všichni, kterých se to může týkat. Když nebudou vstřícní u vás neváhejte a hledejte jiná zařízení. Po zákroku dostanete antibiotickou mastičku a věnujte péči o malý penis každodenní pozornost, určitě se to vyplatí a zminimalizujete tím komplikace i ošklivé záížitky pro svého malého chlapa.
Je mi líto, že máte takovouhle zkušenost, ale na druhou stranu máte moc fajn pediatričku, toho si važte.
Podle mého lékař, který zákrok dělal pochybil a jeho postup určitě nebyl standardní. Ale to je můj názor a pro vás je nejdůležitější, abyste se z toho dostali.
Držím palce. Buďte statečná, protože vás vaše děti moc potřebují.
Mooooc zdravíčka a pevné nervy.
Krásný den. Martina Procházková

hubka
5. aug 2008

ty kokso, tak teraz mam normalne hrozu po precitani tohto clanku...dufam, ze u nas po roku nebudu komplikacie....brrrr

sakura77
21. aug 2008

no,nam tiez nasa pediatricka hovorila ze do roka netreba,ze je cas,teraz dosstal nejaky zapal,chudiatk,boji sa aj vycikat,jak ho to boli,urolog mu tam striekackou strekol nieco na vycistenie-desiva zalezitost,este teraz ma z toho mrazi,a ze je to sposobene pravdepodobne zuzenou predkozkou-a teda ze je dost zuzena ,po dvoch tyzdnoch nas caka kontrola a podla toho sa uvidi ci bude potrebna obriezka- a ja mam blbeho tusaka,ze bude ☹

takze ak by som este raz mala chlapca,tak stahujem jak o zivot,aby toto nemusel absolvovat

bambusko
21. aug 2008

sakura, ak ma vrodenu zuzenu predkozku, stahovanie nepomoze. ak je to sposobene len prilepenim, co je fyziologicke, tak by obriezka byt nemala 😉

sakura77
21. aug 2008

no,uvidim o tie dva tyzdne,bojim bojim 😒

kasis
21. aug 2008

sakura, nebojkajte sa, my sme si to odtrpeli v 6.mesiacoch, kedy mal Matko zapal,pri cikani plakal,horucky mu vyskocili, leteli sme k urologovi hned, ten mu to vycistil,moc mal chvalabohu OK, takze mocove cesty neboli napadnute, chodili sme 2tt na cistenie kazdy druhy den, urolog mu postupne uvolnoval predkozku, pomalicky,bo este bol malicky a s dg, tiez ciastocne zuzena predkozka a hromadenie mocu pod nou. Doma sme davali sedave kupele v Chamomile a po kupkani na servitok Framykoin a mu do vnutra votriet.
Zapal zmizol, chodili sme na kontrolu kazdy mesiac, no do roka sme mali zakaz akejkolvek manipulacie s predkozkou a uz sa ziadne problemy nevyskytli. Teraz mame chodit na kontrolu kazdych 6mesiacov a min.tyzden lekar mu uplne stiahol uz predkozku a nakazal aj nam, ze mame zacat, bo to islo uplne bez problemov a bez revu 😉 .

sakura77
21. aug 2008

no,my momentalne "sedime" v repiku,najprv nechcel ani zanic,potom som ho tam strcila nasilu,a asi mu to robilo dobre,lebo sedel jak 5 penazi(natlaceny v lavore s kolenami po bradou 😅 ) a vecer sa tam pytal aj sam,tak myslim ze mu to aspon troska pomoze

slnyecko
21. aug 2008

Tak,my stahujeme potroske od dvoch mesiacov,a myslim ze to tak je dobre...

valka
22. aug 2008

kocky, myslim, ze v julovom cisle mama a ja sa o fimoze pisalo (necitala som vsetko, tak neviem, ci to tu niekto odporucal). pokial je vsetko v poriadku a dodrzuje sa prisna hygiena a drobec nema zapal, tak by sa stahovat nemalo- teda v ziadnom pripade nasilu...hrozi zjazvenie tkaniva a este vacsie zuzenie...
ine je, ak sa moc hromadi pod predkozkou...ale tiez by to malo ist postupne...
mhd zistil az ako pubertiak, ze predkozka by sa mala dat stiahnut a sam si ju zacal stahovat...trvalo to rok, ale bez problemov 😀

majkabe
22. aug 2008

pridám sa medzi vás - náš malý bude mať 1 rok a v poslednom čase má tiež zapálený pipik. Predkožka mu ide stiahuť, len zo spodu ju tam má ešte takú prilepenú. Len okolo otvoru má akoby malé trhlinky a má to veľmi červené. Čím by som mu to mala natierať podľa vás? Ďakujem za odpovede

meusicka
22. aug 2008

baby... mi mame v rodine maleho chlapceka a moja krstna( stastna babicka) radila hned od zaciatku stahovat. vychovala syna a ja si myslim, ze v tychto veciach by som sa asi predsa len spoliehala na radu starsej generacie.

majkabe... ja by som asi skusila pouzit masticku z nechtika lekarskeho, neparfemovanu, da sa zakupit od roznych vyrobcov a ta od Dr Theissa je dobra 🙂 dufam ze syncekovi pomoze.

horallka
22. aug 2008

Tak ja malému sťahujem raz za čas- ako ma napadne. Jemu to od narodenia ide vcelku ľahko, nemáme so sťahovaním žiadny problém. Keď mu dlhšie nesťahujem, tak sa mu na žaludi a na okraji stiahnutej predkožky objavuje biely maz, ktorý vytriem.

bambusko
23. aug 2008

predvcerom bola kamoska s takmer 7-rocnym synom u urologa, pretoze mal predkozku prilepenu uz len na malinkom kusocku. dr. mu to uplne bez problemov pretiahol prvykrat!!! takze naozaj, niet sa kam ponahlat

dididi30
24. aug 2008

hm baby, moj manzel ked bol maly mal asi 5 rokov tak museli ist k urologovi, mal to zrastene tak vraj , to mi vravela svokra mu to s nejakym specialnym smirglom ocistili a stihali, boze ze to bolo bolest ☹ ☹ ☹ ☹ ani si nechcem predstavit, ja sa toho tak bojim, dufam,ze drobec to nebude mat ☹
ja mu nestahujem, ale asi sem tam budem musiet, len ja si na to malokedy spomeniem 😒 inak da da to aj ked sa nekupe, teda cez den niekedy ci nie? 😕

makinka.1
24. aug 2008

Didi,lepsi je to delat pri koupani,kuze je nahrata a zmekla,jde to lip.Teda nam Mudra rekla nestahovat,do roku nesahat,ale ja stejne jednou za cas zkusim,jestli to jde.No,nejde... 😒

dididi30
24. aug 2008

makinka.....hm aj my nemame nic robit , vraj sa to da samo do poriadku, ale ja neviem....inak jemu sa stiahne, ale ma tam stale taku malilinku dierku, vraj je to ok, on je este malicky.....hm tak ked si spomeniem tak to skusim 😉

makinka.1
24. aug 2008

my mame taky jen malickou dirku 😉

dididi30
24. aug 2008

mainka, zatial staci nie? 😀 😅

makinka.1
24. aug 2008

jasne,hlavne,ze tam je,ne? 😀

kacerka
25. aug 2008

Holky, my byli teď na desetiměsíční kontrole, tak už se nám předkožka uvolnila a můžeme stahovat a omývat. No poprvé to byl zážitek - mi to nešlo stáhnout zpět, nechtěla jsem na to jít moc silou, no nakonec povolila mrška 😀 😀 😀 zrovna nebyl manža doma - jinak omývá on, tak jsem měla docela nahnáno 😅

elucinka
25. aug 2008

Holky, nám se to uvolnilo taky až teď, měl tam jen malinkatou dírečku a teď už to jde krásně dolů...bude nám ve čtvrtek 11 měsíců a přetáhnout to jde tak cca 14 dnů.

katka.m
25. aug 2008

Tak mne sa podarilo pri sťahovaní poraniť mu pokožku. Jednoducho to prasklo. Pri tom som naťahovala tak jemne,že vôbec nechápem. V každom prípade, viac nenatiahnem ani náhodou a radšej počkám, kým bude trošku väčší 😠

marcelapetrikova
25. aug 2008

ahoj holky tak malej má 4 roky a předkožku přetahujem od 3 týdnu po narození a žádné problémy tuk tuk nejsou vždy jsem to dělala ve vaně při koupání a jemně otírala žínkou a ted už přetáhnu opláchnu jemně vodou a mýdlem a malej si pak sám ještě jednou lulana přetáhne jinak u nás je problém aby bimbase nechal na pokoji protože má ruce při každé příležitosti v kalhotech jako all bunda 😀 😀 😀

simaha
26. aug 2008

Nam kazala doktorka asi po druhom mesiaci stahovat predkozku. Po mesiaci ma sprdla ze to este nema dobre tak som to dala urobit manzelovi ved on ma pipika cely zivot a viacej sa tomu rozumie. Teraz je uz predkoska ok Na poslednej nasteve nas pani doktorka pochvalila. Zevraj cim skor tym je to lepsie a menej bolestive.Viem ze to velmi boli ked to robia neskorsom veku aj mojej sestre malemu to robili .Strasne plakal a ja snim lebo mi ho bolo velmi luto. Dokonca mi hovorila doktorka ze sa jej stalo ked mala pohotovost ze prisiel asi 18rocny chlapec s krvavym pindikom- roztrhla sa mu predkozka pri prvom milovani.

krista
2. okt 2008

emfi • 2d • Dnes ve 12:45
Ahojte mamičky. Mám 9- ročného syna, keď sme boli na prehliadke, pýtala sa ma doktorka, či mu ide stiahnuť predkožka a ja jej vravím, že asi hej.
No doma som tak rozmýšľala, že už dávno sme to nekontrolovali a tak som zistila, že mu to nejde.
Nebudem opisovať, aký to bol zážitok, keď sme pred dvoma týždňami navštívili doktorku, nech sa na to pozrie. Doma som to nechcela robiť nasilu a v bolesti.
Bolo to čosi strašné, chudiatko si pekne vytrpel a ja s nim. Naša doktorka povedala, že mu to spravila na 90% a jasné že doma máme pravidelne pri kúpaní sťahovať.
No ale zistili sme s manželom, že sa mu do nedá celé stiahnuť, tak ako by to malo byť správne.
Viete mi prosím poradiť, či teraz pravidelným skúšaním sa to nejako samo urobí, alebo budeme musieť ísť opäť k doktorke.
Stiahneme mu vždy iba koľko ide, nechcem mu robiť bolesť a ani by to už asi bolieť nemalo???
Viem, že sme to zanedbali, ale keby mám s ním znova isť k doktorke, tak ho tam ani nedostanem po tom zážitku.
Ďakujem

sassi • 2d • Dnes ve 13:14
emfi, tuším dostať nejaký krémik na uvolnenie, skus pozhánať v lekárni
no a ak nepojde, ostáva asi len urolog ☹ ☹ ☹
Chudáčik, no stale vravím, že to treba spraviť ked su malí, lebo toto musi byť nielen bolesť, ale už aj psychologicky nepríjemné pre takého chlapca. A Dr. mu to predtým nekontrolovala??? Lebo naša Dr. pravidelne na každej poradni toto pozerá a od roka dba na to, aby sa to stiahnuť dalo, ked nie, posiela všetkých k urologovi.

emfi • 2d • Dnes ve 13:23
No vravím, že sme to akosi zanedlali, lebo keď bol malinky, ešte nosil plienky, tak mu to dr. na poradni stiahla, potom sme v tom pokračovali, ale potom sme s tým prestali, myslela som, že je to v pohode.
Viem, že je to moja chyba a veľmi ma to mrzí. No mohla ma dr. upozorniť na to, že ho to treba naučiť, aby si to robieval on sám, nemala som s tým žiadne skúsenosti a muža to tiež asi nenapadlo, on sa mu to dokonca bál aj teraz pozrieť a skúsiť. Teraz som mu to nakázala, že veď je chlap, tak nech sa činí.
Dúfam, že to časom pôjde úplne a vyhneme sa tomu urológovi, asi by ho museli priviazať, neviem si to ani predstaviť...
Popýtam sa na ten krem a vďaka

sassi • 2d • Dnes ve 13:27
no a to mu zasa prirástlo? Alebo sa prilepilo?
Inak ani dievčatkám sa tieto problemy nevyhýbajú, vraj sa tiež radi "lepia" spolu malé pysky... Naša Dr. to aj dcerke pozerala a kazala aspon 1x týždenne čistiť... ma 7 rokov a tiež už mi to nechce ukázať 😒 Tak si to musí robiť sama
No dik za radu, maly ma 19 mes. a tiež mu to ide úplne stiahnuť, takže stále a pravidelne radšej budeme sťahovať, aj ked pri tom reve, a potom hovorí , že tam ma "AU". No je to dosť citlivé...

liliatta
2. nov 2008

ahoj holky prosím vás koukám že tu každá říká něco jiného. Mému manželovi dělali obřízku ve 4 letech, protože tchýně v té době nevěděla že se to má stahovat. Nejde o to že to sroste protože se to nestahuje ale spíše o to že pokud se to nemyje pořádně vzniká tam zánět. To pak pálí, jako kdyby se neumyla holčička pořádně, ale jen povrchně otřela to bych jako po měsíci či roce ani snad nechtěla vidět. Je t to samé je potřeba to při koupání určitě zkoušet obřízka určitě není nic příjemného a následky v pubertě či déle bývají krvavé a nehezké a bolavé.. ale já nemám kluka vím jen od manžela a jeho rodičů o tomto problému. Určitě bych se tomu věnovala a řádně o to pečovala nic násilně ale zkoušela bych to určitě.. 😉

petule.h
3. nov 2008

opravdu jsme přetáhli až ve 2 letech a nic se nestalo, pořád to nešlo,ale jen jedna strana pak najedniou to šlo, nechtěl na to nechat sáhnout, nakonec se mi podařila i druhá strana...každopádně si myslím, že te´d by si ho dokonce přetáhl sám od sebe, protože jako správný kluk zjistil, že ho má 😀 ..no každý doktor na to má jiný názor, slyšela jsem i doktory co říkali právě nestahovat, že to děti dokáží sami...no jsem hlavně ráda, že jsme unikli obřízce, jen mám ještě 2 kluka 🙂

andrea73
8. nov 2008

My teda stahujeme už od roku a čtvrt a zatím, tak jako Petuli.h. se nám uvolnila jen jedna strana, nicméně jak čtu její poznatky, tak se nám to snad taky jednou přetáhne zcela. Jinak nám doktorka říkala že můžeme stahovat nenásilně už od roka...