Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

luciar79
6. jan 2009

martija-na str.10 som dala link na článok z babycafe, toto sa týka teba:
Niekedy sa môžte stretnúť s matkou, ktorá tvrdí, že kvôli tomu, že nepreťahovali predkožku, sa obsah predkožkového vaku v dôsledku hromadenia smegmy zapálil a potom už nebolo iné riešenie, len násilne pretiahnuť natrhnutím na chirurgickej ambulancii....áno, prax je bohužiaľ väčšinou taká. Ale tento stav sa dá tiež riešiť jednoducho - výplachmi a jemným uvoľňovaním, bez násilného preťahovania, po 2-3 takýchto zákrokoch sa stav upraví.

Na tvojom mieste by som trvala na tom nech ti dajú zas tú masť a robia len tie výplachy. Ak si ten článok prečítaš tak tam aj píšu že nie všetky deti do 10 rokov majú sťahovateľnú predkožku. Neviem prečo sú tu na Slovensku tým sťahovaním taký posadlý.Ja nič nesťahujem a pomaly sa to rozširuje aj samé a malý už zistil, že sa s tým dá zabaviť tak počítam, že si to raz pretiahne sám.

bambusko
6. jan 2009

repka, hm, neviem si celkom predstavit ako zabranit chlapcekovi do 2 rokov manipulovat s predkozkou 😕 vsak hned ako zisti, ze tam nieco ma, automaticky, ked je holy ide ruka tym smerom 😀 som to hovorila manzelovi, ze dokedy sa bude maly takto chytkat a on ze do 80-tky 😀 😀 😀

certica
6. jan 2009

bambus, jasne, ak sa dozije 😀
inac u vikiho si uz nepamatam, kedy, ale martin si asi pred mesiacom objavil svoje prednosti a akonahle ho odbalim, uz automaticky pravacka smeruje dole 😀 a pri kupani detto 🙂

martija
6. jan 2009

luciar,dakujem,urcite precitam,lebo vcera som sa dosla po stranu asi 5,alebo tak nejak,citala som tam aj jeden odborny clanok,potom uz som to vzdala,ale urcite precitam dalej,co odporucas. Len napriklad u nas to biele,to sa u nas nikdy nevyskytlo,to som sa prvy-krat docitala tu,jemu to len scervenie aj s predkozkou a boli ho to,ked to stahujem,potom dam krem,ktory je antibakterialny - uz iny,volnopredajny, a ked to odcervenie,zase mozme smelo pretahovat,ale zase za dva tri dni cele cervene,bez bieleho mazu,pretahujeme stale,umyvame v teplej vode a opakuje sa to hadam uz asi rok dookola.
my sme teda pretahovali od narodenia,velmi pomalicky,ale aj tak hlavny "prietah" urobil si syn sam...hral sa a zrazu sa ma pyta - mami,toto je odkial sa cika,ja som len prekvapene kukala na jeho "zaludok" - ako to vola on,ale je stiahnuty len dopoly a tak to aj ostalo......

bambusko
6. jan 2009

martija, uz som to tu pisala, kamoska bola uz zufala, chcela dat 3-rocneho syna obrezat kvoli neustalym problemom s predkozkou. pediater mu je pretahoval od narodenia, aj oni doma, maly maval casto zapaly. dala som jej link na babycafe a prestali mu do toho babrat, po roku je vsetko ok 🙂 predkozku sice este nema uplne odlepenu, ale zapaly uz nemava. vraj pri akutnom zacervenani vyborne pomahaju kupele z repika

martija
6. jan 2009

bambusko,ty sa mi zdas na kazdej fotke ina 😀 , a to akoze mu nemam pretahovat?????Ked sa mam uprimne priznat,tak som ho neumyvala kazdy den,trebars len kazdy druhy,mi pride malinky na kazdodennu sprchu,ale doktorka sa na mna pozerala,akokeby som svoje decko tyrala,ze ty ho neumyvas kazdy den???? takze uz umyvame kazdy den,hlavne koli vtackovi,stiahneme umyjeme len vodickou,bez mydla,lebo sa mi zda,ze ked sa mu to neumyva,tak je to este horsie....ja fakt neviem,a kde by som nasla ten link????

bambusko
6. jan 2009

martija, ja som zena mnohych tvari 😀 ani sama neviem, ktory ksicht je ten pravy 😝

pozri si toto, je tam aj o hygiene 😉

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

luciauk
6. jan 2009

martija, ked sa mu to zapaluje, tak s tým treba niečo robiť, ale nasilu stiahnuť? nieeeeeeeeeeeeeeee ☹ skuste nejaké bylinky... 😒 daj vedieť, ako sa vám vodí, please.

martija
6. jan 2009

dakujem babmusko,urcite nakuknem....boze len keby mal den aspon tych 30 hodin,pri dvoch detoch,neni ani kedy ist na zachod.... 😠
luciauk - ved prave,ked sa mu to zapaluje,to ma trapi, skusim este ten repik,ten ste tu spominali castejsie,len teraz neviem,ked nas obvodna poslala k tomu neurologovi,tak co??? mam ignorovat...???...hmmm....abo co??? 😀
zatial dakujem,prajem dobru nocku.....

luciauk
10. jan 2009

ked ma zápal, tak chodte k urologovi, ale vo dverách oznám, že všetky úkony nech s tebou diskutuje. asi sa bude tváriť takto 🙄 ale je to tvoje právo a nech ti povie o všetkých spôsoboch liečby aby si sa vedela rozhodnúť.

paolin
11. jan 2009

ahojky! my jsme stahovali pri koupani od narozeni. moc to neslo a tak nas ve trech letech maleho poslali k urologovi. dostal na mesic kortokoidy na mazani a pak mu to pan doktor nasilim stahnout. bylo dost drsny. dva dny maly cural do vody, maceli jsme v hermanku, ale pak se to uklidnilo. pri stahnuti se mu na "fanykovi", jak my rikame, udelal hematom. za tri dny se vstrebal. ted stahujeme kazdy den, aby predkozka zase neprirostla. reknu vam, zazitek nic moc 😉 ovsem bavila jsem se se znamyma a ty maji zazitky o hodne horsi. a to proto, ze uplne pretahnuti nechali, az byli kluci kolem deseti let.
mrnouskovi pretahnout zkousime a jde mu to skoro cele. u prvniho syna pretazeni vubec neslo. no, myslela jsem si, ze s klukama to bude jednodussi, ze holky maji vice problemu 😉 😉

emi08
19. jan 2009

ahojte,moj drobec ma 3 mesiace a snazim sa mu pomaly stahovat,ale nie je vobec vidno zaludik,len predkozku aj ked stiahnem co sa da.je to normalne?

alon111
19. jan 2009

ja mam trojrocneho chlapceka a ten si ju zacal stahovat az teraz v lete .nerobila som nic a ani doktorka sa o to nestarala. sestra so synom bola na urologii ale len preto ze nemohol dobre cikat

jandaj
19. jan 2009

mému malému je 8 měsíců a má to úplně stejný, taky to nejde.

macika78
19. jan 2009

Mne dr. kazala stahovat pri prebalovani, ale nie moc nasilu. Nestahovala som ani mesiac a raz som videla take biele(maz) som stiahla abolo pretiahnute ale som sa to bala umyt a na 3-mesacnej poradni mi doktorka kazala maz zmyt a prikazdom kupani stiahnut a umyt.

simona55
19. jan 2009

ahoajte. ja som bola v piatoku dr. a ona hovorila ze stym nemam nic robit lebo to sa samo upravy , no neviem. tu citam ze niekto re to stahujete. no neviem

adulikka
19. jan 2009

mne to doktorka kázala detom robiť hned po prvej návšteve u nás doma a to bolo 7 dní od narodenia a nemám s tým žiadne problémy .

nimi22
14. feb 2009

som rada, ze som nasla temu co s predkozkou?? no my to mame tak isto ako vacsina tu, nic nevidno, ma to akoby prirastene ale cika normalne, pediatricka mu to stahuje, urobila mu aj trhlinky, ja mu s tym nic nerobim a myslim ze ked pojdem na poradnu tak jej poviem ze nechcem aby ona s tym nieco robila, trhlinky su este horsie hadam, ale poradte do keddy mam cakat, chlapec ma byt prvy kto si ju stiahne? a co obriezka? nemyslite ze ked zakrok tak radsej obriezku??? dakkujem za nazory 😉

lucinda251
14. feb 2009

caute baby.. Nam doktorka povedala, ze vzdy po kupani stahovat predkozku, a tak to robime stale.. a este sme nemali problem.. A robime to, maly mal asi 2 tyzdne ked sme s tym zacali..

nimi22
19. feb 2009

no vela nazorov tu nie je ale asi si precitam tie predtym, lebo uz sa o tom popisalo hadam az az... 😅

scharfinka
19. feb 2009

Ahoj nimi, nas maly to mel tez take slepene jeste pred 14 dny, mudra mi rikala, ze s tim nic delat nemam, samosebou pekne umyvat pindika jo, ale nestahovat...no a o tyden pozdeji jsem sla na nefrologii(malemu kontroluji ledvinky) a tam mu to dokina proste nasilu pretahla, bez toho, aniz by me predem informovala...no tak jsem ji sprdla, ze mi to aspon mohla rict...ale dal mi uz kekazala, abych to doma delala, tak nepretahuju a maly zadne problemy nema.....

pappo
19. feb 2009

ja som bola na chirurgii lebo sa mu zapalil pindik preplachli mu to a nemam mu to vobec stahovat mozu sa mu urobit drobne ranky a jazvicky a to uz nezmyzne urcite nestahovat , ked to povie chirurg na kramaroch tak to asi mysli vazne

nimi22
19. feb 2009

dakujem pappo, vsetko mi pomoze,ale uz som asi toho nazoru ze dieta si ma samo stahovat teda ako prve a potom ked to nepojde tak dam rovno obriezku urobit, ale dakujem za info, tusila som ze stahovanie je stara skola 😒

lilip
19. feb 2009

tak nas maly ma od narozeni trochu kratsi predkozku a jde mu to uplne normalne pretahovat, doktorka mi rekla, ze pokud to takhle hezky jde, tak mu to mam pri kazdem koupani pretahnou a umyt, aby nedostal nejaky zanet

nimi22
19. feb 2009

lilip, no ale nas to ma uplne ako prirastene ☹

dukie
19. feb 2009

Ahojte holky. Nám doktorka řekla, když jsem se jí ptala, kdy s tím začít, že máme čas, že prý stahování předkožky až od tří let... teď zatím nic, jen normálně umýt pindíka a hotovo. 🙂

missymici
19. feb 2009

ahoj, mě bylo řečeno že máme začít hned po 6nedělích, 1x denně po kopaní.... ale musím se přiznat, moc mi to nejde.

henri001
19. feb 2009

missymici 🙂 ja som zacala velmi jemnunko vo vanicke ked sme kupkali , zac 2 mesiaca ...kazdy den milimetrik 😉

missymici
19. feb 2009

henri001 : budem to skoušet dál.Ty to děláš přímo ve vaničce?

majsan
19. feb 2009

ja to nerobim este bojim sa.doktor mi nekazal a ten starsi si to robi sam vo vani.