Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

luciauk
13. máj 2009

kamilka, sveti, perla, vaši synovia nemajú žiaden problém ! je to normálne, pipík im slúži teraz len na cikanie a prekožka ho chráni proti infekcii zo stolice. prečítajte si o tom články na nete a uvidíte, že problémom sa to dá nazvať, ak sa vôbec nedá predkožka stiahnuť u 15. ročného chlapca...pretože vtedy už penis zohráva aj inú úlohu.
môj syn má 13 mesiacov a až teraz sa mu pomaly začína otvorček zväčšovať. do roka mal 3x vírusovú hnačku, predkožka dokonale ochránila pipík 🙂

sveti
13. máj 2009

luciauk, tak ja teraz fakt nviem co si mam o tom vsetkom mysliet.
Urolog nam do papierov napisal,ze sa jedna o vrodenu fimozu a ze sa mozem akokolvek snazit a pretiahnut mu to nepojde.
On ma 3,5 roka a od narodenia to ma stale rovnake, aj sme to skusali no otvor sa nezväcsuje, nepohne sa mu to ani o 1 mm.
Teraz neviem ci to mam podstupit teraz alebo az ked bude mat dajme tomu 15-nast.
Tiez sa obavam ako to bude po obriezke, ci nebude mat nejake problemy...doteraz sa nic nevyksytlo, ziadne zapaly a podobne.
Je tu aspon jedna mamicka, ktora podstupila so syncekom obriezku v takomto veku?????
Chystam sa zavolat dr., kvoli predpoperacnym vysetreniam a uz fakt nechcem vyzerat ako... ze raz idem do toho a raz nie.
Samozrejme lepsie by bolo bez zakroku ale ja sa uz fakt v tom prestavam vynat ked jeden povie to a druhy to.

bambusko
13. máj 2009

sveti, a ma maly kvoli tomu nejake problemy?

sveti
13. máj 2009

bambusko, prave ze nie...ma 3,5 roka ziadne zapaly, balonkovanie, nic...dokonca si musim zaklopat nebol chory uz dva roky...ja uz neviem co mam robit, ci pocuvnut urologa a ist alebo...

bambusko
13. máj 2009

sveti, ak nema problemy, nechala by som to tak. presne ako pise lucia, je to individualne, kedy ide predkozka pretiahnut, len niektori dr. z toho robia kovbojku 😒

sisstin
2. jún 2009

holky..tak hlásím, že po 14dní mazání mastičkou už nám jde přetahovat zhruba do půlky, tak jsem si oddechla 😉

shaula
2. jún 2009

Gratuluju!!! To je dobrá zpráva, tak snad se tomu zákroku úplně vyhnete... Držím palečky.

many
2. jún 2009

ahoj holky 🙂 tak nám paní doktorka řekla v na roční prohlídce,že máme začít zkoušet stahovat,ale že to asi stejně nepůjde a nejde 😒 tak nevím jestli to mám zkoušet každý den během koupání a nebo sem tam 😒

sisstin
2. jún 2009

shaula: já tam s nim ani nejdu, prostě budeme dělat mrtvého brouka 😎

ditka1
3. jún 2009

ja stahujem od zaciatku ako dr.kazala a krasne nam to ide,neboli ho to,najskor mal len dierku malu,pocas kupania sa moze to je vtedy dobre lebo je to makke,ale aj sem tam mozes many ked prebalujes. 😉

mousunek
3. jún 2009

ditka1 - od zacatku jako hned co se narodil 😲 ? Nam rekla doktorka zacit v pul roce a jde to dobre

sisstin
3. jún 2009

holky..to píšu i do batolat..mělo by se to dát do jednoho tématu, at v tom není bordel 😉

nám už to jde ode dneška úplně celý, takže to nakonec bylo bez řevu a bez bolesti, jen jsem mazala 14dní mastičkou, která mu zvětšila tu čůrací dírku a už to šlo..takže uf uf 😎

shaula
3. jún 2009

Často tady čtu rady stahovat při koupání a už mi to nedá nereagovat - během koupání se to právě nemá dělat, kvůli možnému zavlečení bakterií. Když už stahovat, tak po koupeli.

sisstin
3. jún 2009

shaula: no já nevim, my mu ho ted budeme mejt ve vaně už..jak to jde stáhnout, tak už se mu tam tvoří smegma a to se musí umejt 😕

sisstin
3. jún 2009

vždyt chlapi si ho taky mejou ve vaně ne..a já se též myju, mi to s tou infekcí přijde nějaký ujetý.. 😕

sisstin
3. jún 2009

max. mě napadá u miminek, který maj pokaděný zadečky a třeba by něco mohlo plavat ve vaně..ale u batolat? Co by mohlo být ve vodě za infekci? 😕 To by jsme se přece nemohli mejt 😕

shaula
3. jún 2009

Tak tohle téma je v sekci Kojenci, tak mám za to, že se tu bavíme o kojencích. Píšou to všude, kde se mluví o péči o předkožku u dětí (a není rozlišeno kojenec - batole) - např. http://www.rodina.cz/clanek5274.htm.
Ve vodě jsou všechny bakterie, které tam smyješ z těla, a když se dostanou do míst, kam normálně nepatří, tak třeba může vzniknout problém - aspoň tak si to vysvětluju🙂

mousunek
3. jún 2009

Stranku nelze zobrazit

Mnohem vice bakterii se preci jen dostane z te spolice o ktere pise siss... koukam mas dva kluciny tak urcite sama vis jak to je kdyz se pokakaji a maji to treba ridsi kolikrat se nam stalo, ze to mel malej vsude a to i na predkozce...

Nam treba primo doktorka rekla at stahujeme pri koupani v teple vode aby kuzicka nepopraskala..

shaula
3. jún 2009

To je tou tečkou na konci. Tak si tu adresu zkopíruj🙂
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

shaula
3. jún 2009

mousunek - ještě doplním - sama píšeš "měl to i na předkožce" - ano, NA ní, ne V ní 🙂 (Alespoň tedy ne dost hluboko).

mousunek
3. jún 2009

shaula - a nemyslis ze to staci kdyz to ma na ni? i tak je to nebezpecnejsi nez voda

shaula
3. jún 2009

No možná je, jenomže s tím asi moc nenaděláš, že? Kdežto tomu stahování ve vodě se můžeš vyhnout. Ale dělejte jak chcete, jen jsem na to chtěla upozornit. Např. já nepřetahuju vůbec.

mousunek
3. jún 2009

shaula - jen tedy nechapu, kdyz je to takove riziko jak pises, proc to radi podle tebe nekteri doktori?

mousunek
3. jún 2009

ten clanek schvalne vytisknu a 12.5. to vezmu k DR co mi na to rekne ona, alespon u tech decek by se doktori mohli "meli" shodovat...
Tak dam vedet co mi rekla

many
3. jún 2009

shaula - dobrý článek,teda jsem si početla 😉 takže mě to uklidnilo,že se vlastně ani nemusí stahovat,co 😉 a pak ty pěnový přípravky 😒 no co malýmu kupuju,tak vše udělá pěnu 😒 co dáváte holky vy 😉 díky za tipy 😀 😀 😀 😀

many
3. jún 2009

mousunek - nám taky řekla ať to začneme zkoušet ve vodě a teď čtu ten článek a on tam mívá ty pěnový přípravky 😒 jsem z toho jelen 😒 a taky se toho bojím,to dělat ☹

shaula
3. jún 2009

mousunek, já jsem tím nemyslela, že to riziko je nějak enormně obrovské🙂 Jen že tu je ta MOŽNOST zavlečení. Je možné, že 99 % dětí to nic neudělá ani nebude vadit.

mousunek
3. jún 2009

shaula - Ono pise spousta maminek o tom ze ditko ma zanet... ☹ zvlaste tedy opravdu chlapecci
Ale jak rikam zkusim se zeptat te doktorky to by me fakt zajimalo co mi na to rekne

many - no my zatim zadne penove pripravky nepouzivame, myju malyho tekutym gelem od Hippu s pridavkem nejakeho oleje, ale jak tak ctu ten clanek tak na myti pytlika to vhodne neni aby tam proste bylo to prostredi ktere tam zatim patri

ditka1
4. jún 2009

mousunek...od zaciatku som myslela asi od 3tyzdna,ale vtedy len tak som skusala este neslo,ale postupne to pekne zacalo ist,prave v tej vode to ide dobre,DR.NAM TO KAZALA!!!shaula,takze asi budem pocuvat ju.kazdy nech robi ako chce nam sa dari v tom a neboli ho to,ma to pekne,aj dr.sama mu to stale kontroluje a stahuje ci je to ok,povedala,ze keby sme to nerobili mohlo by sa stat,ze to urobi potom urolog s tou gulickou a to BOLI!!nie toto co robime mi teraz,potom ak by sa to nerobilo tak moze mu tam ostavat moc a upchat sa mu to a je problem na svete,kazala nam to dokonca aj umyvat ked stiahneme-VODOU nie s gelmi do vody.

stvura
4. jún 2009

kocky...vcera sme sa s kamoskou nasmiali na tom, ze ja ani stahovat nebudem musiet, lebo moj drobec to v ramci objavovania svojich "odstavajucich casti od tela" robi sam...akonahle sa dostane k pindurovi, uz ho nepusti z ruky a len natahuje....moja doktorka mi vravela ze zacat az po roku, no mojej sesternici drobcovi ho nasilim u lekarky stiahli v siedmom mesiaci... 😒