Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

mihouk
19. mar 2010

Zuzkaku, az ma zamrazilo ked som si to citala. No ja by som takeho dokrota asi na mieste zabila. Ked sa maly narodil, nemala som vela znalosti o takych malcyh pipikoch 😀 😀 😀 😀 Teraz ho kontrolujeme pri kupani, nestahujeme nasilu, ved malym detom to aj tak nejde, to az po 6.mesiaci.
Ozaj a kontrolujete gulky, lebo nasmu jedna vybieha hore, tak pri kupani lovime, nechceme mat s tym problemy neskor.

janetty
20. mar 2010

mihouk, aj ja kontrolujem guľky 😀 tiež mi to dr. kazala. Upozornila ma na to, aby boli furt dole a aby nebola jedna väčšia než ta druha... zatim to je okey 😵

zuzkaku
20. mar 2010

mihouk...o guľkách nám urológ nič nevravel....dokonca ani pri prvom synovi žiaden lekár ma na to neupozornil... 😒
ale ak teda vravíte, že je dobré kontrolovať, tak si na to dám aj ja pozor... 😉

mihouk
20. mar 2010

zuzkaku, mne doktor tiez nic o gulkach nehovoril (zijeme v UK a tu je starostlivost o nicom), divne to viznie ale ked som si kupovala mojho psa, tak tym sa kontroluju gulky, tak preto si to pamatam. Znie to hrozne, ale ako sa vravi ucel svati prostriedky.... 😝

zuzkaku
20. mar 2010

mihouk... 😀 😀 podarená si, ale aspoň ti tá skúsenosť so psom bola osožná... 😉
no a ten náš dr. ... 😖 no čo k nemu dodať??
vtedy som sa ešte veľmi rozčuľovala nad tým, že on si ani len ruky neumyl, ani sterilné rukavice nenasadil...krv mu zotrel medzi prsty a bolo... 😠 😠
no a chudák Šimon, ten plakal o dušu...brrrr...už to nikdy nechcem zažiť... 😠

ewana73
20. mar 2010

no nam gulky aj pipika pravidelne kontroluje doky na poradni 🙂 .

balisek
25. apr 2010

ahoj holky,mám takový problém s našim 9.měsíčním Tomáškem, v týdnu jsme byli na kontrole a dr. se nám podívala na pindíka a řekla mi, že nám nejde už ani násilím přetáhnout, že půjdeme na přetažení sondou..všimla jsem si, že malej nemá vůbec dirku na čůraní uprostřed,ale po straně, nevím jestli čůrá normálně nebo ne, v noci máme plínku nacucanou, přes den méně, mám ale strach, že je to špatně, že jí má takto po straně, jak jste na tom vy se svými klučíky?

lamarika
25. apr 2010

balisek malýmu je skoro rok a ještě nepřetahujem. Má se začít až po roce, teda já jsem byla alespoň takto informovaná. Neřeší to tvoje doktorka nějak brzo? Jinak malej má dirku skoro uprostřed a čůrá normálně jak už mi párkrát ukázal 😅

lamarika
25. apr 2010

Ještě balisek, v noci máme taky plinu úplně plnou, ale přes den méně. To je ale taky tím, že přes den co 2-3 hoďky přebalujem. Já si myslím, že je to normální. Manželovi když byl mimino taky nešlě přetáhnout, tak mu ji doktorka chudákovi bzala pěkně zhurta a natrhla mu ji, takže byl na šití. Ta sonda je určitě šetrnější

wewe4
26. apr 2010

mne dr. kazala skusat pomalinky pretahovat uz od malinka, ale vobec nam to nejde..ani kusok ☹
myslite, ze sa to este upravi...neexistuje nejaky spôsob ako mu s tym pomoct, bez natrhnutia?

elephant
26. apr 2010

Ahoj, písala som do diskusie o obriezke, tak to prekopírujem aj sem. 🙂

Balisek, veľmi doporučujem tento článok: http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Vôbec nevadí, že dierku nemá v strede Skús ho nechať chvíľu bez plienky, aby si videla, či moč odchádza volne, alebo pod tlakom. Ak sa ti to zdá normálne, ani nemá problémy so zápalmi, na zákrok by som nešla.

Naša skúsenosť - u staršieho syna sme sa prvý rok a pol stresovali, že sa mu vôbec predkožka neuvoľnuje, na radu lekárky som sa jemne snažila preťahovať, ale totálne bez úspechu. Potom som si prečítala ten článok, čo som posielala, a vyprdla som sa na to. Až do cca 3 rokov mal len maličký otvor v predkožke na čúranie (o priemere tak cca 3-4 mm), až potom sa mu predkožka začala uvoľňovať, na 5 ročnej prehliadke už šla pekne pretiahnuť. Takže žiadne stresy 🙂

Wewe4 - v 5 mesiacoch je ešte veľmi skoro na nejaké preťahovanie. Obidvaja moji synovia mali zúženú predkožku, ktorá sa ale v určitom veku začala SAMA uvoľňovať. Takže podľa mňa "cvičenie s predkožkou" veľký význam nemá, keď príde čas, začne sa uvoľňovať sama. To samozrejme platí, pokiaľ nemá s pindíkom inak zdravotné problémy. 🙂

imarikai
18. máj 2010

každy vraví niečo ine mne to ukazovala sestrička na novorodeneckom hned ale maleho lekarka povedala že sa to rieši až od 4 - 5 roka a kamoška ma trojročneho syna ktoremu to už urolog dva krat silou sťahoval tak potom je v tom chaos my sme s tym cvičili od začiatku a vo vani a robil to vždy manžel ked mal asi rok už mu to išlo krasne dolu ,,,,,,,,,

wewe4
18. máj 2010

imarikai, a do toho roku to nešlo vôbec? lebo nám ani náznak uvoľňovania ☹

lizatko1009
18. máj 2010

name tiez doki kazala pomalicky pri kupani stahovat a pekne mu to ide, nestahujem mu to uz kazdy den a neverim tomu, ze sa to samo uvolni, mozno1:100 kazda jedna co nestahuje konci na urologie pripadne obriezku az potom to dieta trpi ked ho to boli a nemoze sa vycikat.

wewe4
18. máj 2010

no lenže my to skúšame takmer od narodenia a vôbec nič...ani keď už teraz skúšam silnejšie 😒
niekde som dávnejšie počula o nejakom kréme na uvoľnenie..neviete o toom niečo???

lizatko1009
18. máj 2010

WEWE a obvodnej si o tom hovorila? no je taky krem skus sa popytat, ale lepsie teraz niekedy tiez stahovali a neboli ziadne problemy a teraz, ze vraj sa to samo uvolni v 2-3 roku, len uvolni sa to na urlologii ked to nasilu stiahnu 😖

wewe4
18. máj 2010

😲 veď toho sa bojím..no spýtam sa dr. na ten krém, radšej skúsim zatial takéto šetrné spôsoby...

lamarika
18. máj 2010

wewe: malýmu to taky nešlo a teď na roční prohlídce se chtěla doktorka jen podívat na dírku a stáhla mu ji ani nevěděla jak. Nějaký stahování a trénování se dělat nemá (ale na tohle je i obrácenej názor). Dokonce mi říkala abych mu ji nestahovala ani teď po roce. Takže se ničeho neboj a vyprdni se na to 😉

tinad
5. aug 2010

Ja som z toho jelen.. ja mam 8mesacneho synceka a teraz som vedla..ma sa mu to stahovat, ci nie?

shaula
5. aug 2010

@tinad Přečti si alespoň část diskuze a uvidíš, že na to jsou názory velmi různé - někdo říká stahovat od narození, někdo nestahovat vůbec. Prostě jednoznačně ti na to nikdo neodpoví.

katecameron
6. aug 2010

moj osobny nazor a skusenosti su urcite nestahovat nasilu malym chlapcom stahovat len tak ako sa da aby sa nerobili trhlinky na predkozke ak sa spravia tak je to uz zle kazda takato trhlinka sa hoji zrastom a potom samozrejme deti skoncia na urole pretoze zo zrastom uz nejde nic robit aj my sme nato doplatili mojmu malemu furt doktorka do toho ripala a stale pri prehliadke tahala nasilu zoparkrat mu narobila trhlinky a dovidenia potom zacal mat hnisave zapalysamozrejme skoncil na urole operacia nevyhnutna takze NESTAHOVAT do 1roku urcite nie ale POZOR ak sa to chlapcekovi stiahnut da treba to umyvat lebo ak sa to nerobi tiez moze vzniknut zapal predkozky.V 3rokoch by sa predkozka mala dat pretiahnut ak sa neda treba to riesit na urologii.Necakajte prosim niet za cim.Urcite sa to potom same nenapravi .To su mylne informacie ze v puberte sa same NEVERTE TOMU.FIMOZu je nutne riesit v predskolskom veku.Vekom sa fimoza len zhorsuje."povedala urologicka

shaula
7. aug 2010

@katecameron Já osobně na to mám stejný názor jako ty 😉

katecameron
7. aug 2010

shaula 🙂 tot moje skusenosti my uz mame po operacii takze teraz som mudra 😀

cinka2
30. aug 2010

ahojte kocky, zacala som vas len tak citat, lebo kamoska ma synceka a ma taketo problemiky s pindurom, ale ja vam chcem len, povedat, ze ma dcerku a tak ako sa deju tieto zrasty s vasimi pindurmi, tak sa aj dievcatam zrastaju posvy, ja som o tom nemala ani paru, ziadny pediater mi to nepovedal, neupozornil a mna nenapadlo si take nieco vyhladavat, lebo som si myslela, ze taketo problemy ma len chlapec. co cert nechcel stalo sa nam to, zarastol posvovy otvor aj s pyskami. preto vam chcem povedat, ze to len tak prirodzene kontrolujte, skusajte, aby ste sa mohli vzhnut, tym dalsim stresom svasimi drobcami. je to bolestive a traumatizujuce a to pre nase deti dobre nieje. moj osobny nayor je taky, ze tym kontrolovanim a miniaturnym potahovanim mu nic nespravite, len zabranite tomu najhorsiemu.
takze necakajte a kontrolujte. ja uz som sa poucila a dufam, ze nas to uz nepostihne 😉, zelam vela stastia s pindurikmi. pekny vecer

magdalenocka
6. sep 2010

baby aj mna by to zaujimalo co treba robit, ked iekto hovori ze treba stahovat od narodenia a ini ze netreba. DUfam ze ma v porodnici poucia a budem mudrejsia. Lebo co tu citam tie ktore vobec nestahovali mali potom problemy, tak nechcem nic zanedbat

daducha
6. sep 2010

Ahojte,
v najnovsom cisle Mama a ja je krasny clanok presne o tejto problematike.Len v skratke : nijako to nepretahovat ani neriesit do 3 rokov. Ja to tak robim u oboch synov a vsetko je OK. Starsi bude mat 5 a ide to krasne pretiahnut. mladsi ma 19 mes a krasne sa mu to same uvolnuje.
Tak pekne citanie 😉

bubelko
6. sep 2010

@magdalenocka ja som ani jednemu nestahovala, ten starsi ma 3 roky a ziadne problemy sme nemali. nam doktor vyslovene zakazal mu to stahovat. ze sa toho ani chytat nemame. 😉

martinka17
6. sep 2010

práve je v mama a ja článok kde je napísané, do troch rokov sa nedotýkať, predkožku stačí dať do poriadku pred pohlavným životom chlapca 😉

bambusko
4. okt 2010

odborny clanok o normalnom vyvoji predkozky a pripadnych problemoch

http://www.solen.cz/pdfs/ped/2002/03/03.pdf

katecameron
5. okt 2010

martinka17 co pises je hlupost viem ze si to niekde citala ale je to strasna haluz predkozku treba dat do poriadku do veku 6rokov cize v predskolskom veku ja mam 2synov s ktorymi som si uzila az az co sa tyka predkozky keby som cakala do puberty alebo nebodaj dlhsie asi by chudaci chlapci aj zomreli dovtedy 😒 maly ma 3roky ale uz to mame v poriadku tak ako ma byt a najvhodnejsi je prave tento vek ale vravim do tych 6rokov nic nieje stratene potom uz iba nezodpovedne matky chodia s predkozkou po doktoroch