Stále plače, zjavne bez príčiny

zuza.m
8. okt 2008

ahojte všetci ja som zase zufala,včera sme mali prišerny den a dnes to asi pokračuje. ☹
stym že nechce byt v postielke som sa ako tak zmierila a už ho tam ani nedavam.ale včera plakal stale ked zrovna nespal.aj na posteli,aj v lehatku a už aj na rukach.neviem čo už snim mam robit,nevyzera že by ho niečo bolelo.preto že ten plač vyzera ako na silu.len sa naduva,dam mu dudlik a uspokoji sa .ale vypluje ho ani nie za minutu a zase nabera.stale dokola.venujem sa mu naplno stale je somnou rano sa aj smeje asi tak 20min.ma dobru naladu ale potom sa to zmeni a nebavi ho nič.cez den si aj pospinka ale zase stava s plačom.a tak ho nosim a cely den tapkam po zadočku aby aspon sekundu bol ticho.ked si ho nevšimam plač je ešte horši.prosim o radu.ma stym niekto skusenost?plakali aj vam takto detičky alebo som naozaj nafigu mama!!!!!!

zuza.m
autor
9. okt 2008

no ortoped mal tiež sono a ten mu to pozrel ešte raz a že to ma dobre už na pohlad volnym okom a nie to ešte sonom.dalej hovoril že sa mu to už xkrat stalo že mu poslali detičky zdrave.že oni pre istotu pošlu lepšiemu odbornikovi aby nebolo na nich zle ked to nahodou nebude dobre vyvynute.ved som sa jej pytala že akop ho mam balit aby bolo najlepšie a ona že pamperska nohavičky a potom dve plienky. 😅 pozeram na nu ako puk,že nech mi to ukaže .potom sa opravila najskor plienky a až potom nohavičky. 😅 obornička 😠

denduska
9. okt 2008

čaute baby, no, my sme sa vcera jedovali cely deň 😠 ale večer tak zaspala, že som ju pomaly na kupkanie nevedela prebrať..potom bola samozrejme hore, asi do polnoci!!! ale aspoň neplakala. Potom začala, ale som ju pobalila natesno do perinky a este som jej obkrútila tenkú deku, nič jej netrčalo, len nos 😵 minútku som ju pohojdala..kukám..decko spí! 😀 sa teším, že som sa aj ja kus vyspala. túto noc to isto tak nebude 🙄 inak ja keď jej dám dolu poštolky, tak je tiež šťastná..usmieva sa, kopká nožkami ostošesť..akonáhle ich začnem zapínať, už je rev. ale bojím sa jej ich nedať, lebo kĺbik má na jednej strane ok, ale na druhej nejaký hraničný či čo..som síce doktor, ale tomu ortopédovi som prd rozumela 😅

macaeliska
9. okt 2008

ja vam kocky nekazem, aby ste ich nedavali. Ja len hovorim, ze ich nemusia mat celych 24 hodin. Niekedy tym detickam velmi pomoze, ked si mozu tie svoje uzasne nozicky ponatahovat. Takze ak bude velmi boliet brusko, skuste ich nechat hodinku bez nich. My uz sme vacsie, ale tiez sme to zacali praktizovat v tej dobe ako mate vy teraz. Kolika ustupila a je nam super.

zuzana1710
12. okt 2008

zuzi,presne toto robi moja mala uz vyse tyzdna...polozim ju na postel..v tom momente rev.nie plac,ale rev.zoberiem na ruky..je asi 30 sekund ticho a potom zase spusti..aj by spala,ale nejde jej to,bo stale reve...pomaha ked si ju dam na hrudnik a hojdam s nou,,tak zaspi,ale po pool hodine mi odchadzaju krize,tak sa ju potichu a jemne snazim polozit na postel a v tom momente je hore a place...sem tam zaberie aj vajicko..ked ju hojdam v nom...alebo ked sa vyplace a od unavy zaspi(dokazed plakat aj vyse hodiny)-este aj to pomaha..ale mne sa ten plac hrozne zle pocuva a placem ja snou...a ked na chvilku prestane tak na mna tak ulutostene pozera,ze mama pomoz mi a ja neviem co snou..je to hrozne,tak viem presne co prezivas ty.,., ☹ ☹ ☹ aj ja by som sa chcela tesit s poslusneho neplacuceho babatka,ale nejak nam to nejde..ja mam problemy uz od sameho zaciatku tehu..asi mi neni dopriane byt stastna... ☹

macaeliska
12. okt 2008

zuzana1710, o chvilu mas asi narodky,vsak? No to je jedno. Toto iste, co prezivas ty, som prezivala pred nedavnom aj ja s mojou Eliskou. Najlepsie je, ze vraj koliky mavaju castejsie chlapci. ha ha. No neviem kto robil tu statistiku, ale je to blbost. Aj ja som sa velmi tesila na kludne babatko, ale potesim ta. Ostanes odolnejsia a casom sa s tym zmieris. Nebudes chytat paniku, ked jej pojdu zuby. Jedine co ti poradim, nebud nervozna, ked babatko tak velmi place. Ono tym svojim placom si pomaha, aby ho to brusko prestalo boliet. Ono si totiz robi taku svoju masaz. Ja viem, ze je to tazke, ale my sme pri nej plakali cela rodina. A to ju chytalo aj o 2.00 v noci. Pomaha dietatko natriasat, aby sa mu tie plyny trosku posunuli dolu. Skus tie teple obklady a uvidis. Naozaj si kocky nicim nepomozete. Zial, to je nas udel a treba vydrzat. Ale uz ste za polovicou!

zuza.m
autor
13. okt 2008

no robil to aj moj maly.až jeden den som si povedala dost lebo somho ccely den len hojdala ako som prestala tak plač,na dalši den som ho dala do lehatka.tam sa vyplakal.(on nevydrži dlho)a potom obrovsky usmev.bol spokojny pekne pozeral.opakovalo sa to asi ešte dva krat do dna.a zase to iste nechala poplakata bol rad.tak že sme mali ešte menej plaču ako ked som ho hojdala a od unavy prestaala.ooni si proste na to velmi rychlo zvyknu.najlepšie ani nezačat hojdat.lebo potom musiš otroka robit stale.ked mam čas tak ho nosim(ale nehojdam)ked mam robotu tak ho položima musi pekne počkat.niekedy poplače neiekdy pozera a zaspinka.užje to lepšie.vyskušaj aj ty.ja mam vybračne lehatko takmu pustim vybraciua pesničky nedvedov.inak to vybračne nemam polohovatelne tak že to stoji 1500sk.ta že sa to da investovat aby si mala tercha klud.

macaeliska
13. okt 2008

vies zuzi, ked to male ma bolesti a je to tvoje prve, tak sama vies, ze sa to neda len tak ignorovat. Zoberies na ruky so snahou mu pomoct a uz je tu problem. Na jednej strane ta babo aspon citi, ale na druhej strane ich naucime na tie ruciska. Ja som to tie 3 mesiace vydrzala aj ked s nervami a na striedacku s celou rodinou, ale teraz je uz super. Aj malej povolili koliky a tiez sme kupili polohov. lehatko s vybraciami a s hrazdickou. Tam sa dokaze aj hodinu pohrat.

zuza.m
autor
13. okt 2008

no ked ma bolesti je to ine.a tam nepomaha ani hojdanie.ja ho mam na rukach skoro stale to mi nerobi problem len nehojdam aj ked plače.musi sa ukludnit bez hojdania-tlapkam ho po zadočku,tišim hladkam.a je lepši.ani v lehatku nehojdam a pritom stači ked pohne ručičkami a rozhojda sa aj sam.nevravim nenosit na rukach ,naopak ja som za to nosit čo najviac.len mojmu to nestačilo a potreboval hojdat a to už bolo moc aj na mna 😅

jaja0110
13. okt 2008

ahoj zuzi, zbezne som prebehla co ste popisali, len ta chcem potesit 😉 tiez som si tymto presla, dokonca v dvojnasobnom vydani 😝 😝 ale baby maju naozaj pravdu, vyrastie z toho 🙂 a by si sa cudovala, jedine co nam pomahalao bolo- rozbalit!!! 🙂 🙂 Proste v tych plienkach a postolkach sa citili asi moc sputane ja neviem, ale ked uz som si s nimi nemohla dat rady tak davaj dole plienky, supla som ich na postel, podlozila igelitom a aj hodinu som o nich nevedela... 😎 len dva hole vesele zadky si tam stebotali 😀 😀 vazne, ak mu je vtedy dobre, tak ho nechavaj cez den rozbaleneho 😉 (inak az neskor som potom prisla na to ze mali troska zaparene ritky, a ze vraj aj preto plakavali a ked boli hole a mohlo sa to luftovat, tak to im robilo dobre) 😅

cessy
14. okt 2008

ahojte, aj my mame problem s placom. niekedy ani narukach, ani v kociku, proste nikde...nic nepomaha. niekedy mi to pripada ako plac zo zvyku. a presne ako pisete, napapany, prebaleny, prituleny a stale placka.
aj mne lekarka povedala, aby som nedavala postolky na cely den, lebo dietatko si nemoze tak kopkat nozickami a moze ho aj viac boliet brusko...a uz mame dva mesiace a placeme a placeme... 😲 😒

macaeliska
14. okt 2008

cessy neboj. "uz len mesiac" 😀

zuza.m
autor
14. okt 2008

no snažim sa ho vyzliekat aj ja ale on ma hned ladove nožky aj ručičky.ako ho rozbalim hned kycha.aj ked ma ponožtičky a pekne kurime.je taky uzimeny.tak že ho vyzlečiem,zakryjem a chvilu je klud ale len tak položit že na postel alebo tak to nehrozi .to je zase plač.a može byt aj holy 😝
jaja0110 a tebe klobuk dole neviem či by som zvladla taketo vreštadielka dve.ved mam čo robit s tymto mojim prckom. 😅
už sa tešim ked bude mat tie slavne tri mesiace že či to naozaj zmizne.už tu nie jedna babenka pisala že prešli tri mesiace a žiadna zmena.tak že dufam že sa k nej nepridam 😅
macaeliska ešliška už tri mesiace ma a je lepšia ?

denduska
14. okt 2008

Caute babule, tak my sme boli cez vikend u nasich v Kosiciach a mala sa predviedla paradne...plakala od poobedia do vecera ☹ na chrbatiku, na brusku, na rukach...vsade. dalsie dni uz boli lepsie. Ale cela rodina bola zufala 😅
Inak ona ma tiez sustavne studene rucky aj nozky...ale vcera mi manzelova babka povedala ze tak to ma byt, lebo teple rucky maju chore deti..tak som sa uspokojila lebo nostek ma vzdy teply a uz ju tolko nebabusim..ved ked sa ja idem v tricku roztopit, neexistuje ze jej je chladno 😨

macaeliska
14. okt 2008

zuzi, je to lepsie, ale este stale sa nam to sem tam ukaze. Ono to vraj bude, polkial budu postolky

zuza.m
autor
14. okt 2008

unas bola tiež navšteva a maly bol uplne ako vymeneny stale plakal.može to byt že tie deti citia zmenu alebo take niečo.a musia si navyknut.
len či si vedia udržat tu svoju teplotu .asi ani nie.tak preto možno potrebuju teplejšie prostredie.ja ho mam stale v deke inak je studeny a kycha.
no ked len sem tam tak je to v pohode ale ked každy den niečo tak to už je horšie.

cessy
14. okt 2008

marcealiska
ja som aj počula, že deti mozu plackat do troch mesiacov aj do siestich a taktiez som sa stretla s tym, ze dietatko moze plakavat aj do roka, tak teraz sa nam blizi treti mesiac, tak mozem dufat ☹ ze teraz nsa to zmeni, lebo uz som z neho fakt na nervy a dnes obzvlast 🙄

saska.t
14. okt 2008

Kocky,zijem v nemecku a tu su postolky absolutny prezitok a vobec sa nedavaju. V styroch tyzdnoch vam urobia ultrazvuk ci su jadierka klbiky ok a ak ano tak sa nadalej nedavaju. Ked som sa na to pytala Dr., tak mi povedal, ze slovanske narody na to kedysi trpeli ale teraz uz nie je dovod balit nasiroko ... tak naozaj neviem kde je pravda ...

jarka007
14. okt 2008

Saska my sme este sono dokonca ani nemali, az zajtra, a to je uz v 9 tyzdni.
Zuzka, podla mojho nazoru ma vacsina deti, ktore do 3 mesiacov placu, problemy so spankom. Aj kolika, ale aj spanok. Ked mi svokra pri prvom dietati prekryla malu bavlnenou plienkou skoro som ju ukamenovala. Pri druhom a tretom dietati sme to skusali uz aj sami 🙂. Niekedy to pomaha. Nehovorim, ze ju mas nou udusit, ale len lahko prekryt tvar (nemoze byt zlozena) a byt pri nom kym sa ukludni.
Niektore deti sa nedokazu uvolnit a zaspat, vid priklad nasho najmensieho. Ked sa narodil, nedokazal byt hore bez revu ani minutu, teraz sa to uz zlepsilo. Nas si potom tu plienku pohuzve a ma to ako nejaku hracku. Zaroven su nou zakryte aj ruky, lebo s tymi si chudak tiez nevie rady.
Ked place ide na prebalovaci pult prebalit. Mame nad tym este ziaric, takze si to celkom uziva. Ak place aj potom dostane prso. Aj ked uz pil. Najlepsie sa mu totiz vyprdi pri kojeni.
A ak si uz odstavila, este stale sa da znova zacat kojit. Annag pisala do 3 mesiacov, ale ja som pocula ze aj pol roka po narodeni sa stale da zacat.

zuza.m
autor
14. okt 2008

no ja už tažko budem kojit preto že ja som mlieko mala aj mam len sa nechce prisat doslova sa mu hnusi.bucha rukami ostošest.
a stym spankom to bude pravda lebo aj preto su tie večerne plače že sa nevedia dostat do toho spanku. a plienku určite vyskušam.aj ked neviem on moc nelubi nič na tvaričke.my sme sono mali dobre a dnes mi doktorka povedala že mam davat stale aspon pre istotu,tak neviem každy vravi inak 😖

zuza.m
autor
14. okt 2008

jarka007 super typ stou plienkou naozaj sa podnou upokojil. 😀
mne to bolo velmi smiešne lebo kopu plaču a potom stichol a začal podnou hundrat 😅 a zachvilu sa mu podarilo ju trošinku stiahnut a vykukol spoza nej jednim očkom.ale tak ho mal otborene aby čo najviac videl aj za to druhe čo bolo schovane, 😅 taky bol zlaty.
tak ešte raz dakujem.

cessy
14. okt 2008

aj ja teraz skusam plienku, zatial je ticho pod nou 😔 , len sa pozeram ci dycha pod nou.... 😅

zuza.m
autor
14. okt 2008

no moj tak nahlas funal a dudloval tak že som vvidela že dycha.a a ešte ktomu hundral.ako keby frflal že čo ta mama namna zas vymyslela 😅
predtym som skušala či ho neupokojim ked ho stou plienkou hladkam po tvaričke ale to mu vadilo.toto je super.

cessy
15. okt 2008

no asi to zabera, aj teraz po papani maly začal hystericky plackat a plienka ho akosi zas upokojila. 😲 😲 😲
ja som pred tym davala plienku len k tvaricke a nic,plac..... treba ju dat cez ocka 😅 😅 😅

zuza.m
autor
15. okt 2008

cez den som ani neskušala ,lebo ma rad lietadielko a tym ho upokojim. 😅
ale teras večer raz pomohlo a potom sa uplne rozhnevl lebo mu neišla dat preč a to ho uplne nahnevalo 🙂
ale už spinka 😀

lulaband
9. okt 2012

ahojte,
ja mam podobny problem. mam mesacneho synceka a uz od prichodu z nemocnice neustale place. bud spi, papa alebo place a to non stop, ci je rano, vecer, noc. brusko ho podla mna neboli lebo pekne papa aj kaka. a aj pekne pribera. uz si s nim neviem rady. bojim sa ze si ho ako babatko neuzijem, pretoze ani neviem ake to je ked sa na vas vase dieta pozera a usmieva :(

stankababa
12. okt 2012

potrebovala by som taku menšiu radu 🙂 ak je niekto taký čo mi poradi tak diki 😀

stankababa
12. okt 2012

kto mi pomôže?

xlucia
12. okt 2012

@lulaband place ti aj na rukach, ked ma hlavu vyssie ako brusko?

lulaband
16. okt 2012

@xlucia stale..otvori oci..napapa sa a pak place kym zas nezaspi :(((( uz sme zufali, skusili sme uplne vsetko...kaka..prdi...pekne pribera (za mesiac 1,35 kg)

xlucia
16. okt 2012

@lulaband skus si dat iba podprsenku, na seba maleho a potom koselu. vzadu si zastrc do teplakov, aby si krize v teple. jeho oblec natenucko, pancusky, na to ponozky a kosielku co sa mu da vpredu celu rozopnut rozopni. cize na hrudniku bude ma holu kozu. ked ho takto privinies ksebe, nepomoze?
u nas bol takto krizovy rezim. skus ja ty