Starí rodičia - ako časté návštevy?

dadis
2. jan 2009

Mam taky zvlastny problem, uz chcem napisat davnejsie, lebo ma to trapi. Ide totiz o mojich rodicov. Oni by najradsej boli s nasim malym kazdy den. Byvame na jednom sidlisku, otec je na invalidnom dochodku a jeho predstavy boli, ze bude kazdy den s nami. A moja mama detto, kazdy den po praci by ho chcela vidiet. Uz tam ani nemam chut chodit, k nam ich zamerne volam malokedy, radsej idem s nimi spolu von, snazim sa dodrziavat, ze maleho vidia 2x v tyzdni, inak to obmedzujem. Tiez mame svoj zivot, mam rodicov rada, ale tento psycho teror, kazdodenne telefonaty, ked nie kedy pridem, tak co mam maly nove (no co asi po 6hodinach??), kedy uz pojdem do prace - aj ked som im dorazne vysvetlila, ze az po 3 rokoch a ze ho varovat nemusia, ze pojde do skolky, tak na mna pozerali, ako na strelenu. Teraz cakame 2. babatko, tesime sa na neho velmi, no nasim som to este nepovedala, normalne mam z toho stres, uz som uvazovala aj o stahovani do inej casti BA. Som nenormalna ja alebo oni? 😖

katka888
18. feb 2011

@fidka79
ospravedlnujem sa adminom, trosku mimo temy.... kde si dala 5 mes babo ked si sla do prace? nam pri druhom "hrozi", ze budeme musiet dat maleho niekam dost skoro, a neviem si s tym rady.

katka888
18. feb 2011

@dadis
ja som si nevsimla, ze temu si zacala pred 2 rokmi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
to kto ju vykopal zo zahrobia? 😀 ale je to skvela tema, mamicky sa mozu "povylievat" zo svojich pocitov... a asi dost rozporuplnych, ved aj mne miestami ide na nervy ta pozornnost na druhej strane som velmi rada a potom zniem ako" JA SOM NIE SOM SCHIZOFRENIK " 😀

dadis
autor
18. feb 2011

@katka888 v pohode, aspon som sa pobavila 😀 ...nie, ale musim aj povedat, ze sme si vyjasnili pravidla, a za standardnych podmienok sa vidime tak 2x do tyzdna...ale ked treba (choroba, vybavovacky), tak ich pomoc chtiac-nechtiac vyuzijem aj kazdy den, oni sa potesia a v konecnom dosledku obojstranna spokojnost 😀 ...len oni by si predstavovali, ze ja pojdem do prace, alebo budem doma bud upratovat alebo relaxovat kazdye poobedie a oni ich budu brat na ihrisko alebo k sebe domov...to pochopili, ze taka nie je moja predstava starostlivosti o deti..takze my vieme a oni vedia a to je podstatne 😀

dadis
autor
18. feb 2011

@katka888 v pohode, aspon som sa pobavila 😀 ...nie, ale musim aj povedat, ze sme si vyjasnili pravidla, a za standardnych podmienok sa vidime tak 2x do tyzdna...ale ked treba (choroba, vybavovacky), tak ich pomoc chtiac-nechtiac vyuzijem aj kazdy den, oni sa potesia a v konecnom dosledku obojstranna spokojnost 😀 ...len oni by si predstavovali, ze ja pojdem do prace, alebo budem doma bud upratovat alebo relaxovat kazdye poobedie a oni ich budu brat na ihrisko alebo k sebe domov...to pochopili, ze taka nie je moja predstava starostlivosti o deti..takze my vieme a oni vedia a to je podstatne 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sophia2
18. feb 2011

katka888 to ja som ju vytiahla zo zahrobia, ani ja som si najprv nevsimla, ze to je uz 2 roky stará tema, bala som sa, ze sa na nu uz nikto neozve.

sharmana
18. feb 2011

dobrá téma, ale ja to mám skôr naopak... moji rodičia aj svokrovci daleko.... mne nemá pomôcť a celú noc som nespala už 8,5 mesiaca 😀 ale asi by mi vadilo, keby mi svokra zvoní pri dverách každý den.. a tiež nevie pochopit, prečo nemôže malá kravské mlieko, ked ona svojmu synovi dávala a ked minule malú prehánalo, tak mi radila dat malej čokoládu 😀 akože to v tej dobe, ked sme sa my narodili, tak takéto veci boli normálne??? 😀

vierasab
20. feb 2011

Nie, je to v pohode, poznám to. Naši, teda moji rodičia, sú tiež rovnakí. Niekedy až otravní, keď tam neprídeme, o.k. to ešte prežijú, ale potom tie telefonáty, že čo ako, aj to by som prežila, ale mamine rady, a večné, "keď vy ste boli malí" tak sme to robili inak....proste je to o tom. Svokra býva na východe, je to cez celú republiku, a tam mám aspoň ja pocit, že žiadny záujem....ani telefonát keď je malá chorá....aspoň teda nie mne ako "iba matke". Takže to si nevyberieš, ale buď rada, že majú záujem. Uvidíš narodí sa vám bábo a budete možno aj radi, že vám niekto povaruje a rád, pri toľkých nových povinnostiach, kým si nájdete nejaký "režim" s novým členom rodiny.

gergi7
28. feb 2011

@sophia2 , nedovol byt malej so svokrou kazdy den!!je to tvoje dieta a a bude to, co povies ty.
aj my byvame u svokrovcou a viem o com hovorim. Ja som so svokrou na noze a svoje som si uz preskakala 😔 . viem ake to je, ked je mala radsej pri nej 😔 ako pri svojej mame. bolo to aj u nas tak, pokial sa nestalo to, co sa stalo. a teraz je uz konecne klud, teda relativne

sophia2
28. feb 2011

@gergi7 ja som si povedala svoje, aj som im povedala, ze nech nechodia kazdy den, ale mala som z toho zle u manzela, nepacilo sa mu to, ze ked byvame s nimi preco nemozu vidiet vnucku kazdy den. A tak som to musela vzdat, chodia kazdy den, ale uspech je, ze uz su tu len 5-10 min. Ani to sa mi nepaci, ale nepomozem si, v tomto moj manzel nestoji pri mne a nevie ma pochopit. Neviem co by som mala este robit, svokrovci sa urazili, ze co im to hovorim, preco nemozu prist pozriet vnucku kedy chcu, nepochopili to.

gergi7
1. mar 2011

@sophia2 , 😔 ja viem o com pises. mne je jedno, ze byvame u nich!!! neviem sa dockat stahovania. teraz v zime sa nam nedalo dokoncovat na nasom dome.
Ani mna MM nevedel, alebo nechcel pochopit!!!! su to moje deti. ja sa o ne staram a bude to , co poviem ja. U nas boli kvoli tomu hadky na dennom poriadku!!!!!!!!
A co si tym, chcu dokazovat? mali by to respektovat !!!

babullka1
1. mar 2011

My sme zili 1 rok u svokrovcov ,maly sme tam svoju izbu a kuchynu....dalo sa,ale chybalo mi sukromie.....maly bol u nich 100x denne alebo naopak oni u nas,no boli tam aj ine problemy.(svokrov alkoholizmus)... ...boli sme oddeleny len chodbou 😒,povodne sme planovali nadstavovat poschodie..ale rozmysleli sme si to 😀 odstahovali sme sa o 13km dalej a sme ty najstastnejsie ludia...,teraz sme im vzacny..prideme max. raz za tyzden na navstevu-oni nechodia ku nam.... a a co sa tyka mojej mamy s jej partnerom byva tiez v tej istej dedine kde aj svokra....k tej som chodila vetsinou kazdy druhy den fakt rada aj sama,ked som tam byvala...vela razy mi vzali maleho len tak na chalupu...alebo na prechadzku,vylet- aby som si oddychla....s tym som nikdy problem nemala,pretoze viem,ze mama mu nikdy neda nic co jest nesmie(ma atopicky ekzem),alebo co ja nedovolim a je o neho fakt dobre postarane...Teraz to riesime tak,ze kazdy vikend si maleho bravaju na 2 dni ....a vetsinou raz za tyzden nas dojdu pozriet....musim uznat ze takto mi to vazne vyhovuje...maly ma babky a dedkov rad...ale neni na nich zavisly....proste tak akurat.... 🙂

xlucia
18. okt 2012

@dadis ahoj. ako ste potom zvladli tie navstevy?

xlucia
22. apr 2013

@dadis ako ste to poriesili s rodicmi?

paela
22. apr 2013

@sophia2 úplne ťa chápem a to bývame v jednom dome!!!! už som psychicky vyčerpaná.

dvojmamina
22. apr 2013

@gucz nekdy muzete mluvit dedovi a babi ci tete jak do dubu a je to PRD platne. Kdyz vas nekdo nerespektuje tak to proste nefunguje.....
I takove pripady jsou ☹

petra8786
22. apr 2013

@dadis maš problemy teda..čo by som za to ja dala...moji rodičia už zomreli..bodaj by boli u nas kazdy den....

miriama019
Autor odpoveď zmazal
Zobraz