Stavanie sa 10 mesačného synčeka na nožičky

alexandra1805
4. jún 2015

Mám 10mesacneho synceka a stále sa mi nestavia na nohy je to normálně ? S nozickami nemoze mat nic lebo vydrží stát
Len kroky ako kkeby sa bal robit alebo ze by mal stuhnute nohy ..sadkat si vie len do polky nie uplne ..
Ideme cvičit na fit lopte tak dufam ze pomoze cvičili stě AK vy pomohlo ?
Dakujem ...

siska53
4. jún 2015

@alexandra1805 ano,je to normalne. Jedno dieta sa mi postavilo v 8,5m.,druhe az v dakom 12.-13.tom.
S malou sme od roka chodili plavat. Ma slabsi svalovy tonus (az v roku nam o tom povedali) a kazali nam plavat alebo cvicenie s detmi. Ci to pomohlo,neviem,lebo chodit zacala az tyzden po 18.m. Ale plavanie sa jej veeelmi pacilo. Chodili sme do jej 27.m.a doteraz to spomina,hoci jebto uz rok,co nechodime.

lilimoni
4. jún 2015

Je to uplne normalne a cvicenim nic nepokazite 🙂 aj plavanie je super 🙂

siska53
4. jún 2015

@siska53 ach jaj,ked sa uz neda opravit text! Je to malo byt napisane.

sense
4. jún 2015

ano je to normalne ...ak nebude chodit v roku a pol potom to uz moze byt problem

zita19
4. jún 2015

@alexandra1805 moja dcera stala v postieke na necelych 9 mesiacov a ako 10mesacna mi z nej vyliezla. Syn samostatne nestal ani ked mal rok. Obidvaja su dnes uplne v poriadku. Niektore deti su sikovnejse v pohybovom vyvoji, niektore pomalsie. Tabulkove dieta neexistuje. Udaje v tabulkach su len orientacne a vypracovane statisticky na obrovskej vzorke deti. Takze nestresuj a uzivajte si a hrajte sa, kym sa da.

alexandra1805
autor
4. jún 2015

@siska53
My máme lahku hypotoniu tak asi to bude tým aj
Nic vam doktori nepovedali ze začala chodit ako 18mesacna?
Bojím sa ze mu po roku stanovia nejaku diagnózu ked to neurobi :(
SME aj skor narodeni ..
A plavanie pomohlo ? A ako sa vám postavila v postielke ?

lilimoni
4. jún 2015

@alexandra1805 plavanie je super, mne v 11 mesiacoch mala iba lozila a nestavala sa ani v postielke a po troch tyzdnoch zacala behat bez drzania za ruku 🙂

milota164
4. jún 2015

plavanie je urcite dobre, pomoze ponatahovat a uvolnit svaly, treba skusit

siska53
4. jún 2015

@alexandra1805 syn v postielke,ona to skusala pri gauci a stoliku,lebo ja som im.nechavala volny pohyb pod dozorom.🙂) ona bola z tych,co spravia nejaky pokrok,potom dlho nic,zas to zopakuju a znova nic a zrazu uz to ide. Nam kazali nechat ju co najviac stvornozkovat,takze ona si stvornozkovala aj po ihrisku a ked chcela,tak sa neskor stavala i tam. Ona sa aj neskor pretacala (hoci 1.x sa jej to podarilo presne v ten isty cas ako bracekovi,no pretacanie zopakovala zas tak o mesiac a zas nic a po dalsom mesiac sa zacala i pretacat).
Kedze to nebolo nejak vazne,tak nam kazali len to. A na fitlopte som s nou trenovala zdvihanie hlavicky.
Pokial ide o chodzu,dr.vravela,ze to stihla LTT. Ale ona je po mne..ja som tiez tak neskoro zacala chodit. Obe mame aj hypermobilitu.

Ona bola narodena v termine.

alexandra1805
autor
4. jún 2015

Dakujem vám 🙂 trošku sa mi ulavilo 🙂 myslela som si ze nieco není v poriadku ..
Stale sa bojim ze nebude chodit :( ale nedaj boze ze ma DMO :( ...
On je inak mentalne normalny aj neurologicka ho chvali rozprava tapuska opakuje vsetko co mu poviem sikovny je v tomto 🙂 len pohybovo nie a to ma stve :( bojim sa ..

siska53
4. jún 2015

@alexandra1805 tak skuste plavanie.. A zbytocne sa nestresuj..moj po motorickej stranke inak sikovny syn zacal hovorit a cikat do nocnika az ako 2,5r.
No a dcerka si tiez aj s tymto davala nacas... A behom pol roka presla od" va ka ku" k "citaniu" kniziek - pamata si velmi vela basniciek,recituje ich a tak..

janickacrazy
5. jún 2015

@alexandra1805 Nestresuj, moj mladší syn bol narodený v termíne, mal skoro 4kg a začal sa stavať na nohy až v 15.mesiacoch! Doktor mi povedal, že ked začne chodiť do 18.mes. tak je to v úplnom poriadku. Moj muž začal tiež takto neskoro chodiť asi dáka genetika po nom. Starší syn chodil už v 10mes. proste každé dieťa je iné.

alexandra1805
autor
5. jún 2015

Já som začala chodit v 16m. Tak možno aj on 🙂
Dakujem vám za povzbudenie 🙂 len je to moje prve dieta a bojím sa či je vsetko OK ..
Doktoři už na nás tlacia ze je už dost velký nato aby sa postavil sam .. Tak preto som sa pytala ..
Od stredy ideme cvičit lebo SME bolí chorý ..
Na fit lopte 🙂 tak dufam ze budu pokroky ..dakujem

lilimoni
5. jún 2015

@alexandra1805 a uz je teplucko a budete chodit aj plavat k vode 🙂 to ho spevni a v septembri bude nezastavitelny bezec 😀

alexandra1805
autor
5. jún 2015

@lilimoni
Dufam aj já ze bude vsetko dobře 🙂

alexanotbad
5. jún 2015

@alexandra1805 bud v klude. aj nas je skor narodeny, nesedel spravne este v roku, stale mal zhrbeny chrbatik, na nohy sa zacal stavat okolo 13m, chodid zacal sam tyzden pred 18m 🙂 tiez mal miernu hypotoniu, necvicili, chodila som s nim na plavanie ale az od 20m. teraz beha ako strela a nic mu nechyba 😉

majaxy
5. jún 2015

Ja si myslím že dieťatko sa postaví ked bude mať chuť.... netreba ho do ničoho nútiť..ked bude mať ja neviem,na to mesiace tak treba navštíviť pediatra, ale suťažiť s maminkami nemá význam, možno o 20 rokov tvoj syn alebo dieťatko bude významný vedec a dieťatko iných len obyčajný človek 😀

alexandra1805
autor
5. jún 2015

@alexanotbad
@majaxy
Baby kiez by stě mali pravdu a robil pokroky 🙂
Dufam ze bude OK :(
Dakujem vaaam 🙂

maja1503
5. jún 2015

@alexandra1805 vobec by som to neriesila ;) kazde dietatko je ine, niektore su rychlejsie a niektore pomalsie 🙂 nic si z toho nerob 🙂 ja maleho nikdy neporovnavam s inymi detmi a ani sa nejak nestresujem ked je v niecom pomalsi.. Keby nebolo nieco v poriadku tak to by uz lekari snad zistili ;)

vydrnik
5. jún 2015

Nas maly sa nozky postavil teprve vcera a to bude mat nabuci tyzden 11 mesiacou

alexandra1805
autor
6. jún 2015

Vsak já ani nechvem porovnávat viem ze každé dietatko si ide svojim tempom 🙂,
Len on ma slabsie svalstvo tak dufam ze sa to upraví 🙂
@vydrnik vas maly ma nejaku diagnózu ?

vydrnik
6. jún 2015

@alexandra1805 nie.len vsetko robi pomalsie.je narodeny v #37tt a vedeny ako predcasnatko

maja1503
6. jún 2015

@alexandra1805 urcitte sa to napravi 🙂
@vydrnik nas maly sa taktiez narodil v 37tt a chvalabohu dobehol vsetko 🙂

vydrnik
6. jún 2015

@maja1503 len keby lekarka nebrala vsetky dwti rovnako.kazdy normalny clovek vie ze niesu vsetky deti stejne.ja to vie podla svojich

bleee
6. jún 2015

ja mám zase strach, lebo moja 7,5 mesačná už chodí. Popri skrinke prejde aj 2metre. Bojím sa aby nebola v budúcnosti hyperaktívna ☹

maja1503
6. jún 2015

@vydrnik kazde je ine...kazde je sikovne v niecom inom 🙂 mne maly zacal sediet v 8 mesiacoch a uz som pocuvala ze od 6 by uz mal..ale neriesila som to pretoze to nema ziaden vyznam 🙂

vydrnik
6. jún 2015

@maja1503 chodim z malym cvicit na rehab.a tam tiez lwkarka povie daco a sestricky zas nieco ine.

katyt
6. jún 2015

Moja dcéra bude mať zase o chvíľku 10 mesiacov, sedieť nevie, len sa stavia na nohy, aj chodí popri nábytku a mne sa to zdá zase až príliš skoro, lebo synovia tí sa mi začali stavať až možno okolo roku. 🙂 V jej veku len maximálne sedeli a ona zase sedieť sama nevie, len ak ju posadím v kočíku tak obsedí, ale inak by padla. Podľa mňa to nie je nič zlé, každé dieťa má úplne iný psychomotorický vývoj a preto aj netreba porovnávať 2 deti rovnakého veku.

lucusa6969
6. jún 2015

@alexandra1805 no, moj starsi syn zacal stvornozkovat!!!! ked mal vyse roka, postavil sa prvy krat asi v 15 mesiacoch o nabytok a zacal sam chodit v 18 mesiacoch, druhy syn ma 9mesiacov a asi mesiac aj viac uz chodi popri nabytku ;) kazde dieta je ine, aj medzi surodencami su rozdieli,nide aj o temperament dietata. Pokial je od pediatricky potvrdene ze je vsetko ok tak ho nechajte, on sa sam rozchodi ked sa na to bude citit ;)

mijo53
6. jún 2015

@alexandra1805 moja staršia začala chodiť keď mala 1 rok, tak postupne po krôčikoch a mladšia začala keď mala 1 rok a 2 týždne. Bola nedeľa poobede, čakali sme na tatíka, kedy príde z futbalu a pôjdeme k babke. Stala v kuchyni už vyobliekaná a keď sa raz rozbehla, tak prešla celú kuchyňu od dverí až k oknu, skoro 4 metre. V ten deň sa toľko nachodila, kým všetkým ukázala ako vie chodiť, že na druhý deň ledva na nožičkách stála. Ostala som úplne prekvapená. A teraz nevie ani pomaly chodiť.