Stavanie sa na nožičky v 7. mesiaci. Nie je to skoro?

uhlikova09
12. okt 2007

Babeny moj sedem mesačný bobak sa mi posavy na nohy,predtym mu ta ani nik nedaval na nohy,nie je to skoro?

ajdika
21. sep 2008

Ahoj, moja malá sa tiež postavila sama na nohy a udržala sa, keď mala 2 mesiace a doktorka je len za ručičky nadvihla, či si vie udržať hlavičku 😉 . Sedieť sama začala ako 4-mesačná, chodiť na začiatku 9 mesiacov a keď mala rok, už vedela utekať a brať schody po dvoch (každou nohou jeden). A to, keď sa narodila, nemala ani 3 kg. Každé dieťa je individuálne a treba ho nechať, aby sa vyvíjalo svojím tempom, či už rýchlejšie alebo pomalšie, samo vie najlepšie, čo už zvláda.

lucinka1104
10. okt 2008

takja mám dom asigenia stavia sa na nožičky odkonca3 mesiaca , on mal problémy popôrode, skoroumrel potom mal hypotonický trup no za to raz tak silné nožičky, keď sa srží vydrží stáť sám pársekund no v chodítku behá po celom byte rýchlo ako strela vie aj cuvať , aj do boku, aj dopredu vždy príde dokuchynipred rúru a díva sa na seba v odraze aneskutočne sa tam s tým kamaratom porozpráva a prebaví..... 😀
ja simyslím, e v 7 mesiacoch už budeme určite chodiť za ruku, on sa už tak zlostí , keď am ležať, že miidú bubienky prasknúť 😀

miriamka
10. okt 2008

Blumka...urcite je to ok.Minule bola u nas kamoska s 8 mesacnou dcerkou,a ta uz za ruky normalne s nimi behala 😵
Nas maly bude asi tiez skoro,lebo teraz uz ked mu dam ruky sa zapiera a hned chce na nohy.

dididi30
10. okt 2008

ja som uz v 7 mesiacoch behala!! lekarke sa to nepacilo ,ale tu som a nic mi nieje 😉

lucinka1104
10. okt 2008

A ešťe som zabudla..... boli sme aj u neurológa, aj na rizikovom a aj na klbykoch, jadierka máme plne vyvynuté a sme uplne v poriadku.
Aj klbyky, aj chrbátik ,
na rizikovom bola pani Doktorka čo Lukymu diagnostikovala chorobu po pôrode a povedala, že je milo prekvapená aký je šikovný, že toto fakt nečakala aj sa už plazí, ale len , keď je bez plienky.......

sorry za tie chyby hore malý sa prebudil a plačkal tak som sa ponáhľaľa , už spinká 😀

lila794
10. okt 2008

Aj nas krpec ked ho chcem posadit, v momente sa zaprie a je na nozickach. Stale tak chce byt, cely je pri tom stastny. Niekedy si postoji, inokedy hopka a skace. Az ma ruky bolia. Som sa aj vylakala, ci to nie je prilis skoro, ale dokina povedala, ze mame dovolit to, co chce.

lucinka1104
10. okt 2008

lila moje slová, ja neviem ako by som mu toaj zakázala aj terazvyvádzal vrieskla ako pavián kým som ho nedala do chodítka a už je aj v kchyni pred rúrou a obdivuje sa 😀

meissa
11. okt 2008

Ahojte babenky. Moja mala tiez uz v siedmom mesiaci stala okolo vsetkeho co bolo po ruke. A doktorka mi povedala,ze ked to sama chce nemam jej branit. Do choditka som ju nedavala povedala mi ,ze ked chodi po styroch tak je lepsie ju tam nedavat. A 8.10. urobila prve krociky 🙂 tak sa tesim akurat den pred desiatym mesiacom.