Strach 19 mesačného syna z cikania

miinka3333
8. dec 2015

ahojte. mam syna (19 mesiacov). uz tri tyzdne pravidelne medzi 19-20 hodinou sa pokusam ho ucit na nocnik. aj na nom posedi to problem velmi nie je. ALE vzdy, ked uz je na tom tak, ze vidim, ze sa mu velmi da cikat, zacne plakat a ujde prec.
potom sa vycika schovany na dlazku, pride zoberie si nocnik a utiera to akoze s tym, vravi si pri tom cccc... a ukazuje si pindika ked mu poviem, ze co to urobil. NEEXISTUJE aby sa do neho vycikal. preto predpokladam, ze ma s toho strach. viem, ze je to priliz skoro a rychlo, ale ako ho motivovat, aby vedel, ze ten nocnik "nekuse" ked sa do neho cika?
(inak ked stal a cikal, tak som mu zachytila moc do serblika a strasne sa rozplakal, ked to zbadal, ze aj tak cika do neho).
Dakujem za kazdu skusenost. A budem rada, ak date aj odporucania na niake nocniky. My mame uplne ten obycajny.

sammy
8. dec 2015

Uplne nocnik zrus aspon na 2-3 mesiace a skuste potom. Naco zbytocne trapit take male dieta, nic mu neujde.

majulino
8. dec 2015

aj moja 23 mesacna dcera to robi a to mi uz od aprila ukazuje ze cika a kaka a aj sama si vytiahla nocnik zatial este neriesim nenutim

evittam
8. dec 2015

@miinka3333 To nie je typom nočníka. Dieťa najskôr musí pochopiť, že prečo by malo cikať do nočníka alebo ísť na WC a hlavne udržať moč a nie cikať kedy sa mu zachce ako to robí do plienky. Keď sa stane toto, tak potom sa už začne samo pýtať....Takže to chce len jedno - čas. 😉

argyro
8. dec 2015

Zruš nočník, náš ho neprijal nikdy ani po polroku, cikával do rohu miestnosti a potom prešiel na lavorik, ale nočník nám bol nanič, myslím, že sa im tam nepohodlne sedí + chlapcom sa omnoho lepšie ciká v stoji.

anik128
8. dec 2015

Nas maly (2 rocny) nocnik ani vidiet...a zbytocne ho nim ani nestresujem...ked nie je pripraveny, je to zbytocne...budem rovno ucit na WC ked pride cas 😀

jihlavanka
8. dec 2015

Ak nechces s nocnikom este pockat, tak ho na nocnik posad a pust mu rozpravku, bude sustredeny na rozpravku a mozno sa aj vycikat zadari.... Ale myslim si, ze je este asi na nocnik nezraly.... Uvidis, svoje dieta poznas najlepsie. 😎

jaruska118
8. dec 2015

ja som malu posadila na nocnik ked som sedela na WC a aj ked mala pelusku som jej hovorila ze pisam aj ona pisa a cikala si do pelusky, niekedy sme tak sedeli aj pol hodiny a potom si uz pelusku sama davala dole a naucila sa...

siska53
8. dec 2015

@miinka3333 daj mu cas. Moj sice nemal hysak,ale dlho nechapal,co tam ma robit. Az v 2,5r.behom par dni. Sa to naucil.

Niektore deti lepsie prijmu redukciu.

Alebo uz pockaj do leta,vacsine deti sa paci ocikavat travicku a tak.
Nas napr.nakoniec do nocnika skoro necikal lebo vycikaval von,kupili sme lavor,tam to zvladal lepsie na stojaka a neskor sa sam.rozhodol pre cikanie do velkeho zachoda.

@jaruska118 co je to peluska?

majulino
8. dec 2015

@siska53 plienka 🙂

miinka3333
autor
8. dec 2015

baby a ten lavor, to ste tam deti len postavili?

lubina
8. dec 2015

ak dieta nieje este pripravene na nocnik telesne a aj psychicky, tak darmo posadit na nocnik, nevvycika sa tam aj ked mu je mozno aj treba. Podla mna je 19 mes este malo, aby si ho naucila na nocnik a aj ked niektore super maminky tvrdia, ze ich deti cikaju od roka na nocnik, tak sa len usmejem....nie je to mozne., take male deti este nemaju vyvinute potrebne nervove ukoncenia a preto to ani nemozu vediet....nie je to strach z cikania, ale to ze dietatko este nie je pripravene to zvladnut...treba na to spravny cas, potom sa to nauci za par dni....@miinka3333

milica313
8. dec 2015
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

@majulino peluska je plienka? jeej to som este nepocula 🙂

maslenka47
8. dec 2015

@jihlavanka takymito napadmi skor naucis dieta tomu, ze na nocniku sa pozera televizor.....

@miinka3333 tvoj mlady si evidentne mysli, ze nocnik je jeho stolicka na ktorej si posedi pred spanim a nechce si ho ocurat. A to ma z toho, ze ho tam davas podla hodiniek, nie podla potreby cikat.

Co sa uz raz naucil sa oduca tazko a imo jediny sposob, ako mu vysvetlit, na co to je, by bol ten, ze zacnes do toho nocnika cikat ty pred nim. Rozumnejsie podla mna bude vykaslat sa na nocnik a bravat dieta so sebou na WC. Nech vidi, ako a kam sa to robi.

majulino
8. dec 2015

@milica313 na vychode cita sa to peľuska

lusika33
8. dec 2015

@lubina tak aj náš malý má rok a mesiac a ciká do nočníka neviem čo by na tom malo byť aj keď na spanie plienku má celý deň je bez nej a ide si aj sám na nočník treba ho sem tam aj dať aby sa nepocikal lebo sa zabudne pri hre ale je ešte malý aby to vedel na 100%... @miinka3333 ja si myslím že dieťa by sa malo stretávať s nočníkom hneď ako sú troška silnejšie moji synovia (starší má 3,5 roka) chodili kakať na nočník od 3 mesiacov mama ktorá je so svojím dieťaťom stále vidí kedy sa dieťatko pučí a tak som deti dávala takto kakať keď sa stalo že troška ušlo do plienky nič som z toho nerobila išlo o to že ostatok šiel do nočníka... deti sa nočníka boje lebo je tam diera a keď sa s tým nestretávali je normálne že majú z toho obavy... mám známu ktorá takto nechávala dcéru však sama bude chcieť a podobne teraz má skoro 4 roky a nosí plienku určite treba skúšať ako to dieťaťu vyhovuje najviac či nočník, záchod s podsedákom, alebo ako písala @jaruska118 lebo aj ten lavor vyzerá ako zaujímavé riešenie netreba to vzdávať deti len potrebujú prekonať strach z neznámeho a najlepšie to ide predsa len z maminou 😉

miinka3333
autor
8. dec 2015

@lubina presne tohto nazoru som aj ja. ale ked dokaze necurat hodinu, tak uz asi vie ten mechur udrzat, ci nie?

miinka3333
autor
8. dec 2015

@maslenka47 na zachod ho so sebou bravam a na nacniku som sedela vcera aj ja..:D

miinka3333
autor
8. dec 2015

@lusika33 presne.. pustila som masu a vtedy sa tam vycikal. ale podla mna nie celene, len tym, ze bol zaujaty masou. ale nezda sa mi to dobre, ako napisala mamicka vyssie, aby si s toho nespravil stolicku na kukanie tv..
a ten lavor sa aj mne zda fajn napad.

miinka3333
autor
8. dec 2015

Kamaratka mi dnes dokonca poradila dat do nocnika spongiu aby ju ocikaval, ze ked sa bude zvacsovat jeho to zaujme.. asi vyskusam aj tuto alternativu

nikuska456
8. dec 2015
miinka3333
autor
8. dec 2015

@nikuska456 mozno ano pospekulujem.. dakujem..🙂

jihlavanka
8. dec 2015

@maslenka47 ked myslis.... Musim to napisat urologickej spolocnosti, nech to prestanu radit....

evittam
8. dec 2015

@miinka3333 Ono nejde o to či nečúra aj hodinu a "vie udržať mechúr" - ako som už písala ide o to aby to "mal v hlave" a uvedomil si to prečo a na čo a tak. 😉

siska53
8. dec 2015

@lusika33 ja som bola s mojim malym stale a vobec sa nepucil. Absolutne som netusila,ze kakal. Az ked som si pricuchla.
A odchytavat moc som nemala zaujem.
A odplienkovali sa.
Mna tiez na nocnik neposadzali skor ako okolo 18.m.a odplienkovala som sa rychlo.

sammy
8. dec 2015

@miinka3333 A preco to skusas len vecer a pocas dna nie? Mozno je aj z toho mimo, ze uz ma stres z vecera, ked to pride. Ked uz tak velmi chces odplienkovat, lepsie by bolo davat ho stale pocas dna cikat, nie iba vecer.
Moja skusenost - potvrdena tromi vlastnymi detmi - zo stavu, ze nosi plienku nonstop som im ju zrazu vzala na cely den, presli 3-4 dni a videla som, ci sa "chyta" a ma to zmysel alebo plienkujeme dalej 🙂 Vsetky tri sa takto odplienkovali a ziadny stres (iba ja som obcas mala stres, ze kedy to zas vonku pusti a budeme prezliekat 😀 ).

lusika33
8. dec 2015

@siska53 záleží na tom ako sa komu chce je pravda že na niektorých detičkách to nie je veľmi vidno ale dá sa to vždy... ja som to nerobila kvôli tomu aby som ich dávala na nočník a pridávala si s tým prácu ale aby si zvykli na nočník ako na normálnu vec ktorú používajú.... ja som to tak robila a nevnucujem to nikomu.... je to vždy osobná vec rodičov ja som to písala ako radu.... nič v zlom proti nikomu... @miinka3333 a čo sa týka toho cikania je pravda že by bolo najlepšie aby si ho skúšala dávať celý deň keď sa pociká prezlečieš a utrieš ale začne si to uvedomovať a keď sa ti vycikal pri pozeraní máše nevidím na tom nič zlé neviem zatiaľ nepoznám mamičku ktorej dieťa by si urobilo z nočníka stoličku možno taká je ja naozaj neviem... ale podľa mňa je to dobré aby si zvykol na to vyciká sa a nevie ako tak ako do plienky ale keď vstane ukážeš mu aha ako krásne si sa vycikal a možno to po čase pôjde aj samo moji malý si tiež pozrú aj rozprávku keď ide keď nejde vycikajú sa aj bez nej ale ide o to aby prekonal tú bariéru ktorá mu bráni vycikať sa do nočníka...

matkamirko
8. dec 2015

Deti netreba davat na nocnik ked to chceme my. Kazda svoje dieta pozna, takze aj vie odhadnut,kedy ho dat cikat. A prave v tomto pripade by som pockala par mesiacov, dieta este pripravene nie je. Ja som presne vedela,kedy je ten spravny cas- maly mal cca 2,5r., a bez plienok bol do tyzdna,aj v noci. Na nocniku sedel 3x,chodil,aj chodi, vylucne na wc.

siska53
8. dec 2015

@matkamirko presneee! Ja som sa pri malom pokusala a nic. Mal 2,5r.a zrazu behom par dni bez plienky.
Pri dcerke som sa na to vykaslala,skusala az pred 2.rokom,nie v 13.m.ako pri synovi. Nic. Zrazu,ked mala 2roky,sama si dala dole plienku. No este stale nebola pripravena,bolo to 50:50 vyse 3mesiacov,utierala som mlacky. Po uraze zubkov sa zatala, nahovarala som ju ja,no ignorovala to. Az dva mesiace pred 3.r.sa uplne chytila a tiez do par dni bez nehody,tam bolo vidno pokroky zo dna na den. Nie ako vtedy,ked sa sice sama rozhodla,no telicko este uplne nechapalo.
@lusika33 vsak ok. Ja som si chcela uzit deti a nie sledovat,ci im netreba. Sli podla svojho tempa,na nocnik si zvykli. Teda maly na lavor.
Ich tato mal plienky do 3rokov tieza to teda bolo za hlbokeho sociku.
Nasmu malemu nevadili ani hovienka v zadku,spokojne sa vozil na odrazadle,az kym som ja neucitila smrad. Ani cikanica,ze bol v mokrom... Do toho 2,5roka.. Malej uz,ked sa docikala,to aspon.vadilo,takze som.hned vedela,co sa deje,pri malom,ak som akurat nebola pri nom,som to zistila az neskor.
A je to uplne jedno, vydrzia dost dlho aj tak,12hodinovu cestu sme zvladli bez nehody. Dala som jej sice pre istotu plienku,keby sa nedalo zastat no ona sa do nej odmietla vycikat,vzdy vydrzala. Dokonca vydrzia bez cikania dlhsie nez ja,co ma kazdu hodinu posadzali v tom roki a pol,lebo vsak sa slo do jasli.
Mna to utieranie mlak nebavilo,neustale pranie zacikanych (obcas zakakanych-u syna) veci..