Strava a všetko okolo pitného režimu batoľaťa

butterfly30
25. feb 2009

Mám jeden problém, čo si myslím, že trápi veľa mamičiek ktoré sa snažia dojčiť svoje deti.
Existuje množstvo odborných časopisov, lekárov, odborníkov a môžem povedať zo skúsenosti, že čo človek to iný názor.

V provom rade o mojom probléme. Mám 13mesačného syna, kt. stále kojím. Po 6.mesiacoch som začala dávať príkrmy, išlo to neskutočne ťažko,to čo som navarila kategoricky odmietal,jedol iba výživy a myslím si,že keď mal 10mesiacov,1x zjedol celý pohár. Stále jeho papkanie nie je najlepšie, ale aspoň niečo zje. Kojím ho ráno keď sa zobudíme, doobeda, poobede a večer. No a v noci niekedy aj 7x. Kojenie mi nevadí,naša pediatrička mi poradila, že ak sa dá, tak nech vydržíme do 1,5roka.
Najviac ma ale trápi jeho pitný režim. Tým, že sa všeobecne hovorí, že kojené deti piť nepotrebujú, tak sme nedávali žiadne čaje. Môj syn nie je zvyknutý na žiadny dudel, cumel, pohár... Snažím sa mu dať piť zo všetkých možných aj nemožných fliaš, pohárov, stiekačiek... všetko čo existuje na trhu. Tiež som skúsila sladený, nesladený čaj, vodu, džúsy, malinovky, čistú vodu, ponúkam mu stále piť. Aj keď ho zabavím aj keď vníma čo robí... proste nič, vypije cez deň max 50ml.

Ja už naozaj neviem ako malého donútiť piť. Keď nechce tak nechce, vypluje. Pomaly by som chcela prejsť na taký režim, že by som ho dojčila iba možno ráno a večer, len vždy ma dostane to, že "ON DNES EŠTE PORIADNE NEPIL...."
Bola som už aj tak, že som bola preč aj 5-6 hodín, ani vtedy nepil.

Máte s tým nejaké skúsenosti? Každá rada mi pomôže, alebo názor, či skúsenosti iných mamičiek, že aj oni to tak mali...
Ďakujem

adriana84
25. feb 2009

ahoj butterfly,tak my mame 12 mesiacov a kojime uz len rano a vecer,okrem toho vypijeme asi 250 ml tekutin.ja osobne si myslim,ze tym,ze maleho kojis tak casto,ma tekutin dostatok a preto mi pride zbytocne ho nasilu niecim nalievat.ak by bol smadny,tak by si podla mna vypytal

saska.t
25. feb 2009

suhlasim s adrianou, ponukat pitie treba ale on sa dost nacuca pri kojeni, niekedy si urcite cucne z prska pretoze je hlavne smädny ako hladny, vidim to v tom nocnom kojeni, takze sa nestresuj a stale ponukaj, ak ma dost pocikanych plienok problem v tom nevidim 😉

angienka
25. feb 2009

Ahoj,moj maly pil cajik takmer od narodenia-koly prdikom fenykel takze bol zvyknuty no bolo obdobie cca okolo 4mes ze nechcel vobec a nepil mi hoc som mu nukala a kazdy mi vravel ze musi hlavne ked som neskor zacala prikrmovat a uz kojila len raz,no teraz mi pije pekne uz nekojim takze tekutinu ma vo vsetkom okrem toho pije aj cajik 120ml denne a niekedy este aj kojo vodu-u nas zabralo ked som ho naucila na velku plastovu modru lyzicku uz ked ju videl tak sa cely triasol a nakoniec ked mi necel z flase tak som ho dala lahnut a podavala mu to lyzickou a bezne mi vypil aj 50-60ml na jedno napitie 😀 😉 vyskusaj teraz mi pije aj v sede z lyzicky no to uz nieje ani potreba lebo taha aj z flase 😉 inak si myslim ze to mnozstvo je postacujuce vzhladom na to ked kojis a ked pije 7x v noci tak ti pije hlavne predne mliecko co su tekutiny 😉

sirinka
26. feb 2009

butterfly ja kojim malu uz dlhsie 3x denne a tiez toho vela nevypije...tak jeden max. dva pohare na den.
najlepsie je dojcene dieta uct rovno na poharik, je dobre, kupit detsky s uskami, co si moze pekne chytit, potom to deti viac bavi...
treba hlavne trpezlivost, nenutit nasilu, to aj tak nejde, ved to vies, ponukat casto aj ked iba po glgu.
nasej velmi chutia polievocky, tak jej davam skoro kazdy den polievku a vela ovocia, co obsahuje vela tekutiny ako napr. hrozno...
ked nemas istotu, kludne sa na poradni opytaj dr. ci sa jej maly nezda dehydratovany, ale ona by ta podla mna na to upozornila.
niektore deti nepocituju deficit tekutin, preto musime davat pozor a naozaj kazdu chvilku ponukat, ono si casom zvykne a zacne aj samo vyhladavat nieco na pitie...

zuz11
26. feb 2009

alon111 • 3d • Včera o 17:50
tak s pitim nemame ziaden problem ale co sa tyka jedenia je to jedna velka katastrofa ale len u syna.ja neviem co je navarit polozit a on je.klasicka strava nehrozi.moj syn nezoberie do ust maso,zemiaky,ryzu,cestoviny proste nic.cely den sme na kakau ,jogurte,instantnej krupici alebo pudingu.u nas je sviatok ak moj trojrocny syn zje dohromady pat sust polievky.tak poradit by som potrebovala aj ja ale aspon nie si sama 😉

petka80 • 1d • Včera o 19:07
butterfly30, my jsme měly něco podobného, ale ne s pitím ale s jídlem. Nechtěla jíst, dožadovala se prsa. Přesně jak píšeš, byla jsem pryč 5 hodin a ona za tu dobu nic nesnědla. Na 10 m. jsem to utla, přestala kojit přes den a pouze ráno a večer a prvních několik dní bylo docela hrůza, ale pak se rozjedla, prostě pochopila, že mlíčko nebude a začala jíst. Teď jí celkem pěkně. Není to určitě univerzální návod, ale třeba by to tak fungovalo i s tím pitím.
Navíc pokud ho za noc 7x kojíš, tak se napije dost a pak nemá přes den potřebu ☹ Prostě ví, že nakonec prso dostane. U nás to bylo to samé. Najedla se v noci a pak nechtěla normální jídlo. Takže já bych radila utnout kojení (nechat třeba 2x denně v pravidelných časech) a jindy prostě nedat. A věřím, že se to zlepší.
Držím palce 😉

fifinna • 1d • Dnes o 14:17
tak môj maly ako 13 mesacny pil tiez malo. Potom zacal sam od seba zvysovat davky. Najviac mu chuti napit sa vonku, ked mu vytiahnem teply cajik, to vypije celu flasku naraz a to trebars cez leto za cely den vypil tak 30 ml. No a tento tyzden zacal pit ako divy. Kupila som mu flasku so slamkou a tak sa mu z nej paci pit, ze do obeda zvladne 3 deci. butterfli, myslim si , ze ked prestanes cez den kojit, maly bude po prikrme smädny a napije sa . Nechaj mu stale po ruke flasku a napije sa ked bude smädny. Ja som tiez malemu nedavala pit, ked som plne kojila a tiez mi potom nechcel pit s flasky s dudlom, tak som mu dala flasku so sosakom. Skusaj nadalej flasky, co mas doma, mozno ho nejaka zaujme, alebo skus tu so slamkou. 😉

akzeret1 • 1d • Dnes o 15:22 [
ahoj mam 2letou dcerku,která jestli vypije přes den 2 až 3 deci čaje tak slavim
máme nesčíslitelné množství lahví,pítek,slámek a nic,co já se s ní natrápila
dřív mi ještě jedla,jogurty,přesnídávky,tekutou stravu a ted nic
pije vysloveně,jen když má snad vyschlo v krku od žízně
Ted trošičku začala pít z obyčejného hrnku s uchem obyč slabý černý čaj slazený s citrónem
Zkus tekutiny jak řikam v jogurtu,přesnídávku,polívku,kaše
pokavad má počůrané plínky tak 6 za den tak je to v poho a kojíš ho tak bud v klidu