Striedate prsníky pri jednom kojení?

mywiel
10. sep 2008

Chcela by som vediet ako kojite pri jednom kojeni, ci z oboch prsnikov, alebo striedavo pri jednom kojeni z jedneho a pri dalsom z druheho? Moja mala sa naje za 10 min. takze ani nemam velmi cas ju prilozit k druhemu prsniku a tiez neviem ci ked vymenim prsnik pocas jedneho kojenia kedze sa naje tak rychlo, ci nedostatne zakazdym len to predne mlieko? Preto kojim zakazdym len z jedneho a tak to striedam, problem je v tom, ze do dalsieho kojenia mam druhy prsnik naliaty a napnuty a navyse prsia nie su rovnako velke potom... 😀 A zakazdym odsavat prsnik sa mi nechce hlavnie nie v noci.

lola11
6. okt 2008

Ahoj annag - tak maly mi uplne zmenil zvyky - v noci uz papa po 3 hodinach(kedysi 5,4,3), cez den sa mu snazim davat aj po 2-2,5hodine. Papa uz kratsie a dokonca na konci kojenia ked ma prsko v ustach tak sa strasne na mna smeje a aj by cosi rozpraval - taky je zlaty by som ho zjedla 🙂 Tak uz len cakat do stredy ci to bude vidiet aj na vahe. Dakujem pekne za rady a hlavne tu psychicku podporu.

martina46
6. okt 2008

My papáme chvála Bohu dobre, v noci sme zapli vysávač, chúďa malá a susedia 😀 no ale čo už. Stále pomerne voľne dýcha, pri papaní sa nespráva horšie ako inokedy.
Annag, tieto sny sú dobré 😉

kubkovka
6. okt 2008

annag, tak teraz chce byt mala skoro stale na prsniku, vcera vecer som ju striedavo krmila z oboch prsnikov hodinu a pol, neviem, ci mam malo mlieka alebo co? nie je to ten rastovu spurt ci ako sa to vola? lebo zas v noci prespala do stvrtej, tak neviem......

macaeliska
6. okt 2008

ahoj annag. Neboj sa. Ja ti verim. No spali sme super. Mala sa zobudila az o 2.00 a potom az o 6.15 h. potom sme boli hodinu na prsniku a uz sme nespali. Teda ja som nespala. Mala si na prsniku zdriemla a ked som si chcela zdriemnut aj ja, tak sa jej prsnik vysmykol a hned sme boli hore. Ale v noci to bolo super. Teraz ma prehanala v kociku. Videla ako ranajkujem sladky, nugatovy rozok, tak si povedala, ze ho musim vybehat. Ked sme zastali s kocom, tak uz aj bola hore. 😀 😀.

geegee
6. okt 2008

"Preto treba dieťatko prinútiť, aby vypilo mliečko z jedného prsníka až "do dna" a až potom mu dovoľte prejsť
k druhému prsníku."

To som nasla na stranke www.nasedeticky.sk. Ale nepisu tam, ako to dosiahnut. Posledny tyzden ma Tomas zelenu stolicu stale ☹

martija
6. okt 2008

annag,ty si jednoducho na roztrhanie 😉 ,dneska sme boli na vezeni ale nie u lekarky,ale sestricky,tak sa svami podelim o nazor jednej spanielskej sestricky a som zvedava,co vy nato.Takze za dva tyzdne pribral 210 gr,no vravela,ze to neni zle.Rozpravali sme sa aj o kojeni,tak som jej vravela,ze maly moc nechce,niekedy aj sest hodin.Ked mi zaspinka tak okolo osmej,tak ho budievam o dvanastej,alebo jednej,ho kojim a to preto,lebo cez den papa biedne,niekedy len dva-tri krat,tak cakam,ako na spasenie kym zaspi,aby sa poriadne napapal.Ona vsak vravela,ze vnoci by uz mohlo babo v jeho veku presapat aj noc,takze ked ho budim,a on papa castejsie,(ale to papa tiez kazde 4 az 5 hodin),tak vraj potom moze byt,ze ma cez den meni apetit.Tak jej rada bola,aby som ho nebudila a nechala tak,mozno bude cez den lepsie jes.Tak skusim,a uvidime......uf,trosku som si vydychla,ze teda je to dobre,tak ako to je s jeho priberanim.....teda ziadna slava,ale vraj staci.....

felixko
6. okt 2008

annag opäť prosím o radu.včera večer po napapaní asi po pol hodine malá vyvrátila časť vypitého mliečka, vyzeralo už strávené a hneď na to opäť vykazovala známky hladu, pchala si pästičky do úst, silno ich sala, plačkala a nemohla zaspať. nevedela som, či jej mám dať opäť jesť, tak sme ju oklamali čajíkom. následne, keď som ju prebaľovala, nemala žiadnu stolicu, čo u nej nebýva zvykom, vždy po každom papkaní máva peknú horčicovú stolicu. pri ďalšom prebaľovaní už síce stolicu mala,ale len veľmi málo. myslím, že musela byť teda hladná. teraz cez deň sa scenár opäť opakuje, dostala jesť z jedného aj z druhéh prsníka, pričom z jedného sala 20 min., z druhého tiež, na chvíľu zaspala, ale zobudila sa a opäť s veľkým plačom, pästičky si pchal do úst, cmúľaľa ich. pritom sa jej podarilo trošku /nie veľa/ si odgrcnúť z práve vypitého mliečka, viac krát si odgrgla, prsník som jej ale už neponúkla,dala som jej dudlík a horko-ťažko zaspala. mám jej preto dať mliečka keď sa zdá že je hladná aj za cenu, že mi mliečko vygrcká.

geegee
6. okt 2008

Este doplnim, ze Tomas mal na poradni vo stvrtok 5 300g, dnes je pondelok a navazila som 5 200g.

On spapa kolko sa mu chce a potom plac strasny zacne a aj ked ho utisim a potom znova dam do polohy lezato na kojenie, zacne plakat opat. Myslim si, ze je vtedy este hladny. Jednoducho ho nijako neviem donutit papat dalej. Mozem mu pomahat vytlacat MM aby cuckal, ale ani to napomohlo.

martina46
6. okt 2008

martija,
vies, ze nad tymto som tiez rozmyslala, to co ti ta sestricka povedala? malu som budievala v noci, lebo bola od 6 tyzdnov schopna prespat celu noc a od 3. mesiaca zacala takto streckovat cez den, ze by aj 5-6 hodin nepila. skusila son ma tyzden vysadit nocne kojenie a nic sa nezmenilo. rovnako si rano iba cucla a bolo. tak sme spat.

martija
6. okt 2008

to fakt martina????no teda,tak skusim aj ja par dni a uvidime,vsak skusit mozem.Trosku som to tu brazdila a niekde si pisala,ze mate stale problemy s tym kojenim.Naozaj sa ti hneva cely ten cas od troch mesiacikov az doteraz na prse???To ako zvladas???ved to si neviem vobec predstavit.pre nas zatial tiez vylety neprichadzaju do uvahy,lebo vonku nechce ani omylom.To prveho som kojila kdekolvek,kedykolvek,stacilo zobrat maleho na plece a mohli sme aj na kraj sveta....teraz mam des,lebo sa ideme stahovat 2000 km...nuz ved uvidime.tak sa drzkajte vsetky

annag
6. okt 2008

ahojte dievčatá, pekné úspechy, veľmi ma teší, že ste statočné a pokračujete. Chápem, že teraz sa Vám zdá všetko nekonečné, no prvé týždne a mesiace také sú. Ale obdobie dojčenia je oveľa dlhšie, nielen 6 mesiacov, ale rok a niekedy aj viac a potom je to už len samá radosť.

Kubkovka, robíš všetko správne, áno, malá je v období po 6 týždňoch, jej návyky a potreby sa menia, oni sa vlastne menia stále, sú dni lepšie a sú dni, keď by bábetko bolo od rána do večera stále na prsníku. Ak budeš rešpektovať jej priania, tak dojčenie bude bez problémov. Najmenej problémov s dojčením vzniká, keď mamička nevníma aké intervaly dočenia má a ani koľko bábo na prsníku je. Ono dojčené bábetká zakaždým môžu vypiť iné množstvo - raz od smädu, raz od polohladu a raz od úplného hladu. Preto sa dojčením len málokedy dosiahne stav ako pri UM. Vtedy bábo papá pravidelne rovnaké množstvo.

Lenže UM sa nikdy neprispôsobí svojim zložením danému bábetku. Lebo zloženie MM sa mení nielen v dlhšom období na kolostrum, skoré, zrelé, nezrelé, ale mení sa ja v priebehu dňa - v noci má iné zloženie než cez deň a takisto je iné v priebehu jedného dojčenia - predné a zadné. Práve predné mliečko je častým dôvodom , prečo je stolica bábetka zelená. To netreba riešiť, pokiaľ bábo prospieva. Len ak by stagnovalo na váhe.

geegee - áno - práve predné mliečko je možným pôvodcom zelenej stolice, ale mám pochybnosti o váhovom úbytku za týždeň o 100 g . Jedno z vážení muselo byť chybné. geegee - aké máte teraz intervaly a ako dlho kojíš? to napravíme, neboj

martia, môžeš to vyskúšať, ale trápilo Ťa neprospievanie a ako píše martina, u Vás mám veľké pochybnosti, že by to mohlo mať úspech. Tvoje bábetko patrí k tým, ktoré jesť jednoducho veľmi nemusia. Pribral krásne. A na tom môže mať svoj podiel nočné dojčenie, pretože práve mm vytvorené v noci má vysokú kalorickú hodnotu.

annag
6. okt 2008

felixko, toto vyzerá skôr na mierny reflux, napíš aké máte teraz intervaly a dĺžky dojčení. Množstvo stolíc nie je znakom hladu a neprospievania

martina46
6. okt 2008

martija, ja som si za ten tyzden v noci odsavala, keby sa bolo treba vratit ku kojeniu.
no a mame stale zlostnika, aj ked musim priznat, ze je to lepsie, ale ona s a teraz zacne odtrhat a nevypije cely prsnik, preto kojime na viac krat. ked sa ukludni, tak za polhodinu az hodinu znovu. akurat potom ju este v spanku, az vtedy vypije "do dna"
musim to, lebo keby som nechala tak, stale by pila iba pol prsa, tam by ubudalo a tak dookola a bolo by po mlieku.
zvladame to tazko, ale je to uz taky zvyk. mala ale stale nepije ine tekutiny, tak davam casto. ale uz by som ju mala ucit, lebo za 2 mesiace mame rok a to by som uz aj s nou niekam chcela ist, k mojim rodicom napriklad, chudence, iby fotky vidia.... ☹
tak drzim palce.

dididi30
6. okt 2008

greege toto mame aj my, asi ma koliku alebo treba najst vhodnu polohu, proste ak nechcel v leze tak posediacky ak nie posediacku pocas chodenia, uvidis daco sa podari a tiez babo moze byt aj len smadne....inak ta vaha, no neviem, tak ako annag pise, mozno je to len tym prednym mliekom, alebo si zjedla nieco co mu v mliecku vadi,napr cesnak ci cibulu ci spenat ci salat, co stolicu ozelenie, mam to vyskusane, v tedy moc nepapa alebo papa a ma zelenu stolicku, tak si to vysleduj 😉 😉

vejka22
6. okt 2008

ahojte mamičky.môžem sa pripojiť k vam a kecať s vami.ja mam 18mesačneho Oliverka a 2mesačneho Jakubka. 🙂

martija
6. okt 2008

vejka a to mas tak skoro po sebe dve deticky??planovane?...ako zvladas??

martija
6. okt 2008

martina,ale hlavne je,ze sa ti nasaje na to prso,nevadi,ze po castiach,mne maly aj ked niekedy nevypije prso,tak cakam,uz pocitam,ze je rozbehnuta laktacia,tak neodsavam,niekedy sa stane,ze mi zostava nevyprazdene prso aj cely den,az na vecer vypije,alebo az vnoci....
annag,asi mas pravdu,a myslis,ze sa niekedy zmeni,vraj moja sestra bola taky "nepapkac" az do roka.

macaeliska
6. okt 2008

vejka 22 klucne kecaj, sem sa vmestis

dididi30
6. okt 2008

martija, moja dcera do 2 rokov toho moc nenapapala, teraz je asi tak o stvrtinu viac, no nieje to vela, ale aspon daco a najma to co lubi, takze tak
syn vyzera byt papakac, ale to zatim len vyzera 😀
vejka, veru, ako to vsetko zvladas, ja mam takto dost 😝

macaeliska
6. okt 2008

no dnes sme sa zase najedovali pri tom vecernom kojeni. Krpata sa jedovala, ze jej to netece ako ona chce. Furt sa vrtela a ja tiez, lebo som skakala vymienat prsa. Tak sme sa namiesto 20 minut krmili hodinu. Ale nech. Potom sa este jedovala v postielke a tak som ju radsej nechala tak. Teraz krasne bumba a som zvedava, ako mi to vrati v noci. Ale uz mam pocit, ze sa nam to vsetko dostava do starych kolaji. Takze vdaka za rady, ale este nie je vyhrane.

dididi30
6. okt 2008

maca , aj nas sa jeduje, do kedy si neprdne alebo nekakne tak to trva, potomuz nechce, ale tak za pol hodky si da a ak nie tak idem s nim von, zaspi a ked sa preberie vyberiem cicik a dam mu, vonku mu najlepsie chuti 😅 doma to ma uz obkukane 🙂

dididi30
6. okt 2008

inak najnovsie ma zere, ked mi spusti maly mliecko a nasledovne hned po tom sa zacne rehota a nechce papa 😕 😀 normalne si srandu zo mna robi ci co 😖 a zo sedacky skriabem mlieko, nasusene tam mam dost 😅

macaeliska
6. okt 2008

to rehotanie poznam. Najlepsie je, ked sa najprv zlosti, ja sa na nej zacnem rehotat, ona najprv na mna kuka, ze ci mi nesibe a potom vycari taky krasny usmev, ze ani rano, ked je krasne vyhajana, sa tak nesmeje. Kotuha!

dididi30
6. okt 2008

ze kotuha 😀 a co ,hlavne ze su spokojne tie nase deturence, usmev vravi za vsetko 🙂 ....maly je na mne taky zavisli,ze este aj do pusy ked jem mi kuka 😀 je svetovy a ked sa mu neozvem ,tak sa sam prihovori, joj uz mam teraz debku,ze to je moje posledne, lebo na dnesnu dobu staci ☹

annag
6. okt 2008

holky, také ste zlaté, sa mi páčite, len tak ďalej, detičky to vycítia, dojčenie netreba brať ako tragédiu a stresovať s ním bábetká. Zo skúšky ako vynerváčiť vlastné dieťa by sme mohli mať občas jednotku s hviezdičkou 😉

martinka, znovu opakujem, ešte budeš v téme Dojčenie staršieho dieťaťa a nepochopenie okolia 😀

vejka22
6. okt 2008

Ahojte.zvladam to dobre.my byvame ešte u rodičov tak mi pomahaju.manžel chodi na 10dní do práce tak mi to vyše vyhovuje byť ešte u rodičoch.ale je to super.sestra mi najviac pomaha 🙂

martija
6. okt 2008

dididi no to si ma moc nepotesila,ze do dvoch rokov,no to je dost.ale viem,ze su take deticky,co moc nepapaju,len nech aj z toho mala co zje,nech pije mliecko normalne,mylsim,ked je hladny,lebo mam pocit,ze ked nema svoj den,tak moze byt aj hladny a neje,alebo ked sme vonku tak neje..
a to s tym mlieckom,my mame pravidelne na dennom rezime,nasava,odsava,nasava odsava mliecko sa spusti ja este bojujem a pcham mu do pusinky,ale on uz nechce,tak kojim vzdy s plienkou,lebo je vzdy vsetko zastriekane....nuz asi fakt vsetko moc riesime,asi je to najlepsie nechat vsetko tak...
no a ja ked ho kojim,radsej ani nedycham,lebo ked sa zacne skerit,tak prso pusta a uz sme "dosli".Najtazsie je,ked starsi syn pride do izby a neda si povedat,ze musi byt ticho,ked zacne rozpravat maly automaticky otaca hlavicku a uz som tiez dosla...alebo ho vyhodim z izby a on je sam,to mi je tiez luto,zatial som neprisla na to,ako to riesit,aby bol aj vlk syty aj ovca cela...nemate rady??

geegee
6. okt 2008

annnag, kojim tak kazde hodiny, +- pol hodka. Tomas papa mozno 10 minut, mozno 15, viac ani za nic.

macaeliska
6. okt 2008

starsiemu kup babiku, a moze ta nepodobnovat 😀 😀

martina46
6. okt 2008

Martija,
ja presne nad tým rozmýšľam, ako by to celé bolo, keby som mala staršie dieťa a vzrušovalo by 🙂
Annag,
ja sa do tej témy veľmi teším 😉