Striedate prsníky pri jednom kojení?

mywiel
10. sep 2008

Chcela by som vediet ako kojite pri jednom kojeni, ci z oboch prsnikov, alebo striedavo pri jednom kojeni z jedneho a pri dalsom z druheho? Moja mala sa naje za 10 min. takze ani nemam velmi cas ju prilozit k druhemu prsniku a tiez neviem ci ked vymenim prsnik pocas jedneho kojenia kedze sa naje tak rychlo, ci nedostatne zakazdym len to predne mlieko? Preto kojim zakazdym len z jedneho a tak to striedam, problem je v tom, ze do dalsieho kojenia mam druhy prsnik naliaty a napnuty a navyse prsia nie su rovnako velke potom... 😀 A zakazdym odsavat prsnik sa mi nechce hlavnie nie v noci.

lotty
9. okt 2008

Ahojte, ja som mojho maleho na zaciatku prikrmovala - rano a vecer, pretoze bol cely den prisaty a ja som sa z postele nepohla - max. na zachod. Tak som to z nudze takto vyriesila. Nebola som z toho stastna, ale maly si zvykol. teraz uz vylucne iba kojim (asi 3. tyzden) Filipko mi zo dna na den zacal UM odmietat (asi vie, co je pre neho najlepsie) 😵 Odvtedy sa nam upravilo aj kakanie, aj prdkanie a pekne spinkame aj cez den a aj v noci. Je to moj maly anielik. zo zaciatku som mala problemy s bolestivymi bradavkami - od bolesti som uz nevladala kojit. Zacala som pouzivat ochranne silikonove klobuciky a od vtedy nemam problem s bolestou. S cim mam problem je kojenie mimo domu. Doma papa maly v polohe lezmo niekedy aj hodinu - ja si pri tom uzasne oddychem, kym maly papa niekedy si precitam kusok z knihy... ale mimo domu ho akosi neviem nakojit dostatocne... musim asi doma zacat trenovat kojenie v sede..

euphoria
10. okt 2008

Mila Annag, dakujem pekne za radu. Teraz sice odchadzam prvykrat s malou na 10 dni k rodicom, ale ked sa vratime, pustim sa do odsavania mliecka do zasob🙂)
Majte sa tu vsetky zatial krasne!

dudri
10. okt 2008

Poradte mi predtym 2 mesiace po kojeni som odstriekala 6xdenne po 70-100ml.cca 500ml za den. Po 3.mesiace len 2-3xdenne . max 70ml za den. co myslite? Staci? alebo mam malo mlieka? Chcela by som ju dojicit cely rok..

annag
10. okt 2008

ahoj dudri,

je to viac než dosť, Ty už nemusíš v podstate odsávať nič, máš laktáciu dávno rozbehnutú. Napriek tomu, ak Ti to vyhovuje, je to veľmi fajn, lebo okrem toho, že si mliečko zamrazíš na príkrmy, tak si udržuješ stále vyššiu produkciu mliečka, čo má veľmi dobrý psychický vplyv hlavne na Teba, lebo 100% vieš, že mliečka sa pre malú tvorí viac než dosť. 🙂 🙂 🙂

macaeliska
10. okt 2008

no dudri, ja uz som tiez z toho dopletena, pretoze pred nedavnom som odsala 120 ml a teraz ledva 20 ml. Ale mala podchvilou papa, takze sa mi ani nestiha robit na odstriekavanie. 🙂 Najviac ma stve, ze sa cely den musim trapit, aby som odstriekala aspon 30 ml, pretoze jej musim davat dolphius a to sa zaraba v mlieku. Takze hned ak dokojim, tak slapem s odsavackou, ale smola, krpata tam toho vela(lepsie povedane nic) nenecha. Ale podla toho, co sa tu radi, tak treba casto kojit a odstriekavat. Ono by sa to malo vratit spat na normalnu uroven.

dudri
10. okt 2008

kojim ju 8xdenne. po papani cca1,5h ona trochu papa a cica a spinka.nevie sama spat. Ked chodim vonku, dam ju cumel.

dudri
10. okt 2008

dakujem za radu 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂

macaeliska
10. okt 2008

frajerka, tebe chce aspon dudel. Mne nic. Najnovsie jej zachutili svoje pasticky. Este sa aj rozculuje, ze sa jej nezmestia do pusy obe naraz.

dudri
10. okt 2008

prvy krat tento tyzden v pondelok ona najprv odmietla obycajnu i ortopedicky dudlik. nutila som ju ona neskor prijala obycajnu.2mesiace odmietla cumel... Vonku na kociku casto place a chce spat, nevie sama spat sup dudlik.mam pokoj a pekne spinka. Doma nie. Len vonku...

macaeliska
10. okt 2008

mne ho nechce nikde. Ale nevadi, aspon ju od neho nebudem musiet oducat.

dudri
10. okt 2008

po odsavani mlieka MM(do 70ml)+normalne mlieko dam do krupicovej kasy, 😀 😀 😀 . Zboznujem kasu, Druhu veceru jem denne krupicovu kasu. mnam

macaeliska
10. okt 2008

prepad dudri, to som nepochopila, ty si davas do krup. kase MM? Ako nemyslim tym, ze ti sibe, ale ja som to nepochopila. Alebo uz krmis Katku krupicou? 😅

dudri
10. okt 2008

nie Ja veceriam kasu

stalida
11. okt 2008

ahoj,chcela by som poradit. na bradavke, v spodnej casti sa mi urobila bolôestiva dost velka trhlinka, mam ju uz asi tyzden a pol . liecim si ju zatial len tak, ze po kojeni si dam na bradavku kusok MM. ale dnes som zbadala na ranke kusok hnisu.neviete mi poradit akym pripravkom by som si to mohla vyliecit?
dakujem

annag
11. okt 2008

stadila, podľa všetkého to vyzerá na bakteriálnu infekciu, lieči sa lokálnym antibiotikom, napr. mastičkou bactroban, tá je na predpis, takže skoč ku kožnému lekárovi, zatiaľ si na ňu môžeš aplikovať genciánovú violeť

macaeliska
11. okt 2008

a stalida, kukni aj malemu do pusinky, pretoze sesterke tak prestala papat z prsnika

martina46
11. okt 2008

gencianka mne super pomohla aj na skrabancek aj n apluzgierik, ktory sa dovtedy nevedel zahojit. ale nemala som zapal ani infekciu.

macaeliska
11. okt 2008

Kocky, je mozne, ze sme pred nedavnom prekonali "laktacnu krizu" a je to tu znovu? Mala sa nevie dojest.

annag
11. okt 2008

macaeliska, Vy ste mali len takú maličkú krízu 😉 , dojčenie je neustále založené na potrebách bábetka, ak sa nevie dojesť, tak jej dávaj papať koľko chce a ako často chce, začni na pár dní dávať obidva prsníky, viacej ju dojči aj v noci. Je úplne normálne, ak sa rytmus dojčenia v istom období mení, naopak, tak to má byť 🙂 , ak je to len večer, tak je to dané skôr únavou a nervozitou než nedostatkom mliečka

macaeliska
11. okt 2008

Vies, cim viac tu clovek o tom cita, tak uz zacne mat pomaly vsetko 😉 . Ja len preto, lebo dnes sme boli na prsniku skoro kazdu hodinu. A to som ju krmila aj z oboch. V noci ju budit nebudem, krasne spinka od 20.00 do 2.00 a potom sa pekne napapa a spi az do 6.15. Vecer ju ale kojim raz z jedneho tak cca 10-15 min. potom z druheho tak isto a dnes chcela este z toho prveho. Tak som jej ho dala, ale po 10 minutach som povedala dost. Ona potom zaspala, ale najprv sa jej to moc nepacilo.

annag
11. okt 2008

macaeliska, tak už toľko radšej nečítaj 😀 , podľa toho čo píšeš už vieš všetko a hlavne to aplikuješ v praxi 😉 🙂

macaeliska
11. okt 2008

o.k. ved ja nic. 😀 😀

stalida
11. okt 2008

annag, dakujem za odpoved, bactroban mam doma, takze si ho skusim dat, viem ze pred kojenim si ho musim umyt, ale aj tak dufam, ze to malemu neuskodi......no a mne pomoze 🙂 ono najviac by mi pomohlo take dva dni nekojit z tohto prsnika, ale maly je velky papkac a na jednom prsniku s drobnym spankom dokaze visiet aj pol hodinu, no a odstriekavat si mlieko si zatial z casovych dovodov predstavit neviem 🙂 tak vdaka

annag
11. okt 2008

stalida, neboj sa, neuškodí. Ono by to možno pomohlo bradavke nekojiť dva dni, ale mohla by si si narobiť oveľa horšie trápenie- zástavu mliečka a možno aj zápal prsníka, tak sa radšej prekonaj a dojči z neho, odsávanie odsávačkou je niekedy ešte bolestivejšie. Dojči tak, aby mala tú ranku čo najviac v kútiku pusinky a nenechaj ju na ňom spať, radšej ju prehoď na druhý. A ak to veľmi bolí na začiatku, tak začni pár ťahov na zdravom - kým sa začne mliečko spúšťať a potom ju rýchlo presuň na chorý.

matisse
11. okt 2008

Ahoj Anna, dakujem Ti za taku dlhu odpoved!Vsetko som zohnala a uz sa liecime.
Chcela som sa opytat, mozem zamrazit mlieko aj ked mame infekciu?

Precitala som si, ze cakas dievcatko, gratulujem 🙂 Uz sa pretocila?

annag
12. okt 2008

matisse, pri akútnych prejavoch radšej nie, ja som sa pokúšala zistiť, pri akej mínusovej teplote sa ničí táto kvasinka, ale bohužiaľ sa mi to nepodarilo. Ničí sa pasterizáciou, ale tá sa dá v domácich podmienkach ťažšie zabezpečiť a ničia sa pri nej aj iné dôležité látky. Keď nebudeš mať akútne prejavy, tak už bez problémov môžeš. MM je síce sterilné, ale pri odsávaní sa môže kvasinkou kontaminovať. Dúfam, že sa čím skôr vyliečite 🙂

ďakujem za prianie, neviem, či sa koťuha otočila, uvidíme tento týždeň🙂

macaeliska
12. okt 2008

annag, ja viem, ze mi sme za vodou, ale chcem sa opytat, ci je mozne, ze by sa po cca 2-3 tyzdnoch opat vratila laktacna kriza? Myslim tym ako napr. pri tom rastovom spurte?

annag
12. okt 2008

macaeliska, áno, všetko je možné, máš problém? ak áno, napíš celý režim aký teraz máte 😉

macaeliska
12. okt 2008

ja ani neviem. Doteraz som robila vsetko ako sme sa dohodli. Vsetko o.k. Vecer stale papa z oboch prsnikov a niekedy sa este stihnem aj 2x otocit. Ale beriem to s rezervou. Ved potom spinka ukazkovo. No ale ostala som chora a beriem antibiotika, preto sa bojim, ci to nemoze mat vplyv na laktaciu. Horucky nemam, bola to len angina. Ale aj cez den je stale hladna. Ja jej davam podchvilou a niekedy mi to pripada, ze papa uz len preto, lebo tak bola zvyknuta.Ked som nemala dost mliecka a tak sme jedli castejsie.

annag
12. okt 2008

macaeliska, čím menej nad tým rozmýšľaš, tým lepšie, ona môže mať aj v priebehu dňa úplne rôzne intervaly - napr. časť dňa každú hodinku, potom dlhšiu pauzu - to už je skôr o nejakom režime, ktorému veľmi môžu pomôcť pravidelné prechádzky po vonku. Možno to viac vnímaš, lebo si boľavá a unavená. K ATB si kúp pre seba probiotiká, aby sa Ti nepokazila črevná flóra, ak by malá začala mať problémy s kakaním, tak aj pre ňu by na istý čas boli vhodné, i keď MM probiotiká obsahuje a samé teda zničenú črevnú flóru bábetka upravuje.