Striedate prsníky pri jednom kojení?

mywiel
10. sep 2008

Chcela by som vediet ako kojite pri jednom kojeni, ci z oboch prsnikov, alebo striedavo pri jednom kojeni z jedneho a pri dalsom z druheho? Moja mala sa naje za 10 min. takze ani nemam velmi cas ju prilozit k druhemu prsniku a tiez neviem ci ked vymenim prsnik pocas jedneho kojenia kedze sa naje tak rychlo, ci nedostatne zakazdym len to predne mlieko? Preto kojim zakazdym len z jedneho a tak to striedam, problem je v tom, ze do dalsieho kojenia mam druhy prsnik naliaty a napnuty a navyse prsia nie su rovnako velke potom... 😀 A zakazdym odsavat prsnik sa mi nechce hlavnie nie v noci.

danka24
29. dec 2009

annag tak mala vypije predne mliecko a potom sa jej nechce uz tahat a zlosti sa ☹ skusam jej davat jedno kojenie jeden prsnik ale dostala som zapal .. 😒 a prso ma dost boli 😒

iwawa
16. jan 2010

ako viem ci mam dost mliecka? Maly 7 mesiacov a niekedy to vyzera tak ze by este chcel ale nejde mu. Do rana mamplane prsniky ale niekedy ( nie vzdy) sa ako keby nedoplanlo mliecko cez den..A take problemy ze by mi tieklo mliecko samo a musela by som pouzivat tampony som zazila iba 1x. Je to normalne?

hanka274
16. jan 2010

iwawa, pri kojeni plati zasada kolko vypije, tolko sa vytvori.
ak mas ten pocit, uplne jednoducho staci ked skusis prikladat castejsie, uvidis 😉
a to co sa pytas...ano, uplne normalne, neboj sa. 🙂

dm1
18. jan 2010

iwawa to je uplne normalne ja som pocit plnych prs nezazila uz strasne davno a drobec ma 8,5m 😉

mona777
4. okt 2010

@annag môžem sa aj ja pridať? čítala som otej mykóze na vašej stránke a našla som tam jednu vetu ktorá sedí s tým čo pocitujem ja pri kojení "mamička cíti pulzujúcu bolesť" - ale je to hrozná bolesť. Tieto dva dni som to riešila cez klobúčiky lebo sa to nedalo vydržať. Okrem toho mam malé bradavky a malý sa mi veľmi ťažko chytá sať. Ked už je totálne nahnevaný tak nastupujú klobúčiky.
Chela by som sa spýtať - ak mam teda tú bolesť v prsníkoch pri satí ale nemám červené bradavky len maličké chrastičky na bradavkách - stačí ak si ich umyjem slanou vodou? alebo mám použiť ten gencián? - to je mastička? Dá sa to kúpiť v lekárni?
A tie klobúčiky: viem že nie je výhoda - lenže lekárka v nemocnici povedala, že ked sa takto zlostí treba ho nechať piť cez klobúčiky lebo môže z toľkej zlosti dostať horúčku.

leishmania
17. jan 2011

@annag chcela by som sa opytat ci je ok ak moj maly - 5t chce byt stale prisaty ked nespi, vydrzi max pol hod bez prsa, ato ho stale zabavam, nosim inak by bol stale prisaty, alen po pol hodkeuz place... ma to jak cumel, nakolko cumel nechce... mam to nechat tak nech je prisaty kolko chce? alebo sa snazit nnech vydrzi dlhsie?