Strihanie vláskov u ročného dieťatka. Áno alebo nie?

evitaa777
9. apr 2011

Maminky,mam dilému..ostrihať môjmu ročnému synčekovi páperko na hlavičke alebo nie..?ako sa vlásky správajú,keď sa ostrihajú.?Davidko má pomerne husté vlásky,ale stračne mu elektrizujú a stojí mu to na hlavičke kade tade 🙂 ..ďakujem Vám vopred za rady...

naty
10. apr 2011

my sme museli ostříhat už před jedním rokem, strašně mu to lezlo do očí, doteď sme stříhali 3x...má taky hustý vlásky, ale jako chovají se v pohodě... 😀 jen bylo dost těžký ho přimět k tomu, aby se nechal, takže má takovou moderní ofinku... 😀

leteku
10. apr 2011

náš krpček má 8 mesiacov a práve sme ho ostrihali už druhýkrát. Ani si neviem predstaviť aké by to mal keby sme neostrihali, už by sme asi copíky zapletali 😀 . My sme ho ostrihali normálne strojčekom, nebol žiadny problém.

laurika173
10. apr 2011

He he mi taketo problemy nemame... mame skoro11 mesiacov a na hlavicke skoro nic 🙂))) ale ja oosobne by som ho urcite ostrihala, keby mu vlasky liezli do oci ale bo by sa mi nejak nepacili...aj ked sa hovori, ze strihat sa ma az po roku.

stvura
10. apr 2011

Ja som maleho ostrihala a to mal mozno 8 mesiacov...mal dlhe vlasy, vsetci sa ma pytali ako sa vola "to dievcatko"...teraz ten problem nemam, to dievcatko ma minimum vlaskov na hlave 😀 . Po ostrihani i ked sa vravi ze to nie je pravda mu naozaj vlasky spevneli, zhustli a zosvetlili...teraz je blondiacik. Strihala som tiez strojcekom kedze sa bal cudzich ludi, tak u kadernicky by nesedel a takto to bolo istejsie

sorciera24
10. apr 2011

my sme maleho strihali prvykrat okolo 13.mesiacov...elbo uz mu sli vlasy do oci, strihali sme strojcekom,lebo to vrcalo a amlemu sa to pacilo 😉 mne bolo tak luto tych vlaskov, ale vlasky zhustli a teraz ich mal tak strasne vela, ze sme teraz strihali 2krat, aby nevyzeral ako dievca 😉 vlasky srtihanim pevneju a hustnu....

evitaa777
autor
10. apr 2011

super,maminky,dakujem za rady,hned zajtra ho idem objednat ku kadernicke 🙂peknu nedelu vam prajem

janka108
11. apr 2011

@evitaa777 u nas to zo strihanim nebolo az take vesele..najprv sa zdalo , ze mu zvuk masinky neprekaza, raz sme presli po hlavicke a uz dalej nechcel ani za nic... na stastie sme boli na to dvaja s partnerom, muselii sme ho zabavat vsetkym moznym, sedel v jedal.stolicke, v umyvadle v kupelke pred velkym zrkadlom, nakoniec sme dostrihavali na rukach s noznickami na striedacku so strojcekom... ,a trvalo to celkom dlho. nechceli sme to silit, ze "tu sed a uz budes musiet drzat, ked sme uz zacali"...aj tak bol celkom v soku, a som rada ze sme to neabsolvovali u holica..vysledok bol super, jasne, ze nejaky ten schodik sa tam nasiel,ale hlavicka je aj tak krasna 😀 tak drzim palce, nech to ide hladko! 🙂

evitaa777
autor
11. apr 2011

@janka108 ..dakujem pekne..kedze Davidkova najoblubenejsia hracka je vysavac,spolieham sa na to,ze u kadernicky bude v tichosti sediet a cakat,co sa bude diat 🙂 no ale uvidime,kazdopadne to musime absolvovat,lebo uz vyzera ako po vybuchu a nie a nie mu to upravit ..v stredu ideme na to,tak potom prilozim foto.. ;)

marissenka
26. apr 2011

my sme sa strihali 1x po roku u kadernicky- neskutocny rev! pred par dnami som ho osvacala sama vo vanicke pri kupani, hral sa tam s hrackami a ani nepipol.chrbat ma sice bolel paradne, ale vysledok stoji za to. sice par schodikov mame,ale usetrili sme. 🙂

heni79
26. apr 2011

Baby, strihaním vlasy určite nezhustnú. 🙂 Veď to nemá ani logiku. Ako by strihanie ovplyvnilo genetickú výbavu? Lebo
genetika určuje kvalitu i farbu vlasov. Ten pocit ste asi nadobudli preto, lebo po roku sa "dajú do práce" aj tie vlasové folikuly, ktoré boli dovtedy neakívne. Už existujúce vlasy môžu spevnieť, no to tiež nemusí byť pravidlom. 😉

katecameron
26. apr 2011

ostrihat 😉 a je to pravda ze ked sa jemne vlasy strihaju strojcekom spevneju stavaju sa take tvrdsie ale to sa musí viackrat dohola strojcekom raz nestzací povedala mi to aj kadernicka ale viem podla svojich synov jeden mal jemnucke vlasky a 3krat sme ho dohola ostrihali a teraz ma vlady pevne jak fras 😉

rainee
26. apr 2011

ja som malej uz asi 2x strihala ofinu a chystam sa pomaly aj na bocne vlasky, hadam sa mi podari tak aby jej nezavadzali ale dali sa urobit neskor copiky 😉

divoska
26. apr 2011

tak my sme strihali a nemal ani 4 mesiace. niekedy v 6/7mesiaci zase... 😀 by sme sa zblaznili kolko mal vlasov. aj tak ho fenujem ked mu umyvam vlasy 🙂 same by mu to schlo asi pol dna. poslednu dobu sa to nejak spomalilo konecne. takze mozno este chvilu pred dalsim strihanim vydrzime nez mu to zas pojde do oci 🙂 @stvura kukam ze to mame podobne 🙂 akurat ja si netrufam ho strojcekom, tak mi ho kamoska ocvakala s profi noznickami aby sme ho nesticovali. prvy krat pri kojeni, druhy krat tak vselijak, dalsi krat si uz neviem predstavit ked je take sidlo...
na vlasy ako take to myslim vplyv nema. tiez mu zosvetleli a stvrdli, ale to by bolo aj bez toho. ako mu odrastali tie prve cierne s ktorymi sa narodil tak mu postupne vyrastali nejake kvalitativne ine 🙂

janulabj
26. apr 2011

naš Oliver ma rok a pol a ešte som mu strihala len ofinu 🙂 inak mu nechavam dlhé, inak povedane nech si rastu, mne sa to pači ak ma chalan hoc aj dlhšie alebo dlhe vlasky....a na sto otazok denne či je to dievčatko odpovedam že to by bol oblečeny v ružovom a nie v modrom 😉

adulikka
26. apr 2011

ja som môjmu Adriánkovi strihala len ofinu a raz vzadu a to má už 2 a pol roka .A tiež nechávam obidvom chlapcom dlhé vlásky .Mne sa to tak tiež páči .

Aj Adriánko má jemnučké vlásky a tiež mu kadejako stoja ,ale ja nebudem isto strihať .

a s heni79 úplne súhlasim

stvura
27. apr 2011

@divoska presne, aj Alexovi vypadali tmave vlasy a teraz ma krasne blond, velmi -velmi huste, bud po jednej babke, alebo po druhej...mala zasa naopak, sem-tam vlasok, strihat jej nemam velmi co. Moj maly po roku utiekol kamoske s kadernickeho kresla...tak preto ten strojcek

myzma
27. apr 2011

@evitaa777 my sme strihali uz 3x (mame cca15mesiacov)... vlasy sa zdaju byt pevnejsie, farba nam zostala 😀 mame ryska matuska... strihame strojcekom... figle sme si na neho nasli, takze je to bez placu 😀

zuzikkaa
27. apr 2011

@evitaa777 ahoj,,my sme tiez drobca strihali okolo roku-masinkou s nastavcom,,zo zaciatku plakal ale uz je zvyknuty 😉

strihame cca kazdy mesiac lebo maly ma huste pevne vlasy a hned mu to trci z hlavy ako take slniecko 😅 😅 😅

lussy23
27. apr 2011

ahojte, ja síce nemá mdetičky ešte, ale nemyslím si, že strihaním hustnú vlásky. Možno niektorím deťom zhustnú, ale všetkým asi nie. Ale možn osa mýlim, nemám ešte skúsenosti.
@janulabj @adulikka pridávam sa k vám baby. ja som z chlapcov(najmä tých malých) s dlhými vlasmi úplne namäko 🙂

katka226
18. máj 2011

ahojte, náš malý má skoro 11mes. a stále sa mu veľmi potí hlavička. Počas týchto teplých dní je to ešte horšie, skoro stále mokrá hlava ☹ , vlásky sú už dosť dlhé, tak som rozmýšľala, že ho ostriháme. Ale je veľmi živý, tak mám obavy, ako to zvládneme, strojčeka sa bojí, keď sa partner strihá a pri nožniciach asi veľmi neobsedí. Poradíte, prosím, triky ako to zvládnuť čo najlepšie?? Vopred vám ďakujem 🙂