Sú voľne zohnateľné materiály na angličtinu pre trojročné dieťa?

smesmesmejko
28. máj 2014

Ahojte ludkovia, za vsetky odpovede vopred velmi pekne dakujem 🙂 Mam trojrocneho drobca, ktory uz prisiel do kontaktu s anglictinou, kedze obe sestry mi ziju v Anglicku. Vdaka nim aj mame doma nejake "flashboards" pre deticky, na ktorych su zvieratka, tvary, cisla, pocity... anglictina sa mu velmi paci a na vacsinu veci, ktore pomenuvame je zvedavy hned aj v anglictine, ktoru zaroven posuva aj mladsej dcerke - sestricke 🙂 Mame v aute povinnu 🙂 anglictinu od podhradskej, uz aj tatik sa nieco priucil, ale velmi rad pouziva tie karticky, aby nam vysvetloval, co sa ako povie, tak by som sa chcela opytat, ci nahodou neviete poradit nejaky zdroj na materialy k anglickemu jazyku pre tak nizku vekovu kategoriu??? 🙂 Este raz srdecna vdaka, pekny dnik 🙂

mawka
28. máj 2014

ahoj, skus to bilingvalne. alebo minimalne tak, ze vsetko co povies po nasom, povedz aj v anglictine. ked sa hrate, pomenuvavaj veci aj - aj. podla mna deti nepotrebuju knihy, na ne sa to prirodzene lepi. moja dcerka 4 rocna bola mesiac v nemecku a po mesiaci sa to na nu prirodzene nalepilo, nikto ju to neucil. pustaj im aj rozpravky v angline a tak. ked maju zaujem, tak do toho a hlavne prirodzene. pre najmensie deti su tie helen doron materialy alebo hokus lotus ci tak nejako. skus to mrknut 🙂

cobhan
28. máj 2014

skus napriklad Barney and Friends, najdes ich na youtube. Vela sa tam spieva, hovori, da sa z toho hodne naucit. Ked ma rodinu v UK, tak by ti mohli poslat nejake interaktivne hracky, vsetky su v anglictine, LeapFrog a Vtech robia velmi dobre veci. Ak mas sancu malej najst nejakeho anglicky hovoriaceho kamarata v okoli, este lepsie...aj ked na SK to moze byt trosku problem.

lelask
8. júl 2014

Dobrym zdrojom informacii je stranka www.bystredeti.sk. Myslim, ze by sa vam to mohlo pacit, nakolko ma rad obrazky 🙂

roboas
21. okt 2016

Fuu ťažká otázka. Ja som tiež riešil niečo podobné ale neskôr som to zavrhol ale zopár zaujímavých vecí som našiel. Napr. toto je celkom fajn : www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglicka-abece... sú to pesničky pri ktorých sa naučí pár základov z angličtiny.