Šúchanie sa dvojročnej dcérky

eler2014
27. jan 2016

Dobry den, moja 2 rocna dcerka zakazdym ked si sadnemw do auta obtiera o bezpecnostne pasy co ma v rozkrroku sucha az to bieje normalne a vzdycha popri tom. Je mi to trapne taketo nieco rozoberat co sa tyka intimnosti mojej dcerky ale ja vazne neviem co mam robit. Viac krat na nu kricim aby to nerobila nakoniec to vzdy dopadne ze place cez cele auto, . Mam vymenit autosedacku za pultovu ?Zacalo to tak pred 3 mesiacmi. V poslednom case si vsimam ze to zacina robit v nakupnom kosiku.. normalne sa hanbim aby ju niekto nevidel, vtedy spravim ze ju neham stát v kosiku a vyriesene..poradte co robit ako to dalej riesit.,

pauliesivackova
27. jan 2016

Detská masturbácia je úplne normálny jav. Deti nevnímajú, že robia niečo zakázané, prípadne sexuálne, jednoducho sa im to páči a preto to robia. Treba sa s dcérkou porozprávať a povedať jej nech si tieto veci nechá do postele, keď bude sama. ale určite to ani neignorovať ani nekričať po nej zato. Jednoducho jej povedať, že také veci sa robia v súkromí...

dominikav123
27. jan 2016

@eler2014 no kričať po nej nie je dobrý nápad. Radšej ju nejak inak zabavte, odpútajte pozornosť. To čo robí je úplne normálne a prejde ju to.

eler2014
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubelko
27. jan 2016

@eler2014 nevsimat si to... ked bude väcsia, tak ju na to upozornit, ze su tam aj ini ludia, ale teraz rozhodne po nej kricat nema vyznam. 😉 ako prislo, tak odide.

lienkaviva
27. jan 2016

@eler2014 chlapci to robia tiež je to normálne, možno ju aj svrbi skús sa jej spytat a ak nie tak medzi štyrmi očami upozorniť že sa to nerobí a že to bude vaše tajomstvo, u nás to zabralo 😁

kliara
27. jan 2016

@lienkaviva - dvojročné dieťa je predsa ešte malé, aby toto pochopilo.

@eler2014 - ešte je maličká a to, čo robí, je normálne, nerob z toho vedu, určite ne ňu nekrič. Do nákupného vozíka ju môžeš posadiť do tej časti na nákup, tam sa nemá o čo šúchať. A autosedačku môžeš vymeniť za tú pultíkovú a je vyriešené.

lienkaviva
27. jan 2016

@kliara Veď áno to je, ale ci to pochopia aj iní, keď to uvidia. ..moji svokrovci z toho urobili také haló až sa malý zľakol, tak sme z toho urobili naše tajomstvo aby to nikto nevedel a prešlo ho to. ...mal 3 roky 😉

zuzka0605
27. jan 2016

je to uplne normalne a prirodzene mad zdrave dieta.jedna sa o detsku masturbaciu.

bianka0111
27. jan 2016

@eler2014 a má plienočku?? pýtam sa preto, lebo to robila aj moja staršia dcérka...vtedy mala vyše dva a pol..ta mala plienku, a ona napríklad sadla na koberec a šuchala sa...a potom sme začali, že sme jej plenu dali preč, a prešlo to, jednoducho si začala uvedomovat, že jej plena vadí...
teraz mam 2 ročnu, ale tá už plienky nemá...a nemam taký problém...

eler2014
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eler2014
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eler2014
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eler2014
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka0111
27. jan 2016

@eler2014 hej hej...takže je ako naša Hanička teraz...tá si chytá šušurku, len večerm, ked ju po kupani chystame do nočných plienok...takže, teda moja rada bola mimo...neviem, poradit, len snád trpezlivost...

lienkaviva
27. jan 2016

@eler2014 a keby si vyskúšala jej počas cesty zapnúť tablet s jej obľúbenou rozprávkou alebo pesnickou. ..my to tak máme na opierke keď ideme na dlhšiu cestu, tak manžel môže v klude soferovat...aby zabudla čo robí...

snezienka3
27. jan 2016

Ahoj. My sme mali tiez takyto podobny problem... Mala si dala vzdy pred spanim rucicku medzi nozky a tahala si plienku...Myslela som, ci neni zaparena, alebo nejaky gyn.problem ci nema.... Volala som teda na detsku gynekologiu, kde mi pani dr. povedala, ze moze mat zrasty,aj ked nie velike, staci kusok a moze ju to tahat. Tak sme boli na vysetrenie, toto mala v poriadku, robili jej aj vyter, ci nahodou nejaka infekcia. Dostali sme aj masticku lebo jej nieco vyslo z vyterov. No na detsku masturbaciu mi nikto nic nepovedal... Aj ked som sa cielene pytala, ci to nemoze byt to... Potom to malu na chvilu preslo, nerobila to. V lete sme boli v nemocnici a zasa sme skoncili v plienkach a potom to zasa mala zacala robit. Nasla som na nete aj diskusiu, presne mamicka opisovala to, co robila moja mala.... Aj ked sme mali ist spat na gyndu na konttolu, neisla som, bo by jej zasa robili vytery a trapili ju. Ja som si to uzavrela ako detska masturbacia. Vzdy ju upozornim, niekedy prestane v pohode, niekedy je nervozna, ale ved z toho vzrastie. Inak ked som tom spomenula pediatrovi, ze sa zase skriabe, povedal mi, ze ak by to pretrvavalo, doporucoval by detzkeho psychologa. S cim saja teda vobec nestotoznujem.

juhseverzapad
28. jan 2016

Toto, ale večer v postielke robila aj moja dcéra. Nebolo by na tom nič zlé,ale prerábali sme dom a spávala s nami v izbe a mm mi celý červený hovorí, či by ona nemala počúvať nás ako mi ju 😀

sashulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz