Syn má rád ružovú a dievčenské veci. Čo s ním robiť?

angelika96
26. mar 2009

moj 2 a pol rocny syncek,ma rad dievcenske veci!napr ma rad ruzovy,pacia sa mu babiky,a take dievcenske veci.ale mi nekupujeme mu nic take co je dievcenske. a to najhorsie povedala mi ze mami ja som holka!!!co mam robit?uz som na dne!!! 😒

alon111
26. mar 2009

angelika96 to este nic neznamena moj troj rocny syn si zas mysli ze je pes.cely den beha po stvornozky a havka a papa tak ze zabori pusu do taniera a tiez si rovno nemyslim ze bude cudny.tym by som sa v takom utlom veku este netrapila.moja sestra synovcovi kupila v styroch rokoch kociarik len preto ze ho velmi chcel a teraz je z neho trinast rocny chlapec ktory uz len pozera po dievcatach.trapila ba som sa az vtedy keby mal trinast a nieco take by povedal ale teraz urcite nie.moja sest rocna dcera cely den nerobi nic len sa maluje a syn to za nou rovno opakuje.minule si sam nalakoval nechty na cerveno a povedal ze je vila amalka 😉

zitaje
26. mar 2009

Moja dcera mala v skolke spoluziacku, ktorej maly bracek chodil obcas v sukni - samozrejme sam tak chcel, nie ze by ho mamina tak obliekala. A ked isli na nejaku svadbu, chcel si obliect take krasne satocky ako mala jeho sestra, nie skareny cierny oblek. Myslim ze ho to uz preslo - ma cca. 5 rokov.
Inak ta mamina vravela, ze aj jej brat bol taky, preto to ani vobec niejak neriesila a tym padom to odznelo same. Podla mna sa hlavne zbytocne nestresuj, a nestresuj jeho, aby nemal pocit, ze robi nieco zle. 😉

brisilda
26. mar 2009

No veru aj moj syn chcel byt psikom no preslo ho to Angelika ja som svojmu malemu kupila babiku ked mal rok stale ju nosil so sebou az ho to jedneho dna preslo.Dnes je v mode aj rozova farba pre chalana napr. svetrik kup mu co bude chciet a nechaj ho nech si danu vec uzije ci uz to bude hracka v podobe babiky, kociarik pre babiky alebo ruzove oblecenie proste daj mu volmost dieta hranie s babikou berie ako hru a tak isto ako sa dievcata hraju a autami tak isto sa chalani mozu hrat s babikami nieje na tom nic zle.Nemozeme predsa detom zakazovat aby sa hralo ako samo chce.Su to raz nase dati a musime ich brat take ake su 😉

brisilda
26. mar 2009

Mimochodom moj syn chcel byt psikom ked sme si kupili steniatko a kazdy okolo neho obskakoval a tak to moze byt aj v tvojom pripade to, ze tvoj syn nema dievcenske hracky znamena len to, ze po nich tuzi a chcel by ich mat no nema to nic s jeho orientaciou len mu kup danu hracku a pocase uvidis sama ze sa vrati k autam 😉 🙂 🙂 🙂

lenka386
26. mar 2009

Moj syn zase doma zasadne cika po sediacky - ako dievcatko. Ked mal asi 2 roky, pozical si od susedy ruzovy kociarik a ked sme sli na prechadzku chodil zasadne s nim.. Tiez som sa blbo citila, ale postupne sme "presedlali" na trojkolku..

vilki
26. mar 2009

no my sme boli vcera v hrackarstve a samko sa krutil len okolo babik, tak sa im tesil, prezeral si ich a samozrejme aj kupit ich chcel ale nakoniec som ho prehovorila na zvieratka... 🙂

kasami
26. mar 2009

Angelika, ziaden strach, tiez sme cez to presli 😀

ked mal maly rok, kupovala som mu kocarik 😀 a do neho so mu dala macika ...
mali sme okolo seba len same dievsatka a on sa im chcel iste vyrovnat .... tak isto si vyberal len ruzove a cervene veci, lebo Sarka, Miska, Viki .... vsetky maju take ... a aj sponky a gumicky do vlasov, niekedy prisiel aj s celenkou ...
a bozkaval aj auticka na dobru noc 😀

vsetko to prejde, je len stadium vyvoja ...

moj maly bude mat v lete 5 rokov, dnes ho zaujimaju korcule, kolieskove tenisky, hokej a futbal
chce byt poziarnikom, zachranarom, kozmonautom, smetiarom alebo policajtom
(a to 2,5 roka chodil so samymi dievcatami na tanecnu)

inak taktiez sa hraval na psika, tigra alebo dinosaura, vlastne dokonca aj macicku ... na toto vsetko si vsak este spomenie aj dnes ... ale to je hra a detska predstavivost, fantazia a mozeme byt radi, ze ju nase deti maju 😀

Angelika, hlavu hore, mas sikovne dieta, ktore si chce vyskusat vsetko, len mu nic nezakazajte, ked tak vysvetlujte ... ved isto vies "Zakazane ovocie najviac chuti"

martinaema
26. mar 2009

xixi, dobré zážitky
Naša Emka nedávno zapotila, že chce pipika, lebo aj Robko(krstný syn) má. 😀

angelika96
autor
26. mar 2009

dakujem vam velmi pekne.fuuu!mam klud.ze to je este take normalne.dufam ze mu to coskoro prejde,v juli totiz bude mat sestricku. 🙂

asitka
26. mar 2009

ja si myslím, že ho to prejde....že si to ani neuvedomuje....predsa len, je ešte malinký....aj náš sa rád hral s bábikami, ked sme boli na návšteve...kde bábiky boli...jednoducho pre neho to bolo čosi nové....a páčilo sa mu to...ja by som v tom veku z toho nerobila vedu.... 😀 a ani som nerobila 😀

zuzana581
26. mar 2009

ANGELIKA, ja osobne si myslím, že na tom nie je nič zlé a kludne by som mu nejaké dievčenské hračky kúpila. Moja dcéra mala takú rúžovú bábiku a buginu a kamarátkin syn, jej to stále bral, tak mu kamoška kúpila modrú bábiku a buginu a chodili s mojou dcérou obaja s kočárikmi. Malý si trénoval otcovstvo 😀 . Bolo to zlaté a je to podla mňa úplne normálne. Deti ešte nemajú určenú sexuálnu orientáciu a aj keby náhodou v budúcnosti zistil, že je gay (čo si nemyslím), tak s tým aj tak nič nespravíš a zbytočne sa stresuješ.

vinka
26. mar 2009

No tak my sme sa hrali s pištolami ktoré nám otec vyrezal z dreva. 😀 Aj gumy pušky sme mali a radšej ako bábiky. 😀 A mna mamka nehladala v piesku ale na strome alebo niektorej streche. 😀 Mamke to aj vadilo,že susedá tak stará ako ja chodila von v šatkách a sedelôa na lavičke a ja roztrhané tepláky a na streche. 😀 A dnes som žena zo všetkým čo k tomu patrí.Nielnže som vydatá za chlapa 😀 ale mám rada sukne a krásne čižmy a všetko čo k tomu patrí. 😀 Tak by som ešte počkala do puberty a potom rozmýšlala. 😉 😉

other_side
28. mar 2009

angelika, ja zase mojho syna sminkujem 😀 on ked ma rano vidi ze sa malujem tak musim aj jeho, ale to mu na tvaricke vzdy nakreslim nieco obocenkou aby sa to podobalo napriklad ma macicku alebo psika 🙂 a tiez mi púovedal ze ked bude velky tak sa bude sminkovat sam! 😅

digysa
29. mar 2009

angelika96: budem uprimna, mna by to tiez trochu zobralo....ale pytala som sa kamosa gay-a, ked som bola tehotna so synom, ze kedy zistil, ze je "iny"....povedal, ze ked mal 5 rokov, tak uz stopercentne vedel, ze je gay.
Ale vraj sa hral s vojakmi, autami, tankami...babiky moc nemusel, ani nic dievcenske...ale bol velmi cistotny, ukladal si vsetko, vsetko muselo byt farebne zladene....
Pockaj este par rokov...ak sa to nezmeni, tak...nuz co, je to tvoj syn, musis ho lubit aj keby bol iny.

Moj syn ma tiez rad kociky. Ale ruzovu farbu nema rad, aj ked mu dam napr. lizatko, alebo misku s jedlom v ruzovej farbe, tak mi zahlasi: " ja chcem inu farbu, ruzova je pre dievcata!" Neviem od koho to ma....ja som ho to neucila... 😒

chichinka
29. mar 2009

moj brat ked mal nejakych sest rokov si k svojmu krstnemu meno pridaval ze "ruzovy", tak sa aj predstavoval, mal rad ruzovu, totalne 😀 aj uterak chcel len ruzovy a podobne...dost dlho ho to drzalo, teraz ma pomaly 18 rokov a je absoluuutne v poriadku, super chalan z neho vyrastol, ktory kuka len po dievcatach 😉

chichinka
29. mar 2009

a co sa tyka celeniek, spominany brat nosil moje - niektore boli ruzove s maslickou 😀 mame par takych foto...doma to nik neriesil, potom z toho vyrastol... a pritom mal aj starsieho brat a dvoch mladsich, cize nic takeho, ze by bol v spolocnosti len dievcat.

angelika96
autor
29. mar 2009

tak,ci tak je moj maly syncek zlaty jediny,ktoreho by som za nic nedala,ne tak zeny????? 😉

lubkaj
30. mar 2009

Tak moj syncek do vyse 2 rokov o sebe hovoril v zenskom rode - som hladna a podobne. Pocul tak totiz hovorit starsiu sestricku a tak opakoval. S kocikom a babikami sa hral samozrejme tiez a niekedy ho dokonca Adrianka (o 3 roky starsia od neho) vyobliekala do sukne ("mame tanecnu") a dala mu na vlasy sponky... Proste opakoval po nej.

Teraz (bude mat 3) uz hovori v muzskom rode, najradsej sa hra s autickami (ale babiky ma rad tiez a velmi rad "vari" 🙂) a knizku ma najradsej o rusnovi Tomasovi 😉
Nijako specialne sme to neriesili, proste z toho vyrastol...

michaela2410
30. mar 2009

To ze chlapci sa radi hraju s dievcenskymi vecami je asi normalne a ono to odoznie.
Moj starsi syn, ked som kojila mladsieho, zobral plysaka, vyhrnul si tricko a tiez ho krmil. Doteraz sa hra s plysakmi, ze su chori, a on sa stara, niekedy mi hovori, ze on je ich maminka...ale nejako to neriesim, pridam sa k nemu a hram sa s nim... A jeho oblubena farba je oranzova, zlta, zelena, teda vobec nie chalanske farby...
Ono ti chlapci si najdu svoje miesto... 😎

hecuba
30. mar 2009

Aj moj syn presiel tym obdobim. Boli sme raz u lekara a ten sa ho pytal, ci je chlapcek alebo dievcatko. A z mojho syna (vtedy asi dvojrocneho) vyletelo: "Som dievcatko a voalm sa Dorotka." 😀

A tiez mal babiku a na karneval raz isiel obleceny za jezibabu.

nikolet_89
17. nov 2012

@angelika96 nebooj 🙂 to bude ok...jednoducho je uz okukany modrej a chalanskych auticiek, zaujimaju ho aj babiky, ved su tiez hracky, ked si dievcatko vypita autodrahu tiez je to normalne, ja na tom nic zle nevidim, je este maly nato, aby si vvyvodzovala niake zavery 🙂 ja by som mu jednu babiku kupila tak isto aj niaky ruzovy sveter, ved z oblecenim pre chlapcov su aj take na vyber, dospely chlapy nosia ruzovu a nic si o nich nikto nemysli 🙂

katren
17. nov 2012

@nikolet_89 pozrela si sa na datum diskusie???? ten chlapec ma uz 6 rokov... 😅 😀

nikolet_89
17. nov 2012

@katren haha presne pre toto by sa mali aktualizovat si myslim :D

neobsadene1
16. mar 2019

Omg, ..ak má chlapec rád dievčenské veci, tak z toho buď vyrastie alebo nie, lebo je homosexuál...v každom prípade však nemá vôbec význam proti tomu bojovať..v jednom prípade v ňom budujeme predsudky, v druhom prípade komplexy..

fixinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz