Syn nevie zaspať sám. Ako ho to naučiť?

janinah
29. sep 2008

Ahojte,zíde sa mi každá rada,lebo sme urobili asi chybu a naučili sme malého /teraz bude mať 3.r./ zaspavať s niekým z rodiny,najčastejšie s mamkou/so mnou/ alebo so sestrou/mojou dcérou/. Zaspáva takto naobed aj večer.O pár týždňov ide do škôlky,skúšam dosiahnuť,aby zaspával sám,ale nedarí sa,radšej nebude spať vôbec,a teda vydrží nespať riadne dlho.Pravdupovediac už ma aj unavuje večer s ním zaspávať,potom ešte vstanem k pc alebo niečo napr. požehliť/som sova,v noci sa mi dobre robí/ a potom znova ísť spať.Tak čo by ste poradili? Nejako podobrotky sa mi to nedarí a pozlotky na neho nechcem ísť. Vďaka.

audreyd
29. sep 2008

janinah, u nás detto 😝 s tým rozdielom, že malý mal tri roky už dávno (jún)... v škôlke nespáva, chodím si po neho na obed, som doma s malou. aj ja si nechám poradiť, sem sa s radami!!! 😵

zebricka
29. sep 2008

Ked nejdu veci podobrotky, treba skusit aj pozlotky... 😉 ... skratka teraz je cas spania, nech sa paci, lahni si a spi... tu mas macika, tu mas knizku, tu mas cumel, rob, co chces, ale z postielky nevylezies... zaspi, zaspi, nezaspi, nezaspi... hlavne sa najprv musi naucit, ze v danom case sa skratka oddychuje.... a navyse, kopec deti uz po tom tretom roku nechce spavat vobec.... a v neposlednom rade, co ste deti nenaucili doma, to sa v skolke naucit skratka musia, ci sa im to paci alebo nie, lebo tam sa s nimi nikto parat nebude...

mimikyky
30. sep 2008

tak moje tri staršie decká spávali úplne bez problémov,či už doma alebo v škôlke, aj poobede aj večer,v noci dokonca od 20-7hod, a samozko vo svojich posteliach

no a krpec, ten od malého malička zaspával tak medzi 22-23ho, a moc tomu nedal ani v noci, ak tak jedine v mojej postely, poobede nespával od 2rokov, večer od 22-23hod, zaspal v obývaku,preniesl som ho do postielky, a od cca 2hod bol už zase pri mne, občas sme oslavovali,ak bol zničený,zaspal do 21hod

teraz chodí do škôlky, tam sa naučil poobede spávať, od prvého dňa,a cez víkend vôbec nespí poobede
a večer zase od 22:30, a len pri telke a potom ho prenášam, cez týždeň sem tam dolezie v noci za mnou

skúšala som ho naučiť samého zaspávať,ale..........navydržala som ten rev 😀

audreyd
30. sep 2008

zebricka, bodaj by si mala pravdu, no nie je to také jednoduché 🙄 malý spáva s nami a on je schopný nespať vôbec, pokým niekto pri ňom nie je 😖 skúšali sme už všeličo...

mimikyky
30. sep 2008

ani ja som neverila,že bude v škôlke spávať, a spí, uvidíš, zvládne to tam 😉

tamarka
30. sep 2008

audreyd, u nás to isté, s Emkou sme si to užili, ale tú sa nám podarilo nejakým spôsobom prehovoriť, ani za toho pána si nemôžem spomenúť ako, ale od 3 rokov zaspáva sama, má zasvietený mesiačik, a len ju chodím sem tam omrknúť. Tamarka je úplne iná skupinka, do 2 rokov kojená, naučená, že som pri nej bola, keď zaspávala a funguje to tak doteraz, zatiaľ to veľmi neriešim, aj keď ma to hnevá, ale je to moja lenivosť, možno keby som sa do toho viac obula, išlo by to. Čo sa týka škôlky, je to so spaním super. Učka mi povedala, že si lahne a spí. To ma asi vytáča najviac. A najviac to, že Tamarka si je toho vedomá, lebo keď som sa jej spýtala, prečo v škôlke tak krásne zaspáva a doma nie, ona na to, že doma je maminka a tá si s ňou lažká. No vyčúranec malý 😀
Možno že pri malom bude sedieť učka, u nás v triede to tak funguje, že keď sú deti, ktoré majú problém zaspať, tak pri nich je, hladká ich a tak. Hlavne sa neboj, hovorí sa že každá kríza trvá len tri mesiace 😉 😉

asitka
30. sep 2008

janinah...so škôlkou si nerob starosti...v škôlke sa Ti buď naučí spávať, keď uvidí, že ostatné detičky idú tiež...alebo bude aspoň ležkať potíšku....aspoň u môjho syna v škôlke je to tak...učiteľky sa snažia, aby spinkali...ale keď vidia, že to nejde...tak im aspoň dohovoria, aby len ležkali, nemusia spinkať...len nech si takto trošku oddýchnu a nerušia ostatné detičky... a niekedy samé zaspinkajú ani nevedia ako...alebo len tak ležkajú...čo sa týka, že mušíš s ním zaspávať, či niekto z rodiny...to Ti je ťažké radenie...u nás zas syn neche byť sám v izbe...ale keď mu pustím rozprávku nejakú kreslenú...tak zaspí veru aj sám...s tým,že mu poviem, že ja som v kuchyni a vlastne som tak, že na mňa aj vidí...a potom zaspí....ale hádam to tie detičky vekom prejde... 😀

jaduska
30. sep 2008

Naša staršia dcérka (5,5 r) má doteraz problém zaspať sama, stále ma volá, že si k nej mám ľahnúť, ale už jej to viem vyhovoriť, že musím niečo urobiť a tak, že si prídem ľahnúť k nej neskôr. Cez týždeň, keď je manžel preč, tak spíme všetky tri na manželskej posteli. Do škôlky chodí od 2,5 roka a tam problém nemala - sila kolektívu - išli spať všetky deti, tak spala aj ona. Občas jej to trvalo dlhšie, kým zaspala, ale zaspala. Kvôli škôlke sa určite nestresuj.