Syn odmieta babku

lienkaluky
11. júl 2016

Ahojte, pisem vam nasu situaciu lebo chcem vediet ci ste nahodou niektora nezazili nieco podobne. Na zaciatok vysvetlim ze babka1 (moja mama) bola aj pri narodeni syna, nebyvame spolu, byva 15km od nas, no pri kazdej chorobe bola pri nas pomahala nam, venovala sa synovi ked sme my potrebovali oddychnut, vzdy ho postrazi ochodne, vidime sa min. 3x do tyzdna, babka byva na dedine takze syn je tam zvyknuty, vzdy bol vo svojom zivle ze moze byt vonku na dvore, pozerat na zvieratka, pri babke jedninej osobe okrem mna dokazal zaspat vecer. No proste ked prisla babka tak uz som ani ja neexistovala. Nooo ale babka2 (svokra) byva od nas par metrov, nepride sama od seba pozriet vnuka, caka kym mu ho prideme my raz tyzdene ukazat pri "povinnej navsteve", to zeby povedala ze mi ho niekedy postrazi aby som si mohla doma upratam alebo nieco porobit to neexistuje, proste ani syn u nich nikdy nebol sam na strazenie, babka mu pri kazdej navsteve da nieco co mu kupila, no venuje sa mu, celu tu hodinu v tyzdni co ho vidi. ..... Nooo a nas problem nastal ze moj syn ma teraz obdobie ze je taky maly certik doma, no ked pride do babky1 tak je to certisko riadne, je hnusny, nechce ist k babke ani na ruky nic, vymysla je upistany,,, babka je z toho nestastna lebo ho velmi lubi .... no prideme do babky2 a ako by mi vymenili dieta, on ani nepipne je poslusnucky, zrazu len sama baba, baba a nikto iny ... nechapem to .... pripada mi to ako keby sa tam citil ako u cudzich tak sa kroti alebo co a doma a u babky1 je medzi svojimi tak je aj on sam sebou?? Nevadi mi ze je poslusny u jednej babky to som rada ale preco robi cirkusy u babky ktora je s nim od narodenia v kuse a najviac ho miluje?? Zazili ste podobnu situaciu?

lila69
11. júl 2016

@lienkaluky Predpokladam ze to bude tym, ze pred babkou c. 2 ma vacsi respekt kedze s nou tak casto nebyva. A tvoju mamu ma uz okukanu, vie co na nu plati 🙂 , tak si proste dovoluje viac.
Tazku hlavu by som si z toho rozhodne nerobila, to su jednoducho deti 😉

nikush
11. júl 2016

je to dieta, nezmenis to, nenatlcies mu do hlavy...a zasa, aj u babky 2 je u svojich, je to tiez jeho babka z manzelovej strany...mozno je stastny, ze sa mu svokra naplno venuje, intenzivne, jednoducho je len ON ... neriesila by som to a tvoja mamka sa s tym musi zmierit, tiez na neho nemoze tlacit, typu som smutna ... nemoze ho nijako vydierat....je dospela, snad chape dieta a jeho potreby, popudy, ved mala teba ;) vie ako je to s detmi

lienkaluky
autor
11. júl 2016

@lila69 presne to napadlo aj mna, ze tam ma respekt lebo ju casto nevidi tak sa sprava tak nesmelo a je kludny a poslusny,,, no u druhej babky je zvyknuty a tam je ako z divych vajec podobne ako doma ... mna len trapi to ze babka ktoru odmieta to zle znasa lebo je to jej vytuzeny jedniny vnuk ☹

lienkaluky
autor
11. júl 2016

@nikush ano aj u babky2 je u svojich ... ktory byvaju par metrov od nas, obidvaja aj baba aj dedo su nezamestnany sedia doma a nepridu ho pozriet len ked my prideme raz tyzdenne, a ked nahodou nam do toho nieco pride ze nemozme k nim ist tak oni nezdvihnu rit a nepridu a budu doma a aj 2 tyzdne nevidia vnuka.... tak podla mna az tak "u svojich" tam nieje .... nikdy tam nebol dlhsie ako 1,5 hodiny tyzdene a nikdy tam ani nespal...

lila69
11. júl 2016

@lienkaluky ale takto sa sprava vacsina deti 🙂 aj moje ktore su s mojimi rodicmi takmer denne sa k nim spravaju inak ako k druhej babke, ktoru vidia raz za rok. Aj v ostatnych rodinach to tak je. Vysvetli to svojej mamine, ze to maly vobec v zlom nemysli a ono sa to za nejaku dobu zase otoci.

nikush
11. júl 2016

@lienkaluky no nemozes cakat, ze to takto vidi aj tvoj syn...ja to mam tiez...a neriesim...chce vidiet, pride, nepride, neuvidi...a zasa, necakam, ze u nich ma spat, alebo ze mi maju deti postrazit aby som si to alebo ono porobila...su to moje deti, nie ich...mamka to tvoja musi pochopit, ved je to este dieta...co caka?